Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

OC UK:

18/09/20

@Gibbo

Hi there

Speaking to board partners, September shipments shall be small, so far:
- Today a small batch of MSI arrived, all orders have shipped out.
- More Asus TUF are due early next week and then later next week some TUF OC and Strix OC

Other brands shall be landing next week also, small quantities once I know more I shall update this thread.

Shipments for September will be small.
October will have an initial delay due to Golden Week in Asia during 4-9th October causing a production delay, but then production volumes will improve, but we are not seeing any numbers yet.
November and December are currently unknown but in theory should be larger volumes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUF w X-comie ma 24 miesiące gwarancji. Pozostałe karty Asusa mają 36 miesięcy. TUF OC ma 36.

Zotac Trinity ma również 24 miesiące oraz TRIO i Ventus MSI mają 24 miesiące. Reszta normalnie 36 tj. Gigaszrot, Palit, Gainward. Ogólnie mało kart ma X-com :E

Dziwne sprawa. Trzeba podpytać X0com dlaczego TUF ma 24 a TUF OC już 36.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trzeba się pytać asusa. Na pierwszy strzał zobaczyć specyfikacje karty na ich stronie. Nawet jak sklep nie będzie chciał pośredniczyć to chyba można zlecić rma przez strone asusa.

 

 

https://www.asus.com/Graphics-Cards/TUF-RTX3080-O10G-GAMING/HelpDesk_Warranty/

 

Nic tam nie ma :E

 

więc podatek od luksusu :lol2:

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Altun6277 napisał:

TUF w X-comie ma 24 miesiące gwarancji. Pozostałe karty Asusa mają 36 miesięcy. TUF OC ma 36.

Zotac Trinity ma również 24 miesiące oraz TRIO i Ventus MSI mają 24 miesiące. Reszta normalnie 36 tj. Gigaszrot, Palit, Gainward. Ogólnie mało kart ma X-com :E

Dziwne sprawa. Trzeba podpytać X0com dlaczego TUF ma 24 a TUF OC już 36.

Błąd, ktoś z forumowiczów już się w tej sprawie kontaktował.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Altun6277 napisał:

TUF w X-comie ma 24 miesiące gwarancji. Pozostałe karty Asusa mają 36 miesięcy. TUF OC ma 36.

Zotac Trinity ma również 24 miesiące oraz TRIO i Ventus MSI mają 24 miesiące. Reszta normalnie 36 tj. Gigaszrot, Palit, Gainward. Ogólnie mało kart ma X-com :E

Dziwne sprawa. Trzeba podpytać X0com dlaczego TUF ma 24 a TUF OC już 36.

Zotac ma 5 lat gwarancji (3 sklepu + 2 producenta) Xkom ma burdel jak zwykle

 

Edytowane przez Zhao
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Doamdor napisał:

Błąd, ktoś z forumowiczów już się w tej sprawie kontaktował.

podobno TUFa się na stronie ASUSA jakoś rejestruje po ten trzeci rok gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ,strasznie sie boje wydać tyle siana na rtx 3090,nie wiem jak to bedzie działać. Ale też sie bardzo bałem przed kupnem pierwszej karty w zyciu z AIO Waterforce 2080 ti i wszystko bylo dobrze. Moze teraz tez bedzie dobrze heh Albo większy dystans powinienem do tego wszystkiego.

Edytowane przez litwicki22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, litwicki22 napisał:

Powiem wam ,strasznie sie boje wydać tyle siana na rtx 3090,nie wiem jak to bedzie działać. Ale też sie bardzo bałem przed kupnem pierwszej karty w zyciu z AIO Waterforce 2080 ti i wszystko bylo dobrze. Moze teraz tez bedzie dobrze heh

Kupowanie 3090 to głupota, ale to twoje decyzja..

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, lukadd napisał:

Nie no sklep znam, sam tam kupowałem kilka razy różne rzeczy, no ale nigdy na premierę dla tego mnie zastanawia jedna data dla wielu różnych modeli GPU.

Do tego popłynęli z cenami 849 euro za np. TUFa.

Ja złożyłem zamówienie z odbiorem osobistym w cyberport na Strixa OC za 829euro. Jak do tego czasu jak się pojawią strixy nic nie kupię, to mam nadzieję, że będę miał zaklepane :E

Dostałem dzisiaj E-mail z Conrada odnosnie dostępności i dostawy.

E-mail przyszedł bez mojej ingerencji, czy zapytania.

Potwierdzają dostępność i dostawę w KW40 - czterdziesty tydzień kalendarzowy, czyli za półtorej tygodnia. 

 

Jeśli Conrad wyśle mi kartę szybciej niż Proshop zamówioną w kilka minut, czy OC UK - gdy podawali ETA 18.09, to będą niezłe jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, -arek- napisał:

Aukcje wystawił Foxkomputer.

pisać im wiadomości że są Januszami biznesu to może wróci im rozum

takie zachowanie trzeba tępić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, litwicki22 napisał:

Powaznie az takie poblemy?  Albo może kilka tak osób miało?

Niezle nie wchodzilem na stronke geforce.com albo reddit ale niezły cyrk. Teraz to nie wiem czy zaryzykowac z rtx 3090 , bo mam jeszcze 2080 Ti waterforca hehe :)Po co sie stresowac prawda?::)A jak myśle ze mialoby mnie to dotyczyć aż ściska w żołądku.

I gdzie te legenarne dopracowane sterowniki nvidii ktore tak kopia po twarzy pazdzierze od AMD :D

 

mem "thank you for betatesting" chyba nabierze zaraz innego znaczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pamiętasz co było przy premierze turingów czy pascali?

Nvidia z tą różnicą od AMD w miarę szybko ogarnia problemy. U AMD rok po premierze czy lata po premierach :E dalej zamiast ogarniać sterowniki to dodają pierdoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amazon.de chyba nieprędko będzie miał karty na stanie, jeszcze wczoraj miałem ścieżkę na trackingu a dziś "Szacowaną datę dostawy wyślemy Ci w wiadomości e-mail." 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ci4stek napisał:

amazon.de chyba nieprędko będzie miał karty na stanie, jeszcze wczoraj miałem ścieżkę na trackingu a dziś "Szacowaną datę dostawy wyślemy Ci w wiadomości e-mail." 

Mam to samo, czyli sobie poczekamy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Majki78 napisał:

Mam to samo, czyli sobie poczekamy. 

U mnie poki co normalnie 21-22 wrzesnia

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ci4stek @Majki78A kiedy zamawialiście? Ja mam ciągle to samo co wcześniej w poniedziałek powinienem wiedzieć więcej

 

@wincyjognia to samo 21-22 z naciskiem na wtorek

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie z X-kom z końcówką 2148 na TUFa. Wcześniej pisało że o 15:18, teraz mi gdzieś ta godzina zniknęła. Zamawiałem z pobraniem, na razie nie mam żadnych maili z jakąkolwiek datą realizacji. Też tak macie, czy już wszystkim przyszło ten 1.10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś sprawdzić na xkom jaka jest "przewidywana" data dostawy? mój nr zamówienia to 708-00000-4316.

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ci4stek napisał:

amazon.de chyba nieprędko będzie miał karty na stanie, jeszcze wczoraj miałem ścieżkę na trackingu a dziś "Szacowaną datę dostawy wyślemy Ci w wiadomości e-mail." 

Mi w Amazonie powiedzieli, że kart nie mają i w sumie nie wiedzą kiedy i ile dostaną. Statusem tam nie ma co się sugerować.

Cytat

We are waiting for a shipment from the supplier and the system is displaying the
information based on the previous intervals of delivery for the same item. The data on the
exact number of days is not available until the manufacturer sends a new batch to
Amazon - when that happens, the website displays the accurate information with a
counter for the remaining number of days until re-stock. I can only advise you to
periodically check the website for an update and at the moment when you realize that you
would not be able to have it in time, to simply reply to this e-mail and notify us to cancel
it.

 

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Talvitch napisał:

Zamówienie z X-kom z końcówką 2148 na TUFa. Wcześniej pisało że o 15:18, teraz mi gdzieś ta godzina zniknęła. Zamawiałem z pobraniem, na razie nie mam żadnych maili z jakąkolwiek datą realizacji. Też tak macie, czy już wszystkim przyszło ten 1.10?

Ja i mój kolega tylko telefonicznie otrzymaliśmy wstępne daty realizacji na 02.10.2020. Ja Ventusa, kumpel TUFa. Na maila nic nie dostaliśmy. Zamówienia złożone zaraz po 15 w dni premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamawiałem około godz. 18 czyli dość późno, w sumie zrobiłem to z premedytacją bo nie chciałem kupować w ciemno bez testów i  też w sumie chce zobaczyć co pokaże amd jeśli nowe rx6000 będą trochę wolniejsze a będą posiadać  więcej ramu i mniejszy apetyt na prąd to pójdę w radeony 

Edytowane przez ci4stek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Hugin napisał:

Ja i mój kolega tylko telefonicznie otrzymaliśmy wstępne daty realizacji na 02.10.2020. Ja Ventusa, kumpel TUFa. Na maila nic nie dostaliśmy. Zamówienia złożone zaraz po 15 w dni premiery.

 

Teraz, ci4stek napisał:

ja zamawiałem około godz. 18 czyli dość późno, w sumie zrobiłem to z premedytacją bo nie chciałem kupować w ciemno bez testów i  też w sumie chce zobaczyć co pokaże amd jeśli nowe rx6000 będą trochę wolniejsze aposiadać będą więcej ramu i mniejszy apetyt na prąd to pójdę w radeony 

Ok ,czyli nie jestem sam :) Od 2 miesięcy skupuję części z wszelkich promocji (cebula hard) i poza kartą czekam już tylko na procki AMD, mam nadzieję że tego 8 października to nie papierowa premiera, bo karta już powinna wtedy być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki dylemat czy kupować wersje Asusa Tuf 10 gb czy czekać na 20gb monitor jaki mam to 1440p z info jakie posiadam to  Asusa  10gb mam mieć w okolicach czwartku-piątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Talvitch napisał:

 

Ok ,czyli nie jestem sam :) Od 2 miesięcy skupuję części z wszelkich promocji (cebula hard) i poza kartą czekam już tylko na procki AMD, mam nadzieję że tego 8 października to nie papierowa premiera, bo karta już powinna wtedy być...

jak znam amd to raczej papierowa lub z bardzo małą dostępnością, zresztą nvidia teraz też dała nieźle dupy, wygląda to tak że narobili szumu a kart starczyło ledwie dla testerów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi od morele dostałem informację, że zamówienia mają być realizowane chronologicznie, jedynie przy płatności za pobraniem mają się dodatkowo kontaktować przed wysyłką. Jak to będzie faktycznie wyglądać to pewnie najbliższe tygodnie zweryfikują. Zamówienie i tak tam anuluję.

Od x-koma dostałem informację z datą 8.10 (za pobraniem, końcówka nr zamówienia 1843), ale jak dla mnie to poszedł w ruch generator dat losowych i również losowo wysyłane są informacje z tymi datami. Najwcześniej to liczę na listopad, a realnie grudzień/styczeń.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...