Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Creati2k napisał:

Te 10 kart to do gotowcow z x-kom leci a nie dla preorderowcow. 

Heh mam info ze źródła bezpośredniego ze dostają ale od premiery było to kilkanaście sztuk a zmówien na 3080 maja kilka tysięcy z czego większość na TUFa niestety ? i tak jest wszędzie nie tylko w PL bo był dobrze wyceniony na premierę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bumbadil napisał:

Heh mam info ze źródła bezpośredniego ze dostają ale od premiery było to kilkanaście sztuk a zmówien na 3080 maja kilka tysięcy z czego większość na TUFa niestety ? i tak jest wszędzie nie tylko w PL bo był dobrze wyceniony na premierę 

Jakby dostawali po 100szt np co 3-4 dni to by jakoś to szło. Ciekawy jestem kiedy to ruszy pełną parą, bo na razie wygląda to na takie skapywanie. Asus też siedzi cicho, inni producenci coś tam już pisali, odpowiadali ludziom itp. Asus mam wrażenie że nic. Albo mają już ogarnięte, albo nadal są w szoku. XDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, ODIN85 napisał:

Pokichaj trochę to sami Cie szybciej puszczą?

Pracuje u siebie :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bumbadil napisał:

Heh mam info ze źródła bezpośredniego ze dostają ale od premiery było to kilkanaście sztuk a zmówien na 3080 maja kilka tysięcy z czego większość na TUFa niestety ? i tak jest wszędzie nie tylko w PL bo był dobrze wyceniony na premierę 

Jeśli faktycznie okaże się problem z kondensatorami nie dotyczy Asusa i ich karty nie będą wymagać rewizji, to paradoksalnie powinno być ich w sklepach najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie wyglada na "glowny"  problem z kondensatorami tylko po prostu slaby proces samsunga i wyzylowanie kart, kondensatory ok po czesci tez powoduja problem ale skoro sa karty z 6poscap co nie crashuja a sa takie co crashuja to przeciez nie mozna zwalac winy jednoznacznie na capy. Po prostu te kary w tym procesie to wielki niewypal a ponad 2Ghz na rdzeniu to kazdy zoabczy jak swinia niebo. Kolejna sprawa jest to ile osob przekreca karte i zwala na capy?? Jak ktos ma nawyk po Pascalu i Turingu na suwaczek to tutaj mocno sie zdziwi. 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bonus z czekaniem jest taki, że Ci co nie załapią się na 3080 i 3070 do listopada, będą mogli zweryfikować opłacalność ich zakupu vs kart AMD i wersji Nvidii z większą ilościa Ramu :)

Mogą też dostać karty w nowszych rewizjach z poprawionymi babolami wieku dziecięcego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Dla mnie to nie wyglada na "glowny"  problem z kondensatorami tylko po prostu slaby proces samsunga i wyzylowanie kart, kondensatory ok po czesci tez powoduja problem ale skoro sa karty z 6poscap co nie crashuja a sa takie co crashuja to przeciez nie mozna zwalac winy jednoznacznie na capy. Po prostu te kary w tym procesie to wielki niewypal a ponad 2Ghz na rdzeniu to kazdy zoabczy jak swinia niebo. Kolejna sprawa jest to ile osob przekreca karte i zwala na capy?? Jak ktos ma nawyk po Pascalu i Turingu na suwaczek to tutaj mocno sie zdziwi. 

Dokładnie to, te niestabilności dotyczą wszystkich kart jak leci, od FE do Asusa. Fakt, że jednych mniej innych bardziej ale to nie jest tak, że jest jedna prosta przyczyna dla tego zamieszania. Trochę za mało tych kart jest w obiegu żeby społeczność sama mogła to definitywnie rozpracować choć i tak jak zawsze reverse engineering w wydaniu niektórych portali jest mega dokładny, inni to sobie tak pier#@la bez sensu radośnie. 
W najgorszym przypadku będzie tak jak np. z pierwszą rewizją P67 i będzie recall od producenta, choć wątpię bo tam softwarowa poprawka ni jak nie mogła zapobiec degradacji tego chipa czy co tam się z sata waliło wtedy. Tutaj rev1 dostanie -50 do OC, albo jeszcze lepiej undervolting w biosie od producenta i uzyska zadowalającą stabilność. rev2 wyjdzie jako Ti i też pięknie ;)

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro crashuja wszystkie karty to dla mnie sprawa jest dosc oczywista, slaby proces samsunga i wyzylowanie kart bez uprzednich testow. a najbardziej bawia mnie te osoby co mysla ze zmiana capow to glowny problem i zalatwi sprawe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Skoro crashuja wszystkie karty to dla mnie sprawa jest dosc oczywista, slaby proces samsunga i wyzylowanie kart bez uprzednich testow. a najbardziej bawia mnie te osoby co mysla ze zmiana capow to glowny problem i zalatwi sprawe. 

Tak i ze wydanie kart z koncówką TI ktore jeszcze bardziej beda wyżyłowane naprawi ten problem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Creati2k napisał:

Te 10 kart to do gotowcow z x-kom leci a nie dla preorderowcow. 

Do gotowców to będą trafiać pewnie wszystkie zwroty.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SebastianFM napisał:

Do gotowców to będą trafiać pewnie wszystkie zwroty.

w gotowcach na różnych stronach widziałem raczej Ventusy, bo jak się okazuje MSI nie zostanie królową tego balu i tego będzie leżeć najwięcej ;) ewentualnie Eagle ale ona jest tylko szpetna bo działa spoko więc to tylko do bud bez okien :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Creati2k napisał:

Tak i ze wydanie kart z koncówką TI ktore jeszcze bardziej beda wyżyłowane naprawi ten problem :D 

Tu cie sprostuje bo karty z dopiskiem "Ti" nie beda zwylowane zegarami tylko dostana pelny rdzen i ew szybsze pamieci ;) 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Creati2k napisał:

Tak i ze wydanie kart z koncówką TI ktore jeszcze bardziej beda wyżyłowane naprawi ten problem :D 

w produkcji chipów to jest tak, że z każdym kolejnym tygodniem proces się poprawia, rozrzuty jakościowe są mniejsze, straty mniejsze itp. 

cena jest za to taka, że np, potencjał OC zwykle spada, bo chipy wychodzą takie jakie mają wyjść a nie takie jak się uda, ilość problemów oczywiście też spada ;)

2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Tu cie sprostuje bo karty z dopiskiem "Ti" nie beda zwylowane zegarami tylko dostana pelny rdzen i ew szybsze pamieci ;) 

true ale ten pełen chip to musi wychodzić częściej niż 4 na 10 sztuk więc to też jest kwestia czasu i dopracowania procesu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Alyjen napisał:

w gotowcach na różnych stronach widziałem raczej Ventusy, bo jak się okazuje MSI nie zostanie królową tego balu i tego będzie leżeć najwięcej ;) ewentualnie Eagle ale ona jest tylko szpetna bo działa spoko więc to tylko do bud bez okien :D

No właśnie. Ja sam czekam na Ventus'a z x-kom. Jeżeli jednak okaże się, że chłodzenie i wentylatory nie działają tak jak powinny to oczywiście też go zwrócę. 

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SebastianFM napisał:

No właśnie. Ja sam czekam na Ventus'a z x-kom. Jeżeli jednak okaże się, że chłodzenie i wentylatory nie działa tak jak powinno to też zwrócę. 

zdefiniuj "jak trzeba"? poprawniej byłoby napisać "tak jak oczekiwałem" bo karta będzie wystarczająco dobrze chłodzona żeby spokojnie działać, a to że istnieją lepsze, cóż powiedz to każdemu właścicielowi Octavi, który ma na tapecie kompa Passata lub Audi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest kontakt z xkom. Dzwoniła do mnie przed chwilą infolinia z końcówką numeru salonu w którym mam odbiór. Nie mogłem odebrać ale ciśnienie skoczyło bo mam tylko to tam zamówione ;-) Niestety kontaktu z salonem nie ma bezpośrednio. A kilka razy miałem tak że status się jeszcze nie zmienił a salon dzwonił że sprzęt do odebrania ;-) Chyba że to inne info w stylu panie nic nie ma i nie będzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eagle dzwonili żeby dopytać, czy dalej jesteś zainteresowany. Już karta poszła do następnej osoby w kolejce :)

  • Like 1
  • Haha 6
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sovas napisał:

@eagle dzwonili żeby dopytać, czy dalej jesteś zainteresowany. Już karta poszła do następnej osoby w kolejce :)

Co oni te karty z kapelusza wyciagaja teraz ze niby do pojedynczych osob sie odzywaja :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba iść osobiście do sklepu i grzecznie porozmawiać ? ;)

Mówię o tych co zamówili wcześniej a nie dostali.

 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Creati2k napisał:

Co oni te karty z kapelusza wyciagaja teraz ze niby do pojedynczych osob sie odzywaja :P 

Kolega syna szwagra pracownika xkomu po znajomości się rozmyślił bo kredytu nie dostał, więc zwolniła się jedna sztuka.

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Alyjen napisał:

zdefiniuj "jak trzeba"? poprawniej byłoby napisać "tak jak oczekiwałem" bo karta będzie wystarczająco dobrze chłodzona żeby spokojnie działać, a to że istnieją lepsze, cóż powiedz to każdemu właścicielowi Octavi, który ma na tapecie kompa Passata lub Audi ;)

Po co jakaś z dupy analogia do marki samochodu?

Producent, cena nie są wyznacznikiem kultury pracy chłodzenia.
https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-3080-founders-edition/33.html

Możesz dopłacać 500 zł lub więcej do samego RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, NotLuckyAtAll napisał:

Kolega syna szwagra pracownika xkomu po znajomości się rozmyślił bo kredytu nie dostał, więc zwolniła się jedna sztuka.

W x-kom pracuje ponad 1400 osob. Zanim te karty zobaczymy minie sporo czasu :) 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SebastianFM napisał:

Po co jakaś z dupy analogia do marki samochodu?

Producent, cena nie są wyznacznikiem kultury pracy chłodzenia.
https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-3080-founders-edition/33.html

Możesz dopłacać 500 zł lub więcej do samego RGB.

Tam z dupy od razu, i po co te wulgaryzmy w ogóle? Zależy jak sobie funkcje zdefiniujesz analogia jest poprawna i nawet wrzuciłem marki z tej samej grupy, w których możesz dostać te same jednostki silnikowe ;) 
Możesz też dopłacić 100k do innego znaczka na masce a jeździ tak samo, ma ten sam silnik a różni się dokładnie wszystkim innym. 

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z modów wcześniej wspominał że to mogą być jakieś celowe działania żeby kręcić hype, kto uwierzy w to że nvidia jest zszokowana zainteresowaniem nowych kart? :E

 

Ciekaw jestem jak z xkom wyjdzie z tych tysięcy pre orderów :D

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alyjen zajrzałeś do tego linka? Taki Zotac Trinity na pewno nie jest Mercedesem wśród kart graficznych a jednak temperaturę i obroty wentylatorów ma na przyzwoitym poziomie, zbliżonym do TUF'a z cichym BIOS'em.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...