Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc z perspektywy wielu lat siedzenia w tym komputerowym bagienku. To, co dzieje sie przy premierze tej generacji to jest dramat. Nie przypominam sobie by Nvidia zrobiła aż taką manianę  kiedykolwiek wcześniej, ba, nawet AMD czy wcześniejsze ATI (już pomijam fakt, że czerwoni zawsze mieli przeboje na początku) pomimo problemów z dostępnością jakoś tam wychodziło na prostą. W chwili obecnej jest masa chętnych, ale to nic nowego, co generacje była masa chętnych od razu. Dodatkowo nikt nie wie kiedy będą dostawy, dochodzą problemy wieku dziecięcego łatane na szybko sterownikami. 

Dlaczego nie ma kart? słowo klucz: uzysk. Nowy proces, nowy producent chipów (który może nie być tak doświadczony w produkcji wielkich monolitów), presja ze strony producentów konsol, pośpiech, no i mamy sytuację jaka widzimy. 

Tak dla ciekawostki https://twojepc.pl/news21183/Gdzie-jestes-Fermi-Uzysk-na-poziomie-20-30.html 

Ciekawe czy 3060 i 70 nie będą utylizować niesprawnych 3080. 

AMD na ten moment jest w ciekawej pozycji, już teraz można w ciemno obstawiać że chipy będą  miały lepszą sprawność energetyczną, dopracowany proces, dodatkowo usprawnioną architekturę. Pozostaje pytanie czy RT zaserwowane przez czerwonych będzie sie do czegoś nadawać. Mimo wszystko na pewno dostępność będzie o wiele lepsza :)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, vfa83rampagers@gmail.com napisał:

Dzisiaj w salonie x-kom odbierałem klawiaturę. Dopytałem o plan na jutro w temacie RTX 3080 i niestety dowiedziałem się, że jest to bardzo mało prawdopodobne, żeby w były jakiekolwiek karty 3080 w październiku, a planowana dostawa na jutro, ma opóźnienie kilku tygodni oraz, że może w połowie miesiąca będą jakieś informacje. 

Nawet ich planowane komputery G4M3R z daty wysyłki 05.10 (dla zestawów z RTX 3080) mają teraz daty 20.10.. ale to automat, więc nie ma się co tym sugerować zbytnio.

Zamówiłem Ventus 3X OC, o 15:05, 17go.  

Jasne największy sklep w Polsce nie dostaje przez miesiąc kart :) Oni myślą że ktoś im w to uwierzy jak taki ME co chwilę sypie kartami. 

  • Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie ma co się łudzić Panowie. Trzeba czekać i robić swoje. ;) Będą jak będą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, vfa83rampagers@gmail.com napisał:

Dzisiaj w salonie x-kom odbierałem klawiaturę. Dopytałem o plan na jutro w temacie RTX 3080 i niestety dowiedziałem się, że jest to bardzo mało prawdopodobne, żeby w były jakiekolwiek karty 3080 w październiku, a planowana dostawa na jutro, ma opóźnienie kilku tygodni oraz, że może w połowie miesiąca będą jakieś informacje. 

Nawet ich planowane komputery G4M3R z daty wysyłki 05.10 (dla zestawów z RTX 3080) mają teraz daty 20.10.. ale to automat, więc nie ma się co tym sugerować zbytnio.

Zamówiłem Ventus 3X OC, o 15:05, 17go.  

Tam każdy mówi, co innego. Największy sklep w Polsce nie pozwoliłby sobie na to, by nie mieć dostawy przez ponad miesiąc. Myślę, że nie chcieli byś im dziurę w brzuchu wiercił ?

Edytowane przez lemur20
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Doamdor napisał:

Czyli RTX 3070 w październiku będą w cenach premierowych RTX 3080, Janusze już ręce zacierają.

Zakup karty przesunie mi się na grudzień, ale bardziej obstawiam połowę stycznia. :E

"Janusz Asus" sam wycenił swojego RTX 3070 Strix na +/- 3199zł :rotfl: 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, T0TEK napisał:

Patrząc z perspektywy wielu lat siedzenia w tym komputerowym bagienku. To, co dzieje sie przy premierze tej generacji to jest dramat. Nie przypominam sobie by Nvidia zrobiła aż taką manianę  kiedykolwiek wcześniej, ba, nawet AMD czy wcześniejsze ATI (już pomijam fakt, że czerwoni zawsze mieli przeboje na początku) pomimo problemów z dostępnością jakoś tam wychodziło na prostą. W chwili obecnej jest masa chętnych, ale to nic nowego, co generacje była masa chętnych od razu. Dodatkowo nikt nie wie kiedy będą dostawy, dochodzą problemy wieku dziecięcego łatane na szybko sterownikami. 

Dlaczego nie ma kart? słowo klucz: uzysk. Nowy proces, nowy producent chipów (który może nie być tak doświadczony w produkcji wielkich monolitów), presja ze strony producentów konsol, pośpiech, no i mamy sytuację jaka widzimy. 

Tak dla ciekawostki https://twojepc.pl/news21183/Gdzie-jestes-Fermi-Uzysk-na-poziomie-20-30.html 

Ciekawe czy 3060 i 70 nie będą utylizować niesprawnych 3080. 

AMD na ten moment jest w ciekawej pozycji, już teraz można w ciemno obstawiać że chipy będą  miały lepszą sprawność energetyczną, dopracowany proces, dodatkowo usprawnioną architekturę. Pozostaje pytanie czy RT zaserwowane przez czerwonych będzie sie do czegoś nadawać. Mimo wszystko na pewno dostępność będzie o wiele lepsza :)

Czytając o tym uzysku już na początku wrześnie pomyślałem, że nie wróży to nic dobrego ... ale takiej kaszany się nie spodziewałem. Z wielkiego wow i hype zrobił się smutek i zapewne popłoch w Nvidia.  Pewnie polecą głowy - jeśli akcje już idą w dół.. zobaczcie wariacje z z całego miesiąca:

https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/nvda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pisałem do x-komu w sprawie strixa to mi odpisali tylko, że na początku października przewidują dostawę i będą realizować zamówienia chronologicznie.

Edytowane przez ReevoX
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RyszardGTS napisał:

"Janusz Asus" sam wycenił swojego RTX 3070 Strix na +/- 3199zł :rotfl: 

Dojdzie +100 zł na start do podatku od nowości i 3070 Strix = 3080 TUF (3299 zł). :D

Ja te wirtualne zamówienie na TUFa za 3279 zł jakbym był w gronie to i tak bym trzymał aktywne, wiele opcji nie ma jeśli ktoś dla zasady nawet nie chce płacić sporo ponad oficjalnie zapowiadaną cenę. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ReevoX napisał:

Ja dzisiaj pisałem do x-komu w sprawie strixa to mi odpisali tylko, że na początku października przewidują dostawę i będą realizować zamówienia chronologicznie.

Pisali o którym dokładnie strixie? OC, nie OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DawCooN napisał:

Pisali o którym dokładnie strixie? OC, nie OC?

Oc, bo taką wersje mam zamówioną. Zapytałem się ich czy są szansę, że dostanę kartę w okolicach tego terminu przez "nich podanego" (2020-10-07) to mi odpisali to co wyżej dałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Fjubens napisał:

Dojdzie +100 zł na start do podatku od nowości i 3070 Strix = 3080 TUF (3299 zł). :D

Ja te wirtualne zamówienie na TUFa za 3279 zł jakbym był w gronie to i tak bym trzymał aktywne, wiele opcji nie ma jeśli ktoś dla zasady nawet nie chce płacić sporo ponad oficjalnie zapowiadaną cenę. :(

Najgorsze jest to że im tańsza wyjściowo karta to "dorzućmy parę stówek do ceny i tak kupią" tym bardziej boli kupującego po kieszeni. Strach będzie zobaczyć FE 3060Ti (FE=widmo) za 1899zł a 3060Ti Strix za? 2399zł? 2499zł? :rotfl: (FE 3070 poniżej 2400zł, też widmo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ReevoX napisał:

Ja dzisiaj pisałem do x-komu w sprawie strixa to mi odpisali tylko, że na początku października przewidują dostawę i będą realizować zamówienia chronologicznie.

Też o tej dostawie mnie poinformowali jak pytałem.

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mateusz2PL napisał:

Ja jestem około 250 w kolejce w x-komie. Jak wiem ,że oni otrzymują po trzy sztuki dziennie? ile moga otrzymywać? Kiedy dostanę karte? Może lepiej kupić karte rdna 2?

Skąd wiesz który jesteś w kolejce? Ja pytałem 10 razy, nigdy nie dostałem odpowiedzi bo konsultanci nie wiedzą, i spójnie mówią ze nie mają dostępu do takich informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, RyszardGTS napisał:

"Janusz Asus" sam wycenił swojego RTX 3070 Strix na +/- 3199zł :rotfl: 

100 zł taniej, niż premierowy RTX 2070 Strix, bez łaski. :E

 

Zapewne testy pojawią się równo ze sprzedażą RTX 3070, czyli teraz nie ma oglądania testów, szkoda czasu, trzeba jak najszybciej zamawiać.  :lol2:

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ReevoX napisał:

Oc, bo taką wersje mam zamówioną. Zapytałem się ich czy są szansę, że dostanę kartę w okolicach tego terminu przez "nich podanego" (2020-10-07) to mi odpisali to co wyżej dałem. 

Też o 12 zamawiałeś? Ja zamówiłem non-OC, a ten model jest jeszcze bardziej opóźniony niż Strix OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Doamdor napisał:

100 zł taniej, niż premierowy RTX 2070 Strix, bez łaski. :EZapewne testy pojawią się równo ze sprzedażą RTX 3070, czyli teraz nie ma oglądania testów, szkoda czasu, trzeba jak najszybciej zamawiać.  :lol2:

Dobry preorder to w ciemno preorder :rotfl: 

 

Ja celuję w 3060 lub 3060 Ti, powiedzmy że w 3060 Ti i powiedzmy że ona pojawi się w październiku, no to pewnie kupię w +/- marcu 2021 (ostatnie 1060 i 1660Ti kupione parę miesięcy po premierze - aż kurz opadł, ceny się ustabilizowały a kolejne dostawy zapełniły tak sklepy że az pojawiły się promocje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STALKERqwe napisał:

Szał wynikał ze względnie dobrej wyceny tych kart. Przy kwocie powyżej 4 kafli, to ta karta już nie jest imo taka atrakcyjna i ja z taki cyrk to podziękuje.

Dokładnie. Za ok. 3k PLN wychodzi ciekawa oferta, 4k - proporcjonalnie mniej i już nie ma szału. Jak mi anulują, to nie kupuję powyżej MSRP, jak takich nie będzie - to w ogóle nie kupuję 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Mateusz2PL napisał:

Ja jestem około 250 w kolejce w x-komie. Jak wiem ,że oni otrzymują po trzy sztuki dziennie? ile moga otrzymywać? Kiedy dostanę karte? Może lepiej kupić karte rdna 2?

Jak sprawdziłeś który jesteś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RyszardGTS napisał:

 

Dobry preorder to w ciemno preorder :rotfl: 

 

Ja celuję w 3060 lub 3060 Ti, powiedzmy że w 3060 Ti i powiedzmy że ona pojawi się w październiku, no to pewnie kupię w +/- marcu 2021 (ostatnie 1060 i 1660Ti kupione parę miesięcy po premierze - aż kurz opadł, ceny się ustabilizowały a kolejne dostawy zapełniły tak sklepy że az pojawiły się promocje)

RTX 3060/Ti też nie byłby złym wyborem, wzrost wydajności będzie odczuwalny, po przesiadce z GTX 1080, a na przeczekanie czemu nie.

Pobawiłbym się tą kartą, ciekawe jakie wyniki będzie miała po UV. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Doamdor napisał:

Pobawiłbym się tą kartą, ciekawe jakie wyniki będzie miała po UV. ?

Pewnie fenomenalne. Jak zundervoltowany RTX 3080 @0,7V/1440MHz pobiera na max 170-175Watt, średnio realnie 144Watt (wiadomo że karta nie siedzi praktycznie ciągle na 99%) a jest nadal wydajniejsza od 2080Ti-stock to ja liczę na bardzo duży wzrost @70Watt, 1660Ti@70Watt(najniższe TDP 58%) a 3060Ti@70Watt (możliwe będzie prawdopodobnie 31%) w 1080p-vsync60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Pewnie fenomenalne. Jak zundervoltowany RTX 3080 @0,7V/1440MHz pobiera na max 170-175Watt, średnio realnie 144Watt (wiadomo że karta nie siedzi praktycznie ciągle na 99%) a jest nadal wydajniejsza od 2080Ti-stock to ja liczę na bardzo duży wzrost @70Watt, 1660Ti@70Watt(najniższe TDP 58%) a 3060Ti@70Watt (możliwe będzie prawdopodobnie 31%) w 1080p-vsync60fps.

Byłaby pasywna karta graficzna po UV, ino wybrać odpowiednim model z dobrym chłodzeniem, ale czasu nie będzie na oglądanie testów. :E

Oby nie okazało się, że RTX 3060/Ti/3070 wyprodukowali tyle co RTX 3080. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolicz ~10% co podał Ryszardos poza tym to nie było testowane w grach i 2160p.

Także nie jest tak super optymistycznie jak podaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Doamdor napisał:

Byłaby pasywna karta graficzna po UV, ino wybrać odpowiednim model z dobrym chłodzeniem, ale czasu nie będzie na oglądanie testów. :E

Oby nie okazało się, że RTX 3060/Ti/3070 wyprodukowali tyle co RTX 3080. :lol2:

Jak dla mnie to mogą mi na Zotacku-3060/Ti-Mini dać "boxa z intela" :lol2: aby tylko karta była tania i bez plomb, wymienię na Accelero S3.

Pewnie producentów "zaś premiera zaskoczy", a FE wiadomo ile będzie... jedna sztuka :rotfl: akurat by Jensen na live prezentacji ją pokazał. 

 

2 minuty temu, sideband napisał:

 

Faktycznie 1440p, może zrobi testy w 2160p i bardziej dociśnie kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, DawCooN napisał:

Też o 12 zamawiałeś? Ja zamówiłem non-OC, a ten model jest jeszcze bardziej opóźniony niż Strix OC.

Ja to nawet nie liczę na zbytnio na październik ;). Zamówienie mam z 23 września dopiero :). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sideband napisał:

Dolicz ~10% co podał Ryszardos poza tym to nie było testowane w grach i 2160p.

Także nie jest tak super optymistycznie jak podaje ?

Jedynie są przypuszczenia o wydajności na poziomie RTX 2080/2080S, a na temat UV wypowiadać się będę, jak kartę otrzymam.

 

10 minut temu, RyszardGTS napisał:

Jak dla mnie to mogą mi na Zotacku-3060/Ti-Mini dać "boxa z intela" :lol2: aby tylko karta była tania i bez plomb, wymienię na Accelero S3.

Pewnie producentów "zaś premiera zaskoczy", a FE wiadomo ile będzie... jedna sztuka :rotfl: akurat by Jensen na live prezentacji ją pokazał. 

 

Zobaczymy co producenci przygotowali i jakie wersje tych kart będą, chciałbym TUF. ?

Kolejna papierowa premiera. :rotfl:

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...