Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest sens teraz zamawiac rtx'a 3080 skoro sklepy nie maja go fizycznie na stanie, nie lepiej sie wstrzymac z miesiac az dostepnosc bd lepsza i ceny sie unormują

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też opłaciłem od razu, bo chciałem konkretny model, a nie było nigdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie świadczyło o ewidentnym wprowadzaniu w błąd klienta skoro na stronie wywieszona jest info o realizacji zamówień chronologicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kamilelo520 napisał:

Jaki jest sens teraz zamawiac rtx'a 3080 skoro sklepy nie maja go fizycznie na stanie, nie lepiej sie wstrzymac z miesiac az dostepnosc bd lepsza i ceny sie unormują

No widać jak się unormują. W naszym kraju większość sklepów dzisiaj podniosło ceny o 200-300zł ...

Dodatkowo w sieci krąży, że na launch nvidia obniżyła marże o 50$ a po październiku ceny mają wzrosnąć właśnie o tyle.

Dodając te podwyżki u nas i plotki z sieci to nawet się zgadza prawda ?. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby rodzaj płatności miał realny wpływ na realizację zamówienia. Co najwyżej przesyłki pobraniowe będą potwierdzać przed wysyłką. Ale patrząc na to co sie dzieje, to raczej każdy odbierze każdą kartę którą otrzyma, chociażby po to, aby w 24H spieniężyć ją na aukcji :P 

Ja bym się bardziej martwił tym, że mimo iż opłaciliście karty (ja mam przelewem wybraną opcję ;)), to nasze sklepy zaczną anulowywać zamówienia podając jako przyczynę brak możliwości realizacji. A karty będą opylać zwyczajnie w innej cenie :D 

Tak już było przy okazji boomu na kryptowaluty. Tak robił XKOM z moim opłaconym 1080TI Palita. Tak tak, opłaciłem a i tak pokazali mi fakena :D Idę o zakład, że będzie tak samo, Proline i poniższy foxkondon na allegro to powierdza. 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-rtx-3080-eagle-oc-10g-bcm-9712344795

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, n0time4u napisał:

zaczna obslugiwac w pierwszej kolejnosci zamowienia oplacone.

Widzę, że nie bardzo wiesz jak działa świat. Więc tak w skrócie: Twoje pieniądze już mają. Moich jeszcze nie. Ciekawe kto dostanie pierwszy...

13 minut temu, kamilelo520 napisał:

nie lepiej sie wstrzymac z miesiac az dostepnosc bd lepsza i ceny sie unormują

Tak. Zwłaszcza unormuje się cena TUFa, który jest genialny, jest po cenie Foundera, popyt jest mniej więcej: "cały świat", a podaż kuleje. Unormuje się... na +500 zł.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mikhail__ z jednej strony tak ale w tym wypadku na Twoje miejsce jest 100 innych osob ktore chetnie zaplaca przedplata jesli tylko dostana info ze wysla im karte a liczba kart jak widac jest ograniczona i nie beda musieli sie bawic w zamowienia ktore bardzo czesto pewnie zostaja anulowane

Edytowane przez n0time4u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mikhail__ napisał:

Widzę, że nie bardzo wiesz jak działa świat. Więc tak w skrócie: Twoje pieniądze już mają. Moich jeszcze nie. Ciekawe kto dostanie pierwszy...

Jego kasę mogą stracić twojej nie :P

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, n0time4u napisał:

na Twoje miejsce jest 100 innych osob ktore chetnie zaplaca przedplata

Ale nie zostaną bo już potwierdzałem. Jestem takim samym klientem jak inni. Nie życzę sobie żadnej dyskryminacji. Zamawiam zawsze pobraniówki i je odbieram. Miejsce w kolejce zająłem dobre i mam być obsłużony jak każdy inny. Zasady były znane przed rozpoczęciem.

Było wciskać F5 szybciej, a nie teraz płakać.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mikhail__ napisał:

Ale nie zostaną bo już potwierdzałem. Jestem takim samym klientem jak inni. Nie życzę sobie żadnej dyskryminacji. Zamawiam zawsze pobraniówki i je odbieram. Miejsce w kolejce zająłem dobre i mam być obsłużony jak każdy inny. Zasady były znane przed rozpoczęciem.

Było wciskać F5 szybciej, a nie teraz płakać.

ale ja nie placze tylko sobie wyobrazam rozne scenariusze, i to chyba Ty nie znasz zycia jesli piszesz o jakichs zasadach ktore byly znane jesli chodzi o sklepy zasady mozna zmienic aby hajs sie zgadzal. Ja dzisiaj rano dostalem info ze beda obslugiwac chronologicznie w xkom a juz po poludniu druga osoba z tego sklepu pisala ze beda obslugiwac najpierw oplacone zamowienia, i komu wierzyc? tak samo na forum ktos wrzucal info z moreli ze tez mu ktos pisal ze najpierw beda oplacone chociaz mialo byc chronologicznie, pewnie jest duzo zamowien i jest sporo zamieszania, ale prawda jest taka ze gdyby teraz napisali ze najpierw obsluguja oplacone zamowienia to duza czesc osob by wplacila hajs liczac ze beda wyzej w kolejce i mieliby pewniejszy hajs juz na koncie niz "zamowienia nieoplacone" z ktorych duza czesc zostanie anulowana i beda tylko mieli wiecej zamieszania, liczba kart jest ograniczona aktualnie i tak wszystkie co do jednej sie sprzdadza...  czy to zrobia? nie twierdze tak nie wiem tego ale nie jedno juz w zyciu widzialem i bym sie nie zdziwil ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Ventusa w xkom wczoraj o 15:05. Zadzwonili do mnie dziś rano z informacją, że wstępnie będzie do odbioru 02.10.2020. Niestety do tej pory nie dostałem potwierdzenia na maila i na stronie status zamówienia też się nie zmienił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Hugin napisał:

Zamówiłem Ventusa w xkom wczoraj o 15:05. Zadzwonili do mnie dziś rano z informacją, że wstępnie będzie do odbioru 02.10.2020. Niestety do tej pory nie dostałem potwierdzenia na maila i na stronie status zamówienia też się nie zmienił. 

Ventusa z OC czy bez OC? Jaki masz numer? Ja mam 1123 i cisza.. 15:05 tez kupilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, HaslaMGK napisał:

Ventusa z OC czy bez OC? Jaki masz numer? Ja mam 1123 i cisza.. 15:05 tez kupilem

Z OC. Bez OC z tego widzę to nie maja w ofercie. Numer: 0997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaiketsu

Widziałeś recenzję Liptona. Nawet nie trzeba czekać na testy MSI. Ventus idzie do piachu, a szkoda bo miałem go szybciej zamówionego niż TUFa.

Tu jest jakiś test Ventusa, ale gościu jest taką pepegą, że nawet nie potrafił ustawić MSI Afterburner :E  Gra w sumie też taka z czapy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Altun6277 napisał:

Widziałeś recenzję Liptona. Nawet nie trzeba czekać na testy MSI. Ventus idzie do piachu, a szkoda bo miałem go szybciej zamówionego niż TUFa.

Jeśli te recenzje TUFa nie są przekupione, to sam się podjarałem potencjalną temp. + kulturą pracy tej wersji. Ciekawi mnie jak w Meshify C sobie poradzi, z jednej strony obudowa jest przewiewna, a wentylatory nie latają u mnie na minimum, ale z drugiej przez wymiary obudowy to gorące powietrze nie ma za bardzo spod karty gdzie uciec i ciężko będzie wyprowadzić z obudowy tyle ciepła. Zobaczymy, prawdopodobnie w środę dotrze. I tak na pewno finalnie będę chciał UV karty robić.

PZVwPlq.jpg

Co do miejsca zamówienia, to X-KOM mnie kusił najbardziej od początku, bo też łatwiej jest w przyszłości sprzedać kartę np. po 2 latach jak nadal jest gwarancja na GPU przy okazji przesiadki na coś nowszego (wszyscy lubią jak karta na aukcji ma gwarancję X-KOMu), ale tak czułem, że będzie czekanie na swoje zamówienie w nieskończoność... :( 

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Altun6277 napisał:

Ventus idzie do piachu, a szkoda bo miałem go szybciej zamówionego niż TUFa.

No ja identycznie. Też najpierw Ventus. Dobrze, że nie zamknąłem strony po zamówieniu, tylko obejrzałem recenzję, to mogłem parę minut później kliknąć TUF.

Ciekawe, bo w ogóle nie brałem tej karty pod uwagę, a ona jest autentycznie dobrze wykonana, głównie przez dobre i oddzielne chłodzenie VRAM. To robi sporą robotę.

MSI trochę dało pupska w tej generacji, sądząc po zlepku materiałów, którym dysponujemy. Jeden wspólny heatsink i niechlujne PCB. :(

Ventus nie ma szans, by wypaść lepiej od Trio, więc do TUF nie będzie miał podejścia raczej. A cena taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie kliknąłem TuFa a na ponowną dostępność w cenie preimerowej nawet już nie liczę ?. A trzeba było szybko zerknąc na recki. Trudno się mówi .


Tak czy siak wygląda na to, że póki co wszystkie chłodzenia "dają radę" i grzałek ~~80C nie ma (może poza Foundersem w pewnych sytuacjach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry, pewnie na Black Friday coś wyłapiecie gdyby w następnym miesiącu się nie udało kliknąć TUF-a w cenie foundersa. Potem będą inne karty Ampere, a także wersje 20GB no i RDNA2, to będzie jakaś konkurencja, chociażby wewnętrzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Roothar napisał:

Ja niestety nie kliknąłem TuFa a na ponowną dostępność w cenie preimerowej nawet już nie liczę ?. A trzeba było szybko zerknąc na recki. Trudno się mówi .


Tak czy siak wygląda na to, że póki co wszystkie chłodzenia "dają radę" i grzałek ~~80C nie ma (może poza Foundersem w pewnych sytuacjach).

Kupisz sobie tą kartę, jak będzie dostępna w sklepach, a będzie w Listopadzie/Grudniu, cena powinna być podobna do tej premierowej.

Póki kart nie jest wystarczająco, sklepy zawsze podnoszą ceny, będzie kart pod dostatkiem, ceny spadną.

Przed nami premiera RTX 3070/RTX 3060Ti i kart AMD, zapowiada się gorący październik, oby na korzyść konsumenta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fjubens napisał:

Jeśli te recenzje TUFa nie są przekupione, to sam się podjarałem potencjalną temp. + kulturą pracy tej wersji. Ciekawi mnie jak w Meshify C sobie poradzi, z jednej strony obudowa jest przewiewna, a wentylatory nie latają u mnie na minimum, ale z drugiej przez wymiary obudowy to gorące powietrze nie ma za bardzo spod karty gdzie uciec i ciężko będzie wyprowadzić z obudowy tyle ciepła. Zobaczymy, prawdopodobnie w środę dotrze. I tak na pewno finalnie będę chciał UV karty robić.

PZVwPlq.jpg

Co do miejsca zamówienia, to X-KOM mnie kusił najbardziej od początku, bo też łatwiej jest w przyszłości sprzedać kartę np. po 2 latach jak nadal jest gwarancja na GPU przy okazji przesiadki na coś nowszego (wszyscy lubią jak karta na aukcji ma gwarancję X-KOMu), ale tak czułem, że będzie czekanie na swoje zamówienie w nieskończoność... :( 

No ja tego TUFa wsadzę do Fractala R4 KLIK (po pewnych modyfikacjach, jak kompletnie wywalenie  koszyków na dyski) + 5x Be Quiet SilentWings 3. Powinno dać rade jak zwiększę RPM. Gdzie kupiłeś, że już w srodze będziesz miał. 

Ja będę czekał. @Doamdor Jedno jest pewne. W tych pieniądzach tego TUFa to już nikt nie kupi. Sklepy tez oglądają recenzje :D  Stawiam, że ta karta będzie droższa o 200-300 zł. 

@Kaiketsu Widocznie do kart MSI za bardzo "wszedł" pan księgowy i wyciął to i owo + słaby projekt chłodzenia. Poszli po kosztach. Mnie kupił ten screen u @Liptona 

 

cUdQjwk.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Altun6277 napisał:

 

Ja będę czekał. @Doamdor Jedno jest pewne. W tych pieniądzach tego TUFa to już nikt nie kupi. Sklepy tez oglądają recenzje :D  Stawiam, że ta karta będzie droższa o 200-300 zł.

Nie jest to pewne, ale pewne jest jedno, chętnych na RTX 3080 jest mniej, niż na RTX 3070/3060Ti.

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak pisze przedmowca. Premiera zgarnia popyt najbardziej napalonych.

Te karty sa relatywnie drogie, prawdziwy popyt bedzie mozna ocenic miesiac po premierze, kiedy emocje ochlona i zakladam ze nie bedzie on jakis kolosalnie duzy patrzac na to ze wychodzi rtx 3070.

Ktos chyba nawet tutaj wklejaj informacje ze jakis  sklep wedlug swoich informacji dlugoterminowo nie widzi wiekszego problemu z dostepnoscia. Sztuki sa dostepne i sukcesywnie w ciagu 2-3 tyg popyt powinnien zostac zaspokojony. 

W zasadzie na kazda premiere pozadanego produktu elektronicznege rynku ktory nie jest niszowy, stworzonego przez monopoliste rynku ciezko jest cokolwiek kupic. To ze TUF jest dobry niekonieczne oznacza ze cena bedzie podniesiona, moze to oznaczac jedynie problemy z dostepnoscia. X-kom w ogole usunal tego TUFA ze sklepu pewnie z uwagi na problemy z dostepnoscia, jakby chcieli sprzedawali by drozej. 

Nie ma co sie napalac chyba ze ktos potrzebuje na gwalt. Najlepsze oferty i wybor to bedzie koncowka pazdziernika/poczatek listopada, jakis czas po premierze kart AMD - pomijajac black friday. Do tego czasu powinny tez wejsc wersje z wieksza iloscia vramu, pojawic sie recenzje wszystkich niereferentow a cala uwaga skupi sie na 3070 ktore sa przystepniejsze dla typowego konsumenta.

Mi x-kom nawet nie wyslal zadnego maila poza typowym potwierdzeniem zamowienia, jak mam czekac 2-3 tyg to anuluje zamowienie i kupie cos na chlodno za miesiac. 

Edytowane przez pox88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już anulowałem oba zamówienia na Trinity i TUF w dwóch różnych sklepach. Ochłonąłem po premierze i nie będę się bujał bez kasy czekając na łaskę :P ...poczekam i zdecyduje jak dostępność wróci do stanu normalnego. Za ten czas sobie porównam, poczytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, n0time4u napisał:

ale ja nie placze tylko sobie wyobrazam rozne scenariusze, i to chyba Ty nie znasz zycia jesli piszesz o jakichs zasadach ktore byly znane jesli chodzi o sklepy zasady mozna zmienic aby hajs sie zgadzal. Ja dzisiaj rano dostalem info ze beda obslugiwac chronologicznie w xkom a juz po poludniu druga osoba z tego sklepu pisala ze beda obslugiwac najpierw oplacone zamowienia, i komu wierzyc? tak samo na forum ktos wrzucal info z moreli ze tez mu ktos pisal ze najpierw beda oplacone chociaz mialo byc chronologicznie, pewnie jest duzo zamowien i jest sporo zamieszania, ale prawda jest taka ze gdyby teraz napisali ze najpierw obsluguja oplacone zamowienia to duza czesc osob by wplacila hajs liczac ze beda wyzej w kolejce i mieliby pewniejszy hajs juz na koncie niz "zamowienia nieoplacone" z ktorych duza czesc zostanie anulowana i beda tylko mieli wiecej zamieszania, liczba kart jest ograniczona aktualnie i tak wszystkie co do jednej sie sprzdadza...  czy to zrobia? nie twierdze tak nie wiem tego ale nie jedno juz w zyciu widzialem i bym sie nie zdziwil ? 

Twój hajs już mają. Jesteś klient złowiony i zaklepany. Pobraniówki to potencjalny dodatkowy zysk, który można od ręki dopisać do rachunku. Oddałem już wam kasę = jestem lepszy? Nie do końca, jesteś już jak auto na parkingu mechanika z rozgrzebanym silnikiem. Złowiony, rozgrzebany, zaklepany, nie ucieknie ;-D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...