Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Ketsurui napisał:

TUF wywala tylko przy grze For Honor, każdy inny RTX 3080 również, winny może być w tym przypadku sterownik.

No właśnie ciężko teraz będzie odróżnić co jest winą sterownika a co sprzętu.

Tak jak pisałem tez nie wiadomo czy to co zrobił Asus jest takie super czyli same grupy MLCC. Ceramiczne mają swoje plus jak i minusy (mogą np. rezonować).

Każdy się stara analizować sytuację ale producenci się przyznają że spi@# i albo już poprawili albo poprawiają. (EVGA, Zotac).

Dowodem są też zdjęcia ze stron i karty wysłane do testerów które mają częściowo inne kondensatory zamontowane (brak ceramicznych same MLCC) oraz to jak wygląda Founder Edition czyli mix polimerowych i MLCC.

Problemem mogą być i nawet same zastosowane pojemności i jakość kondensatorów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sovas napisał:

Kurcze, nie wiem, mi ten Gigabyte wywala dopiero przy ponad 2075 Mhz.

A te 2075 MHz to jest zwykły boost karty?

Ręcznie te 2075 ustawiasz?

Na ile ta karta sama się boostuje bez ingerencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamerki zaczną rozsyłać od 06.10.2020 i coś mi się wydaje że szybciej będzie niż rtx XD

ZZ3hBfl.png

Edytowane przez Szczurek1992
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle tam obrazkami handlują w tym xkom, aż w szoku jestem. Dobrze, że udało mi się na początku miesiąca dostać, chociaż zasilacz Seasonica, bo jak tylko kupiłem to pojawił się status "zapytaj o termin dostawy". Normalnie po sztuce w magazynie każdej rzeczy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tydzień temu  MSI GeForce RTX 3080 Ventus OC. Oczywiście to był PREORDER, ale nie szkodzi bo kupiłem ją jeszcze po najniższej możliwej cenie czyli 3 279 zł (na allegro sprzedawcom całkiem padło na łeb skoro sprzedają tą kartę za 4 tysiące złotych).

Teraz tylko pozostaje mi długo czekać na dostawę, ale przed zimą na pewno będzie.

Poza tym mam to szczęście że nie muszę zmieniać żadnych części komputerowych, żeby wykorzystać kartę.

Zasilacz wystarczy i to samo procesor.

Owszem lepszy byłby procesor 6-8 rdzeniowy, ale jak patrzyłem testy, to różnica w 2K wynosi około 10 procent zazwyczaj. To nie tak dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Xaxaos napisał:

A te 2075 MHz to jest zwykły boost karty?

Ręcznie te 2075 ustawiasz?

Na ile ta karta sama się boostuje bez ingerencji?

Sama się boostuje na 1885-1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób którym udało się kupić kartę w ME,  9:10 zrobiłem zamówienie i dostałem meila że jest kompletowane. Kiedy będzie next info czy karta do mnie jedzie czy okaże się że uj nie ma jej? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Broly napisał:

Pytanie do osób którym udało się kupić kartę w ME,  9:10 zrobiłem zamówienie i dostałem meila że jest kompletowane. Kiedy będzie next info czy karta do mnie jedzie czy okaże się że uj nie ma jej? :E

Pewnie w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sovas napisał:

Pewnie w poniedziałek.

W pon planowana jest dostawa no ale zobaczymy ?

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Broly napisał:

W pon planowana jest dostawa bo ale zobaczymy ?

Hm no to myślę, że wyślą w poniedziałek rano i dostaniesz po południu :) Skoro dali karty w takich cenach to na pewno je mieli.

Edytowane przez Sovas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to dostawa ze sklepu do klienta czy dopiero do sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Broly napisał:

Pytanie do osób którym udało się kupić kartę w ME,  9:10 zrobiłem zamówienie i dostałem meila że jest kompletowane. Kiedy będzie next info czy karta do mnie jedzie czy okaże się że uj nie ma jej? :E

Potwierdzona dostawa na  poniedziałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby to była dostawa na całą Polskę dla różnych sklepów to może i ja się wreszcie doczekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AUTO6 napisał:

Oby to była dostawa na całą Polskę dla różnych sklepów to może i ja się wreszcie doczekam :)

Pisałem o dostawie dla kupującego :szczerbaty:

Tzn. o dzisiejszym zamówieniu ;-)

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby teraz nie było failu roku że nie dadzą mi jej na raty :E ale mi zawsze dają chętnie :D

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, krzywymax napisał:

EVGA się odezwała, już wiadomo dlaczego nie było kart. Pewnie inni tez tak zrobią...

https://forums.evga.com/m/tm.aspx?m=3095238&p=1

MSI też na pewno natrafiło na ten sam problem i w ostatniej chwili byli zmuszeni przerabiać karty, dlatego się nie wyrobili. Tylko, że msi jak widać nie ma w zwyczaju utrzymywać pomocnej wymiany informacji z ich konsumentami tak jak evga to robi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, prakosza napisał:

MSI też na pewno natrafiło na ten sam problem i w ostatniej chwili byli zmuszeni przerabiać karty, dlatego się nie wyrobili. Tylko, że msi jak widać nie ma w zwyczaju utrzymywać pomocnej wymiany informacji z ich konsumentami tak jak evga to robi... 

a w Ventusach, które poszły do ludzi jest ok z tymi kondensatorami ?

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jeśli jest choć 1 zestaw tych mlcc to karta powinna na stockowych zegarach dzialac bez problemu. Przy większym oc potrzeba tego więcej. Z tego, co widzę na stronie msi x trio, to tam są 2, wcześniej mi się wydaje, że był 1? Także wydaje się, że te słabe dostawy to są pewnie tym spowodowane. Ventus ma na amerykańskiej stronie 1, na polskiej brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Griszah napisał:

a w Ventusach, które poszły do ludzi jest ok z tymi kondensatorami ?

Gościu na morelach zamieścił zdjęcie i jest jeden MLCC... lepiej jakby były dwa jak w FE, ale lepszy rydz niż nic... Ogólnie obecnie zdaje się, że problem jest znacznie większy niż tylko te kondensatory, a wiadomo, czym bardziej niestabilne środowisko tym szybciej wyjdą problemy. Słaba filtracja zakłóceń elektrycznych jest tą kroplą, która przelewa czarę, ergo czym lepsza sekcja filtrująca pod gpu tym mniejsze szanse crashu. Dlatego Zotaci crashują najczęściej a asusy najrzadziej, chociaż też im się zdarza.

 

Edit:

Gdzieś czytałem, że ma to więcej związku z gwałtownymi zmianami napięć przy wysokich zegarach, że mniejszy problem by był jakby cały czas był powyżej tego 2Ghz niż jak teraz lata w te i z powrotem. 

 

 

Edytowane przez prakosza
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że dochodzą do tego mega słabe stery... zobaczymy co będzie za dwa-trzy tyg.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się łezka w oku zakręciła, bo mój GTX970 też ma swoje za uszami i też to była bardzo popularna karta. :D

W tym przypadku problem powinien zostać rozwiązany za jakiś czas na szczęście. Oby te płynące do nas karty były już tymi dobrymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli problemy wieku dziecięcego :) to samo miałem z Microsoft lumią 950 XL, zaraz po premierze nie dało się z tego korzystać a teraz jest żyleta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...