Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, DisconnecT napisał:

Która też ma za sobą burzliwą przeszłość :E Każdy jakieś fakapy robi.

O problemach z ich 30xx poki co nie słyszałem. Odebrałem za to sygnał SOS od kapitana statku X-cum rozbił się przez górę lodową Titanica

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, hopes napisał:

Nie jest wulgaryzmem w dosłownym znaczeniu medycznym, ale w twoim przypadku jest obraźliwe i to nawet bardzo. Proszę bardzo za prośbą zgłoszony. Staram się ignorować różne nazewnictwo, ale zdarzają się strony gdzie ta obraźliwa nazwa jest użyta z 5 razy pod rząd. Nie będę tego tolerować. Kultura na forum obowiązuje u każdego.

Ale ja nikomu nie bronię opisywanie sytuacji o dostępności produktu. Proszę jednak to robić z godnością i kulturą. W szczególności z kulturą. Jak już parę razy pisałem ten wątek czyta się z bólem jak widzę różne nazewnictwa. Ostatnio przesadzacie z tym.

Dużo Ci płaci X-Cum od wpisu? Jak nie dają chociaż 5 zł to ja bym nawet palcem nie kiwnął.
Biedny sklep, pieniędzy nabrał i ludzie zostali bez sprzętu, ale przecież duża dostawa była zaplanowana na początek października, o jej :(

Teraz, Zhao napisał:

O problemach z ich 30xx poki co nie słyszałem. Odebrałem za to sygnał SOS od kapitana statku X-cum rozbił się przez górę lodową Titanica

Jeszcze za wcześnie. ?
No i po kartach, a podobno mieli pokryć całe zapotrzebowanie :(

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was kupujący z x-kom w pierwszych 1 - 30 minutach (przedział) dnia 17 września otrzymał maila z sugerowaną datą dostępności karty? Kupiłem wczoraj "dla fazy" kolejnego rtx u nich i takiego maila otrzymałem. RTX Aurus 31 listopada. Natomiast kupując 2 minuty i 30 minuty po premierze takiego maila nie otrzymałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, hopes napisał:

Rozmawiałem na czacie wczoraj i faktycznie nie udzielają informacji na temat kolejki. Wcześniej za czasu krypto też nie udzielali takich informacji, a jedynie że od dłuższego czasu nie było dostaw. Dotarła karta, wysłali, koniec. Dopytywałem się o dostawy rtx 3080 to dostałem odpowiedź, że nie jest w stanie określić planowanego terminu dostawy. Po paru dodatkowych pytań dowiedziałem się, że otrzymują dostawy nieregularnie i w niewielkich ilościach. Sytuacja jest pewnie taka sama w każdym innym sklepie z tym, że x-kom przyjmuje preordery w dużej ilości.

Nie minął jeszcze miesiąc, a płaczecie jak bobry.

I kto histeryzuje? Jak dla mnie wszyscy co używają obraźliwe nazwy sklepu... Od poniedziałku zacznę raportować tych co używają obraźliwe nazewnictwo. Dziwię się że Wy możecie to czytać.

A ty chłopie co, pracownik x-scam po godzinach w weekendy na forum ich bronisz? I co to za porównanie z czapy,. to nie boom krypto, to normalna premiera sprzętu, problem z dostępnością jest ale jakoś inne sklepy potrafią się zachować a x-scam wciska kity, że kart nie ma a swoje zestawy z kartami komputerowe z Mr. Potato reklamują i wciskają, to jest ok? To jest żałosne.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kowallosu napisał:

Czy ktoś z Was kupujący z x-kom w pierwszych 1 - 30 minutach (przedział) dnia 17 września otrzymał maila z sugerowaną datą dostępności karty? Kupiłem wczoraj "dla fazy" kolejnego rtx u nich i takiego maila otrzymałem. RTX Aurus 31 listopada. Natomiast kupując 2 minuty i 30 minuty po premierze takiego maila nie otrzymałem. 

Na Zotaca z premiery, godzina 15:05 miałem datę 02.10.2020, na Asusa TUF z 19 września dostałem datę 03.10.2020, pierwszą kartę anulowałem, a druga radośnie sobie nadal wisi z napisem "Właśnie realizujemy Twoje zamówienie" - pewnie chińczyk dopiero wtedy zbierał piasek na krzem do GPU :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś pisał na support Asus? Może mają jakąś wersję beta bios, lub starszą przedprodukcyjną, jeśli w recenzjach działa fan stop. Na Ventusie stoją do temp. około 50 - 60 st. jakoś, potem się włącza jeden, a jak już się rozgrzeje bardziej to razem kolejne dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kowallosu napisał:

Czy ktoś z Was kupujący z x-kom w pierwszych 1 - 30 minutach (przedział) dnia 17 września otrzymał maila z sugerowaną datą dostępności karty? Kupiłem wczoraj "dla fazy" kolejnego rtx u nich i takiego maila otrzymałem. RTX Aurus 31 listopada. Natomiast kupując 2 minuty i 30 minuty po premierze takiego maila nie otrzymałem. 

to dostales po prostu data zakupu +3 tygodnie tak z automatu i to w ogole nawet nie patrz na to bo to nieprawda, kiedys dawali data zakupu + 2 tyg :D ale czasy sie zmienily i teraz daja wiecej zebys nie pisal co chwile maili do nich xD

Edytowane przez n0time4u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kowallosu napisał:

Czy ktoś z Was kupujący z x-kom w pierwszych 1 - 30 minutach (przedział) dnia 17 września otrzymał maila z sugerowaną datą dostępności karty? Kupiłem wczoraj "dla fazy" kolejnego rtx u nich i takiego maila otrzymałem. RTX Aurus 31 listopada. Natomiast kupując 2 minuty i 30 minuty po premierze takiego maila nie otrzymałem. 

Ja nie dostałem (zamówienie z 15:20) - tylko zadzwonili i przez telefon powiedzieli wówczas 2.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bylu66 napisał:

no niestety taka niespodzianka :/ a długo czekałeś na naprawę?

A sprawdziłeś czy wtyczka od wentylatorów na PCB nie jest może poluzowana albo wsadzona "na chama" na odwrót itp.? To może być prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jigoku napisał:

A sprawdziłeś czy wtyczka od wentylatorów na PCB nie jest może poluzowana albo wsadzona "na chama" na odwrót itp.? To może być prosta sprawa.

Jak by była wsadzona odwrót to nic by się nie kręciło, a wentylatory by już dawno były spisane na straty. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jigoku napisał:

A ty chłopie co, pracownik x-scam po godzinach w weekendy na forum ich bronisz? I co to za porównanie z czapy,. to nie boom krypto, to normalna premiera sprzętu, problem z dostępnością jest ale jakoś inne sklepy potrafią się zachować a x-scam wciska kity, że kart nie ma a swoje zestawy z kartami komputerowe z Mr. Potato reklamują i wciskają, to jest ok? To jest żałosne.

Lipton sobie nawet śmieszkuje o zakładaniu wypożyczalni kart. Naprawdę za grosz przyzwoitości. (Może ktoś paniczowi coś wrzuci w wątku na YT?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzywymax napisał:

A ktoś pisał na support Asus? Może mają jakąś wersję beta bios, 

Under investigation (krótki post)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą jaja jak wcześniej przyjdzie trio z euro agd niż karta zamówiona w dniu premiery z xscuma o 15.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wkamil73 napisał:

Lipton sobie nawet śmieszkuje o zakładaniu wypożyczalni kart. Naprawdę za grosz przyzwoitości. (Może ktoś paniczowi coś wrzuci w wątku na YT?)

Czego oczekiwać od płatnego słupa ogłoszeniowego ??‍♂️

4 minuty temu, Zhao napisał:

Under investigation (krótki post)

EVGA też miała na premierę problemy z wentylatorami w RTX 3080 XC3 i wypuścili szybko firmware nowe. Producenci nie mieli na premierę czasu po prostu BIOSy odpowiednio przetestować. Pewnie z ASUSem sprawa zostanie załatwiona prostym update i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wkamil73 napisał:

Lipton sobie nawet śmieszkuje o zakładaniu wypożyczalni kart. Naprawdę za grosz przyzwoitości. (Może ktoś paniczowi coś wrzuci w wątku na YT?)

Oni wszyscy są na jedno kopyto prawdę Ci powiedzą jak się pomylą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jigoku napisał:

Czego oczekiwać od płatnego słupa ogłoszeniowego ??‍♂️

EVGA też miała na premierę problemy z wentylatorami w RTX 3080 XC3 i wypuścili szybko firmware nowe. Producenci nie mieli na premierę czasu po prostu BIOSy odpowiednio przetestować. Pewnie z ASUSem sprawa zostanie załatwiona prostym update i tyle

Jeżeli kontroler PWM się w ogóle nie odzywa, to może się okazać że jednak mamy do czynienia z usterką sprzętową, czy to na PCB kontrolera, czy samych wentylatorów, w każdym razie problem na razie jest jednostkowy, więc może nie będzie źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zhao napisał:

Oni wszyscy są na jedno kopyto prawdę Ci powiedzą jak się pomylą

Niestety trochę tak się zaczyna dziać... ostatnio lekko ich po^^%ało, mało merytoryczne recki, filmiki na odpier.... a ten wisienka na torcie to na siłę ostatnio reklamowanie sprzętu MSI - ale tak kłamliwego stylu dawno nie widziałem - byle by pokazać i był deal - a user, potencjalny nowy użytkownik sprzętu, który się nie zna tak jak np. MY, :D  to kupi... coś 2x drożej.. do tego to doszło. no WavePC z filmem "przygotowanie pc do zmiany karty graficznej" wygrał ten żałosny maraton....  sami zobaczcie:

Ostatnio najlepsze filmy mają moim zdaniem Ci z owoców.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del (nwm czemu obrazek się nie wyświetla pomiom że się dodaje)

Na reddicie w każdym bądź razie jest zestawienie kart zamówionych i otrzymanych przez jakiś norweski sklep

Edytowane przez uni.que

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

Jeżeli kontroler PWM się w ogóle nie odzywa, to może się okazać że jednak mamy do czynienia z usterką sprzętową, czy to na PCB kontrolera, czy samych wentylatorów, w każdym razie problem na razie jest jednostkowy, więc może nie będzie źle.

NO nie jednostkowy bo u mnie nie ma fan stop jak nie wymusze krzywa AB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Armage169 napisał:

Będą jaja jak wcześniej przyjdzie trio z euro agd niż karta zamówiona w dniu premiery z xscuma o 15.11

Apropos: Dzwonilem wczoraj na infolinie mam zamowione Gigabyte i Msi Trio. Gościu stwierdził, że nie wie kiedy dostawy gigabyte ale Trio za pierwsza transza w nastepnym tygodniu powinno pokryc zamowienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Melman1980 napisał:

Gościu stwierdził, że nie wie kiedy dostawy gigabyte ale Trio za pierwsza transza w nastepnym tygodniu powinno pokryc zamowienie :)

Ja też powinienem dostać z AGD,ale szczerze mówiąc -  nie wiem czy tego nie anulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zhao napisał:

Ja też powinienem dostać z AGD,ale szczerze mówiąc -  nie wiem czy tego nie anulować

nie anuluj jak cos to ja przejme

dam mema na nowy dzien, oto pracownicy xkom po dostawie msi xtrio :D

giphy.gif

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Melman1980 napisał:

Apropos: Dzwonilem wczoraj na infolinie mam zamowione Gigabyte i Msi Trio. Gościu stwierdził, że nie wie kiedy dostawy gigabyte ale Trio za pierwsza transza w nastepnym tygodniu powinno pokryc zamowienie :)

I gdyby to była prawda, to żegnam największy, najbardziej profesjonalny sklep komputerowy w Polsce i ich globalny problem wraz z ich forumowymi klakierami.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wkamil73 napisał:

I gdyby to była prawda, to żegnam największy, najbardziej profesjonalny sklep komputerowy w Polsce i ich globalny problem wraz z ich forumowymi klakierami.

A ja zacznę smutać że nie złożyłem zamówienia w Euro/OleOle, a byłem blisko, ale mówię kurde X-Trio, chciałem TUF'a, eh :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...