Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, EvilKillaruna napisał:

Jeśli jeszcze się nie zorientowałeś to nie zdajesz sobie sprawy z tego co piszesz.

ale co ma wspolnego z oszystwem kupienie przez kogos karty za cene ktora sam oferuje? bo nie rozumiem, nie wiem czy znasz definicje oszustwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny ustala wolny rynek. Jeśli jacyś idioci chcą kupić 3080 za 5 czy 10 tys. zł nic nie stoi na przeszkodzie(proszę bardzo). Niektórzy tu by chcieli drugi PRL, gdzie ktoś z góry narzuca. Każdy ma swój rozum i wolną wolę. A co w tym najśmieszniejsze? Jeśli to jacyś żartownisie tam podbijają cenę to niech się nie zdziwią, kiedy dostaną wezwanie do zapłaty za towar :D. Aukcja, licytacja to umowa prawna. Potem sąd to przyklepie, jeśli taki prawdziwek po wygraniu nie będzie chciał zapłacić :D.

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, forfun napisał:

Ceny ustala wolny rynek. Jeśli jacyś idioci chcą kupić 3080 za 5 czy 10 tys. zł nic nie stoi na przeszkodzie(proszę bardzo). Niektórzy tu by chcieli drugi PRL, gdzie ktoś z góry narzuca. Każdy ma swój rozum i wolną wolę. A co w tym najśmieszniejsze? Jeśli to jacyś żartownisie tam podbijają cenę to niech się nie zdziwią, kiedy dostaną wezwanie do zapłaty za towar :D. Aukcja, licytacja to umowa prawna. Potem sąd to przyklepie, jeśli taki prawdziwek po wygraniu nie będzie chciał zapłacić :D.

o pierwsza osoba ktora rozumie o co chodzi :) w zasadzie napisalem to samo ale ludzie interpretuja jak chca a potem mowia ze ktos czytac nie umie

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, forfun napisał:

Jeśli to jacyś żartownisie tam podbijają cenę to niech się nie zdziwią, kiedy dostaną wezwanie do zapłaty za towar :D. Aukcja, licytacja to umowa prawna. Potem sąd to przyklepie, jeśli taki prawdziwek po wygraniu nie będzie chciał zapłacić :D.

Szczególnie w takim przypadku jak powyżej był podawany?

Czyli zakup od firmy. Nie ma problemu, aby odstąpić od umowy i zrezygnować z zakupu.

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-odstapienie-od-umowy-zawartej-w-ramach-aukcji-internetowej

https://finanse.wp.pl/mozesz-odstapic-od-umowy-po-licytacji-na-allegro-6114856568841857a

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale za towar trzeba najpierw zapłacić żeby skorzystać ze zwrotu :D. Jeżeli żartowniś tego nie zrobi to będzie miał problemy, bo w tej konkretnej sytuacji nie jest to takie proste. Sklep miał np. oferty za 5900zł, żartowniś kupił za 6000zł i nie zapłacił. Czyli sprawa sądowa dotyczyłaby ewentualnych strat spowodowanych przez żartownisia i pokrycia ewentualnych różnic. Tu już jakiś prawnik musiałby się wypowiedzieć. Nie można sobie pogrywać z firmami i sklepami bezkarnie, bo ludzie są na tym stratni.

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza partia 3080 w x kom będzie z końce września. Ciekawe ile kart dostaną do rozdysponowania. Mam termin 01.10. Obym się załapał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Xaxaos napisał:

Pierwsza partia 3080 w x kom będzie z końce września. Ciekawe ile kart dostaną do rozdysponowania. Mam termin 01.10. Obym się załapał.

Do końca września będą mieć 18szt. Ventus, 20 szt. TUF na całą Polskę, reszta nie wiem.

Edytowane przez Griszah
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, forfun napisał:

Oczywiście, ale za towar trzeba najpierw zapłacić żeby skorzystać ze zwrotu :D.

Nie mówię o zwrocie tylko o odstąpieniu od umowy. Jako konsument w takim przypadku nie musisz płacić możesz zrezygnować/odstąpić w każdej chwili nawet 10 sekund po zakończeniu aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, forfun napisał:

Oczywiście, ale za towar trzeba najpierw zapłacić żeby skorzystać ze zwrotu :D.

Nie trzeba. To nie jest zwrot tylko odstapienie od umowy. Tak samo jak mozna zrezygnowac z zamowienia z x-komu np za pobraniem ktore jeszcze nie wyszlo, bo nie chce wam sie czekac na karte. 

Na allegro obecnie jest raj dla konsumentow.

Edytowane przez pox88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w całej UE bo to są unijne przepisy. W USA nie wiem jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wczoraj o tym było. Wygląda na to, że amazon dał ciała :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Doamdor napisał:

 

Grubo

111.png.35581478972ad65937c3fce173b11ead.png

co tam jest napisane? bo nie kumam po dojczlandzku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tu po angielsku wątek na reddit

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep nie jest tu niczemu winien, po prostu zielonym było śpieszno z premierą, jakby obawiali się konkurencji.

Teraz klienci grzecznie poczekają na swoje RTX 3080, a w między czasie premierę będą miały pozostałe RTX  i karty AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac dalej mówi, że nie wie o co chodzi tam :E I piszę, że dostawy dopiero ruszają do amazona, ale one nie będą tak duże aby ~20k ludu od razu dostało karty :E . Prawdopdobnie przyjdzie poczekać niektórym miesiąc i dłużej.

Zotac ma też zaplanowane dostawy do wielu innych sklepów, więc nie rzuci wszystkiego co ma Amazonowi i nie oleje innych partnerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon to raczej sobie z tym poradzi i jak trzeba to pewnie dolozy do interesu byle karty poszly do nich i klienci byli zadowoleni. 

 

Podobnie nie uwazam zeby byly wieksze problemy z dostepnoscia 3070, nvidia raczej niedoszacowala popytu na 3080 "bo kryzys i ludzie nie maja pieniedzy na takie drogie karty" badz jak ktos pisal, celowo wypuscili wczesniej aby uprzedzic AMD.

A ze 3070 jest tansze to ich zalozenia uwzgledniaja pewnie duzo wiekszy popyt na 3070 niz na 3080. 

 

Edytowane przez pox88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to znaczna liczba z tych 20k zamówień już wyparowała.

W pierwszy dzień ludzie zamawiali w kilku sklepach na raz. Do tego zaraz po premierze okazało się, że Zotac Trinity wcale nie jest taki fajny mimo dobrej ceny.

Do tego możliwość kupna tego Zotaca na Amazonie wisiała niemal przez cały dzień więc ludu się nazbierało co kliknęli.

Sam miałem kupiony i to jako jeden z pierwszych bo cały czas sprawdzałem Amazona w dzień premiery. Ale anulowałem zamówienie.

EVGA FTW3 też miałem zamówioną na amazonie jak tylko się pojawiła i też wywaliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem, wg mnie sytuacja w październiku powinna się już powoli klarować. Trzeba czekać cierpliwie i podejść do tego ze zdrowym rozsądkiem.

Troszkę tylko żal, że te nowe RTXy hurtowo kupują nawet te osoby, które mają topowe karty z zeszłej generacji. ;)) Nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic przeciwko temu, nikt nikomu nie broni, ale mam wrażenie, że nastąpił jakaś niewyjaśniony/niezdrowy hype. Ja sam wziąłem osiemdziesiątkę, ale jakbym miał poprzednią generację, to nawet bym się nie popatrzył w stronę tych nowych kart. U mnie wymiana co kilka generacji to od lat praktykowana norma, tak samo mam z tv/telefonami i innym sprzętem. Straszny konsumpcjonizm nastał, widzę to nawet wśród swoich znajomych, którzy wymieniają zegarki Apple co generację. Nie ukrywam, że nie rozumiem tej pogoni za posiadaniem wszystkiego naj, naj, bez względu na cenę czy zdrowy rozsądek.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ODIN85 napisał:

Dzięki tej sytuacji juźm wiem że to był pierwszy i ostatni raz biorę coś na premierę.

Gierki oczywiście dale day 1?

Ja już odpadam, czekam na rozwój sytuacji z AMD i w grudniu sobie coś kupię.

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, ditmd napisał:

Wina Nvidii, zamiast poczekać aż będą mieli stocki, zapełnione magazyny, i wtedy zrobić premierę tak żeby większość ludzi mogła sobie kupić kartę bez żadnych problemów, to zrobili premierę karty widmo i teraz będą cykać po ileś tam sztuk :thumbdown:

A najgorsze w tym dla nas klientów jest to, że sytuacja nie uspokoi i nie wyklaruje się przynajmniej do końca tego roku - takie klepanie i dosyłanie kart na bieżąco będzie miało miejsce (wg. mnie) co najmniej do lutego/marca 2021. A jeszcze przed nami premiery 3090, 3070, 3060 & 3050.:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, gret napisał:

Ja już odpadam, czekam na rozwój sytuacji z AMD i w grudniu sobie coś kupię.

Zrezygnowałeś z zakupu? ? Cóż ja jeszcze trzymam zobaczymy -> najwyżej też sobie poczekam na większą dostępność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zhao napisał:

Zrezygnowałeś z zakupu? ? Cóż ja jeszcze trzymam zobaczymy -> najwyżej też sobie poczekam na większą dostępność ?

Nie zrezygnowałem ale wątpię że amazon zrealizuje te zamówienia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zrób jeszcze raz UV, ale na rozgrzanej karcie. Właśnie dzisiaj tak zrobiłem i widzę całkiem pozytywne odczyty. Czyli uruchamiasz jakiś program do obciążenia karty np. CpasViewer i bench Fury Cube w natywnym 600/600 i rozgrzewasz kartę do osiągnięcia stabilnej maxymalnej temperatury. Teraz przywołujesz krzywą UV i ustawiasz dla próby np. 2700mhz/0.950V,  zatwierdzasz i zapisujesz profil. Teraz wychładzasz kartę do powiedzmy 35stC i uruchamiasz obciążenie. W czasie obciążenia monitorujesz taktowanie i napięcie. Taktowanie 2700mhz powinno się utrzymywać, aż do osiągnięcia jakiegoś progu temperaturowego i od tego progu podnieść się o 15mhz i utrzymywać, aż do osiągnięcia maxymalnej temperatury karty. Spróbuj, u mnie to działa, co prawda na Ampere, ale spróbuj. Capsviewer: https://www.geeks3d.com/20240212/gpu-caps-viewer-1-63-released/
    • A jak to jest z utrata ogolna jasnosci z biegiem czasu? Ile taki panel traci nitow po 1 roku lub 2 latach? Moj s10+ stary ma 5 lat i jak przyloze go do s23u to bialy w nim jest zolty.... 
    • Zapomniałem dodać, że Pavilion Plus nie ma metalowej obudowy, dopiero ZenBook ma. Jest jeszcze Vivobook Flip z funkcją dotykowego ekranu oled odwracanego na drugą stronę.  Mniejszy ultrabook 13-14 będzie lżejszy niż laptop do gier 15-17. Procesory AMD ryzen były kiedyś dawane ze względu na niższą cenę danego modelu z tym procesorem, natomiast na obecną chwilę całkiem dobrze sobie radzą. W cenie Pavilion Plus na intelu otrzymasz metalowego zenboka 14 UM3402YA R5-7530U/16GB/512/Win11 OLED 90Hz z Ryzenem 5, który będzie nieznacznie tylko różnił się od Intela przy codziennym użytku. W dodatku jest procesorem u niskonapięciowym, to dłużej można go używać na jednym ładowaniu baterii. Tak ogólnie wszystkie propozycje z tematu są ok. https://versus.com/en/amd-ryzen-5-7535hs-vs-intel-core-i5-12450h porównanie bardziej wyrównane procesorów h. 
    • Ciekawostka: po ponownym wejściu do gry, skrzynie są ponownie do otwarcia Wszędzie potrzebne są klucze, w wiele miejsc nie da się wejść, więc utknąłem
    • Jak maly jak na 100% masz ledwo 100 nitów?   Cytat z rtings The firmware update allows small highlights to get extremely bright, but there's an aggressive ABL that causes large highlights to be very dim, and the changes in brightness can be noticeable even while gaming. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...