Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, IceMan75 napisał:

Tak tak, czekaj dłużej, za darmo będą dokładane do gazety w kiosku :D

Wszyscy ogarnięci ludzie kupili już dawno karty, oczywiście przepłacając mniej lub więcej.

Reszta ... czeka na msrp które w momencie premiery było nieosiągalne prawie.

Także powodzenia :D

Nie planuję kopać. A źle czułbym się kupując za bajońską sumę sprzęt do kopania (czyli RTX 3080) i potem używać go tylko do gier.

Mój GTX 1070Ti ciągle daje radę a i tak planowałem zakup serii RTX 40xx, jak to tylko będzie możliwe, bo moim celem jest 4k@120Hz "wszystko na ultra". A tego seria RTX30xx nie zapewnia.

Edytowane przez tgolik
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, tgolik napisał:

Oddzwonili do mnie dzisiaj z X-Komu. Ale mieli do zaproponowania tylko voucher 1000 zł. Nie potrafili zaproponować innego produktu w dobrej cenie, np. jakiegoś RTX 3080 Ti zamiast RTX 3080.

A ceny które mają u siebie nawet z 1000 zł rabatem są dla mnie nieakceptowalne.

A może wziąć ten rabat i polować na jakieś lepsze oferty w X-Komie? Albo poczekać na serię Super? Albo RTX 40xx?

Hej a wiesz który w kolejce jesteś?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tgolik napisał:

Nie planuję kopać. A źle czułbym się kupując za bajońską sumę sprzęt do kopania (czyli RTX 3080) i potem używać go tylko do gier.

Mój GTX 1070Ti ciągle daje radę a i tak planowałem zakup serii RTX 40xx, jak to tylko będzie możliwe, bo moim celem jest 4k@120Hz "wszystko na ultra". A tego seria RTX30xx nie zapewnia.

No to nie masz na co czekać, wróć do tematu wymiany jak zapowiedzą 40x0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwonil do mnie pan z xkom w sprawie mojego zamówienia sprzed roku. Poinformował mnie ze co prawda nadal nie mają mojej karty, ale za to mogą mi zaoferować inną karte w innej cenie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, moskil napisał:

Dzisiaj zadzwonil do mnie pan z xkom w sprawie mojego zamówienia sprzed roku. Poinformował mnie ze co prawda nadal nie mają mojej karty, ale za to mogą mi zaoferować inną karte w innej cenie xD

No dobra jaką w jakiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dadi82 napisał:

Hej a wiesz który w kolejce jesteś?

 

Na RTX 3080 Strix OC jestem piętnasty w kolejce. Ale dopóki nie będzie tąpnięcia na Ethereum, to nie sądzę, żeby coś się ruszyło. W lipcu było tąpnięcie i od razu pojawiły się karty w lepszych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kowallosu napisał:

@Tomcat zawsze mozna zrobic cebulę level hard i wystawic ten voucher na allegro xD oczywiscie troche taniej. Albo w sumie drozej, bo to voucher wreczony w ramach prestizowej kolejki na rtx ??

Sam nawet przez chwilę pomyślałem żeby go tu wystawić za 900zł. ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tgolik napisał:

Na RTX 3080 Strix OC jestem piętnasty w kolejce. Ale dopóki nie będzie tąpnięcia na Ethereum, to nie sądzę, żeby coś się ruszyło. W lipcu było tąpnięcie i od razu pojawiły się karty w lepszych cenach.

Kiedy sprawdzałeś miejsce, ja właśnie wysłałem maila. W zeszły piątek byłem 17, po to samo gpu co ty.

Cena ETH nie spadnie minimum do połowy grudnia, na to nie licz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, dadi82 napisał:

Kiedy sprawdzałeś miejsce, ja właśnie wysłałem maila. W zeszły piątek byłem 17, po to samo gpu co ty.

Cena ETH nie spadnie minimum do połowy grudnia, na to nie licz. 

Cena ETH? Spadnie wtedy kiedy najmniej będziemy się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, tgolik napisał:

Nie planuję kopać. A źle czułbym się kupując za bajońską sumę sprzęt do kopania (czyli RTX 3080) i potem używać go tylko do gier.

Mój GTX 1070Ti ciągle daje radę a i tak planowałem zakup serii RTX 40xx, jak to tylko będzie możliwe, bo moim celem jest 4k@120Hz "wszystko na ultra". A tego seria RTX30xx nie zapewnia.

To Ty jeszcze wierzysz, że ceny 40x0 nie będą jeszcze bardziej zaporowe niż obecnych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tgolik napisał:

Cena ETH? Spadnie wtedy kiedy najmniej będziemy się spodziewać.

Ale nie licz na to do końca roku. Poza tym, cena ETH nie jest najważniejszym elementem przy opłacalności miningu. Np. W lutym-marcu ETH kosztowało 1700-1900 USD. A urobek z kopania był dużo większy niż teraz gdy kosztuje ~3400-3600 USD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mark1991 napisał:

To Ty jeszcze wierzysz, że ceny 40x0 nie będą jeszcze bardziej zaporowe niż obecnych? 

Może będą drogie ale na 40x0 planuję posiedzieć ze 3 lata a 30x0 planowałem kupić na rok i sprzedać przed premierą kolejnej generacji. Nie chcę po prostu stracić 4 tysięcy na dzień dobry sprzedając za rok drogo kupioną kartę. 

Edytowane przez tgolik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupcie od razu dwie: 3080 do grania i sprzedaży we wrześniu 2022 oraz jakiegoś 3060 w akceptowalnych pieniądzach - do szafy jako zapasowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na dobre ceny RTX 40xx że o dostępności nie wspomnę. Będzie jeszcze gorzej niż z RTX 30xx. Jedyna szansa to może ceny RTX 30xx trochę zejdą jak się "4" pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tgolik napisał:

Może będą drogie ale na 40x0 planuję posiedzieć ze 3 lata a 30x0 planowałem kupić na rok i sprzedać przed premierą kolejnej generacji. Nie chcę po prostu stracić 4 tysięcy na dzień dobry sprzedając za rok drogo kupioną kartę. 

Według mnie trochę przeczekałeś ten moment kupna 30x0, ale pewnie jeszcze się trafi nie jedno promo.

Okazji do kupienia było w pytke, także albo się decyduj i poluj dalej albo odpuść do kolejnych generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, snoopher napisał:

Według mnie trochę przeczekałeś ten moment kupna 30x0, ale pewnie jeszcze się trafi nie jedno promo.

Okazji do kupienia było w pytke, także albo się decyduj i poluj dalej albo odpuść do kolejnych generacji.

Każdy mądry po fakcie. A jak karty zaczęły tanieć pewnie sporo osób czekało aż potanieją jeszcze bardziej.

Podobnie było z BTC jak był w okolicach 30k$, większość znafców zalecała czekanie aż spadnie najpierw do 20K$ a docelowo jeszcze niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tgolik napisał:

Może będą drogie ale na 40x0 planuję posiedzieć ze 3 lata a 30x0 planowałem kupić na rok i sprzedać przed premierą kolejnej generacji. Nie chcę po prostu stracić 4 tysięcy na dzień dobry sprzedając za rok drogo kupioną kartę. 

Jakbyś wziął tufa za 4300-4500 z komputronika w październiku który był dostępny praktycznie codziennie od ręki to byś 2 lata przeczekał i sprzedał z zyskiem lub zaczął kopać gdy nie używasz pc i by karta 2x jak nie 3x zwróciła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ReevoX napisał:

Sam bym taki voucher przytulił troszkę taniej niż 1000 zł.

 

46 minut temu, sylwekfox napisał:

Sam nawet przez chwilę pomyślałem żeby go tu wystawić za 900zł. ???

Ktoś Cię ubiegł ?

https://forum.pclab.pl/topic/1343222-voucher-x-kom-1000-zł/

Ps.

Multikonto ???

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, snoopher napisał:

Według mnie trochę przeczekałeś ten moment kupna 30x0, ale pewnie jeszcze się trafi nie jedno promo.

Okazji do kupienia było w pytke, także albo się decyduj i poluj dalej albo odpuść do kolejnych generacji.

Ja widziałem tylko jedną okazję w ciągu ostatniego roku - w lipcu RTX 3080 Ti od Gigabyte za 6500 w X-Komie. Nie kupiłem, bo mam mało miejsca w obudowie (320 mm jest na styk) no i rajcuje mnie TUF o długości 300 mm.

A, i wcześniej trafił mi się RTX 3070 w dobrej cenie, kupiłem go i opłaciłem, po czym zadzwonili do mnie z X-Komu, że jednak magazynierzy wykupili wszystko i straciłem swoje zamówienie.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tgolik napisał:

w lipcu RTX 3080 Ti od Gigabyte za 6500 w X-Komie.

W sierpniu był także 3080 Ti Palit GameRock OC za 6700 - solidna konstrukcja, 400W power limitu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dadi82 napisał:

Każdy mądry po fakcie. A jak karty zaczęły tanieć pewnie sporo osób czekało aż potanieją jeszcze bardziej.

Podobnie było z BTC jak był w okolicach 30k$, większość znafców zalecała czekanie aż spadnie najpierw do 20K$ a docelowo jeszcze niżej.

Dokładnie. Trzeba było kupować na premierę. Tyle mnie nauczyła cala ta sytuacja z GPU aktualna. Z drugiej strony niektórzy już rok czekają i nadal swojej karty nie otrzymali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tgolik napisał:

Ja widziałem tylko jedną okazję w ciągu ostatniego roku - w lipcu RTX 3080 Ti od Gigabyte za 6500 w X-Komie. Nie kupiłem, bo mam mało miejsca w obudowie (320 mm jest na styk) no i rajcuje mnie TUF o długości 300 mm.

A, i wcześniej trafił mi się RTX 3070 w dobrej cenie, kupiłem go i opłaciłem, po czym zadzwonili do mnie z X-Komu, że jednak magazynierzy wykupili wszystko i straciłem swoje zamówienie.?

W wrześniu były 3-5 tuf 3080ti w Wulkano.pl za 6680zl, sam jednego kupiłem. Za 7300 w eqq byly 3080ti ftw3 z zasilaczem wartym 500zl. 

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MSF Koi napisał:

W wrześniu były 3-5 tuf 3080ti w Wulkano.pl za 6680zl, sam jednego kupiłem. Za 7300 w eqq byly 3080ti ftw3 z zasilaczem wartym 500zl. 

Gadanie -  rok temu o tej porze karty były po 4-4500 ale nie za drogo -  czekamy do MSRP:E to teraz macie - trzeba było brać jak dawali

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem 11 w kolejce. W piątek byłem 17 więc 6 miejsc w górę w tydzień fajnie :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
    • Unikać podatków można próbować zawsze i jednocześnie da się zarabiać nawet płacąc podatki więc generalnie niczego to nie zmienia w wątku flipperów. No i przypominam że najwyższe stadium rozwoju flippera to nie jest wywalanie 500k i 100k na remont tylko rezerwacja i odsprzedanie cesji 
    • https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-granite-ridge-zen5-desktop-cpus-with-6-and-8-cores-and-170w-tdp-spotted-in-transit
    • Mam ~10000zł przygotowane na budżet. Sklep nie ma znaczenia (prawdopodobnie i tak będę brał osobno każdą część ze sklepu gdzie taniej, nawet zza granicy). Monitor już mam (5120x1440). System, peryferia (klawiatura itp) też już mam. Jedyne co to wentylatory do dokupienia jeśli będzie trzeba. PC będzie wykorzystywane do gier (rozdzielczość j.w. co chyba odpowiada 4K) oraz praca (programowanie na maszynach wirtualnych, tworzenie gier, obróbka wideo). Praca głównie w programach Adobe (Premier Pro, After Effects, Photoshop) oraz JetBrains.   Na razie przygotowałem sobie coś takiego pezet - sprawdź listę zakupową w x-kom.pl (yenfp29sn)   Na czym mi zależy Dysk - Dużo miejsca dlatego dysk 4TB. 2TB może się szybko skończyć. RAM - Może warto do 64GB dołożyć? Płyta główna - Obowiązkowo Wi-Fi. Obudowa - Nie wiem dlaczego, ale akwarium mi się podoba.   Jestem w stanie trochę dopłacić jeśli jakiś komponent jest bardziej "przyszłościowy".   Z góry dzięki za wszelką pomoc!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...