Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, mckarmi napisał:

Po co ten jad? Też nie rozumiem hejtu na karty od GB. W swojej cenie MSRP są uczciwe, bo oferują więcej niż FE. Na forum utworzył się swoisty fanklub TUFa i antyfanklub GB, na podstawie jakichś informacji z testów, i rozdmuchania tematu wtyczek, tak jak wcześniej tematu kondensatorów. Fizycznych kart jest jak na lekarstwo, jednak wszyscy którzy karty dostali, nie ważne od jakiego producenta są raczej zadowoleni. 

Z ciekawości zapytam się, co oferują więcej od FE? PCB to ref który wypada gorzej pod kątem sprawności od FE, no chyba że z oferowanych atrakcji to możliwość sprawdzenia jak działa serwis GB, przy wymianie tandetnych kabli.
Niektórzy mierzą trochę wyżej i mają ochotę na zakup coś z wyższej póki, a TUF'a nie trzeba szeroko omawiać, pod katem chłodzenia całkowita petarda, brak tandetnych kabli, autorskie PCB z solidnym układem VRM i całość wykończona w metalu.

Tu nie ma żadnego jadu, ale skoro natręt nie rozumie i dalej produkuje swoją niskolotną propagandę to trzeba pogonić i tyle. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DisconnecT napisał:

Oj dzieciaczku, żebyś Ty jeszcze miał pojęcie czym jest loteria silikonowa, w zależności od trafionego układu boost końcowy wynikający z ASIC może być większy i mniejszy, kwestia szczęścia, dziwnym zbiegiem okoliczności dzisiaj na forum trafił się Gigaszrot z nędznym zegarkiem 8:E
Powtarzasz się z tym fanstopem, coś co można naprawić aktualizacją biosu, za to gówniane przelotki w Gigaszrociku już trzeba wymieniać na nowe i wysyłać kartę na serwis, zresztą po co ja o tym piszę, nikt u Ciebie żadnego TUF'a nie widział więc obstawiam że łżesz, i nie możesz znieść że na rynku są lepsze modele. ;)

Przez moje ręce już przeszło tyle kart, że Ty do końca życia tyle ich nie będziesz miał.

Co ty? A voodoo pamiętasz? Miałem 3d dimond. Później jak byłem w Kanadzie to zarobiłem na Voodoo 2 w SLI. Od tamtej pory kilkadziesiąt kart. Za Atart ST nie było kart graficznych ale miało niezłą 16 kolorową grafikę,  ale wtedy pokazały się pierwsze VGA na PC i to był postęp.

A teraz dostałem właśnie 3 cią kartę RTX 3080. Jeszcze inną. Bardzo fajną :) A ty jakie masz doświadczenie w tej kwestii?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mckarmi napisał:

Po co ten jad? Też nie rozumiem hejtu na karty od GB. W swojej cenie MSRP są uczciwe, bo oferują więcej niż FE. Na forum utworzył się swoisty fanklub TUFa i antyfanklub GB, na podstawie jakichś informacji z testów, i rozdmuchania tematu wtyczek, tak jak wcześniej tematu kondensatorów. Fizycznych kart jest jak na lekarstwo, jednak wszyscy którzy karty dostali, nie ważne od jakiego producenta są raczej zadowoleni. 

Aktualnie posiadam GB Gaming OC. 1950mhz boost i juz nie wspomne o tym, ze undervolting na 0,837W przy 1850 boost. Windforcea chyba nie musze przedstawiac bo ono nawet RX5700xt potrafilo schlodzic w znosnej kulturze pracy.  Brac i nie wydziwiac :)

Do tego 4 lata gwarancji i jestem sklonny przyznac ze ten model bedzie mega popularny w serii 3080. Niestety w tym wątku sporo wypoweidzi jestt mocno przekornych aniżeli obiektywnych wiec bym sie nimi nie przejmowal. W moim egzemplarzu nie zauważylem problemu z wtyczkami a z drugiej strony dlaczego to mialbyc problem ze gniazdo jest poprzedzone zasilaniem kablowym czy przylutowane do PCB? Bzdury powielane przez laików wystarczająco często stają sie prawdą :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Konradox napisał:

Co ty? A voodoo pamiętasz? Miałem 3d dimond. Później jak byłem w Kanadzie to zarobiłem na Voodoo 2 w SLI. Od tamtej pory kilkadziesiąt kart. Za Atart ST nie było kart graficznych ale miało niezłą 16 kolorową grafikę,  ale wtedy pokazały się pierwsze VGA na PC i to był postęp.

A teraz dostałem właśnie 3 cią kartę RTX 3080. Jeszcze inną. Bardzo fajną :) A ty jakie masz doświadczenie w tej kwestii?

Nie chcesz odsprzedać w normalnej kasie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DisconnecT napisał:

Z ciekawości zapytam się, co oferują więcej od FE? PCB to ref który wypada gorzej pod kątem sprawności od FE, no chyba że z oferowanych atrakcji to możliwość sprawdzenia jak działa serwis GB, przy wymianie tandetnych kabli.
Niektórzy mierzą trochę wyżej i mają ochotę na zakup coś z wyższej póki, a TUF'a nie trzeba szeroko omawiać, pod katem chłodzenia całkowita petarda, brak tandetnych kabli, autorskie PCB z solidnym układem VRM i całość wykończona w metalu.

Tu nie ma żadnego jadu, ale skoro natręt nie rozumie i dalej produkuje swoją niskolotną propagandę to trzeba pogonić i tyle. ;)

Nie neguję tego, że TUF ma lepiej zaprojektowane PCB, ale moim zdaniem dla końcowego użytkownika najważniejsza jest wydajność, głośność i temperatura. A tutaj różnice są na prawdę niewielkie. TUF wygrywa tutaj raczej głównie "odblokowanym" PL i związanymi z tym możliwościami OC oraz jakością wykonania.  Nie skreśla to jednak w ogóle kart GB. Dopłata 1000 między Eaglem, a TUFem to IMO szaleństwo. Dla 90% użytkowników karty "out of the box" będą spisywały się tak samo. Odnośnie GB vs FE, to według testu z gamersnexus przy tym samym hałasie, GB jest zdecydowanie chłodniejszy od FE, więc chłodzenie jest wydajniejsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega pisze o silikonowej loterii nie wiedząć że GB ma wysoki PL 370W (realnie około 365W) podczas gdy tuf nie może dociągnąć do 355W realnie. Dlatego GB lepiej się kreci i ma stabilniejsze zegary, także może kolega się czegoś ode mnie dowie zamiast obrażać. Z drigiej strony te lepsze mozliwości overcklockingu mają znaczenie czysto sportowe bo realnie nie wpływają na ilość odczuwalnych fps :) Obie kart są tak samo wydajne w praktyce. Tutaj lepiej wypada tylko STRIX i EVGA :-o.

Edytowane przez Konradox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mckarmi napisał:

Nie neguję tego, że TUF ma lepiej zaprojektowane PCB, ale moim zdaniem dla końcowego użytkownika najważniejsza jest wydajność, głośność i temperatura. A tutaj różnice są na prawdę niewielkie. TUF wygrywa tutaj raczej głównie "odblokowanym" PL i związanymi z tym możliwościami OC oraz jakością wykonania.  Nie skreśla to jednak w ogóle kart GB. Dopłata 1000 między Eaglem, a TUFem to IMO szaleństwo. Dla 90% użytkowników karty "out of the box" będą spisywały się tak samo. Odnośnie GB vs FE, to według testu z gamersnexus przy tym samym hałasie, GB jest zdecydowanie chłodniejszy od FE, więc chłodzenie jest wydajniejsze. 

Widzisz, ludzie się dzielą na takich którzy wiedzą że komputer wymaga wtyczki zasilającej w gniazdku, a system napędzają krasnoludki, ale także na takich którzy siedzą w temacie latami, wiedzą za co płacą i nie zamierzają godzić się na niedociągnięcia, zwłaszcza te sprzętowe.
Jesteśmy na forum komputerowym, więc chyba jasne że spora grupa ludzi tutaj celuje w coś wyżej, ale Twoja opinia jest w porządku, potrafisz rzetelnie porównać konstrukcje i widzisz wady jak i zalety, co innego śmieszny wpis który ma charakter płaczu i odbijania piłeczki.
 

Z tą ceną to bym się nie rozpędzał MSRP Eagle to okolice 3400 zł, TUF to ~ 3279-3500 zł, dopiero wersja OC to koszt 3800, tyle że GB ma Gaminga który od Eagle różni się nieznacznie i również figuruje w tej cenie, natomiast w obecnym szaleństwie Eagle lata już po 4500 zł, dać tyle za taką kontrukcję to dopiero szaleństwo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, voltan napisał:

Nie chcesz odsprzedać w normalnej kasie? :D

Już pozamawiane Panie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Konradox napisał:

A kilega pisze o silikonowej loterii nie wiedząć że GB ma wysoki PL 370W (realnie około 365W) podczas gdy tuf nie może dociągnąć do 355W realnie. Dlatego GB lepiej się kreci i ma stabilniejsze zegary, także może kolega się czegoś ode mnie dowie zamiast obrażać. Z drigiej strony te lepsze mozliwości overcklockingu mają znaczenie czysto sportowe bo realnie nie wpływają na ilość odczówalnych fps :) Obie kart są tak samo wydajne w praktyce. Tutaj lepiej wypada tylko STRIX i EVGA :-o.

Już się dowiedziałem i polecam skoczyć po słownik, bo zaczyna się bełkot. To że nie odróżniasz PL od realnych osiągów chipów wynikającego z ASIC, to oczywistość. Już nie wspominam o tym że żadnego wyższego PL GB nie posiada, wszystkie karty w tej półce kończą się na ~ 365W bo na tyle pozwala konfiguracja 2 wtyczek 8pin zgodnie z certyfikacją PCI SIG, słyszałeś o czymś takim? :lol2:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie będę dalej z Tobą rozmawiał bo nie mam o czym. Jesteś niemiły niegrzeczny i nie umiesz czytać ze zrozumieniem, a sam zarzyczasz innym głupotę. I wklejasz niepoprawione cytaty.. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, DisconnecT napisał:

skoro natręt nie rozumie i dalej produkuje swoją niskolotną propagandę to trzeba pogonić i tyle. ;)

Jeszcze niedawno spamowałeś tutaj w wątkach, że Gigabyte wycofuje się z tych gniazdek i przeprojektuje karty, bo nie zrozumiałeś reklamy na ich stronie.

Także ten... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, someI napisał:

Jeszcze niedawno spamowałeś tutaj w wątkach, że Gigabyte wycofuje się z tych gniazdek i przeprojektuje karty, bo nie zrozumiałeś reklamy na ich stronie.

Także ten... :E

Reklamy jakiej? Na zdjęciu były przedstawione lutowane gniazda, sądziłem że poprawią swoje druciarstwo, ale czego się po nich spodziewać, nie ujadaj już, po sygnaturce widać że bardzo Cię zabolał ten fakt :E

2 minuty temu, Konradox napisał:

Jednak nie będę dalej z Tobą rozmawiał bo nie mam o czym. Jesteś niemiły niegrzeczny i nie umiesz czytać ze zrozumieniem, a sam zarzyczasz innym głupotę. I wklejasz niepoprawione cytaty.. Nie polecam.

Na dyktandzie w szkole też sadzisz tyle byków? :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, DisconnecT napisał:

Już się dowiedziałem i polecam skoczyć po słownik, bo zaczyna się bełkot. To że nie odróżniasz PL od realnych osiągów chipów wynikającego z ASIC, to oczywistość. Już nie wspominam o tym że żadnego wyższego PL GB nie posiada, wszystkie karty w tej półce kończą się na ~ 365W bo na tyle pozwala konfiguracja 2 wtyczek 8pin zgodnie z certyfikacją PCI SIG, słyszałeś o czymś takim? :lol2:

Tak się wtrące. To trochę bardziej skomplikowane. Jeżeli  karta zarząda więcej niż 365W to kabel tego nie zablokuje sam z siebie, bo niby jak? Puści tyle ile chce karta, tylko mocno się rozgrzeje. Jest to oczywiście poza specyfikacją PCIE ale chyba już wszystko poza 8+6 pin jest poza... 

 

Edytowane przez msky7300
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, msky7300 napisał:

Tak się wtrące. To trochę bardziej skomplikowane. Jeżeli  karta zarząda więcej niż 365W to kabel tego nie zablokuje sam z siebie, bo niby jak? Puści tyle ile chce karta, tylko mocno się rozgrzeje. Jest to oczywiście poza specyfikacją PCIE ale chyba już wszystko poza 8+6 pin jest poza... 

 

Z tego co czytalem to ludzie ciagneli po 500W z jednej wtyczki 8 pin, chyba jedynym ograniczeniem jest jakosc kabla i moc zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie skonczylem sie bic o 3080 a tu w piatek trzeba wytoczyc dziala na nowego iPhona. Jak zyc. :/

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DisconnecT napisał:

Widzisz, ludzie się dzielą na takich którzy wiedzą że komputer wymaga wtyczki zasilającej w gniazdku, a system napędzają krasnoludki, ale także na takich którzy siedzą w temacie latami, wiedzą za co płacą i nie zamierzają godzić się na niedociągnięcia, zwłaszcza te sprzętowe.
Jesteśmy na forum komputerowym, więc chyba jasne że spora grupa ludzi tutaj celuje w coś wyżej, ale Twoja opinia jest w porządku, potrafisz rzetelnie porównać konstrukcje i widzisz wady jak i zalety, co innego śmieszny wpis który ma charakter płaczu i odbijania piłeczki.
 

Z tą ceną to bym się nie rozpędzał MSRP Eagle to okolice 3400 zł, TUF to ~ 3279-3500 zł, dopiero wersja OC to koszt 3800, tyle że GB ma Gaminga który od Eagle różni się nieznacznie i również figuruje w tej cenie, natomiast w obecnym szaleństwie Eagle lata już po 4500 zł, dać tyle za taką kontrukcję to dopiero szaleństwo. ;)

Co do cen to tutaj są ceny MSRP:
https://www.tabletowo.pl/wiemy-ile-kosztuja-rtx-3080-producentow/
RTX 3080 EAGLE OC  3279  
RTX 3080 GAMING OC 3599
SUS GeForce RTX 3080 TUF GAMING – 3549 złotych
ASUS GeForce RTX 3080 TUF GAMING OC edition – 3769 złotych

w ogóle temat wtyczek w Gigabyte wałkowany jest tutaj już z 5 raz.

Fakty są takie:
-na forum najwięcej osób ma chyba właśnie karty Gigabyte (póki co )

-NIKT nie zgłosił, że karta nie działa (jednej osobie się pin zapadł o ile pamiętam z wątku głównego i to była pierwsza partia kart).

-TUFY ma też kilka osób i z FAN Stop problemem zgłosiły się 2 osoby

 

Wtyczki zostały już przeprojektowane, kto ma problem odda na RMA z tych starych dostaw, kto nie ma podłączył i gra :E

Bios wystarczy wgrać i też po problemie.

Nie wiem po co tutaj wojenki personalne .

Zgodze się z z kilkoma rzeczami -za Eagle / Trinity / Ventusa nie warto absolutnie zapłacić powyżej ~~4-4.2k jak ktoś nie potrzebuje karty "na już do pracy" - to już lepiej poczekać, aż się ceny ustabilizują i spadną

Umówmy się natomiast, że ceny MSRP to może (MOŻE) zobaczymy za pare dobrych miesięcy, więc sugeruję dodać sobie "Januszowe" 300 zł do cen z mojego linka i oczekiwać, że w takich cenach kartę uda się kupić.

Co do jakości PCB między "reference" Nvidii specem polecam poczytać między innymi o osławionych "capacitorach" bo wychodzi na to, że Gigabyte użyło jednak lepszych niż zalecane.

Porównanie płytki Nvidii z Foundersa do Gigabyte też jest średnio trafione. Masz artykuły na igorslab, gdzie jest pokazane jak ładnie w foundersie pamięci działają (przy 102 stopniach). 

Jeśli to jest lepszy projekt płyty, niż gigabyte, gdzie w modelu Eagle pamięci mają ~~75 stopni to ja nie wiem :E

Ogólnie PCB Nvidii ma nieco więcej faz zasilania i to jest główna różnica (o ile się nie mylę Gigabyte - podobnie jak Zotac / Palit ma 15 a układ autorski Nvidii 16 czy 18) (nie chce mi się sprawdzać)

Co do jakości chłodzeń to według mnie producenci praktycznie wszyscy wykonali swoją pracę całkiem nieźle, tutaj decydują detale. Jakbym miał oceniać to chyba tak by to wyglądało:

1/Strix - nie ma co pisać - jakość premium

2/Aorus -  dobra kultura pracy, niskie temp i brak wtyczek

2/TUF - dodatkowy radiator na vrm - idealne rozwiązanie co wpływa mocno na temperatury karty (i kulturę pracy przez to) (w sumie jeśli miałoby być po cenach MSRP to przed Aorusem bo dobry deal, ale obecnie paradox jest taki, że Aorusa można dostać taniej :E)

3/MSI Trio - tutaj trochę zastrzeżen do tego plastikowego backplate (z grafenem !!!!) , poza tym cicho i chłodno i 3x 8pin. Co ciekawe też ma 15 faz zasilania, więc średnio się nadaje do ostrego kręcenia 

4/Gb Gaming / Vision - różnica wiadomo - wtyczki :E poza tym nieco wyższe temperatury niż Trio. (Jeśli chodzi o mój personalny wybór to Visiona postawił bym przed trio ze względu na wygląd )
5/Reszta (GB Eagle / Zotac/ Palit/ Gainward ) - przy czym serio różnica między pozycjami 4 a 5 to w dużej mierze wygląd - temperatury są bardzo podobne, wykonanie pcb też (referent z drobnymi przeróbkami)

*O Ventusie są skrajne opinie więc póki co w rankingu go pomijam

*Karty EVGA nie zostały w ogóle przeze mnie brane pod uwagę (nie widziałem ich/ nie mam jak się wypowiedzieć)

 

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wincyjognia napisał:

Jeszcze nie skonczylem sie bic o 3080 a tu w piatek trzeba wytoczyc dziala na nowego iPhona. Jak zyc. :/

No tak... Trzeba ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, msky7300 napisał:

Tak się wtrące. To trochę bardziej skomplikowane. Jeżeli  karta zarząda więcej niż 365W to kabel tego nie zablokuje sam z siebie, bo niby jak? Puści tyle ile chce karta, tylko mocno się rozgrzeje. Jest to oczywiście poza specyfikacją PCIE ale chyba już wszystko poza 8+6 pin jest poza... 

 

Oczywiście - Patrz Aourus - wysoki power limit dużo powyżej 365W a ma 2 wtyczki. Ilość wtyczek to drugorzędna sprawa. PL karty jest tutaj głównym hamulcem.

Edytowane przez Konradox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty za 3300pln z limitem 320W potrafia boostowac nawet do 2050MHz a znowu karty znacznie droższe z 400W limitem raptem 25MHz więcej więc nie wiem o co się rozbija ta cala dyskusja że tańsze karty to szroty.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, n0time4u napisał:

jednak jakies trio przyszlo xD

no całe 2 sztuki skandal! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

nie ujadaj już, po sygnaturce widać że bardzo Cię zabolał ten fakt

Nie trafiłeś, 2080 leci na RMA jak tylko dostanę nową kartę i raczej nieprędko coś więcej od nich kupię. :)

10 minut temu, msky7300 napisał:

Jest to oczywiście poza specyfikacją PCIE ale chyba już wszystko poza 8+6 pin jest poza... 

Tak, 2x8 pin jest poza specyfikacją PCIE 3.0. Chyba w 4.0 dołożyli więcej. No ale rzucił PCI SIG bo gdzieś usłyszał, że coś takiego istnieje. :E

Founders Edition ma takie samo "druciarstwo", ale z jakiegoś powodu tylko po Gigabyte tu się jedzie. Ot, fanboye.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, someI napisał:

Founders Edition ma takie samo "druciarstwo", ale z jakiegoś powodu tylko po Gigabyte tu się jedzie. Ot, fanboye.

Nawet krążyło info, że ta wtyczka Founders mało "cykli" wpinania i wypinania wytrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie druciarstwo ma Founders? :E Normalna przylutowana wtyczke ma. Kabel 12 pin do FE mozna zamowic u producenta zasilacza. Prawda jest taka, ze jakby ceny i dostepnosc byly normalne to nikt by tego Gigabyte nie bral tylko TUF/Trio.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...