Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, raffi23 napisał:

Witam ja mam taki dylemat czy kupować wersje Asusa Tuf 10 gb czy czekać na 20gb monitor jaki mam to 1440p z info jakie posiadam to  Asusa  10gb mam mieć w okolicach czwartku-piątku

czekaj na 20gb a tuf-a oddaj mi :)

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mikhail__ napisał:

podobno TUFa się na stronie ASUSA jakoś rejestruje po ten trzeci rok gwarancji.

Nic się nie rejestruje - pracownicy X-Kom sami nie wiedzą, o czym mówią. ;) 

Karty mają 3 lata gwarancji producenta. Na stronie X-Kom jest błąd. ASUS już się z nimi skontaktował w tej sprawie i ma zostać to naprawione.

Na razie zdążyli skorygować tylko wersję OC. 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Morele łatwo sprawdzić, którym jest się w kolejce, na stronie produktu jest przycisk od dziś chyba "Kupiło X osób" Ciekawe tylko ile tych kart będą dostawać. Ogólnie najwięcej chętnych na msi i gigabyte, reszta to ma do 50 zamowionych sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Talvitch napisał:

 

Ok ,czyli nie jestem sam :) Od 2 miesięcy skupuję części z wszelkich promocji (cebula hard) i poza kartą czekam już tylko na procki AMD, mam nadzieję że tego 8 października to nie papierowa premiera, bo karta już powinna wtedy być...

8 października to premierę będzie miał Zen3. Karta dopiero 28 października.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, EvilKillaruna napisał:

W cenie łącznej - tak, niekiedy tyle wychodzi.

Raczej zachowanie licytujących. To oni wybili cenę na taki poziom. Ja bym to zostawił i patrzył jak sklep - dosłownie - zarabia ma idiotach. 

nie zgodze sie ze to zachowanie licytujacych... tak dziala marketing a sklepy nie powinny tak robic bo to zle o nich swiadczy ale oni to maja w dupie bo hajs sie zgadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, n0time4u napisał:

nie zgodze sie ze to zachowanie licytujacych... tak dziala marketing a sklepy nie powinny tak robic bo to zle o nich swiadczy ale oni to maja w dupie bo hajs sie zgadza

Sam się śmieję z tej aukcji, ale jeśli wystawiony jest przedmiot w licytacji i to licytujący się przebijają wyżej i wyżej, to tutaj ingerencji sprzedawcy nie ma.

Innymi słowy: Jak wystawię np. swojego 2070S w licytacji od 1 zł, ktoś na forum napisze, że ta karta jest warta max 1300 zł, a tymczasem licytujący dojdą do 1600 zł, to automatycznie zostaję Januszem Biznesu?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fjubens napisał:

Sam się śmieję z tej aukcji, ale jeśli wystawiony jest przedmiot w licytacji i to licytujący się przebijają wyżej i wyżej, to tutaj ingerencji sprzedawcy nie ma.

Innymi słowy: Jak wystawię np. swojego 2070S w licytacji od 1 zł, ktoś na forum napisze, że ta karta jest warta max 1300 zł, a tymczasem licytujący dojdą do 1600 zł, to automatycznie zostaję Januszem Biznesu?

ale dlaczego porownujesz wystawienie karty swiezo po premierze ktorej liczba w polsce jest pewnie liczona  w dziesiatkach i bardzo trudno ja dostac i nie wiadomo kiedy sie ja dostanie do wystawienia starocia... to sa 2 rozne sytuacje, po pierwsze to sklep i powinni dbac o swoj piar a po drugie to ceny sa ustalone juz za te karty i zamiast puscic ja w swoim sklepie po cenie to wystawiaja ja na licytacje bo chca na niej zarobic duzo wiecej ... jesli tego nie rozumiesz no to sorry ...

btw druga sprawa ze licytujacy moga byc turbo bogaci i sie smieja bo dla nich te 6k to jak dla przecietnego kowalskiego rozkmina czy kupic bolke za 3zl czy za 6 ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy osoba fizyczna może kupić kartę i wystawić ją na allegro drożej? Czy to się kłóci z jakimś prawem czy regulaminem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, n0time4u napisał:

ale dlaczego porownujesz wystawienie karty swiezo po premierze ktorej liczba w polsce jest pewnie liczona  w dziesiatkach i bardzo trudno ja dostac i nie wiadomo kiedy sie ja dostanie do wystawienia starocia... to sa 2 rozne sytuacje, po pierwsze to sklep i powinni dbac o swoj piar a po drugie to ceny sa ustalone juz za te karty i zamiast puscic ja w swoim sklepie po cenie to wystawiaja ja na licytacje bo chca na niej zarobic duzo wiecej ... jesli tego nie rozumiesz no to sorry ...

btw druga sprawa ze licytujacy moga byc turbo bogaci i sie smieja bo dla nich te 6k to jak dla przecietnego kowalskiego rozkmina czy kupic bolke za 3zl czy za 6 ...

 

O czym ty piszesz, jakie ustalone ceny? Producent daje cenę ile on ma za to dostać, a sklep dodaje sobie do tego marżę i sprzedaje. Wejdź do 10 spożywczych, wszędzie masz ten sam produkt za taką samą cenę? Różnice tez mogą być ogromne. Oni mają całkowite prawo się bawić i w licytacje, a tylko szaleństwo zakupowe niektórych ludzi pozwala nabijać tą marżę do chorych kwot. Ale to nie jest w żaden sposób wina sklepu, nikt nie każe ludziom tego licytować, pistoletu do głowy im nie przykłada.

2 minuty temu, Xaxaos napisał:

A czy osoba fizyczna może kupić kartę i wystawić ją na allegro drożej? Czy to się kłóci z jakimś prawem czy regulaminem?

Robiąc to w ten sposób jesteś zobowiązany zapłacić podatek od sprzedaży, gdyż nie jest to sprzęt używany (ponad pół roku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Xaxaos napisał:

A czy osoba fizyczna może kupić kartę i wystawić ją na allegro drożej? Czy to się kłóci z jakimś prawem czy regulaminem?

a kto ci broni ... ale dla mnie jako konsumenta nie podoba sie ze sklep tak robi i ja np gdybym mial wybor kupic cos w tym sklepie albo w innym to bym poszedl do innego bo bym nie chcial takim januszom dac zarobic .. a nikt tu nie mowi o tym ze tak robic nie wolno to ich sprawa po prostu z mojej perspektywy ten sklep tyko traci na tym a i tak to jakis gowniany sklep to w sumie mala roznica dla nich pewnie dlatego tak januszuja bo bida piszczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Makatak napisał:

O czym ty piszesz, jakie ustalone ceny? Producent daje cenę ile on ma za to dostać, a sklep dodaje sobie do tego marżę i sprzedaje. Wejdź do 10 spożywczych, wszędzie masz ten sam produkt za taką samą cenę? Różnice tez mogą być ogromne. Oni mają całkowite prawo się bawić i w licytacje, a tylko szaleństwo zakupowe niektórych ludzi pozwala nabijać tą marżę do chorych kwot. Ale to nie jest w żaden sposób wina sklepu, nikt nie każe ludziom tego licytować, pistoletu do głowy im nie przykłada.

Robiąc to w ten sposób jesteś zobowiązany zapłacić podatek od sprzedaży, gdyż nie jest to sprzęt używany (ponad pół roku).

ale ta cena jest ustalona mniej wiecej na 3.6k wiec sprzedaz jej za 6k to co najmniej januszerka ... wiesz o czym ty piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, n0time4u napisał:

a kto ci broni ... ale dla mnie jako konsumenta nie podoba sie ze sklep tak robi i ja np gdybym mial wybor kupic cos w tym sklepie albo w innym to bym poszedl do innego bo bym nie chcial takim januszom dac zarobic .. a nikt tu nie mowi o tym ze tak robic nie wolno to ich sprawa po prostu z mojej perspektywy ten sklep tyko traci na tym a i tak to jakis gowniany sklep to w sumie mala roznica dla nich pewnie dlatego tak januszuja bo bida piszczy :D

Taaa, zapamięta kilka osób nazwę tego sklepu i się na nich wypnie w przyszłości (może). Wciąż warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto nie warto ja mam to w dupie po prostu napisalem ze moim zdaniem sklepy nie powinny tak robic i ja jako konsument unikam takich sklepow w przyszlosci i nie daje im zarobic ... moge tak robic czy tez mi nie pozwalasZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

Ale nadal nie rozumiesz że karta za tyle była w tejże aukcji wystawiona? I że jest to licytacja, a nie kup teraz? To nie sklep ustalił taką cenę, tylko licytujący ją wyskalowali, pokazując przy okazji jak wielki obłęd otacza tą serię kart.

Ja to widzę tak - jeśli ludzie są gotowi tyle za tą kartę zapłacić w licytacji, której cena wywoławcza była normalną ceną rynkową bez żadnych przewałek ze strony sklepu, to znaczy źle nie o sklepie, tylko o licytujących, bo wszyscy sprzedający zaczną dobijać ceny w górę korzystając z tych samych mechanizmów które drążą owych licytujących.

a ty dalej nie rozumiesz ze sklep dokladnie wie jaka jest sytuacja i specjalnie wystawiaja karte do licytacji za bo wiedza ze ludzie sie beda licytowac ostro i zarobia na tym duzo wiecej? gdyby byli wporzadku to by wystawili za 3.6 kup teraz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, n0time4u napisał:

a ty dalej nie rozumiesz ze sklep dokladnie wie jaka jest sytuacja i specjalnie wystawiaja karte do licytacji za bo wiedza ze ludzie sie beda licytowac ostro i zarobia na tym duzo wiecej? gdyby byli wporzadku to by wystawili za 3.6 kup teraz ...

Ale co cie to z resztą interesuje? Jakiś mniejszy sklep chciał spróbować szczęścia polując na idiotów, niech sobie polują, co Ci do tego? Bo masz jakiś straszny ból dupy, nie wiem za bardzo o co. Nikt Ci tego nie każe kupować, możesz nigdy nic w tym sklepie nie kupować. Wolny kraj, wolny rynek, niech sobie sprzedają jak im się podoba i klient niech kupuje jak mu się podoba, a tobie nic do tego

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Makatak napisał:

Ale co cie to z resztą interesuje? Jakiś mniejszy sklep chciał spróbować szczęścia polując na idiotów, niech sobie polują, co Ci do tego? Bo masz jakiś straszny ból dupy, nie wiem za bardzo o co. Nikt Ci tego nie każe kupować, możesz nigdy nic w tym sklepie nie kupować. Wolny kraj, wolny rynek, niech sobie sprzedają jak im się podoba i klient niech kupuje jak mu się podoba, a tobie nic do tego

ty jestes ulomny jakis czy w ogole czytasz moje posty? napisalem ze mi sie nie podoba taka sytuacja ze sklep probuje wydymac swoich klientow na hajs... TO ZE MOGA TAK ROBIC I ROBIA TO JEST PROSTE ALE JA NIE ZAMIERZAM IM KLASKAC I CHWALIC ZA TO TYLKO CISNAC. mam nadzieje ze wreszcie zrozumiales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć mogą być problemy z dostępnością tych nowych kart 3XXX (nie wiem czy wszystkich modeli). Wynika to z tego, że 60% kości od Samsunga w jakie zaopatruje sie NVIDIA nadaje się do kosza-zasłyszane.

Ktoś zna więcej szczegółów?

Wcześniej słyszałem, że to wina tzw: górników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, EvilKillaruna napisał:

A gdzie jest jakikolwiek nakaz wystawiania tylko i wyłącznie w KT? Nie sądzę aby sklep miał zdolności profetyczne i wiedział że ludzie będą im to ostro licytować. To ile zarobią i czy w ogóle zarobią zależy wyłącznie od kupujących, a ci mogą zachować się dowolnie. 

To nie te czasy, że ceny są regulowane odgórnie. Na tym polega wolny rynek. Klient decyduje własnym portfelem. Licytujący zadecydowali tu tak a nie inaczej, a sklep nie miał na to żadnego wpływu, mimo że jest naturalnym beneficjentem.

Co ciekawe, jakby wystawili tą kartę jako KT za 5000 to było że janusze i oszuści. Jakby wystawili za 2400 zł to by było że wałek albo frajerzy. W jedną stronę źle i w drugą niedobrze :D.

nie wmowisz mi ze ten sklep jest fajny bo nie jest, i tez chyba nie czytasz moich wypowiedzi bo piszesz o czyms zupelnie innym, twierze UWAGA, ZE MOIM ZDANIEM TEN SKLEP NIE POWINNIEN PROBOWAC WYDYMAC LUDZI NA HAJS I MI SIE TO NIE PODOBA, koniec tematu, jakos inne sklepy ktore dostaly 2-3 sztuki nie wystawialy ich na licytacje na allegro tylko wystawily sobie je na swojej stronce, kto kupil pierwszy za normalna cene to wyslali i juz, czekaja na kolejna dostawe. Po prostu mi sie to nie podoba a wy szukacie tu jakiegos drugiego dna ze niby ja mowie ze oni nie moga tak robic itp.. czytajcie ze zrozumieniem to nie boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, n0time4u napisał:

ty jestes ulomny jakis czy w ogole czytasz moje posty? napisalem ze mi sie nie podoba taka sytuacja ze sklep probuje wydymac swoich klientow na hajs... TO ZE MOGA TAK ROBIC I ROBIA TO JEST PROSTE ALE JA NIE ZAMIERZAM IM KLASKAC I CHWALIC ZA TO TYLKO CISNAC. mam nadzieje ze wreszcie zrozumiales

Ale to sobie miej taką rację, ale co to nas tu w tym temacie obchodzi, czemu nas próbujesz do tego swojego zdania przekonać? I bardzo proszę zachować epitety skierowane w moją stronę dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Makatak napisał:

Ale to sobie miej taką rację, ale co to nas tu w tym temacie obchodzi, czemu nas próbujesz do tego swojego zdania przekonać? I bardzo proszę zachować epitety skierowane w moją stronę dla siebie.

czlowieku wchodzisz na forum dyskusyjne i piszesz ze co "nas" (swoja droga dlaczego piszesz za innych) to obchodzi? to po co tu jestes? chyba zeby czytac czyjes opinie co nie? wyrazilem swoje zdanie na forum a ty wchodzisz i piszesz ze co mi do tego ze sklep wystawil za tyle i tyle, co nie moge miec swojej opinii na to? idz kup do sklepu maslo za 2000 zl i poklaszcz dla nich ze ci je sprzedali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, n0time4u napisał:

czlowieku wchodzisz na forum dyskusyjne i piszesz ze co "nas" (swoja droga dlaczego piszesz za innych) to obchodzi? to po co tu jestes? chyba zeby czytac czyjes opinie co nie? wyrazilem swoje zdanie na forum a ty wchodzisz i piszesz ze co mi do tego ze sklep wystawil za tyle i tyle, co nie moge miec swojej opinii na to? idz kup do sklepu maslo za 2000 zl i poklaszcz dla nich ze ci je sprzedali

Jakby twoja opinia miała jakikolwiek sens, to bym chętnie ją poczytał, natomiast ona jest kompletnie oderwana od rzeczywistości. To co ty tu przekazujesz to są jakieś pobożne życzenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

Zarzucanie sklepowi oszustwa tylko dlatego

dziekuje dalej juz nie musze czytac ... gdzie ja zazocalem oszustwo sklepowi ? smiech na sali jak czytasz te posty

1 minutę temu, Makatak napisał:

Jakby twoja opinia miała jakikolwiek sens, to bym chętnie ją poczytał, natomiast ona jest kompletnie oderwana od rzeczywistości. To co ty tu przekazujesz to są jakieś pobożne życzenia.

dlaczego bo ty myslisz inaczej? fajny tok rozumowania masz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, n0time4u napisał:

dlaczego bo ty myslisz inaczej? fajny tok rozumowania masz :D

Nie bo ja tak myślę, tylko tak wygląda rzeczywistość na naszym smutnym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, EvilKillaruna napisał:

Pomyślmy...

i jeszcze

i jeszcze

i jeszcze

i jeszcze

itd. 

 

nom i co w zwiazku z tym? co to ma wspolnego z oszustwem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina Nvidii, zamiast poczekać aż będą mieli stocki, zapełnione magazyny, i wtedy zrobić premierę tak żeby większość ludzi mogła sobie kupić kartę bez żadnych problemów, to zrobili premierę karty widmo i teraz będą cykać po ileś tam sztuk :thumbdown:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...