Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Ahc napisał:

Jestem trollem bo nie chcę podać zdjęcia jak to wygląda w hurtowniach? OK...

 

Ten kto ma dostęp do also pewnie i ma dostęp do ab to może zweryfikować czy podaje ceny z kosmosu :) 

Poprostu nie da się zrozumieć tego że nie możesz wstawić screena z cenami. Jakby ktoś mógł to wykorzystać w jakiś sposób. Informacja od dla ciekawych ludzi. Coś podajesz coś piszesz a na końcu nie pokażę wam bo nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w dystrybucji są takie ceny, to czy sklepy mogą ściągać towar bezpośrednio od producentów czy wszystko musi przechodzić przez dystrybucję, hurtownie?

Bo jeśli to drugie to trudno być optymistą, że szybko ceny będą normalne. Każdy chce tu zarobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzywymax napisał:

Panowie (no i Panie jeśli są), dziś rozmawiałem z gościem (kumpla kolega) bezpośrednio, prywatnie, który pracuje jako handlowiec w Morelkach, info jest takie cytuje: "jeśli się pojawią jakiekolwiek RTX 3080 lub 3090 to najprędzej około początku - połowy grudnia, jeśli nie to przełom stycznia - lutego 2021, oczekujących na karty jest około 3000 osób  łącznie w Morelkach i codziennie rośnie".

Więc nie ma co się spinać, i dzwonić do nich bo oni jak i pewnie x-kom zlewają już tą sprawę i pomiędzy słowami dał mi do zrozumienia, że sprzedają towar, którego w 99,99% nie mają lub nie będą mieć w TYM ROKU na stanie.

"tata a marcin powiedzial"

Kolega kolegi to niezly bajopisarz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, stanko11 napisał:

Jeśli w dystrybucji są takie ceny, to czy sklepy mogą ściągać towar bezpośrednio od producentów czy wszystko musi przechodzić przez dystrybucję, hurtownie?

Bo jeśli to drugie to trudno być optymistą, że szybko ceny będą normalne. Każdy chce tu zarobić. 

Wielkie sklepy jak X-kom morele itd pewnie biorą prosto od producenta w większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, krzywymax napisał:

Panowie (no i Panie jeśli są), dziś rozmawiałem z gościem (kumpla kolega) bezpośrednio, prywatnie, który pracuje jako handlowiec w Morelkach, info jest takie cytuje: "jeśli się pojawią jakiekolwiek RTX 3080 lub 3090 to najprędzej około początku - połowy grudnia, jeśli nie to przełom stycznia - lutego 2021, oczekujących na karty jet około 3000 osób  łącznie w Morelkach i codziennie rośnie".

Więc nie ma co się spinać, i dzwonić do nich bo oni jak i pewnie x-kom zlewają już tą sprawę i pomiędzy słowami dał mi do zrozumienia, że sprzedają towar, którego w 99,99% nie mają lub nie będą mieć w TYM ROKU na stanie.

Jeżeli to prawda to... bez komentarza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kacketon napisał:

"tata a marcin powiedzial"

Kolega kolegi to niezly bajopisarz.

A czy ja mam jakiś interes w tym, że dziele się informacją - to tylko cytat, więc dziele się. A, że się okazało, że pracuje w hurtowni to się skontaktowałem... ot co.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MadeThug napisał:

Jeżeli to prawda to... bez komentarza 

Pewnie mu chodziło że karty dostępne w sklepie z dostawą na jutro pokażą się pewnie końcem lub stycznia bo do tego czasu będą się męczyć z preorderami 

Edytowane przez Creati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MadeThug napisał:

Jeżeli to prawda to... bez komentarza 

 

W kontekście "Czerwonych" też mówił aby nie spodziewać się "wow" w tym roku w sklepach.

1 minutę temu, Creati2k napisał:

Pewnie mu chodziło że karty dostępne w sklepie z dostawą na jutro pokażą się pewnie końcem lub stycznia bo do tego czasu będą się męczyć z preorderami 

Też tak myślę, ale mówił, że jest masakra i cała dostawa, logistyka + procedury zw. z COVID też swoje dodają do całego etapu procesu shippingu.

Edytowane przez krzywymax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzywymax a potem kolega pochwali się szefowi, że pocztą pantoflową, strasząc brakiem kart do 2021 roku, nagonił kilka osób na zakup karty przy marży powiększonej o 1k PLN.

I cyk, premia dla tego pana :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzywymax napisał:

A czy ja mam jakiś interes w tym, że dziele się informacją - to tylko cytat, więc dziele się. A, że się okazało, że pracuje w hurtowni to się skontaktowałem... ot co.

W to ze nie bdzie dostawy przez najblizszy tydzien, dwa, to jeszcze mozna uwierzyc, ale skod on niby ma informacje wybiegajace cztery miesiace w przod?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, krzywymax napisał:

Panowie (no i Panie jeśli są), dziś rozmawiałem z gościem (kumpla kolega) bezpośrednio, prywatnie, który pracuje jako handlowiec w Morelkach, info jest takie cytuje: "jeśli się pojawią jakiekolwiek RTX 3080 lub 3090 to najprędzej około początku - połowy grudnia, jeśli nie to przełom stycznia - lutego 2021, oczekujących na karty jest około 3000 osób  łącznie w Morelkach i codziennie rośnie".

To że rośnie, to oczywiste, że może ich być dziś w okolicy 3000 (mało realne), ale... że nie obsłużą tych pierwszych 200, 300 userów (a na bank w tej grupie są największe zajoby z pclaba) które klikały o 15.01, albo zwalniały się z roboty na tę okoliczność, w to nie uwierzę. Obsłużyć wszystkich i zagasić całe zapotrzebowanie = trudne, ale to IMO nie do końca dotyczy wariatów z laba (którzy muszą być przed resztą zamówieniową).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzywymax napisał:

 

W kontekście "Czerwonych" też mówił aby nie spodziewać się "wow" w tym roku w sklepach.

W kontekście czerwonych to myślę że nawet AMD nie wie jaka dokładną ilość kart trafi na rynek. Teraz to spekulują a ile wyjdzie ich przy premierze to się okaze. To nie wiem skąd to ma wiedzie kolega z morele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kaiketsu napisał:

@krzywymax a potem kolega pochwali się szefowi, że pocztą pantoflową, strasząc brakiem kart do 2021 roku, nagonił kilka osób na zakup karty przy marży powiększonej o 1k PLN.

I cyk, premia dla tego pana :D

Haha - może i też tak być :P Ja tylko pozwoliłem sobie przekazać co usłyszałem, zobaczymy za dwa miesiące. Trochę jestem na siebie zły, że sprzedałem RX5700XT, wszak za dobrą kasę ale teraz to siedzę na klocku z epoki kamienia łupanego... heh 

2 minuty temu, Creati2k napisał:

W kontekście czerwonych to myślę że nawet AMD nie wie jaka dokładną ilość kart trafi na rynek. Teraz to spekulują a ile wyjdzie ich przy premierze to się okaze. To nie wiem skąd to ma wiedzie kolega z morele.

Myślę, że po prostu mają jakieś kontakty handlowe itd. a po drugie po prostu analizują obecną sytuacja, doświadczenie z przeszłości i takie mają wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzywymax napisał:

Haha - może i też tak być :P Ja tylko pozwoliłem sobie przekazać co usłyszałem, zobaczymy za dwa miesiące. Trochę jestem na siebie zły, że sprzedałem RX5700XT, wszak za dobrą kasę ale teraz to siedzę na klocku z epoki kamienia łupanego... heh 

Dzięki za info i chęci, ale... to co piszesz o tym kolesiu. To po prostu mało wiarygodne.
A sytuację mam podobną do Ciebie. Integra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kacketon napisał:

W to ze nie bdzie dostawy przez najblizszy tydzien, dwa, to jeszcze mozna uwierzyc, ale skod on niby ma informacje wybiegajace cztery miesiace w przod?

 

2,5 miesiąca do połowy grudnia, a resztę miesięcy - nie wiem, zobaczymy za 2 miesiące co będzie..

Edytowane przez krzywymax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

No ciekawe... bo tak naprawdę NIE MAJĄ PRAWA anulować komukolwiek jakiegokolwiek zakupu WYŁĄCZNIE przez wzgląd na formę zapłaty. Tak naprawdę umowa poniekąd zostala zawarta. 

Ja to rozumiem, ale prawdę mówiąc... Tu jest Polska i tu się pije. Nie takie cyrki widziałem... a patrząc na ten temat, to tylko się utwierdzam w tak nieczystych zagrywkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Dzięki za info i chęci, ale... to co piszesz o tym kolesiu. To po prostu mało wiarygodne.
A sytuację mam podobną do Ciebie. Integra...

 

Może i trochę świrował pawiana, możliwe. Ale może i coś w tym jest prawdy, "psikutasbezs jeden wie" :P 

Edytowane przez krzywymax
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jigoku napisał:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/geforce-3080-zotac-od-reki-warszawa

 

Ktoś chyba normalnie poszedł na tę giełdę co to sprzedaje na allegro i kupił za 5k i teraz dołożył parę stów i też sprzedaje, biznesmen (też z warszawy) ?

Ale sandały to takie cebularskie, nie obrażając Sebixów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, krzywymax napisał:

Panowie (no i Panie jeśli są), dziś rozmawiałem z gościem (kumpla kolega) bezpośrednio, prywatnie, który pracuje jako handlowiec w Morelkach, info jest takie cytuje: "jeśli się pojawią jakiekolwiek RTX 3080 lub 3090 to najprędzej około początku - połowy grudnia, jeśli nie to przełom stycznia - lutego 2021, oczekujących na karty jest około 3000 osób  łącznie w Morelkach i codziennie rośnie".

A jeszcze dojdą w tym roku 3070 oraz 3060 Ti i mogą być takie same jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pliku EXCEl z Naszymi cenami dodane godziny zamówienia, format kolumn z datą zmieniona. Dodane formatowanie warunkowe cen, czym wyższa tym bardziej czerwono ;)

Dodałem też filtrowanie po każdej kolumnie. 

 

Jeśli ktoś chce dostęp, zbieramy info o zakupach:

ADRES MAILOWY!

Nick

Model

Cena brutto

Sklep

Data zlozenia zamowienia 

Podana obecnie przez sklep data odbioru

Forma zapłaty za towar

Czy towar opłacony

Czy odebrana

EWENTUALNY numer zamówienia (nie obowiązkowe)

Pełną nazwę karty 

 

ps. można dodawać w pliku komentarze, bo sprawdzałem

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, jigoku napisał:

Póki co szybkie info: Doom Eternal 3840x1600 21:9 + HDR max ustawienia: 150-200fps (zależy od lokacji), bez żadnego OC, stock, 1815Mhz trzyma przy 78 stopniach, oczywiście limit = power (320w bez OC stock), nic się nie wiesza itp. CPU 9900ks 5.4

Dzięki! Przynajmniej wiem że Zotac to padaka i dobrze że go anulowałem, TUF/Strix albo ban! :E

  • Haha 7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Creati2k napisał:

Poprostu nie da się zrozumieć tego że nie możesz wstawić screena z cenami. Jakby ktoś mógł to wykorzystać w jakiś sposób. Informacja od dla ciekawych ludzi. Coś podajesz coś piszesz a na końcu nie pokażę wam bo nie .

To udostępnij coś również ciekawego co dla zwykłych ludzi (czyli mnie) jest niedostępne, ile sobie sklepy nabijają marży na innym produkcie żeby się pośmiać jak to tak można. 

 

VI.TAJEMNICA HANDLOWA Wszystkie dane o cenach Produktów oferowanych przez Dystrybutora w Systemie oraz o ich dostępności w ramach tego Systemu stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa Dystrybutora. Przeznaczone są one wyłącznie dla Dealera i wyłącznie dla celów związanych z zakupem przez Dealera tych Produktów. Ujawnianie osobom trzecim tych danych, jak również ich wykorzystywanie lub przetwarzanie dla innych celów niż związane z zakupem Produktów od  Dystrybutora jest zakazane

nie wiem jak egzekwują swój regulamin ale nie chcę robić problemów dla firmy w razie czego :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polecam obserwować sobie ewolucję cen transakcyjnych  na allegro.... ciekawie jest...

a ta fotka na pamiątkę cen, które tydzień temu bulwersowały, a dzisiaj są już tylko .... historyczne :)

(edit: aukcja zakończona KUP TERAZ)

rsz_1tuf.thumb.jpg.ccea024add668c95f9cb72fe7c3da211.jpg

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, JamCi napisał:

W pliku EXCEl z Naszymi cenami dodane godziny zamówienia, format kolumn z datą zmieniona. Dodane formatowanie warunkowe cen, czym wyższa tym bardziej czerwono ;)

(...)

 

Wydaje mi się, że warto też rozróżnić tufa oc od tufa bez oc. To jednak 2 różne modele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, peejay71 napisał:

Polecam obserwować sobie ewolucję cen transakcyjnych  na allegro.... ciekawie jest...

a ta fotka na pamiątkę cen, które tydzień temu bulwersowały, a dzisiaj są już tylko .... historyczne :)

rsz_1tuf.thumb.jpg.ccea024add668c95f9cb72fe7c3da211.jpg

 

A ja polecam nie zwracać na to uwagi. Ba! W ogóle nie zaglądać tam. ;)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...