Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Ej, na wentylach TUF'a też jest folia? Pytam żeby się upewnić i nie zerwać znaczków Asus'a :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, krzysztoflosinski napisał:

Te są jeszcze lepsze niż ten Aorus? bo w sumie takich wersji w gral.pl nie ma :)

Teoretycznie Aorus jest półką wyżej niż TUF ale akurat TUF to udane chłodzenie, strix to ta sama półka co Aorus ale jak dla mnie MSI=ASUS>>Gigabyte

Byle nie trafić na Asusa z mocnym coil whine, jeśli będzie mocny to ja bym zwracał po prostu.

Tego aorus masz za 4300 w xkom tez.

6 minut temu, Lamaboi napisał:

Ej, na wentylach TUF'a też jest folia? Pytam żeby się upewnić i nie zerwać znaczków Asus'a :szczerbaty:

Tak, pisałem ci. Sam nie wiedziałem bo praktycznie niewidoczna jest, na 1 karcie nie zdjałem, na 3080ti już tak.

//Generalnie ciężko je zdjąć.

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lamaboi napisał:

Ej, na wentylach TUF'a też jest folia? Pytam żeby się upewnić i nie zerwać znaczków Asus'a :szczerbaty:

Ponoć są :), ale ja nie zdjąłem póki co.
Pewnie usłyszę, jak pójdą w wentyle! ;)

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, są. Myślałem że to taki żart... ale to qrestwo ciężko ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MSF Koi napisał:

Teoretycznie Aorus jest półką wyżej niż TUF ale akurat TUF to udane chłodzenie, strix to ta sama półka co Aorus ale jak dla mnie MSI=ASUS>>Gigabyte

Byle nie trafić na Asusa z mocnym coil whine, jeśli będzie mocny to ja bym zwracał po prostu.

Tego aorus masz za 4300 w xkom tez.

Tak, pisałem ci. Sam nie wiedziałem bo praktycznie niewidoczna jest, na 1 karcie nie zdjałem, na 3080ti już tak.

//Generalnie ciężko je zdjąć.

Aorus chyba wszedzie tyle samo kosztuje ;) a w Anglii 3500 albo cos kolo tego kosztuje w przeliczeniu ;) to sa ladne ceny
Czyli lepiej nawet dolozyc i brac Aorus albo Strix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, MSF Koi napisał:

Już teraz jest patrząć na ceny 3060ti czy 3080ti, w tamtym tygodniu za 7600 był 3080ti x trio i stał w tej cenie od miesiąca, teraz 9k, suprim 3080ti 8500 - teraz 9300.

Ja Suprima kupiłem właśnie za 8519zł z kurierem, kilka dni później już był tak jak piszesz. Strixy jeszcze do końca zeszłego tygodnia stały 8599zł

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy HWiNFO jest w miarę wiarygodnym narzędziem do odczytu temperatur? Po ok. dwóch godzinach grania w GTAV i Hitman3 pokazuje max. temp. gpu 64℃ a pamięć 76℃.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lamaboi napisał:

Czy HWiNFO jest w miarę wiarygodnym narzędziem do odczytu temperatur? Po ok. dwóch godzinach grania w GTAV i Hitman3 pokazuje max. temp. gpu 64℃ a pamięć 76℃.

Tak... Ladne temperatury pamieci... Ja w CP77 mam 90C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, aureumchaos napisał:

Tak... Ladne temperatury pamieci... Ja w CP77 mam 90C

Używasz podpórki?
Jeżeli nie, to otwórz obudowę, odpal grę, poczekaj aż pamięci rozgrzeją się do owych 90C i podeprzyj palcami kartę od spodu, cały czas monitorując temperaturę (HWInfo pozwala zaciągnąć dane nt. temperatury VRAM do OSD MSI Afterburner).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paw79 napisał:

Używasz podpórki?
Jeżeli nie, to otwórz obudowę, odpal grę, poczekaj aż pamięci rozgrzeją się do owych 90C i podeprzyj palcami kartę od spodu, cały czas monitorując temperaturę (HWInfo pozwala zaciągnąć dane nt. temperatury VRAM do OSD MSI Afterburner).

???
Czy chcesz powiedzieć, że "luźna" karta w slocie bardziej się grzeje?
Palcami... odpaloną kartę... IMO słabo ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Lamaboi napisał:

Ej, na wentylach TUF'a też jest folia? Pytam żeby się upewnić i nie zerwać znaczków Asus'a :szczerbaty:

jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

???
Czy chcesz powiedzieć, że "luźna" karta bardziej się grzeje?
Palcami... odpaloną kartę... IMO słabo ;)

Duże karty wiszące tylko na slocie i przewodach zasilających mają tendencję do rozchodzenia się w sobie pod wpływem własnego ciężaru, nawet jeżeli teoretycznie są dobrze spasowane.
Dlatego warto sprawdzić czy w danym przypadku nie dochodzi do takiego zjawiska.

W moim Suprimie temperatury pamięci po kilku dniach zaczęły w pewnym momencie przekraczać 100C (QII RTX).
Podparłem krawędź karty palcami (oczywiście tak by nie blokować wentylatorów) i niemal od razu odczyt spadł o ~8-10C.
Zamontowałem dołączoną podpórkę i teraz w grach mam max. 88C (QII RTX- 92C).
Na marginesie- 90C to nie jest jeszcze tragiczna temperatura, jeżeli ma miejsce przy relatywnie wolno pracujących wentylatorach.
Przepływ powietrza ma istotne znaczenie, więc nie można porównywać 1:1 90C przy ~1200rpm do ~90C przy np. 1700rpm.
Co nie zmienia faktu że większość producentów montuje obecnie kompletne g.wno zamiast normalnych termopadów:
https://www.igorslab.de/en/thermal-pad-tests-on-the-nvidia-geforce-rtx-3080-four-reference-pads-and-brachial-temperature-rise-of-the-hot-gddr6x-to-50/3/

01-Temperatures.png

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Paw79 napisał:

Duże karty wiszące tylko na slocie i przewodach zasilających mają tendencję do rozchodzenia się w sobie pod wpływem własnego ciężaru, nawet jeżeli teoretycznie są dobrze spasowane.
Dlatego warto sprawdzić czy w danym przypadku nie dochodzi do takiego zjawiska.

No to zerwało mi kapcie takie info. ?
DZIĘKI za tip! :*
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Paw79 napisał:

Używasz podpórki?
Jeżeli nie, to otwórz obudowę, odpal grę, poczekaj aż pamięci rozgrzeją się do owych 90C i podeprzyj palcami kartę od spodu, cały czas monitorując temperaturę (HWInfo pozwala zaciągnąć dane nt. temperatury VRAM do OSD MSI Afterburner).

Ano nie uzywam bo strix przychodzi bez podporki (ma sztywna rame, nie wisi krzywo jak inne) ale sprawdze to z ciekawosci. OSD uzywam zawsze wiec to bez problemu. 

PS. Jak na nim kopalem to karta na tasmie lezala podparta za radiator i temp vram takie same byly jak w obudowie w sumie... 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzam od 2 godzin trik z podpórką. Przed założeniem podpórki max temperatura pamięci wynosiła 76 stopni. Po 2 godzinach kopania nadal nadal wynosi 76 stopni. 

 

Być może to za niskie temperatury żeby zobaczyć różnicę? Na szczęście nowe wersje 3080 mają chłodne pamięci. 

 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kowallosu napisał:

sprawdzam od 2 godzin trik z podpórką. Przed założeniem podpórki max temperatura pamięci wynosiła 76 stopni. Po 2 godzinach kopania nadal nadal wynosi 76 stopni. 

 

Być może to za niskie temperatury żeby zobaczyć różnicę? Na szczęście nowe wersje 3080 mają chłodne pamięci. 

 

nowe rewizje RTX mają chłodniejsze pamięci? 

Edytowane przez ZetMcKey94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, kowallosu napisał:

Być może to za niskie temperatury żeby zobaczyć różnicę? Na szczęście nowe wersje 3080 mają chłodne pamięci. 

Dobre pytanie, wszytkie frmy czy tylko GB naprawił temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ZetMcKey94 napisał:

nowe rewizje RTX mają chłodniejsze pamięci? 

Nie, GB może co najwyżej skoro u kolehi jest lepiej, ew. Dobrą sztukę dostał i tyle, miałem 2 nowe tufy - 3080 i 3080ti i 3080 suprim. 

Jeszcze zależy co kolega bo jeśli dobrze pamiętam to na eth miałem inne temp niż na przykład na rvn ale tego na 100% pewien nie jestem, możliwe że coś źle pamiętam. 

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xkom:

''Dzień dobry,
otrzymaliśmy informację od producentów, że alternatywne karty LHR, produkowane zamiast standardowych wersji, mają ograniczona dostępność. Czas realizacji może ulec znacznemu opóźnieniu i wydłużyć się do kolejnych paru miesięcy. Nie jesteśmy w stanie sprecyzować daty realizacji zamówienia.
Rozwiązanie
Zamówienie może nadal pozostać w kolejce. Będziemy się kontaktowali po otrzymaniu dostaw. Nie gwarantujemy, że alternatywą będzie odpowiednik LHR do znajdującego się obecnie w zamówieniu modelu.
W przypadku podjęcia decyzji o anulowaniu zamówienia będziemy wysyłać vouchery o wartości 1000 zł na kolejne zakupy w naszym sklepie. Voucher będzie można wykorzystać na cała ofertę x-kom oraz będzie ważny do końca marca 2022 r.
Decyzja
Proszę o przesłanie informacji zwrotnej do końca dnia jutrzejszego. W przypadku braku kontaktu w wyznaczonym terminie uznamy, że zamówienie ma pozostać w kolejce, a oferta z voucherem będzie nieaktualna.''

Ciekawe, ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-3080-gamingpro-10gb-gddr6x-ned3080019ia-132aa-5944030/ za ile realnie można sprzedać taka kartę bo dostanę jutro od morele zamówiona rok temu trochę się zdziwiłem że realizują zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, pwitcher napisał:

Ciekawe, ciekawe...

no niestety, kart ni mo i nie bydzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Minciu napisał:

 

Dobre pytanie, wszytkie frmy czy tylko GB naprawił temat?

Mam GB 3080ti gaming i temp. pamięci są bardzo ok - w cyberpunku ok. 72'C.

Dla porównania powiem że taką samą temp. pamięci ma Zotac 3080, ale po zmodyfikowaniu chłodzenia - blaszki miedziane + termopady gelida - wcześniej było ze 20'C więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale temp w grach, a temp w kopaniu to całkiem co innego, w grach tez mam w miarę okej temp, a jak odpalę nicehash to 98-100c z miejsca. 

  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...