Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
1 minutę temu, Pokis napisał:

Ja tam bardziej martwię się czy Gigabyte przyśle dobre karty do x-kom'u czy to będzie raczej przemilczany szajs w kontenerach. Coś czuje, że przytajwanią ale wole się mylić.

 

Ludzie beda zwracac i karty beda leciec do nastepnych w kolejce, X-kom wszystko sobie obmyslal zawczasu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

Z drugiej strony na przygotowanie 3070 mają znacznie więcej czasu, więc jak będzie lipa z dostępnością to tylko po nvidii cisnąć :E

Też niewiadoma jest kwestia uzysku rdzeni GA104 - ma być prawie o 40% mniejszy od GA102,więc uzysk tych rdzeni powinien być większy w myśl zasady,że mniejsze rdzenie łatwiej wyprodukować bez defektów.
Ale to chyba wie tylko Samsung :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ty wiesz jaki jest uzysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Spl97 napisał:

Też niewiadoma jest kwestia uzysku rdzeni GA104 - ma być prawie o 40% mniejszy od GA102,więc uzysk tych rdzeni powinien być większy w myśl zasady,że mniejsze rdzenie łatwiej wyprodukować bez defektów.
Ale to chyba wie tylko Samsung :E

Moze tam Jensen codziennie teraz sie kloci z kitajcami w Samsungu "obiecaliscie nowoczesny proces, swietne uzyski a tu wychodzi jedna sprawna karta na 1000, co wy k**** robicie, zerwe te wszystkie umowy z wami", "pan kierownik sie uspokoji, my niepomijau, wszystko bedzie dobrze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MadeThug napisał:

Tylko mowa jest cały czas o wartościach w BOOST a nie BASE. 1980Mhz w BASE będzie miało więcej na BOOST. Żadna karta z serii 3xxxx nie ma obecnie zegara domyślnie na 2000Mhz. Tylko jak grasz czy robisz testy to ona właśnie BOOSTuje do wyższych wartości i tu zaczyna się problem. Dlatego przy jakimkoliek oc granica jest już przekroczona. Wileu w tym wątku powiela jakieś dziwne informacje które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Nie wiem czy ja nie rozumiem, czy u Ciebie we wpisie coś jest nie tak, także może ktoś inny powie: Jak to 1980MHz to jest Base, a Boost będzie więcej? Skąd informacja w tym wypadku, że 1980MHz to jest "Base" Clock?

To jest w tym wypadku właśnie 1980MHz jako wartość do której Karta boostuje "w grach/testach" przy 60C+ (na chwilę momentami póki karta nie dobije do 60C, mogą być widełki wyższe wcześniej o 15MHz, typu 1995MHz/2010MHz), bo wraz ze wzrostem temp. po 15MHz są spadki.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Monn napisał:

Ludzie beda zwracac i karty beda leciec do nastepnych w kolejce, X-kom wszystko sobie obmyslal zawczasu :E

Poczekam jeszcze tydzień jak Gigabyte nic nie wystosuje to zrobię podmiankę najwyżej w koszyku, gwiazdor mi pod choinkę przyniesie kartę przy tych obsuwach ? ale tez się tak zastanawiam nie robię jakiegoś wielkiego OC więc czy to mi na grzyba potrzebne? Do tego będę grał w 2K więc... tylko ja płacić za coś to za coś a nie za brązowe gon*o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pokis napisał:

Poczekam jeszcze tydzień jak Gigabyte nic nie wystosuje to zrobię podmiankę najwyżej w koszyku, gwiazdor mi pod choinkę przyniesie kartę przy tych obsuwach ? ale tez się tak zastanawiam nie robię jakiegoś wielkiego OC więc czy to mi na grzyba potrzebne? Do tego będę grał w 2K więc... tylko ja płacić za coś to za coś a nie za brązowe gon*o.

mi x-kom zmienil karte zostawiajac ten sam numer zamowienia i Pan zapewnial ze nie wplynie to na kolejke w ktorej jestem :P Czyli tak jak wszyscy grudzień :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 Gaming OC od GIGABYTE wywala przy nawet OC +50 na rdzeniu. 3d marki nie boostuja na maxa więc jest ok, a w grze od razu crash przy maxie.

Edytowane przez MadeThug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, MadeThug napisał:

3080 Gaming OC od GIGABYTE wywala przy nawet OC +50 na rdzeniu. 3d marki nie boostuja na maxa więc jest ok, a w grze od razu crash przy maxie

Ciekawe co napisał w opisie. W 3dmarku crash dopiero przy +100 MHz, a w grach już przy +50. Czyli wychodzi na to, że 3dmark w tej sytuacji nie jest dobry do testowania stabilności OC. Trzeba w minecrafcie testować :D

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Pokis napisał:

Ja tam bardziej martwię się czy Gigabyte przyśle dobre karty do x-kom'u czy to będzie raczej przemilczany szajs w kontenerach. Coś czuje, że przytajwanią ale wole się mylić.

Mam jedno z pierwszych Gigabyte, mogę sprawdzić jak będę miał chwilę, żeby rozkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MadeThug napisał:

3080 Gaming OC od GIGABYTE wywala przy nawet OC +50 na rdzeniu. 

Jeśli problem jest tylko po dodatkowym oc, to gb nie będzie sobie tym głowy zawracać. Ma działać prosto z fabryki i tyle.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sovas napisał:

Mam jedno z pierwszych Gigabyte, mogę sprawdzić jak będę miał chwilę, żeby rozkręcić.

Byłoby miło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie nie cytować całego video? po prostu usuwajcie link z YT.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dosyc kiepsko to wyglada jak karty wysiadaja juz przy 2000mhz, AMD w RDNA2 z Ps5 rozkreca zegary do 2200mhz bez problemu podobno. Ciekawe czy NVIDIA wyda jakis refresh na bazie TSMC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie wiem, mi ten Gigabyte wywala dopiero przy ponad 2075 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MadeThug napisał:

3080 Gaming OC od GIGABYTE wywala przy nawet OC +50 na rdzeniu. 3d marki nie boostuja na maxa więc jest ok, a w grze od razu crash przy maxie.

Ale wywalanie po OC wcale nie musi oznacza problemow z capami, te karty po prostu sie nie kreca bo sa max wyzylowane. Wiec ten film niczego nie dowodzi.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ale wywalanie po OC wcale nie musi oznacza problemow z capami, te karty po prostu sie nie kreca bo sa max wyzylowane. Wiec ten film niczego nie dowodzi.

Miałem 3 karty GAMING OC z serii 1 oraz 2, uwierz mi +50 to jest(było) nic. Można mieć lepszy gorszy czip ale to jest trochę dramat. Ja robiłem wszystkie na +100 bez mrugnięcia okiem. Seria gaming nie jest "wyżyłowana" zawsze tam było sporo miejsca. Napisze więcej to jest uznana w podkrecaniu seria którą zawsze dobrze się kręciła... Do teraz.

@Kaczorex26 Napisałem właśnie że 3d marki nie boostują do końca  i dlatego przy 100 dopiero wywala. Co napisze jeszcze raz każdy mój GAMING OC robił +100 lekko.

Edytowane przez MadeThug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Creati2k napisał:

mi x-kom zmienil karte zostawiajac ten sam numer zamowienia i Pan zapewnial ze nie wplynie to na kolejke w ktorej jestem :P Czyli tak jak wszyscy grudzień :D 

Właśnie zadzwoniłem jeszcze raz się zapytać, czy jak zmieni kartę w koszyku, to spadam na dół kolejki. Dostałem info od Pani tym razem, że każda karta ma swoją kolejkę i nie wie jak system się zachowa w takim wypadku, czy mimo numeru zamówienia, nie zrzuci na koniec kolejki. Więc na razie nie ryzykuje. Mam numer 0973, jak ktoś zmieniał koszyk i ma mniejszy numerek, to chętnie się dowiem i jeśli działa, zmienię na strixa ;)

Edytowane przez Wuadator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MadeThug napisał:

Miałem 3 karty GAMING OC z serii 1 oraz 2, uwierz mi +50 to jest(było) nic. Można mieć lepszy gorszy czip ale to jest trochę dramat. Ja robiłem wszystkie na +100 bez mrugnięcia okiem. Seria gaming nie jest "wyżyłowana" zawsze tam było sporo miejsca. Napisze więcej to jest uznana w podkrecaniu seria którą zawsze dobrze się kręciła... Do teraz.

@Kaczorex26 Napisałem właśnie że 3d marki nie boostują do końca  i dlatego przy 100 dopiero wywala. Co napisze jeszcze raz każdy mój GAMING OC robił +100 lekko.

Miales 3x Ampere 3080 ?? Bo jak mowisz o poprzednim gen to ja mialem gigabyte wiecej niz Ty kart ;) 

Chyba mylisz o czym pisze, Ampere jest wyzylowane na maxa niezaleznie od modelu bo taka jest architektura i model karty tu nic nie znaczy. 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Miales 3x Ampere 3080 ?? Bo jak mowisz o poprzednim gen to ja mialem gigabyte wiecej niz Ty kart ;) 

Chyba mylisz o czym pisze, Ampere jest wyzylowane na maxa niezaleznie od modelu bo taka jest architektura i model karty tu nic nie znaczy. 

Dokładnie tak, nawet der8auer mówił, że jest tak jak myślał i ta architektura jest wyżyłowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloze sie ze odkrecenie PL i nie ruszanie zegarow spowoduje nagle ze 99% kart bedzie dzialac poprawnie bez OC rdzenia :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest już jakiś  soft  umożliwiający   pobicie  GPU Voltage  ? w  RTX 30xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że są przykłady z tufami wywalającymi się równie tak samo jak np. GB, ale to gigaszroty są złe a tufa to trzeba honorować :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Armage169 napisał:

Najlepsze jest to, że są przykłady z tufami wywalającymi się równie tak samo jak np. GB, ale to gigaszroty są złe a tufa to trzeba honorować :E

TUF wywala tylko przy grze For Honor, każdy inny RTX 3080 również, winny może być w tym przypadku sterownik.

Edytowane przez Ketsurui
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Monn napisał:

Dosyc kiepsko to wyglada jak karty wysiadaja juz przy 2000mhz, AMD w RDNA2 z Ps5 rozkreca zegary do 2200mhz bez problemu podobno. Ciekawe czy NVIDIA wyda jakis refresh na bazie TSMC

Nie ma żadnego znaczenia, przy takiej ilości CU. Zobacz sobie do ilu dobija nowy X, który ma więcej, oczywiście wiadomo tam są inne ograniczenia, ale jeśli myślisz, że duży NAVI na karcie graficznej będzie trzymał okolice 2200 MHz to raczej czeka Cię spore zaskoczenie. Spekulując wątpię aby było nawet stałe 2000 MHz.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...