Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mial byc watek zakupowy a ja tutaj widze jedynie spam i marudzenie 8-latkow na rozne tematy. Dzieki!

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala ta premiera wyglada tak jakby byla co najmniej 1-2 miesiace za wczesnie. 

Z AMD nawet jak wyda cos fajnego, to bedzie pewnie jeszcze gorzej 

Edytowane przez wincyjognia
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze co wybiorę, ale do Zotaca Trinity 3080 domówilem drugą Asus TUF OC 3080, już się boje jaki czas realizacji przywalą :lol2:

ShareX_DisconnecT__2020-09-19_14-59-37_I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DisconnecT napisał:

Nie wiem jeszcze co wybiorę, ale do Zotaca Trinity 3080 domówilem drugą Asus TUF OC 3080, już się boje jaki czas realizacji przywalą :lol2:

ShareX_DisconnecT__2020-09-19_14-59-37_I

w którym to sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DisconnecT napisał:

Nie wiem jeszcze co wybiorę, ale do Zotaca Trinity 3080 domówilem drugą Asus TUF OC 3080, już się boje jaki czas realizacji przywalą :lol2:

ShareX_DisconnecT__2020-09-19_14-59-37_I

Ja też domówiłem. Skąd wytrzasnąłeś taką cenę? Ja mam 3869 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bowipl napisał:

Ja też domówiłem. Skąd wytrzasnąłeś taką cenę? Ja mam 3869 zł.

Właśnie wiem, z taką mi dodało, mam nadzieję że poleci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek zakupowy, więc napiszę taką pierdołę... Wcześniej w x-kom dostawa realizowana miała być przez : InPost oraz UPS (tak widniało w zamówieniu). Teraz dodali do tego: DHL, Fedex, DTS. Co to może oznaczać? Pewnie nic, ale napisałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż sam jestem ciekawy jaki termin mi dopitolą z tą kartą, łudzę że że na wersję OC był sporo mniejszy popyt ze względu na cenę, Zotaca raczej powinieniem dostać w pierwszej partii, sklep mi potwierdził że byłem jednym z pierwszych zamawiających ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MadSpot napisał:

Wątek zakupowy, więc napiszę taką pierdołę... Wcześniej w x-kom dostawa realizowana miała być przez : InPost oraz UPS (tak widniało w zamówieniu). Teraz dodali do tego: DHL, Fedex, DTS. Co to może oznaczać? Pewnie nic, ale napisałem. ;)

Nie dziwię się. Każdą partię kart którą dostaną, będą od razu rozsyłać i jeszcze długo tak będzie. Poza samymi kartami, sprzedają też dużo innych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesuje jak tam będzie z dostawami do Proshop. Niestety w sieci nic nie znalazłem na ten temat, a w weekend to oni nie pracują więc najwcześniej w poniedziałek będzie szansa by się czegoś dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak sprawdzacie te miejsca w kolejce w x-kom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, trzeba pytać bezpośrednio w x-komie.

Chociaż z "miejscem w kolejce" może być problem, nie chcieli udzielić takiej informacji "bo nie ma w systemie". 

Ja po prostu wypytałem ile jest zamówień na poszczególne modele. Stąd wiem, który jestem po Strixa.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktoś z was tego Zotaca Trinity z Amazona? Macie już tracking?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, PACIK19 napisał:

Zamawiał ktoś z was tego Zotaca Trinity z Amazona? Macie już tracking?

20k zamowien, nie bedzie tego w zaleznosci od predkosci zamowienia od co najmniej tygodnia do pewnie kilku miesiecy :D

niemcy, co mieli dostac w sobote juz dostali info, ze nie ma.

Edytowane przez wincyjognia
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ILE!?!? No to tych RTXów chyba nie będzie można kupić przez pół roku w takim razie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, PACIK19 napisał:

ILE!?!? No to tych RTXów chyba nie będzie można kupić przez pół roku w takim razie. 

20,000 - dalem twitta wyzej od ZOTACa. Wiadomo, ze jak ktos tam zdobedzie karte to 3/4 preoderow zniknie, ale poki jest waskie gardlo to wszystko jest liczone w 10-tkach tysiecy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PACIK19 napisał:

ILE!?!? No to tych RTXów chyba nie będzie można kupić przez pół roku w takim razie. 

Tylko trinity :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Sovas napisał:

Ok domówiłem Strixa z x-kom. Jestem 61 w kolejce po niego :lol2: Życzcie powodzenia.

Przynajmniej jest blok pasujący na niego https://www.ekwb.com/shop/ek-quantum-vector-strix-rtx-3080-3090-d-rgb-nickel-plexi

Skąd wiesz który jesteś w kolejce?
Ps. Mam nadzieję tylko że wiesz iż Asus ma plomby i bez kombinacji stracisz gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W x-kom podobno jest niezły sajgon z zamówieniami. Ludzie rezerwują po 10 kart, zmieniają zdanie, anulują etc.

Teraz, DisconnecT napisał:

Skąd wiesz który jesteś w kolejce?
Ps. Mam nadzieję tylko że wiesz iż Asus ma plomby i bez kombinacji stracisz gwarancję.

Pisałem wyżej. Tak, wiem o plombach, trzeba będzie pokombinować :( Zotac niestety ma nie do końca referencyjne PCB, oraz ma słabą sekcję zasilania, gorszą od FE i TUF-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wincyjognia napisał:

20,000 - dalem twitta wyzej od ZOTACa. Wiadomo, ze jak ktos tam zdobedzie karte to 3/4 preoderow zniknie, ale poki jest waskie gardlo to wszystko jest liczone w 10-tkach tysiecy. 

Cytat

Im here to dissapoint you, I contacted Zotac and they stated that the first batch was 20-30 cards, total orders through amazon.de was over 20.000 cards. Also for the following weeks this aproximate amount was also reserved (20-30 cards per week!) (but they are trying to work something out as of right now). Unless you were in the top 90 earliest orderers, then you have basically no chance of getting a card in the next three weeks. (We also don't know how amazon does priority)

Nie wiem na ile to prawda, ale to ma byc wielka premiera? 20-30 kart na tydzien :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sovas napisał:

W x-kom podobno jest niezły sajgon z zamówieniami. Ludzie rezerwują po 10 kart, zmieniają zdanie, anulują etc.

Pisałem wyżej. Tak, wiem o plombach, trzeba będzie pokombinować :( Zotac niestety ma nie do końca referencyjne PCB, oraz ma słabą sekcję zasilania, gorszą od FE i TUF-a.

Zotac podobno mimo zmian w PCB, będzie normalnie łykać bloki pod referenty, a przynajmniej tak twierdził Alphacool, co do słabości układu to się zgadzam, sprawność nie jest najlepsza, od FE różnica jest znikoma, ale do TUF'a brakuje już ~ 10%
Chociaż Strix to overkill, patrząc na to co TUF oferuje obstawiam że Strix nie będzie wiele lepszy, bardziej to kwestia mocniej rozbudowanego VRM który już i tak w TUF w postaci 16+4 jest kozakiem przy 70A mosfetach.

Zaraz do nich zadzwonię i wypytam o Zotaca i TUF'a :P

X-Kom twierdzi że nawet TUF będzie na początku października, ale wiadomo że to bardzo ogólnikowe informacje, konsultant nie był zbyt wylewny jeżeli chodzi o bardziej szczegółowe informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...