Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, lukadd napisał:

Według nvidi wysyłkę gpu do producentów rozpoczęli w sierpniu. Nie było zbyt dużo czasu na produkcję do tego transport z Chin to ~3tygodnie+. 

Teraz podobno produkcja idzie pełna parą, ale przy obecnym popycie to sobie poczekamy. 

Gigabyte, Palit, MSI, Zotac, Gainward, Asus, i kilku innych producentów od sierpnia wyprodukowali na sprzedaż jedno wielkie nic? Każdy z nich powinien byc w stanie produkować z setki albo tysiące kart na miesiąc a nie kilkanaście-kilkadziesiąt. 

Zobaczmy jak wygląda produkcja PS4:

Fabryka Sony składa PS4 w zaledwie 30 sekund i to przy pomocy tylko 4 ludzi

https://ithardware.pl/aktualnosci/fabryka_sony_sklada_ps4_w_zaledwie_30_sekund_i_to_przy_pomocy_tylko_4_ludzi-12710.html

 

A jednego RTXa składają do kupy 3 dni? 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Ta,a strixa już foty w maju były.

Może rendery. Masowa produkcja to inna sprawa. Popyt na Ampere jest spokojnie 10x wiekszy niż na turingi. A na niektóre modele turingów zanim weszły do sklepów też trochę czekaliśmy od premiery. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Alyjen napisał:

Zmieniając trochę kontekst, ja się zastanawiam ile z tych tysięcy zamówień złożonych w godzinę po premierze to byli normalnie (bez urazy dla forumowiczów ) ludzie, którzy totalnie nie czaili bazy, że tak ta premiera może wyglądać i w kolejnych dniach, tygodniach, wkurzeni na sklepy będą hurtowo wycofywać zamówienia. Szczególnie takie kliknięte z płatnością z góry. Ile osób zamówiło całe kompy, które leżą w koszykach bo brakuje ostatniego kawałka, i tak dalej i tak dalej.

Większość klikających w pierwszych minutach to były niestety boty, zakupione w celach zarobkowych, a nie ludki którzy planowali zakup dla siebie. Dziś już pierwsze zakupione karty są wystawione na allegro, w wyższych cenach.

My, normalni gracze jeszcze długo poczekamy na swoje karty.

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Gigabyte, Palit, MSI, Zotac, Gainward, Asus, i kilku innych producentów od sierpnia wyprodukowali na sprzedaż jedno wielkie nic? Każdy z nich powinien byc w stanie produkować z setki albo tysiące kart na miesiąc a nie kilkanaście-kilkadziesiąt. 

Zobaczmy jak wygląda produkcja PS4:

Fabryka Sony składa PS4 w zaledwie 30 sekund i to przy pomocy tylko 4 ludzi

https://ithardware.pl/aktualnosci/fabryka_sony_sklada_ps4_w_zaledwie_30_sekund_i_to_przy_pomocy_tylko_4_ludzi-12710.html

 

A jednego RTXa składają do kupy 3 dni? 

3 tygotnie transport. Na początku sierpnia na pewno była też ograniczona ilość chipów.  Więc i produkcja kart nie szła pełna parą. Tysiące tych gpu to poszły do samych yotuberow i testerów.  A obecny popyt jest pewnie na grube setki tysięcy. 

Za ~ miesiąc się okaże czy nVidia nie sciemniała, jeśli nie to właśnie pod koniec następnego miesiąca czy w jego drugiej połowie powinnismy spodziewać się większych dostaw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kurna 3 tygodnie ? Co się tak na nich zafixowaliście? :D Pewnie po drugiej stronie ulicy fabryki Samsunga stoi jakiś producent GPU ? Realnie transport chipów między fabrykami to pewnie tam w godzinach się zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Jakie kurna 3 tygodnie ? Co się tak na nich zafixowaliście? :D Pewnie po drugiej stronie ulicy fabryki Samsunga stoi jakiś producent GPU ? Realnie transport chipów między fabrykami to pewnie tam w godzinach się zamyka.

Ale jak je już ogarną w tej fabryce producenta to pakują w kontenery i płyną sobie frachtem do Hamburga albo Rotterdamu i dlatego tak wszyscy tych 3 tygodni się trzymają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisze ile tra transport chipu od Samsunga do fabu np. MSI. Z Chin do Europy transport gotowych gpu trwa ~3tygodnie+

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

Ja nie pisze ile tra transport chipu od Samsunga do fabu np. MSI. Z Chin do Europy transport gotowych gpu trwa ~3tygodnie+

z odprawami celnymi itp, to bardziej 4-5 tygodni z tego co sobie właśnie sprawdziłem.. https://www.shiphub.pl/jak-dlugo-plynie-statek-z-chin/

2 minuty temu, ODIN85 napisał:

A czemu nie samolotem jak Sony Ps5?

bo to jest okrutnie drogie i w logistyce przy tej skali (dziesiątki tysięcy sztuk a nie jakiś detal) się po prostu nie opłaca, no chyba że premier tysiąclecia chce zrobić ustawkę na lotnisku ;D 
szczerze wątpię, że PS5 w jakiejś znaczącej części będzie latać, sztuki testowe i premierowe może, ale gro wolumeny dla przeciętnego Kowalskiego też pójdzie frachtem 

Edytowane przez Alyjen
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pewnie wszystkie karty z pierwszego rzutu na Europę zmieściłyby się do jednego samolotu :szczerbaty:

eZJk9kpTURBXy9jYjcwMWZkMTEwZDRmOGQ3NGNhY

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czy xkom będzie dzis miał dostawę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-kom nie ma informacji o dostawie i komputronik tez nie ma informacji o najblizszej dostawie. chyba dzisiaj nic sie nie dowiemy.

Edytowane przez Creati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ODIN85 napisał:

A czemu nie samolotem jak Sony Ps5?

Już masz wyjaśnione. Sony z tego co pisali tylko część konsolek wyślę samolotami i tylko do USA, pewnie aby nie robić kolejnej wtopy i aby Amerykanie mieli konsoli na święto dziękczynienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzowniłem do X-koma. Pani stweirdziła ze nie ma zadnej informacji o dostawie w dniu dzisiiejszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ogóle miał podaną orientacyjną datę dostępności na np. 28 września?  Chyba najwcześniej to była mowa o październiku, więc jeśli juz coś to raczej od przyszłego piątku

Edytowane przez STALKERqwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Melman1980 napisał:

Dzowniłem do X-koma. Pani stweirdziła ze nie ma zadnej informacji o dostawie w dniu dzisiiejszym

Ludzie pomrozili kase, dostaja glupie propozycje ze sklepow z mozliwoscia zmiany zamowienia z rtx 3080 na rtx 2080 super. Sklepy przyjmuja ciagle nowe zamowienia a pierwszych 10 nie zrealizowaly jeszcze. 

Komputronik pewnie cos dostanie kiedys. Znowu rzuci po sztuce do kupienia od reki i zlapie kolejne x osob na preorder w tym czasie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie od zapakowania paczki do oclenia w kraju docelowym ( chiny-polska) u mnie zeszło ostatnio 6 dni. 

Wiec nie wiem skąd macie fixa na 30 dni :P 

 

Może zamiast statkiem to dyliżansem powinni wysłać? Bo przesyłki samolotem są taaaaaakie drogie.

I co najważniejsze, nikt nie wie ile tych kart płynie tym magicznym kontenerowcem? Nikt nie wie kto ile dostanie kart. Nikt nie wie kiedy statek dopłynie. Nikt nie wie czemu na rynku pojawiają się jedynie pojedyncze sztuki? Kontenerowce dopływają co kilka dni a w nim nawet palety kart nie ma?

 

AliExpress Standard Shipping

 

Ilość produktu Koszt wysyłki Łączna Kwota
46,72 PLN
0,00 PLN
46,72 PLN
  • 2020.08.02 15:34 (GMT-7): Przesyłka oclona
  • 2020.08.02 15:04 (GMT-7): Rozpoczęto odprawę celną
  • 2020.08.01 21:33 (GMT-7): Przybycie do kraju docelowego
  • 2020.07.31 20:00 (GMT-7): Przesyłka opuściła kraj wysyłki
  • 2020.07.29 10:06 (GMT-7): Przesyłka przyjęta przez linię lotniczą
  • 2020.07.28 22:38 (GMT-7): Przesyłka opuściła magazyn w kraju wysyłki
  • 2020.07.28 14:21 (GMT-7): Przesyłka w magazynie w kraju wysyłki
  • 2020.07.27 15:41 (GMT-7): Przesyłka wysłana

 

 

Edytowane przez Minciu
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzowniłem do x-kom i okazało się, że dostawa dzisiaj jednak będzie, podobno ma przyjechać jedna sztuka TUF 3080 :P 

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś takiego nazwać dostawą...

Mam nadzieję, że Komputronik dostanie normalną dostawę bo inaczej z tych kilku osób czekających na TUFa u nich większość się nie załapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, powerxenergy napisał:

Ja też dzowniłem do x-kom i okazało się, że dostawa dzisiaj jednak będzie, podobno ma przyjechać jedna sztuka TUF 3080 :P 

To nie jest dostawa. A juz w jedna sztuke TUF to naprawde ciezko mi uwiezyc. Ze tak wielkie sklepy dostaja po 1 sztuce. Zrozumiem 10 ale nie 1 :P  Wiec kazdy dostaje inne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest najlepsze, że tymi statkami przypływają po jednek karcie na cały kraj. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

No ja czekam,chyba że trafię w Me lub Euro z odbiorem osobistym.

ME polecam ale Euro to katorga u mnie akurat. Takie cuda wymyslaja przy wymianie lub reklamacji. Umeczyli mnie bardzo ale i tak dostalem co mi sie nalezalo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Tak to jest najlepsze, że tymi statkami przypływają po jednek karcie na cały kraj. 

Pewnie jeden kontenerowiec wpływa gdzieś do portu w Hamburgu i dalej na całą Europę karty są rozwożone ciężarówkami.

Jeśli w takiej dostawie przypłynie powiedzmy 5000 kart to ile trafi do Polski? Zakładam, że nie więcej jak 400 kart, a to zapewne różne modele dzielone na różne skepy. Dlatego nie dziwiłoby mnie gdyby X-kom, Morele czy Komputronik w jednej dostawie otrzymywały 20-40 sztuk jednego modelu, ale w 1 sztukę nie wierzę (chyba, że spadła z palety i gdzieś się zagubiła na magazynie i dopiero ktoś ją tam znalazł i wysłał do X-komu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, powerxenergy napisał:

Ja też dzowniłem do x-kom i okazało się, że dostawa dzisiaj jednak będzie, podobno ma przyjechać jedna sztuka TUF 3080 :P 

Dlugo myslales nad tymi bajkami?? Oczywiscie Tobie podali dokladna ilosc sztuk :rotfl:  A gdybys pomyslal to nikt nie wysyla transportu jednej sztuki danego modelu przez caly swiat ;)  Nie zarobiliby na transport wtedy.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Minciu napisał:

Realnie od zapakowania paczki do oclenia w kraju docelowym ( chiny-polska) u mnie zeszło ostatnio 6 dni. 

Wiec nie wiem skąd macie fixa na 30 dni :P 

 

Może zamiast statkiem to dyliżansem powinni wysłać? Bo przesyłki samolotem są taaaaaakie drogie.

I co najważniejsze, nikt nie wie ile tych kart płynie tym magicznym kontenerowcem? Nikt nie wie kto ile dostanie kart. Nikt nie wie kiedy statek dopłynie. Nikt nie wie czemu na rynku pojawiają się jedynie pojedyncze sztuki? Kontenerowce dopływają co kilka dni a w nim nawet palety kart nie ma?

 

Do dociera wpierw do portów bodajże w Niemczech/Holandii i później na resztę kontynentu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...