Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Monn napisał:

Serio w najgorszym mozliwym momencie kupujecie te karty teraz :E

Jak są w gorącej wodzie kąpani   to niech biorą -  ich sprawa .Ja mógłbym też wydać 4.5k, ale mnie się nie śpieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Pitt_34 napisał:

W sumie to jedno i to samo. 

TUF ma 22 fazy zasilania i 3 wtyki 8 pin? :o W takim razie muszę się za TUFem rozejrzeć.

Edytowane przez Sovas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sovas napisał:

TUF ma 22 fazy zasilania i 3 wtyki 8 pin? :o W takim razie muszę się za TUFem rozejrzeć.

A no wynika z recenzji, że ten TUF to najlepszy rtx 3080, przynajmniej narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, prakosza napisał:

A no wynika z recenzji, że ten TUF to najlepszy rtx 3080, przynajmniej narazie.

Hm. A masz gdzieś recenzje Strixa? Bo kolega wyżej napisał, że to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w dniu premiery kliknąłem TUFa w Proshop g. 15.03 zakup na 3399 zł i byłem na siebie trochę zły, że przepłaciłem o 120 zł względem X KOM (3279 zł). Teraz to się wydaje, że dopłata znikoma patrząc na przebitki o tysiaka. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sovas napisał:

Hm. A masz gdzieś recenzje Strixa? Bo kolega wyżej napisał, że to to samo.

Ktoś już wogóle dostał Strixa?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że w Proshop coś nieciekawie z dostawami. Dostałeś już tego TUFa od nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fjubens napisał:

Pamiętam jak w dniu premiery kliknąłem TUFa w Proshop g. 15.03 zakup na 3399 zł i byłem na siebie trochę zły, że przepłaciłem o 120 zł względem X KOM (3279 zł). Teraz to się wydaje, że dopłata znikoma patrząc na przebitki o tysiaka. :P

e tam 3399 to spoko cena Ja miałem w koszyku tufa z xcuma... ale zrezygnowałem bo mam alergie na ich sklep :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, prakosza napisał:

Ktoś już wogóle dostał Strixa?

Tak, widziałem jakieś wideo z Czech. Oraz PCB na filmie der8auer. Recenzji jeszcze nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fjubens napisał:

Pamiętam jak w dniu premiery kliknąłem TUFa w Proshop g. 15.03 zakup na 3399 zł i byłem na siebie trochę zły, że przepłaciłem o 120 zł względem X KOM (3279 zł). Teraz to się wydaje, że dopłata znikoma patrząc na przebitki o tysiaka. :P

Panie za tą cenę, jak jeszcze przyjdzie do ciebie wcześniej niż z xkomu to wygryw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, AUTO6 napisał:

Szkoda tylko, że w Proshop coś nieciekawie z dostawami. Dostałeś już tego TUFa od nich?

Tak, wysłany był w piątek (18.09) z Danii, w środę (23.09) miałem u siebie w domu.

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Fjubens napisał:

Tak, wysłany był w piątek (18.09) z Danii, w środę (23.09) miałem u siebie w domu.

O kurcze czyli już masz, to już w ogóle wygryw :) 

Edytowane przez prakosza
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę, by toczyła się dyskusja, ale te karty 3080 RTX mają poważne kłopoty z jakością i wywala do Windows przy OC. Nie jest na 100% pewne co jest powodem, ale sugeruje się, że tanie elementy elektroniczne z tyłu chipu GPU.
Warto poczekać przynajmniej 2 miesiące z zakupami, ceny też spadną i będą nowe, poprawione modele. Sprzedałem swoją 2080 RTX i czekam spokojnie. kasa na koncie.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, prakosza napisał:

O kurcze czyli już masz, to już w ogóle wygryw :) 

Ale wiesz, wtedy w samym dniu premiery (momencie zakupu) nie wiedziałem, że takie będą cyrki z dostępnością, wirtualne zamówienia w X KOM itd. Myślałem, że te karty z X KOM po 3279 zł każdy do tygodnia dostanie. Dopiero później zaczęły się pojawiać komunikaty, wiadomości itd. że nie kupuje się RTXa 3080, tylko problem globalny. :X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kinia2020 napisał:

Jakoś nie widzę, by toczyła się dyskusja, ale te karty 3080 RTX mają poważne kłopoty z jakością.....

 

Kilkadziesiąt stron w wątku obok od kilku dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kinia2020 napisał:

Jakoś nie widzę, by toczyła się dyskusja, ale te karty 3080 RTX mają poważne kłopoty z jakością i wywala do Windows przy OC. Nie jest na 100% pewne co jest powodem, ale sugeruje się, że tanie elementy elektroniczne z tyłu chipu GPU.
Warto poczekać przynajmniej 2 miesiące z zakupami, ceny też spadną i będą nowe, poprawione modele. Sprzedałem swoją 2080 RTX i czekam spokojnie. kasa na koncie.
 

 

Kilka stron dyskusji o kondensatorach w dwóch tematach na forum. Faktycznie ciężko zauważyć ? Dzięki za info.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kinia2020 napisał:

Jakoś nie widzę, by toczyła się dyskusja, ale te karty 3080 RTX mają poważne kłopoty z jakością i wywala do Windows przy OC....
 

 

Haha :D panie toż to pare news cycle temu było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kinia2020 napisał:

Nie jest na 100% pewne co jest powodem, ale sugeruje się, że tanie elementy elektroniczne z tyłu chipu GPU.

Te tanie elementy elektroniczne to kondensatory polimerowo-tantalowe.Część tych kondensatorów mają zastąpić kondensatory MLCC (Ceramiczne wielowarstwowe) i tyle w temacie.

Edytowane przez Spl97
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak coś jest starsze niż 2h i jest czymś "odkrywczym" w sprawie 3080 to proszę nie wrzucajcie linków z youtube, bo na pewno już było XYZ stron wcześniej. ?

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem ze stroną nvidia - kiedy dodaje jakiś produkt do koszyka to nie ładuje mi się styl graficzny tylko same napisy i białe tło tez tak macie xD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po co w tym wątku głównym napalać się na te spierzone karty graficzne? :)

Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi tego teraz. To samo było z 2080 RTX w dniu premiery. Też były jaja.

OK popatrze do drugiego wątku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zhao napisał:

Mam dziwny problem ze stroną nvidia - kiedy dodaje jakiś produkt do koszyka to nie ładuje mi się styl graficzny tylko same napisy i białe tło tez tak macie xD?

Wyłącz adblocka i zobacz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kinia2020 napisał:

Więc po co w tym wątku głównym napalać się na te spierzone karty graficzne? :)

Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi tego teraz. To samo było z 2080 RTX w dniu premiery. Też były jaja.

OK popatrze do drugiego wątku. 

Głównie dlatego, że każdy skutecznie siebie oszukuję, że dostanie sprawny model :D  (ostatecznie zawsze można oddać w przeciągu 14 dni, jak się trafi trefny egzemplarz.). Ogólnie zdaje się, że sprawa jest trochę rozdmuchana i większość osób jednak problemów nie ma.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kinia2020 napisał:

Więc po co w tym wątku głównym napalać się na te spierzone karty graficzne? :)

Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi tego teraz. To samo było z 2080 RTX w dniu premiery. Też były jaja.

OK popatrze do drugiego wątku. 

Ja tam czuję się w pełni sił umysłowych, a jednak zamówiłem kartę w owockach. Może jednak jest ze mną coś nie tak i czeka mnie wycieczka do Toszka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...