Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Zamawiałem TUFa Oc w dniu premiery dopiero późnym wieczorem po powrocie z pracy (jest wyrażnie droższy od non OC, co jest kuriozalne wręcz - prawdobnie oba są na bin 0). Po dzisiejszym kontakcie z infolinią w Xkomie spodziewam sie dostawy za 4 do 6tyg. Cóż, pozostaje obserwować sytuację, może wyskoczy lepsza alternatywa. Parcia wielkiego nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać że wersja OC będzie lepiej dostępna, większość się rzuciła na wersję nonOC, a z tego co wiem sporo ludzi już ochłonęło i zaczęli anulować zamówienia, są zatem szanse że Ci co zostaną będą mieli przyśpieszoną realizację.

Trzeba czekać do 1.10.2020, wtedy mają być dostawy i będzie wiadomo kto i na co się załapał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, DisconnecT napisał:

Zotac podobno mimo zmian w PCB, będzie normalnie łykać bloki pod referenty, a przynajmniej tak twierdził Alphacool, co do słabości układu to się zgadzam, sprawność nie jest najlepsza, od FE różnica jest znikoma, ale do TUF'a brakuje już ~ 10%
Chociaż Strix to overkill, patrząc na to co TUF oferuje obstawiam że Strix nie będzie wiele lepszy, bardziej to kwestia mocniej rozbudowanego VRM który już i tak w TUF w postaci 16+4 jest kozakiem przy 70A mosfetach.

Zaraz do nich zadzwonię i wypytam o Zotaca i TUF'a :P

X-Kom twierdzi że nawet TUF będzie na początku października, ale wiadomo że to bardzo ogólnikowe informacje, konsultant nie był zbyt wylewny jeżeli chodzi o bardziej szczegółowe informacje.

W Strix na OC jest więcej zamówień. Co do Zotaca to na obecną chwilę jest 54 zamówienia.

Tak, bloki na zotaca pasują, jednak jest dłuższy od ref pcb, więc karta będzie wystawać. W EKWB musisz zdjąć te klarme z rgb, pracują obecnie nad specjalnym blokiem pod zotac. W Alphacool nie wiem, podejrzewam, że będzie wystawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Sovas napisał:

W x-kom podobno jest niezły sajgon z zamówieniami. Ludzie rezerwują po 10 kart, zmieniają zdanie, anulują etc.

Pisałem wyżej. Tak, wiem o plombach, trzeba będzie pokombinować :( Zotac niestety ma nie do końca referencyjne PCB, oraz ma słabą sekcję zasilania, gorszą od FE i TUF-a.

Był nawet jeden użytkownik co zamówił 5 kart w kilku sklepach. Ja miałem zamówione 2 karty w X-com. Ventusa (byłem napalony) i TUFa (świetne recenzje). Z Ventusa zrezygnowałem (suszarka). Według mnie wiele osób zrezygnuje lub też anuluje zamówienia.

Czekam na TUFa. Zamówiony 15:46 ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja zrezygnowalem z zakupu Rtx 3080 Gigabyte w ostatniej chwili i czekam na zwrot pieniazkow. Jednak kupuje 3090.  :)

Myslicie ze bedzie problem z dostepnoscia jak z 3080?

 

 

Morele 3000zl lol:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-geforce-rtx-3090-ichill-x4-5943906/

Edytowane przez litwicki22
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, litwicki22 napisał:

Hej. Ja zrezygnowalem z zakupu Rtx 3080 Gigabyte w ostatniej chwili i czekam na zwrot pieniazkow. Jednak kupuje 3090.  :)

Myslicie ze bedzie problem z dostepnoscia jak z 3080?

Oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Altun6277 napisał:

Był nawet jeden użytkownik co zamówił 5 kart w kilku sklepach. Ja miałem zamówione 2 karty w X-com. Ventusa (byłem napalony) i TUFa (świetne recenzje). Z Ventusa zrezygnowałem (suszarka). Według mnie wiele osób zrezygnuje lub też anuluje zamówienia.

Czekam na TUFa. Zamówiony 15:46 ? ?

To i tak lepiej, ja Zotaca o 15:05 zamówiłem, ale TUF,a dopiero dzisiaj 8:E8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, wincyjognia napisał:

Nie wiem na ile to prawda, ale to ma byc wielka premiera? 20-30 kart na tydzien :D 

Licze,że się załapie w pierwszym rzucie jeśli się zmieściłem w top 90 na amazon XD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

W morele od czasu pamiętnego włamu do bazy danych i krążenia potem wszystkiego po necie przy bierności lub braku stosownych reakcji zakupów już bym nie robił. W imię zasad. 

Tu natomiast nie zdziwiłbym się, gdyby co bardziej obrotni pokupowali różne karty i patrzyli co przyjdzie pierwsze, a z resztą albo do anulacji albo na resell :D.

Ja cebuli nie mam zamiaru robić z resellem, licze że TUF przyjdzie szybko i będę mógł spokojnie anulować Zotaca który komuś wpadnie szybciej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lukadd napisał:

Na tym conrad.de to kapkę dziwnie to wygląda. 12 różnych modeli kart i wszystkie dostawa na ten sam termin 29.09-01.10.
Do tego zawyżone ceny.

 

Conrad to bardzo duża firma, kiedyś głównie sklepy stacjonarne, teraz na równi z internetowym.

Często tam kupowałem, dopóki nie przeszedłem na Amazon z Prime.

 

Premiery nowego sprzętu często tam tak wyglądają, że nagle wpada sporo różnych wersji na ten sam termin, odsunięty o jakiś czas.

Trzymałem rękę na pulsie czy Mindfactory czy Conrad pierwszy da dostępność, bo oba sklepy nie uczestniczyły w pierwszej "fali" Ampere.

Edytowane przez Pitol321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sklep znam, sam tam kupowałem kilka razy różne rzeczy, no ale nigdy na premierę dla tego mnie zastanawia jedna data dla wielu różnych modeli GPU.

Do tego popłynęli z cenami 849 euro za np. TUFa.

Ja złożyłem zamówienie z odbiorem osobistym w cyberport na Strixa OC za 829euro. Jak do tego czasu jak się pojawią strixy nic nie kupię, to mam nadzieję, że będę miał zaklepane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten strix będzie najwcześniej za 2-3 tygodnie, a pewnie i nawet później. Mam jeszcze masę czasu na przeglądanie testów. Zresztą on jest tylko zarezerwowany w razie coś jakby dalej była słaba dostępność, jeszcze nic nie kupiłem ;) A na uwadze mam i np. TUF'a jakby się pojawił gdzieś w dobrej cenie jakimś cudem :E

A dla czego wersja OC? Wersja bez OC kosztuje 819euro, wersja OC 829 euro. Więc nie widzę powodu aby nie dopłacić za oficjalny bios tą dychę, a OC i tak będę robił bo krzywa i napięcia w fabrycznych modelach czy to wersje OC czy bez OC to porażka :E

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PACIK19 napisał:

Zamawiał ktoś z was tego Zotaca Trinity z Amazona? Macie już tracking?

u mnie echo cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, lukadd napisał:

Nie no sklep znam, sam tam kupowałem kilka razy różne rzeczy, no ale nigdy na premierę dla tego mnie zastanawia jedna data dla wielu różnych modeli GPU.

Do tego popłynęli z cenami 849 euro za np. TUFa.

Ja złożyłem zamówienie z odbiorem osobistym w cyberport na Strixa OC za 829euro. Jak do tego czasu jak się pojawią strixy nic nie kupię, to mam nadzieję, że będę miał zaklepane :E

?

Też tam zamówiłem z odbiorem w sklepie w Essen i zapłatą na miejscu, ale specjalnie zwykłego STRIXa. Zobaczymy kiedy będzie dostępny i czy czasem nie wyprzedzi moje trzy MSI X TRIO ?

Także w sumie mam już zamówione 4 sztuki 3080, w czterech różnych sklepach, z czego 3 opłacone i jeden odbiór. ?

 

BTW

Chyba musze sobie zacząć zapisywać, co gdzie i kiedy, bo jeszcze trochę i nie ogarnę...

Edytowane przez Pitol321
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, litwicki22 napisał:

Hej. Ja zrezygnowalem z zakupu Rtx 3080 Gigabyte w ostatniej chwili i czekam na zwrot pieniazkow. Jednak kupuje 3090.  :)

Myslicie ze bedzie problem z dostepnoscia jak z 3080?

 

 

Morele 3000zl lol:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-geforce-rtx-3090-ichill-x4-5943906/

to placeholder, btw dzieki ze zrezygnowales bede o 1 wyzej w kolejce dzieki temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia.

Pobyt przewyższył podaż.

Sklepy i Nvidia na tym zarobi ceny lecą do 4 tysięcy .

Ja czekam do 2021 roku i na spokojnie kupie Asusa Strixa  badz TUF w ostatecznosci MSI Trio x Gaming.

Od 4 generacji mam Stixy i zamierzam zostać przy nich bede czekał na okazje po nowym roku.

Jedyny minus tego że obecna karta która ma zleci z ceną pewnie do 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, lukadd napisał:

Ten strix będzie najwcześniej za 2-3 tygodnie, a pewnie i nawet później.

Ogólnie Strixy mają już być od początku przyszłego tygodnia, więc od poniedziałku można się rozglądać za testami. W komputroniku dostałem informację, że jakąś tam dostawę strixów mają dostać 28 września i że jest to pewna data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i będą, ale na pierwszą pulę pewnie bardzo nieliczni się załapią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby na Strixy rzuciło się więcej osób niż na Eagle / Ventusy / TUFy - tutaj CCC (Cena Czyni Cuda) efekt działał dość mocno. Strixy to jednak +700 zł względem tamtych cen. Może być przez to łatwiej z dostępnością.

@lemur20 Ale to się przewijało już gdzieś wcześniej z tymi 24 miesiące i wyglądało na to, że na karcie automatem poszło 24 miesiące, ale normalnie 36 miesięcy jest gwar. Dla pewności dopytaj X-KOM na infolinii, na 99% 36M jak wszędzie powinno być.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety czuję się troszkę "wydymany" przez x-kom? Pisałem wcześniej, że x-kom daje tylko 24 miesiące na karty MSI z serii 30. Natomiast w większości innych sklepów jest już to 36 miesięcy. Oficjalnie MSI twierdzi, że to zależy od sklepu i może dać 24 miesiące lub 36 miesięcy. Natomiast zawsze mieli 36 miesięcy i jestem zdziwiony tym, że teraz dali tylko 24 miesiące. Zamówiłem MSI gaming x trio i teraz trochę słabo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak płaczecie o dostępność a tymczasem ludzie, którym udało się kupić RTX 3080 walczą z nowymi sterownikami Nvidia i problemami w grach. :E Wiadomo - choroby wieku dziecięcego i pewnie jeszcze jedna, dwie wersje sterowników i będzie git a póki co nawet na guru3d czy reddicie czytam o dziwnych rzeczach typu crashe gier, artefakty na pulpicie, czarne ekrany a nawet problemy z uruchamianiem PC i błędy VGA BIOSów. :E

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, lemur20 napisał:

Niestety czuję się troszkę "wydymany" przez x-kom? Pisałem wcześniej, że x-kom daje tylko 24 miesiące na karty MSI z serii 30. Natomiast w większości innych sklepów jest już to 36 miesięcy. Oficjalnie MSI twierdzi, że to zależy od sklepu i może dać 24 miesiące lub 36 miesięcy. Natomiast zawsze mieli 36 miesięcy i jestem zdziwiony tym, że teraz dali tylko 24 miesiące. Zamówiłem MSI gaming x trio i teraz trochę słabo ?

Ale to nie sklep Cię wydymał, tylko nie odróżniasz gwarancji sklepowej od producenta. X-Kom wpisał, że jest gwarancja producenta. Więc nie ma sklepowej. Wtedy sprawdzasz sobie na stronie producenta ile jest gwarancji, bo x-komowi nic do tego. Morele zazwyczaj mają gwarancję sklepową 2 letnią (co nie wyklucza gwarancji producenta, która działa równolegle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mikhail__ napisał:

Ale to nie sklep Cię wydymał, tylko nie odróżniasz gwarancji sklepowej od producenta. X-Kom wpisał, że jest gwarancja producenta. Więc nie ma sklepowej. Wtedy sprawdzasz sobie na stronie producenta ile jest gwarancji, bo x-komowi nic do tego. Morele zazwyczaj mają gwarancję sklepową 2 letnią (co nie wyklucza gwarancji producenta, która działa równolegle).

Musisz mieć świadomość tego, że na karty MSI nie masz gwarancji producenta, mówiąc dosadniej: Ty nie masz żadnych praw gwarancyjnych na linii Ty - MSI. Te prawa ma X-KOM. Kartę trzeba reklamować przez sklep, producent Cię oleje. Tak jest też innymi GPU ASUSa, Palita, Gainwarda itd. Tylko EVGA pozwala na gwarancję Ty - Producent, ZOTAC na rozszerzonej gw. na pierwszego właściciela oraz Gigabyte na tej dodatkowej rocznej po zarejestrowaniu, też na 1. właściciela. :( 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sovas napisał:

Nie da się, trzeba pytać bezpośrednio w x-komie.

Chociaż z "miejscem w kolejce" może być problem, nie chcieli udzielić takiej informacji "bo nie ma w systemie". 

Ja po prostu wypytałem ile jest zamówień na poszczególne modele. Stąd wiem, który jestem po Strixa.

A pamiętasz ile jest zamówień na TUFa w x-komie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja to doskonale wiem. Ale sklep jest zobowiązany do przestrzegania tej gwarancji prawem. I ma obowiązek obsługiwać tą gwarancję jako pośrednik przez całą długość jej ważności. A długość ustala producent. Nie sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...