Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, DarkEater napisał:

mozesz dac screena z cenami (Palit/Gainward/Zotac). ?

Sorry, nie mogę. Zaraz będzie linczowanie sklepów co ile sobie marży naliczyły na dany produkt.  

To, że ktoś wstawił dokładne ceny z ALSO Polska to jego sprawa. 

Nie każdy ma do tego dostęp i niech tak pozostanie. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ahc napisał:

A tak to prawda, narzucają chora marze :( 

W AB modele mają od 4k-4,6k. (Palit/Gainward/Zotac).

Reszta na telefon ?

 

Tylko, że oni nie mają nic na stanie więc nie narzucają większych cen bo i niby po co, jak i tak nic nie ma :E Ci co mają realnie GPU zaczynają januszować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ahc napisał:

Sorry, nie mogę. Zaraz będzie linczowanie sklepów co ile sobie marży naliczyły na dany produkt.  

To, że ktoś wstawił dokładne ceny z ALSO Polska to jego sprawa. 

Nie każdy ma do tego dostęp i niech tak pozostanie. ?

super dzięki .. a nie czekaj   lepiej trzymac strone januszy

przynajmniej byśmy wiedzieli czy sklepy ceny zawyżają czy dystrybucja

Edytowane przez DarkEater
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik, że  anuluje zamówienia jeszcze jestem w stanie pojąć. Sprzedają karty gdy mają je dostępne i bez żadnych rezerwacji. X-kom i morele z tymi rezerwacjami to nie wiem jak się wywinie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, severall napisał:

Komputronik anulował moje zamówienie na TUFa. 

Pewnie za pare dni będzie w cenie +500 zł.

Kiedy zamowiles i za ile? Podali z jakiego powodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, STALKERqwe napisał:

Komputronik, że  anuluje zamówienia jeszcze jestem w stanie pojąć. Sprzedają karty gdy mają je dostępne i bez żadnych rezerwacji. X-kom i morele z tymi rezerwacjami to nie wiem jak się wywinie.

To po co dawali możliwość składania zamówień na premierę skoro nie mieli nic na magazynie? Na początku chwaliłem komputronik za ich "normalne" podejście, ale wczoraj dostałem info, że po 30 dniach zamówienie zostanie prawdopodobnie anulowane. Czyli wychodzi na to, że 99% osób z komputronika dostanie za 17 dni maila o anulowaniu zamówienia, bo w 2 tygodnie raczej niewiele zamówień uda im się zrealizować. Trochę to niepoważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DarkEater napisał:

super dzięki .. a nie czekaj   lepiej trzymac strone januszy

przynajmniej byśmy wiedzieli czy sklepy ceny zawyżają czy dystrybucja

Przecież Ci podałem widełki cenowe zaczynają się na poziome ok. 4000zł. (brutto)

Więc cenę bazową za najgorsze modele 3279zł (już dla klienta końcowego) można sobie na razie wsadzić w tyłek. 

Dopóki nie będzie więcej dostaw to wątpie, że hurtownie zrezygnują z zarobku. 

 

Sorry bardzo ale nie będę od tak wklejał zdjęć z hurtowni. Np ostatnia promocja KFA 2070S z X-komu, pewnie ludzie są ciekawi za ile je kupili w dystrybucji? 

 

I nie, nie pracuje dla zadnego morele, xkomu, foxcomputer, tarzan czy te sklepy co wystawiają rtxy na allegro...

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś zamówić teraz w xkom druga sztukę np? Może tak trzeba zrobić ;D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, RozQ napisał:

Liczymy na testy przed i po wodowaniu, głównie temp rmp i taktowanie rdzenia

Póki co szybkie info: Doom Eternal 3840x1600 21:9 + HDR max ustawienia: 150-200fps (zależy od lokacji), bez żadnego OC, stock, 1815Mhz trzyma przy 78 stopniach, oczywiście limit = power (320w bez OC stock), nic się nie wiesza itp. CPU 9900ks 5.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, NotLuckyAtAll napisał:

To po co dawali możliwość składania zamówień na premierę skoro nie mieli nic na magazynie? Na początku chwaliłem komputronik za ich "normalne" podejście, ale wczoraj dostałem info, że po 30 dniach zamówienie zostanie prawdopodobnie anulowane. Czyli wychodzi na to, że 99% osób z komputronika dostanie za 17 dni maila o anulowaniu zamówienia, bo w 2 tygodnie raczej niewiele zamówień uda im się zrealizować. Trochę to niepoważne.

No ciekawa sytuacja, jak to będzie rozegrane - komputronik (który trzyma się zasady 30 dni) vs reszta świata, co nałupała Z PEŁNĄ PREMEDYTACJĄ zamówień na 6 mcy wiedząc, że kart nie mają (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś się dzieje z zamówieniem w ME... Ale w sumie dobrze że przeciągnęli bo w środę prawdopodobnie (na 80%) będę miał gigusia za 3900 zł więc to będę mógł olać wtedy. 
 

3540baab5128a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie mija dokładnie tydzień oczekiwania ( Zamówienie nr 700000381239 z 24 września 2020 )

Obstawiam że zajmie to jeszcze z 2 tygodnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dhyde napisał:

Kiedy zamowiles i za ile? Podali z jakiego powodu?

"Dzień dobry.

Niestety z powodu braku dostępności zamawianego towaru na magazynie dystrybutora, musimy anulować Pańskie zamówienie. Za niedogodności Przepraszamy"

 

Zamówienie sklepu Komputronik nr 424431/2020, z dnia: 2020-09-22 10:15:48

Cena bodaj 3549 o ile pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

No ciekawa sytuacja, jak to będzie rozegrane - komputronik (który trzyma się zasady 30 dni) vs reszta świata, co nałupała Z PEŁNĄ PREMEDYTACJĄ zamówień na 6 mcy wiedząc, że kart nie mają (?)

Pobranie / Odbiór osobisty po świńsku anulują... przedpłaty zostawią i będą pchać do przodu ślimaczym tempem. Taką śmierdzącą zagrywką zajadą. 

Jednak to jest jeden z kilku scenariuszy. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szczurek1992 napisał:

właśnie mija dokładnie tydzień oczekiwania ( Zamówienie nr 700000381239 z 24 września 2020 )

Obstawiam że zajmie to jeszcze z 2 tygodnie 

Spokojnie mam numer ok 40 tys przed Twoim i też czekam

Edytowane przez Rasala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Ahc napisał:

Przecież Ci podałem widełki cenowe zaczynają się na poziome ok. 4000zł. (brutto)

Więc cenę bazową za najgorsze modele 3279zł (już dla klienta końcowego) można sobie na razie wsadzić w tyłek. 

Dopóki nie będzie więcej dostaw to wątpie, że hurtownie zrezygnują z zarobku. 

 

Sorry bardzo ale nie będę od tak wklejał zdjęć z hurtowni. Np ostatnia promocja KFA 2070S z X-komu, pewnie ludzie są ciekawi za ile je kupili w dystrybucji? 

 

I nie, nie pracuje dla zadnego morele, xkomu, foxcomputer, tarzan czy te sklepy co wystawiają rtxy na allegro...

 

czyli powoli się wyjaśnia czemu sklepy nie mają kart.. dali ceny sugerowane na premierę, poszły preordery, zamówienia, płatności z góry, a teraz cyk hurtownie dowaliły marże i sklepy nie są w stanie zrealizować zamówień we wcześniej podanych cenach

prawdopodobnie czekają na dostawy bezpośrednio od producentów

Edytowane przez DarkEater
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ahc napisał:

Przecież Ci podałem widełki cenowe zaczynają się na poziome ok. 4000zł. (brutto)

Więc cenę bazową za najgorsze modele 3279zł (już dla klienta końcowego) można sobie na razie wsadzić w tyłek. 

Dopóki nie będzie więcej dostaw to wątpie, że hurtownie zrezygnują z zarobku. 

 

Sorry bardzo ale nie będę od tak wklejał zdjęć z hurtowni. Np ostatnia promocja KFA 2070S z X-komu, pewnie ludzie są ciekawi za ile je kupili w dystrybucji? 

 

I nie, nie pracuje dla zadnego morele, xkomu, foxcomputer, tarzan czy te sklepy co wystawiają rtxy na allegro...

 

Dziwny z Ciebie typ, wydaje mi się że po prostu trollem jesteś i gówno wiesz xD wielki bohater nie będzie podawał cen bo chce chronić dupe sklepom które robią z ludzi bałwanów dając im nadzieje na dostawę kart których i tak mieć nie będą a kasę ludzi trzymają... 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, severall napisał:

"Dzień dobry.

Niestety z powodu braku dostępności zamawianego towaru na magazynie dystrybutora, musimy anulować Pańskie zamówienie. Za niedogodności Przepraszamy"

 

Zamówienie sklepu Komputronik nr 424431/2020, z dnia: 2020-09-22 10:15:48

Cena bodaj 3549 o ile pamiętam. 

??

Ja mam Data zamówienia:
2020-09-21 10:03:36

I do tej pory nie anulowali jeszcze... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MadSpot napisał:

Pobranie / Odbiór osobisty po świńsku anulują... przedpłaty zostawią i będą pchać do przodu ślimaczym tempem.

No ciekawe... bo tak naprawdę NIE MAJĄ PRAWA anulować komukolwiek jakiegokolwiek zakupu WYŁĄCZNIE przez wzgląd na formę zapłaty. Tak naprawdę umowa poniekąd zostala zawarta. Ten kto płaci z góry decyduje się na zapłatę z góry, ten co za pobraniem za pobraniem. W obu przypadkach sklep umożliwia i respektuje taki zakup. W obu przypadkach proponował i zaakceptował takie formy rozliczenia. Co nie zmienia faktu, że umowa jest zawarta.

To coś, jakby z jakiegoś powodu ktoś w sklepie stacjonarnym powiedział - dziś przyjmujemy opłaty tylko kartą. Ci z gotówką wypad. Masz w ręce stówkę, chcesz kupić chleb, ale... tylko kartą. Pewnie byłby wkurw, a każdy sąd pozamiatałby takiego sprzedawcę w 10 sek. Klient ma formę płatności (gotówkę) akceptowalną przepisami prawa i należy go obsłużyć. Widzimisię sklepu jest jego fanaberią (z naciskiem na JEGO), ale IMO nie wolno im zrzucić takich zamówień. Tyle teorii. Poczekamy na praktykę.

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, powerxenergy napisał:

Dziwny z Ciebie typ, wydaje mi się że po prostu trollem jesteś i gówno wiesz xD wielki bohater nie będzie podawał cen bo chce chronić dupe sklepom które robią z ludzi bałwanów dając im nadzieje na dostawę kart których i tak mieć nie będą a kasę ludzi trzymają... 

Jestem trollem bo nie chcę podać zdjęcia jak to wygląda w hurtowniach? OK...

 

Ten kto ma dostęp do also pewnie i ma dostęp do ab to może zweryfikować czy podaje ceny z kosmosu :) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Creati2k napisał:

Gadałem z kumplem teraz co pracuje w pobliskim elektromarkecie. U nich jest tak że pracownicy na stronie rezerwuja sobie modele rtx 3080 jak tylko pojawiaja sie dostepne na nazwiska i imiona kogos z rodziny itd. Powiedział mi ze jest taki jesden co juz 5 kart wyciagnal ze sklepu. A oni przez stystem moga rezerwowac wczesniej niz zaktualizuje sie na stronie.

Powiedział ze na salon gdzie pracuje ich 12, 3 kolesi sobie tak robi. A teraz to jest tylko 1 sklep a w polsce niech maja ich z 200 lub wiecej. I niech w kazdym ktos robi podobnie.

I to nie jest prawda ze karty przychodza tylko w okreslone dni. Bo zaopatruja sie z roznych zrodel i dostawy praktycznie sa albo codziennie albo co kilka dni. Zalezy od tego czy sie uda im cos zdobyc.

Kutafiony. Takich to zwolnić i do więzienia schylać po mydło. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (no i Panie jeśli są), dziś rozmawiałem z gościem (kumpla kolega) bezpośrednio, prywatnie, który pracuje jako handlowiec w Morelkach, info jest takie cytuje: "jeśli się pojawią jakiekolwiek RTX 3080 lub 3090 to najprędzej około początku - połowy grudnia, jeśli nie to przełom stycznia - lutego 2021, oczekujących na karty jest około 3000 osób  łącznie w Morelkach i codziennie rośnie".

Więc nie ma co się spinać, i dzwonić do nich bo oni jak i pewnie x-kom zlewają już tą sprawę i pomiędzy słowami dał mi do zrozumienia, że sprzedają towar, którego w 99,99% nie mają lub nie będą mieć w TYM ROKU na stanie.

Edytowane przez krzywymax
  • Thanks 1
  • Haha 3
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...