Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Xaxaos napisał:

A po co w ogóle sprzedawać 2080ti? Ta karta dalej jest mocna. Sprzedawać to można 1080ti.

A to nie mnie pytaj. Ja tylko cytuję wypowiedzi na tym forum na 2-3 dni przed premierą serii 3XXX i 2-3 dni po niej ;) O tym, że dostępność będzie żadna, to wiedziałem. Ale że będzie aż tak tragiczna - to nawet dla mnie jest zastanawiające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Xaxaos napisał:

A po co w ogóle sprzedawać 2080ti? Ta karta dalej jest mocna. Sprzedawać to można 1080ti.

1080TI taka słaba to raczej nie jest :P I akurat 1080TI coraz mniej opłaca się sprzedawać, bo chyba to jest jedyne GPU z aktualnie nie przestrzeloną ceną z powodu niedoborów rtx3000. 

@BladyPL przypadkiem nie sprzedawaj swojego 2080TI za 2500zl żeby kupić 3080 od pijawek z allegro :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

@BladyPL przypadkiem nie sprzedawaj swojego 2080TI za 2500zl żeby kupić 3080 od pijawek z allegro :D 

Minciu - ja do moich gier to mam RX5600XT Pulse ;) I nie zapowiada się abym cokolwiek musiał zmienić przez najbliższe 2 lata. Co prawda już chciałem polować na jakieś 2070-2080, bo idzie do mnie monitor Dell S3220DGF i obawiałem się, że karta będzie za słaba do 1440p, ale po obejrzeniu kilku testów na YT uznałem, że zejdę trochę z jakości detali i powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym nawet kupił jakąś fajną 1080 Ti w okolicach 1300 zł, wartości to wiele już nie straci, moc obliczeniową ma, fakt że w renderowaniu to ją nawet 2060 bije no ale co zrobić, aczkolwiek jak ktoś więcej gra niż liczy to jest to już do rozważenia.
Co do dostępności 3080 to ona się przecież poprawi, a jest szansa że 3070 wystartuje już w większej ilości bo tutaj już musieli się spodziewać dużego zainteresowania więc nacisk powinien być raczej na produkcję tego gpu, jakby nie było każdy w końcu kupi...sobie Big Navi.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ceny pewnie się unormują, jak ludzie z preorderów zrezygnują i karty pojawią się w magazynach. 

Dodatkowo może za chwilę AMD coś pokaże, choć nie sądzę aby zbliżyli się do 3080. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna wiekszosc ma pozamawiane w 2 lub wiecej sklepach wiec popyt jest troche zawyżony.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Griszah napisał:

Niezłe jajca, ktoś to kupiłem za 5400zł. 

No chyba, że trafił swój na swojego, potestuje przez 14dni i do zwrotu :)

https://allegro.pl/oferta/msi-geforce-rtx-3080-ventus-3x-oc-10gb-gddr6x-9709041758

to jest jak ze skinami z cs kupił bo liczy że sprzeda za większa kasę ...

Godzinę temu, BladyPL napisał:

O tym, że dostępność będzie żadna, to wiedziałem. Ale że będzie aż tak tragiczna - to nawet dla mnie jest zastanawiające

podaż kart pewnie jest taka sama jak RTX 2xxx ale popyt znacznie większy

do tego dochodza akcje z botami...
sklepy zaopatrując się w towar omijając hurtownie (?)
"dziki zachód" :D

2 godziny temu, wincyjognia napisał:

Dzis okolo polnocy naszego czasu na sklepie EVGA pojawily sie karty. Strona padla, boty wykupily i wszystkie ordery beda manualnie spawdzane.

Nie doczytalem czy na sklepie EU cos bylo, ale wnioskuje po braku ustalonych cen, ze nie ma nic. 

ciekawe ile tych kat było bo pewnie znacznie więcej niż 20 sztuk jakie miałby dostać duży sklep jak x-kom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mar_S napisał:

Wielu odpaliło po prostu "cebula mode":

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-3080-eagle-oc-10gb

Przyciąć ponad tysiaka na karcie to nie jest zły biznes, wkładasz 60 tysięcy, wyciągasz 90.

"wysyłka dopiero po otrzymaniu jej na magazyn" - pomijając absurdalną cenę, opis w stylu "mamy, ale tak naprawdę nie mamy", coś mi to przypomina xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mar_S napisał:

Wielu odpaliło po prostu "cebula mode":

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-3080-eagle-oc-10gb

Przyciąć ponad tysiaka na karcie to nie jest zły biznes, wkładasz 60 tysięcy, wyciągasz 90.

Kij w oko i kilo gwoździ takim frajerom.

Ja ściśniętej dupy nie mam za Ampere i sobie kupię kiedyś tam.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ja też zamówiłem i tyle, nie zamierzam pytać codziennie "kiedy będą" bo i tak od tego szybciej nie dotrą.  :E
Nie miałbym nawet nic przeciwko żeby przed dostawą Ampera zobaczyć testy Navi, bo może akurat AMD zaskoczy pozytywnie?  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku TUFu są dostępne (bez OC) z dostępnością 1-2 dni

Już nie są :)

 

Edytowane przez morgandexter
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zanim karta zostanie wysłana trzeba ja opłacić...
ciekawe czy zamiast wysłać karty zwyczajnie się ktoś z kasa nie ulotni a wtedy allegro szukaj wiatru w polu

szczególnie że to jakieś konto krzak ... https://allegro.pl/uzytkownik/Nerez-PL?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-4-0717

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, morgandexter napisał:

W komputroniku TUFu są dostępne (bez OC) z dostępnością 1-2 dni

 

 

Kliknąłem, zobaczymy :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, morgandexter napisał:

W komputroniku TUFu są dostępne (bez OC) z dostępnością 1-2 dni

 

 

Już nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wincyjognia napisał:

Już nie ma :D

Chyba ja kupiłem, bo zniknęło po moim zakupie. Zobaczymy ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie ma, ale potwierdzam, że były przez chwilę, jak się weszło na kartę. :)
rdgXQoB.jpg

@wojtreek Z ciekawości: Jakie masz ostatnie 4 cyfry zamówienia w ProShopie na wspomnianego TUFa?

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Proshop z TUFami nie wyglada to rozowo. Zamowilem jednego TUF OC o 15:05 17.09 i dzis dostalem informacje o ponownej zmianie terminu, gdy spytalem o szczegoly to:

Cytat

Oczekiwany termin kolejnej dostawy to koniec października - połowa listopada. Termin ten jednak nie został potwierdzony przez producenta.

A jestem około 70 w kolejce... :/

W takim ukladzie to warto juz zobaczyc co AMD rzuci lub czy beda juz jakiekolwiek informacje o 3080 S/TI

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pare osob kupilo, mozna przypuszczac ze takimi rzutami beda sie pojawiac teraz na tych wiekszych sklepach.

Faktycznie ostatecznie wyjdzie, ze najgorzej bylo zlozyc i oplacic preordera. Przy odrobinie farta mozna wyciagnac te karty z dnia na dzien.

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, morgandexter napisał:

Przyjęli zamówienie

image.png.8fae0eb478a76e208f942e2388d1b1f9.png

Tak samo mialem wczoraj. Przeczytaj kilka postów wyżej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wincyjognia napisał:

Dzis okolo polnocy naszego czasu na sklepie EVGA pojawily sie karty. Strona padla, boty wykupily i wszystkie ordery beda manualnie spawdzane.

Nie doczytalem czy na sklepie EU cos bylo, ale wnioskuje po braku ustalonych cen, ze nie ma nic. 

To musiałem mieć niezłego pecha że przeoczyłem,bo sprawdzałem co jakiś czas i zero:-( Strona padła chyba na godzinę. Co do braku cen,to jest tak już od kilku dni i to na cały asortyment:-( Mowa o EU,bo na com ceny są podane,a inny asortyment można normalnie dodać do koszyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, morgandexter napisał:

Przyjęli zamówienie

image.png.8fae0eb478a76e208f942e2388d1b1f9.png

Moje też przyjęli - czekam zatem na maila z informacją, że anulują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...