Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, n0time4u napisał:

przypomniales mi jak ten koles wczoraj sie chwalil ze kupil eagle po znajomosci i bedzie go sprzedawal za 6k xD smiechowo

Powodzenia:) Moim ale to tylko moim zdaniem to w tym momencie max jaki powinni sobie januszki zyczycz za karty to 4,5k powyzej to lepiej czekac. No i oczywiscie nie dalbym 4,5k za eagla i tym podobne modele. Jedynie STRIX OC, AORUS, X TRIO, TUF i ostatecznie Gaming OC i VISION ale za te dwa ostanie wolalbym zaplacic max 4k :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Creati2k napisał:

Mi sie dobrze sprawuje. Co chciec wiecej. Karta dziala jest chlodna, cicha i wydajna. 

Oprogramowanie do dupy bo raz wykrywa a raz nie karte. A problem mam z wylaczeniem ledow i ekraniku na stale. Ledy zapamietuje w ustawieniach i po resecie nie zapalaja sie a ekran lcd za kazdym razem sie uruchamia. Wkurza mnie to bo mi cos tam swieci.

Zaklej led gaferem :P A czy nie można odpiąć zasialania od tego święcącego badziewia? (też nie lubię tych świecidełek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzywymax napisał:

Zaklej led gaferem :P A czy nie można odpiąć zasialania od tego święcącego badziewia? (też nie lubię tych świecidełek).

Mozna ale nie wiem gdzie i czy nie musialbym karty rozebrac :P  A nigdy nie rozbieralem kart wiec moge cos zepsuc :P 

Edytowane przez Creati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Creati2k napisał:

Mozna ale nie wiem gdzie i czy nie musialbym karty rozebrac :P  A nigdy nie rozbieralem kart wiec moge cos zepsuc :P 

Aaa czaje... myślałem, że gdzieś na bokach laminatu widać wtyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, n0time4u napisał:

przypomniales mi jak ten koles wczoraj sie chwalil ze kupil eagle po znajomosci i bedzie go sprzedawal za 6k xD smiechowo

Nie no ten kosmonauta albo się nażarł jakichś papierów albo faktycznie durnia z siebie robił bo nie szło czytać już później tych bredni. Za 6k to ta szwagierka jeszcze na boku by musiała oporządzać szczęśliwego użytkownika tego Eagla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Gdyby nie CZEKANIE NA RTX, pewnie nie dołączyłbym do tego forum nigdy. Mam zamówione GB 3090 Gaming OC na w x-komie. Zamówienie 15:18 w dniu premiery. Jeszcze nie dostałem. Na maila "kiedy" dostałem standardową odpowiedź, wielokrotnie tu przytaczaną. Jednak zauważyłem, że na morelach mają dostępne dwa zestawy z MSI RTX 3090, podczas gdy sama karta nie jest dostępna od ręki. Gdybym był czekaczem na MSI 3090, zainteresowałbym się sprawą.

https://www.morele.net/komputer-hiro-303-ryzen-9-3900x-32-gb-rtx-3090-1-tb-m-2-pcie-windows-10-home-7181493/

Pozdrawiam

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, krzywymax napisał:

Aaa czaje... myślałem, że gdzieś na bokach laminatu widać wtyk.

Moze i jest na boku, nie wiem o tym :P sa tam niby jakies widoczne wtyczki. Ale ktora to i czy to one odpowiadaja za to :/ 

 

ps. Ziemniak dostal kompa z x-komu ale karte to chyba x-kom kupil mu na allegro od januszka. Dobrze mysle ? Przeciez oni nie maja tych kart...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał przecież to reklama MSI więc pewnie rzucili im jedną sztukę.,

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Creati2k napisał:

Mam X Trio moge potwierdzic ze jest cichutki na stockowych mam temperaturym max 74 stopnie zalezy od gry ale od 71 do 74 stopni max. Jak podkrecilem sobie wentylatory ze stockowych 1385 RPM na 1800 RPM to temperatury jakos w granicach 64-66 stopni i dalej jest cisza.

Jak ktoś chce mieć na stałe chłodniej, to jest drugi BIOS dla Trio do wgrania

 

https://pl.msi.com/Graphics-card/support/GeForce-RTX-3080-GAMING-X-TRIO-10G#down-bios

https://pl.msi.com/Graphics-card/support/GeForce-RTX-3090-GAMING-TRIO-24G#down-bios

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie czekaczu ? idealnie dobrałeś nicka. 

Ja z morele już swoją kartę dostałem, więc tam już nie czekam ?

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Creati2k napisał:

Mi sie dobrze sprawuje. Co chciec wiecej. Karta dziala jest chlodna, cicha i wydajna. 

Oprogramowanie do dupy bo raz wykrywa a raz nie karte. A problem mam z wylaczeniem ledow i ekraniku na stale. Ledy zapamietuje w ustawieniach i po resecie nie zapalaja sie a ekran lcd za kazdym razem sie uruchamia. Wkurza mnie to bo mi cos tam swieci.

Mam ten sam problem! Nie lubie swiecidelek, ale w sumie cala buda jest na podlodze pod nogami. W poniedzialek testy beda i sprawdze co ten aorus potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Izm napisał:

Materiał przecież to reklama MSI więc pewnie rzucili im jedną sztukę.,

pz

No tak tez prawda :P 

Teraz, retro123 napisał:

Mam ten sam problem! Nie lubie swiecidelek, ale w sumie cala buda jest na podlodze pod nogami. W poniedzialek testy beda i sprawdze co ten aorus potrafi.

Tez ci karty nie wykrywa RGB Fusion? Jaka masz plyte głowna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Creati2k napisał:

No tak tez prawda :P 

Tez ci karty nie wykrywa RGB Fusion? Jaka masz plyte głowna ?

Plyte mam z390 aorus z i9 9900kf

Rgb fusion z plyta dziala normalnie

Edytowane przez retro123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kacketon napisał:

Ta ultra cichość jest kosztem temperatur. TUF jest równie cichy przy takich temperaturach.

Trochę katowałem TUFa i jeszcze więcej jak 35C nie osiągnął ;-)

O ciszy nie wspomnę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, retro123 napisał:

Plyte mam z390 aorus z i9 9900kf

Rgb fusion z plyta dziala normalnie

A karty Ci nie wykrywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś to interesowało, to udało mi się zakupić na NVidia mostek NVLink do 3090. Byłem chyba cholernym farciarzem, bo widzę, że teraz mają ten link nieaktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, CzekaczRTX3090 napisał:

Gdyby kogoś to interesowało, to udało mi się zakupić na NVidia mostek NVLink do 3090. Byłem chyba cholernym farciarzem, bo widzę, że teraz mają ten link nieaktywny.

Poszedles do sklepu po 3080/3090, wszystko wyprzedane to kupiles chociaz mostek NVLink żeby smutno nie bylo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Monn napisał:

Poszedles do sklepu po 3080/3090, wszystko wyprzedane to kupiles chociaz mostek NVLink żeby smutno nie bylo :E

To niewielkie podełeczko dodaje mi otuchy :) Żebyś wiedział!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Creati2k napisał:

A karty Ci nie wykrywa?

Karta jest w dostawie w poniedzialek

Wczoraj udalo mi sie kupic w komputroniku.

Wiec przetestuje w poniedzialek jak sie uda podpiac grafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wręcz śmieszy,że nazywacie X-kom spermiarzami :E
Chyba nie znacie definicji spermiarza :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kurde ale jestem zly, ze wiekszosc kart jest taka dluga, a ja mam tylko 315mm w budzie. Sa jakies dobre/tanie/ciche wentyle slim? Teraz uzywam Arctic p14 i są kapitalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo jaki szok. Xkom dodał mi kody. Co prawda pisałem do nich w tej sprawie ale z tydzień temu. Dziwne że pamiętali XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, retro123 napisał:

Karta jest w dostawie w poniedzialek

Wczoraj udalo mi sie kupic w komputroniku.

Wiec przetestuje w poniedzialek jak sie uda podpiac grafe

Jakby Ci nie wykrywało to spróbuj mojego sposobu, niby na chwile rozwiazalo to problem :P

Odinstaluj oprogramowanie jak masz Aorus Engine i RGB Fusion, sciagnij CCleaner i wyczysc rejestr, uruchom ponownie komputer. 

Sciagnij z tego linka Aorus Engine bo wszedzie indziej gigabyte ma w linkach jeszcze stara wersje:

https://www.gigabyte.com/Support/Utility/Graphics-Card

Zainstaluj i pozwol zainstalowac RGB Fusion z programu Aorus Engine

Przeinstaluj jeszcze raz sterowniki z geforce experience te najnowsze.

 

Mi czary mary i zadzialalo. Ciekawe na jak dlugo.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...