Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Janusz_75 napisał:

Tak piszesz tylko dlatego, ze boisz sie piekla! W grudniu zeszlego roku nie dalo sie kupic 3060 TI ponizej 2.5 a 3070 za 3k, bo trzeba bylo czytac opinie "expertow od rynku" i czekac az ceny spadna ponizej MSRP. To wina takich jak TY. Czego nie rozumiesz? :P

Jakie poniżej 2,5 czy 3k? Holderzy czekali na ceny 1-1,5 k.

Sam przy premierze RTX 3080 spojrzałem na ceny i pomyślałem, rety, dotychczas najdroższą moją grafiką był GTX 1660 Ti za 1050 złotych, to jakieś szaleństwo cenowe! 

Premiera RTX 3070: addept: nie no, nie dam 2,5-2,7 tysiąca za jakąś tam kartę graficzną, poczekam aż ceny spadną, bo przecież muszą spaść, prawda?

Premiera RTX 3060 Ti: ceny kart idą w górę, rozkręca się górnictwo - addept idzie po rozum do głowy i bez marudzenia kupuje RTX 3060 Ti za 2,2 k, a na drugiego zapisuje się w kolejce w X-kom (dostaje go po roku).

A co było potem? To już chyba wszyscy wiedzą. 

 

Edytowane przez addept
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kynareth napisał:

Gdybym był wierzący, to bym powiedział, że krypto-górnicy i scalperzy będą smażyć się w piekle za to co robią. Chciwość to jeden z siedmiu grzechów głównych. Pamiętajcie o tym.

A co robią? Podnoszą ceny czy jak? Pomyśl - kupujesz 10 kart graficznych, bo możesz. Składasz z tego koparkę, bo możesz. Nic nie robisz, a hajs ''sam się robi''. Żaden górnik nie podniósł ceny w sklepie tym, czy tamtym, wzrost cen kart nie jest WINĄ górników, tylko skutkiem hurtowego wykupowania przez nich kart graficznych. Takie są prawa rynku, ile to można klepać?

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, addept napisał:

Jakie poniżej 2,5 czy 3k? Holderzy czekali na ceny 1-1,5 k.

Sam przy premierze RTX 3080 spojrzałem na ceny i pomyślałem, rety, dotychczas najdroższą moją grafiką był GTX 1660 Ti za 1050 złotych, to jakieś szaleństwo cenowe! 

Premiera RTX 3070: addept: nie no, nie dam 2,5-2,7 tysiąca za jakąś tam kartę graficzną, poczekam aż ceny spadną, bo przecież muszą spaść, prawda?

Premiera RTX 3060 Ti: ceny kart idą w górę, rozkręca się górnictwo - addept idzie po rozum do głowy i bez marudzenia kupuje RTX 3060 Ti za 2,2 k, a na drugiego zapisuje się w kolejce w X-kom (dostaje go po roku).

A co było potem? To już chyba wszyscy wiedzą. 

 

wtedy to bylo. Kupilem Gigabyte 3060 TI w xkom na premiere za 2249, nastepnego dnia bylo gotowy do odbioru w salonie :). W sumie w xkomie w grudniu kupilem z 5 3070 i 3060 TI. Kazda byla gotowa do odbioru dnia nastepnego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też ludzie protestowali np. przeciwko industrializacji, przeciwko kolejnym mechanicznym urządzeniom, bo zabierały one ludziom pracę. Czy te protesty coś dały? Nie. Zmian nie zatrzymasz. Możesz jedynie się dostosować lub też zmarnieć walcząc z wiatrakami jak Don Kichot.  

2 minuty temu, Janusz_75 napisał:

wtedy to bylo. Kupilem Gigabyte 3060 TI w xkom na premiere za 2249, nastepnego dnia bylo gotowy do odbioru w salonie :). W sumie w xkomie w grudniu kupilem z 5 3070 i 3060 TI. Kazda byla gotowa do odbioru dnia nastepnego.

Ja żałuję, że kupowanie kart w większej ilości zacząłem dopiero w marcu tego roku. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, addept napisał:

Jak widzę kogoś kto hejtuje górników/ skalperów, czy też cały świat z powodu cen kart graficznych, to zazwyczaj zaglądam mu do sygnatury.

I następnie zastanawiam się nad tym, gdzie był ten ktoś rok temu?  Co robił? Co myślał?

Czy nie było może tak, że widząc wysokie ceny startowe nowych grafik chciał przeczekać do stycznia-marca 2021 roku i kupić nowy sprzęt za 70 % ceny MSRP (bo przecież ceny zawsze spadają po premierze - takie jest prawo natury)?

Podobno na DDR5 idzie coś zarobić.

SgTdQBy.png

Podpowiadam, skoro

21 minut temu, addept napisał:

Ja żałuję, że kupowanie kart w większej ilości zacząłem dopiero w marcu tego roku. 

 

Edytowane przez Ogider
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, addept napisał:

Jak widzę kogoś kto hejtuje górników/ skalperów, czy też cały świat z powodu cen kart graficznych, to zazwyczaj zaglądam mu do sygnatury.

I następnie zastanawiam się nad tym, gdzie był ten ktoś rok temu?  Co robił? Co myślał?

Czy nie było może tak, że widząc wysokie ceny startowe nowych grafik chciał przeczekać do stycznia-marca 2021 roku i kupić nowy sprzęt za 70 % ceny MSRP (bo przecież ceny zawsze spadają po premierze - takie jest prawo natury)?

Może też sprzedał dobrą  kartę graficzną latem 2020 roku, mając w planie przeczekać na jakimś wyświetlaczu pulpitu do premiery nowych kart, bo liczył, że przejdzie niemal bezkosztowo na nową generację grafik (bo już wtedy ceny kart używanych szły w górę z uwagi na krypto, więc wielu sprzedających wierzyło, że sprzedaż posiadanych kart była wówczas złotym interesem)? 

A dzisiaj? Co takiemu hejterowi zostało? Hejtować dalej innych, zamiast pluć sobie w brodę, że przez własną pazerność jego plany stały się ofiarą pazerności innych (producentów, sklepów czy górników i skalperów). Holderzy z zeszłego roku najbardziej nienawidzą całego świata za to właśnie, że ich własny holderyzm sprawił, że teraz mogą tylko hejtować, zamiast spokojnie grać na nowym sprzęcie. 

Ich własna chciwość została zwyciężona chciwością innych. Życie. 

Jak jest w tym przypadku? Ciekawi mnie to bardzo. 

Troszkę za dużo tu "pluć sobie w brodę, pazerność, chciwość", itd. ;)
IMO, to nie do końca tak.

Są ludzie, tacy jak np. ja, którzy kompa używają do WSZYSTKIEGO. To moje centrum dowodzenia, informacji, rozrywki. Jestem PCciarzem od zawsze. I gdy po latach, po entej modyfikacji kompa dobiłem do w miarę "grubej" konfiguracji, okazało się, że do szczytu szczęścia brak tylko najbardziej wymagającego elementu, jakim jest od jakiegoś czasu GPU. Więc sobie kupiłem chyba w 2015. gamingowego.. GTX 960 i było fajowo (za 700? 800 zł? nie pamiętam już). ;) 1080p i 30 fps w górę dało WOW!  :).

Później już poszło (apetyt w miarę jedzenia) - przeskok na 970 i długo, długo nic. W końcu dobiłem do 1080ti z drugiej ręki - i ze sporym poślizgiem czasowym dobiłem "przypadkiem" do grupy PCMR. ;).
Co nie zmienia faktu, że ja nigdy nie zapłaciłem za GPU więcej niż 1800 pln! Nigdy! Są granice ;) i priorytety w życiu. :). Kocham kompy, kocham granie, ale (wtedy) nie za wszelką cenę. Wolałem pobawić się suwakami w grze, niż portfelem.

W pewnym momencie (przy 1080ti) i 1440p pojawił się apetyt na "coś więcej" - czyt. RTX 20xx i... pojawia się rewelacja rynku w postaci zapowiedzi 30xx, która roznosi (mocno drogie już wtedy 20xx) wyajnością, będąc z zapowiedzi TAŃSZYMI od 20xx (!!!). WOW!
Tego nie grali - dostać więcej za mniej - chyba nie było tego dawno w materii GPU. No to ślinianki się uruchomiły i czekanie na premierę :). Tylko kto mi kupi 1080ti (?!?), gdy na rynek wejdzie 30xx, a zalegać będą już nawet 20xx! Premiera 30xx wrzesień, więc początkiem września 1080ti za 1250 na OLX (by ktokolwiek jeszcze chciał za to zapłacić) i tak zostałem na golasa. Premiera = ZONK. :) Etam... zaraz się uspokoi. :) A tu dupa i... LOCKDOWN w listopadzie!

I tu nastąpił PRZEŁOM - i gdyby nie on - dalej byłym w d00pie (a to prawdziwy przypadek)!

Gdy Mateuszek Kłamczuszek zapowiadał na konferencji lockdown na listopad (oglądałem go realtime na kompie w robocie, ponieważ moja robota w 101% zależna jest "od ludzi" - a lockdown = zgon). Facet mówi, że zamyka PL, a ja w drugim oknie = morele i pierwsza dostępna jeszcze GPU - 3070 palit - za niebotyczne dla mnie do tej pory 2900 pln - do kosza i zapłać - by tylko dostać cokolwiek i mieć w budzie, bo lock = ile? miesiąc? trzy miesiące? Więc był to nieracjonalny, absolutnie nie w moim stylu, absurdalny wręcz zakup 3070 za 2900 pl. Po godzinie od zaksięgowania myślałem, że mnie uj strzeli, że dałem się ponieść i kupiłem GPU za 2900 (!!!).

A to okazał się złoty strzał - czego wcześniej nie wiedziałem. Po roku 3070 LHR kupiony za 2900 poszedł za 5700 (!). 
Dołożyłem 500 pln do 3080 TUF (i to też tylko dlatego, że naczytałem się, jak to 3070 schodzą po 6500! - więc kupiłem 3080 za 6200 i... okazało się, że sprzedażą 3070 trafiłem idealnie w najgorszy możliwy czas! Spadek crypto, odblokowali nonLHR + mediaexpert promo = zalew gpu na olx, więc ze sprzedaży 3070 za 6500 pln nici! Zeszła za 5700 pln - więc efekcie na tym etapie dopłaciłem zaledwie 500 pln do nówki 3080 vs roczna 3070). I już było dla mnie OK!

A tu nagle jeszcze po roku pojawiła się 3080 z Xkom, którą upłynniłem (bo miałem już w budzie TUFa).
I takim sposobem mam w budzie w miarę OK GPU, jestem w stadzie PCMR, zostało w portfelu na waciki!
... ale to była KWESTIA PRZYPADKU. ;)

WTOPIŁEM zakupem 3070 - wbrew własnym zasadom (za 2900) - strach przed lockdownem zrobił swoje - by po czasie i "niechcący przekuć to w sukces". Ale mój udział w tym żaden. 
Lockdown to spowodował. Gdybym miał posługiwać się rozsądkiem, logiką i moimi dotychczasowymi zasadami - nadal byłbym na integrze od września 2020!
Nie dlatego, że jestem pazerny, chciwy, itd. - tylko dlatego, że najnormalniej w świecie nie stać by mnie było na fanaberię w postaci GPU za kilka K.

KURTYNA! ;)
Tadam! ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JeRRy_F3D To nie był przypadek, ale twoje decyzje, oparte o logiczne rozumowanie.

Sam też przeszedłem podobną drogę na początku, z tym, że poszedłem potem trochę głębiej w te kupno i sprzedaże. 

A co do lockdownu, to pamiętam jak dziś, że zabierałem po paru dniach kompa z serwisu Komputronika, byleby nie zostać bez komputera w przypadku totalnego zamknięcia nie tylko ludzi w domach, ale też danego, lokalnego serwisu.

I dobrze zrobiłem, bo dzięki temu odzyskałem nie w pełni sprawnego, ale działającego kompa po paru dniach, a lokalny Komputronik z powodu choroby prowadzącego sklep, został zamknięty na miesiąc. Gościu z Komputronika oczywiście zaprzeczał, że lokal będzie zamknięty, ale specjalnie przyjechał po moich telefonach, tylko po to, byleby mi mój komputer wydać. 

Każdy ma swoją historię, dlatego napisałem, że ciekawi mnie to, jaka jest historia tych, którzy wszystkich innych winią za to, że przez kilkanaście miesięcy nie kupili ani jednej karty graficznej. Co oni mysleli? Co nimi powodowało? To naprawdę mnie fascynuje. Wszak siedzimy na forum komputerowym, a nie na Pudelku czy Sympatii więc każdy kto regularnie zagląda na forum powinien mniej więcej trzymać rękę na pulsie i być na bieżąco ze wszystkim i kupić chociażby jedną kartę graficzną w nie najgorszej cenie przez ten czas. Tak uważam. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś książka powstanie na pewno:

Rozdział 1. Jerry

Rozdział 2. Addept
..........

Rozdział 101.     : ]

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marian666666 napisał:

Jakaś książka powstanie na pewno:

Rozdział 1. Jerry

A w rozdziale JeRRy, kto się pojawi? No kto?
@marian666666 ;)
Dzięki. ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdziały skalperskie

3 - 10. marian666666

11 - 20 zozolek\

21 - 30 Janusz

31 - 50 inni skalperzy

Pozostałe

51 - 70 - Duniek i górnicy

71 - 80 - holderzy ( w tym ci z Peppera)

itd. itp

 

Edytowane przez addept
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalperzy to zaraza tego świata! Na stos ich! Gdyby nie oni i ci zasrani górnicy to już te całe 90% osób obserwujących tematy o RTX 3xxx miałoby swoje karty po 50% MSRP!
Szykujta widły, czas z tym skończyć!
Zacznijmy noc oczyszczenia...rynku!  :E 

Edytowane przez Mar_S
  • Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w połowie 2020 wierzyłem, że po 2020 wreszcie doczekam się powrotu do satysfakcjonującej kadencji produktów i wzrostów wydajności. Zakładałem, że nowe serie kart zaczną znowu wychodzić co rok, a nie co dwa i, że nie będą takim rozczarowaniem jakim był Turing. Myślałem, że pójście w architektury 3D i nowe materiały pozwoli na powrót do takiej sytuacji jak dawniej, że po 3 latach to już miałeś zupełnie inny poziom sprzętu. Kuzynowi to cały wykład na ten temat zrobiłem i zachęcałem go by czekał z wymianą PC do 2021 ale był mądrzejszy ode mnie i kupił kiedy ceny były najniższe. Okazało się, że jak ktoś kilka lat temu kupił GTX 1050 Ti, 1060 lub 1070 to nadal nie ma na co wymienić. Może Intel coś rozrusza z ich kartami, które mają wychodzić co rok, a nie co dwa. Mówili też o zettaflopsowym superkomputerze w 2027, co wymagałoby więcej niż podwajania wydajności co rok, chociaż nie mam pojęcia jak mieliby to osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kynareth napisał:

Ja w połowie 2020 wierzyłem, że po 2020 wreszcie doczekam się powrotu do satysfakcjonującej kadencji produktów i wzrostów wydajności. Zakładałem, że nowe serie kart zaczną znowu wychodzić co rok, a nie co dwa i, że nie będą takim rozczarowaniem jakim był Turing.

No akurat skrócenie cyklu raczej nie wpłynęłoby korzystnie na wzrosty wydajności kolejnych generacji, zaraz przypomina się intelowskie 4/8 piłowane przez kilka ładnych lat wraz z 3-5 % wzrostem rok do roku.  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mar_S No dobra, ciebie też dopiszemy do rozdziałów skalperskich książki. nie płacz już. Jakiś akapit, wzmianka. Wystarczy?

@Kynareth Twoja wiara w to, że Intel coś rozrusza w kartach graficznych jest tak słodko naiwna, aż wzruszająca. Obecnie obowiązuje jedna zasada: jeśli nie kupisz karty na premierę, to nie kupisz jej wcale, albo też kupisz ją o 50 % drożej. 

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, addept napisał:

@Mar_S No dobra, ciebie też dopiszemy do rozdziałów skalperskich książki. nie płacz już. Jakiś akapit, wzmianka. Wystarczy?

Jak śmiesz się do mnie w ogóle odzywać przebrzydły skalperze, razem z marianem666666 (podwójna Liczba Bestii! to Szatan!) jesteście najgorszą zakałą tego forum Haa...tfu!!!  :P 

Jak zmieniamy strony to warto to zrobić jako pierwszy, wtedy zawsze będziemy w awangardzie sukcesu!  :E 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, addept napisał:

@Mar_S No dobra, ciebie też dopiszemy do rozdziałów skalperskich książki. nie płacz już. Jakiś akapit, wzmianka. Wystarczy?

@Kynareth Twoja wiara w to, że Intel coś rozrusza w kartach graficznych jest tak słodko naiwna, aż wzruszająca. Obecnie obowiązuje jedna zasada: jeśli nie kupisz karty na premierę, to nie kupisz jej wcale, albo też kupisz ją o 50 % drożej. 

 

Poczekaj, krypto w koncu pojdzie w dol, albo zostanie calkiem zbanowane (obrot srodkow poza kontrola rzadow!!!). Posluza sie ekologami albo innymi swirami - ile to zre pradu. I wtedy kart bedzie wysyp, lekko przekopanych. Ekolog przyjacielem gracza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mar_S napisał:

Jak śmiesz się do mnie w ogóle odzywać przebrzydły skalperze, razem z marianem666666 (podwójna Liczba Bestii! to Szatan!) jesteście najgorszą zakałą tego forum Haa...tfu!!!  :P 

Jak zmieniamy strony to warto to zrobić jako pierwszy, wtedy zawsze będziemy w awangardzie sukcesu!  :E 

Mnie tam @maniuś_szóstk00f_sześć życie uratował ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżerego też na stos! Odniósł korzyści z procederu Mariana Szatana! Przyznał się! Jest współwinnym!

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mar_S napisał:

Dżerego też na stos! Odniósł korzyści z procederu Mariana Szatana! Przyznał się! Jest współwinnym!

Jeżeli mogę, to... wolałbym... zawsze to jakaś radocha na koniec. LOL ?

 

800px-Empalement.jpg

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Gdy Mateuszek Kłamczuszek zapowiadał na konferencji lockdown na listopad

Czyli innymi słowy nasz premier pośrednio sprawił, że zarobiłeś niekiepski pieniądz. Może podzielisz się procentem od dochodu z Ojcem Vateo? Byłoby to zachowanie kulturalne. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

Więc był to nieracjonalny, absolutnie nie w moim stylu, absurdalny wręcz zakup 3070 za 2900 pl. Po godzinie od zaksięgowania myślałem, że mnie uj strzeli, że dałem się ponieść i kupiłem GPU za 2900 (!!!).

Tak czuło się 99% ekspertów od wolnego rynku na tym forum, którzy teraz twierdzą że to wszystko było do przewidzenia i HOLDerzy są sami sobie winni  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, pamiętam najbardziej mroczną przepowiednię, że wszystko zacznie wracać do normy w maju. Jest prawie grudzień a rynek wygląda dużo gorzej niż rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Airwaves93 napisał:

Tak czuło się 99% ekspertów od wolnego rynku na tym forum, którzy teraz twierdzą że to wszystko było do przewidzenia i HOLDerzy są sami sobie winni  ?

Są sami sobie winni, bo myśleli, że zaraz po wejściu nowej serii, starą kupią za pół ceny. Ciekawe na jakiej podstawie mieli takie "przemyślenia"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie zauważył, że po premierze RTX 3080 ceny tych kart wzrosły i są problemy z realizacją zamówień

Jeżeli ktoś nie zauważył, że po premierze RTX 3070 ceny tych kart w niedługim czasie również wzrosły, a następnie powoli zaczyna ich brakować

Jeżeli ktoś nie wywnioskował, że przy premierze RTX 3060 Ti może być podobnie, tym bardziej, że ceny kart od AMD po kolejnych premierach  tylko i wyłącznie rosły

Jeżeli ktoś nie zauważył, że krypto się rozpędza

Jeżeli ktoś nie doczytał, że są problem z dostawami

Jeżeli ktoś nie doczytał, że są problemy z produkcją z powodu COVID

Jeżeli ktoś nie doczytał, że są problemy z produkcją półprzewodników, nie tylko w odniesieniu do elektroniki komputerowej,

... 

To nie wiem jakim cudem wywnioskował, że należy czekać, bo ceny kart za chwilę spadną? Musiał być ślepy lub mieć laga mózgu lub też słuchał się takich, co mieli takiego laga, zamiast samemu pomyśleć. 

Karty normalnie można było kupić jeszcze na przełomie grudnia/stycznia. Jak wszedł Amazon.pl też można było dostać karty w cenie MSRP. Jak była chwilowa odwilż od krypto w lipcu-sierpniu, to też można było dostać kartę serii RTX 3xxx, co prawda już dużo bardziej przepłaconą, ale nie tak bardzo jak teraz. 

Holdyzm zwyciężył, ale oczywiście holdyści nie mają sobie nic do zarzucenia. A bierność jest zazwyczaj gorsza od działania. 

Edytowane przez addept
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grudniu jeden koleś twierdził, że to nie możliwe, że od tak kupiłem sobie 3080, bo ON NIE WIDZI TYCH KART W SKLEPACH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. 
    • W poprzedniej części też nawet dużo zmian zajmowało parę kilobajtów. Całość to fixy w skryptach LUA. Największy Update w poprzedniej części chyba miał 1 MB z groszami. Bardzo dobre rozwiązanie niż pobieranie paru GB.
    • Ja już od lat lecę na jakiś kartach czy dac'ach żeby wzmocnienie było na słuchawki bo inaczej kroków w multi to prawie że nie słychać  w 3 ostatnich płytach miałem i mam alc 892 to jest dramat na słuchawkach, nie mając osobnej karty/daca podłączałem jakiś czas pod głośnik słuchawki aby robił za wzmacniacz  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...