Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Althais napisał:

Bez jaj, że będzie taki problem z dostępnością? Liczę, że w listopadzie to już będą leżały na kupkach w sklepie jak szmatki w lumpeksie.

Premiera jest wybitnie papierowa. Strasznie się coś tej nvidii spieszyło. Być może faktycznie przyjdzie poczekać na normalną dostępność (i racjonalne ceny) do przyszłego roku. Podobnie może być zarówno z 3090 jak i 3070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie było wcześniej preorderów w Komputroniku, a nawet jak były to musiały się na TUFa skończyć skoro została otwarta sprzedaż by opchnąć tą jedną kartę (inaczej dostałby pierwszy z kolejki).

Myślę zatem, że kolejka jest nowa i załapało się nie więcej jak kilkanaście osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, STALKERqwe napisał:

Te ich zapewnienia o chronologicznym realizowaniu zamówień to w sumie było do przewidzenia że to tylko głaskanie klienta, żeby grzecznie czekał. W morele będzie pewnie tak samo. W zasadzie ktoś kto już ma kartę mógłby się podzielić numerem zamówienia (i tak mu tej karty już nie zabiorą) i można zweryfikować czy x-kom robi w wała ludzi którzy zamówili za pobraniem

Ja wysłałem do nich maila z zapytaniem, że takie było ich oficjalne oświadczenie blablabla a taka sytuacja się pojawia i dałem w CC znajomą kancelarie prawną :D Żeby na poważnie potraktowali ten email :D Oczywiście nie mam zamiaru nic z tym robić, wyjebane - poczekam :D  Chce tylko wiedzieć czy wala ludzi w ch.. czy nie ;) 

Edytowane przez HaslaMGK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko ciekaw kiedy zaczną wysyłać Strixy :E dwa dni temu ujawnili zegary boost a do tego chyba żaden większy recenzent karty jeszcze nie testował więc obstawiam pewnie listopad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kelam napisał:

Premiera jest wybitnie papierowa. Strasznie się coś tej nvidii spieszyło.

Spieszyło,bo NV chciało zdążyć przed AMD - wiedzieli,że Big Navi nadchodzi

Edytowane przez Spl97
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zależy którą date biora pod uwage. Date dodania do koszyka? Potwierdzenia? Jeszcze jakaś inna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten moment Ventusa jednak anulowałem. Żałuje, że nie spojrzałem choć na recenzje przy premierze i nie wziąłem TuFa.....
Teraz to już tylko czekac chyba trzeba. Może Inno3D wyda swoje karty, bo ich design tak szczerze jest ciekawy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ireniqs napisał:

Były pierwsze przecieki że na rdzeniu Strixy mają mieć najwyższego boosta. Ponad 1900mghz co ma dać ponad 10% większą wydajność względem innych. Jeżeli tak to wydajność będzie zbliżona do 3090. Byłoby grubo.

Nic to zmieni, Strix ma wysoko ustawiony target, ale to nie oznacza że go utrzyma, ba nie utrzyma jak wszystkie karty, zegar jest mocno wyżyłowany, do tego na przykładzie MSI X-Trio zapewne ta karta będzie miała zerowy poziom OC.
Strix będzie wykręcony pod korek na dzień dobry :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nvidia powinna puścić preordery w połowie sierpnia i przynajmniej dzięki temu dowiedzieliby się jaki popyt będzie. Wszystko jakoś tak bez sensownej organizacji zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli ktoś się już będzie tu chwalił kartą kupioną w x-kom/morele to jeśli nie będzie to problemem to niech napiszę numer zamówienia (czy tam 4 ostatnie cyfry), datę złożenia i sposób płatności.  Wychodzi na to że to klient sam musi dojść jak sklep realizuje zamówienia...

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ireniqsPowinni najpierw byli zabezpieczyć stocki, a dopiero później robić premierę, a nie na odwrót.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ta premiera powinna się odbyć miesiąc później gdy sklepy byłyby już dobrze zaopatrzone. Zobaczymy czy przy następnej generacji Nvidia wyciągnie wnioski.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

U mnie 1060 3GB nie bardzo chce wypluć stabilne 100FPS w UWQHD :D 

ale tragedii nie ma,da się GRAĆ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AUTO6 napisał:

Ogólnie ta premiera powinna się odbyć miesiąc później gdy sklepy byłyby już dobrze zaopatrzone. Zobaczymy czy przy następnej generacji Nvidia wyciągnie wnioski.

Tak samo bylo z 2080 Ti wiec watpie. A do tego Nvidia chciala szybko zrobic premiere bo niedlugo bedzie Big Navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwszy miesiąc zawsze jest problem z dostępnością to jest norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Przez pierwszy miesiąc zawsze jest problem z dostępnością to jest norma.

Ale nie pamiętam żeby w takiej skali. Jedynie co można porównać to premierę ps4. Tam to były cyrki też :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, SebastianFM napisał:

Ja wybrałem odbiór w salonie i płatność przy odbiorze. Dzwonię do x-kom. Miało być chronologicznie, bez uwzględniania sposobu płatności.

Mam nadzieję, że ty dla sprawdzisz tą kartę w normalny sposób i podzielisz się wynikami testu. Będę bardzo wdzięczny, inni na pewno też. Nie musisz nagrywać nawet żadnego filmiku i wrzucać na YT. Sam na pewno zauważyłeś, że na tych, które do tej pory się pojawiły, brakuje najważniejszych informacji. Mnie interesuje tylko temperatura i obroty wentylatorów przy pełnym obciążeniu, w obudowie z normalną cyrkulacją powietrza.

Przyciśnij ich tam, w przeciwnym razie zdawkową formułką pewnie pogonią :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem odpowiedz od komputronika w sprawie TUFa zamowionego wczoraj:

Cytat

dzień dobry
towar jest zamówiony, niestety nie mamy potwierdzonej daty dostawy od producenta

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem maila od angela.pl, że mój blok już przyszedł. A karty jak nie było tak nima :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dhyde napisał:

Dostalem odpowiedz od komputronika w sprawie TUFa zamowionego wczoraj:

?

Nie rozumiem troszkę tego. Zamówiłeś wczoraj, dziś była dostępna sztuka i pojechała do kogoś z Wrocławia dziś, a nie do kogoś kto zamówił wczoraj? 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kelam napisał:

Premiera jest wybitnie papierowa. Strasznie się coś tej nvidii spieszyło. Być może faktycznie przyjdzie poczekać na normalną dostępność (i racjonalne ceny) do przyszłego roku. Podobnie może być zarówno z 3090 jak i 3070.

Co innego papierowa premiera AMD kiedy zapasy się skończyły po kilku bądź kilkuset zamówionych sztukach, a co innego zamówienia na poziomie tysięcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

Przyciśnij ich tam, w przeciwnym razie zdawkową formułką pewnie pogonią :E

Pani na infolinii wszystko potwierdziła odnośnie mojego zamówienia, godzinę i to, że jestem raczej na początku kolejki po Ventus'a. Powiedziała też, że to niemożliwe żeby ktoś go dostał, jeżeli składał zamówienie później niż ja. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, HaslaMGK napisał:

Nie rozumiem troszkę tego. Zamówiłeś wczoraj, dziś była dostępna sztuka i pojechała do kogoś z Wrocławia dziś, a nie do kogoś kto zamówił wczoraj? 

Ewidentnie sklepy będą robiły z osobami ktore zamówily za pobraniem jajca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, HaslaMGK napisał:

Nie rozumiem troszkę tego. Zamówiłeś wczoraj, dziś była dostępna sztuka i pojechała do kogoś z Wrocławia dziś, a nie do kogoś kto zamówił wczoraj? 

No wlasnie... Juz nic nie rozumiem. Nie wiem dlaczego nikt nie jest w stanie cos konretnego powiedziec na temat tych kart. Rozumiem ze sami nic nie wiedza ale na pewno maja lepszy dostep do informacji niz my.

Tak samo jest w xkom i morele, na infolinii dostajesz tylko standardowe odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...