Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jigoku napisał:

Impotencja umysłowa świeżych kont zawsze mnie poraża, może zatem wyjaśnisz jakim cudem działa konwerter światłowodowy? Co z paluszków go zasilasz? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

Impotencja umysłowa świeżych kont zawsze mnie poraża, może zatem wyjaśnisz jakim cudem działa konwerter światłowodowy? Co z paluszków go zasilasz? :E

https://medium.com/@lia640230/deciding-between-passive-optical-networks-and-active-optical-networks-f14f6fe8c9c4

 

Poczytaj, potem rzucaj mięsem. Uporządkuj terminologię i napisz coś konstruktywnego. Za trudne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jigoku napisał:

https://medium.com/@lia640230/deciding-between-passive-optical-networks-and-active-optical-networks-f14f6fe8c9c4

 

Poczytaj, potem rzucaj mięsem. Uporządkuj terminologię i napisz coś konstruktywnego. Za trudne?

Jeszcze nie zacząłem, ale ubolewam nad poziomem głupoty jaki prezentujesz. Kabel optyczny nie jest kablem pasywnym, czego nie pojmujesz? Konwerter wymaga zasilania z obydwu stron, ale najpierw trzeba mieć pojęcie skąd to zasilanie jest pobierane. ;)
Zamiast wklejać literaturę której nie rozumiesz, poczytaj więcej.
 

ShareX_DisconnecT__2020-10-20_15-12-33_I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

Impotencja umysłowa świeżych kont zawsze mnie poraża, może zatem wyjaśnisz jakim cudem działa konwerter światłowodowy? Co z paluszków go zasilasz? :E

Ty za to jesteś gburem co tylko innych umie obrażać a sam siebie ma za wszystkowiedzącego. Ale ani RTX ani innego sprzętu o którym piszą forumowicze nie ma. Mistrz ciętej riposty i znafca wszystkiego  - w teorii. Praktyków byś posłuchał to może coś byś wniósł do tematu poza zamętem i niemiłymi wcinkami.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Konradox napisał:

Ty za to jesteś gburem co tylko innych umie obrażać a sam siebie ma za wszystkowiedzącego. Ale ani RTX ani innego sprzętu o którym piszą forumowicze nie ma. Mistrz ciętej riposty i znafca wszystkiego  - w teorii. Praktyków byś posłuchał to może coś byś wniósł do tematu poza zamętem i niemiłymi wcinkami.

Nie pamiętasz? Przecież to ja od Ciebie miałem się uczyć i to były Twoje słowa, hipokryta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DisconnecT napisał:

Nie pamiętasz? Przecież to ja od Ciebie miałem się uczyć i to były Twoje słowa, hipokryta :D

No to się ucz. Popytaj, poczytaj :) Ja się chętnie wiedzą praktyczną podzielę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Konradox napisał:

Ty za to jesteś gburem co tylko innych umie obrażać a sam siebie ma za wszystkowiedzącego. Ale ani RTX ani innego sprzętu o którym piszą forumowicze nie ma. Mistrz ciętej riposty i znafca wszystkiego  - w teorii. Praktyków byś posłuchał to może coś byś wniósł do tematu poza zamętem i niemiłymi wcinkami.

DisconnecT jest prawie zawsze bardzo miłym, uczynnym i pomocnym forumowiczem. Przynajmniej do czasu, aż ktoś nie podniesie mu ciśnienia tworząc herezje :E

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Konradox napisał:

Ty nawet nie stałeś obok takiego projektora koleżko więc nie wiesz o czym mówisz.

"Cytuj" proszę chłopie, bo nie wiadomo komu i na co odpowiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany rozmowy o kablach moze gdzies indziej? Ja tu szukam tylko plotek o dostepnosci 3080.

Ta tabelka z DE bardzo fajna, widze ze zotaczek Amp Holo na dniach wpada. :D

Ale ani slowa o Aorus Extreme.

Edytowane przez wincyjognia
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat @DisconnecT jest jednym z najbardziej pomocnych userów.

Nie czekajcie na EVGA FTW3, chłodzenie to KUPA, gorszy od GIGABYTE EAGLE a droższy. (z recenzji TechJesusa, właśnie wrzucił na YT)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

DisconnecT jest prawie zawsze bardzo miłym, uczynnym i pomocnym forumowiczem. Przynajmniej do czasu, aż ktoś nie podniesie mu ciśnienia tworząc herezje :E

Dajcie spokój, kabel z konwerterem światłowodowym jest pasywny, we wtyczce siedzą krasnoludki i kręcą korbą. :E
Co do Twojego pytania o skrzynki, to na razie przy HDMI 2.1 jest posucha coś tam się pojawia, ale mało informacji z uwagi na ceny sprzętu, trzeba poczekać aż standard wejdzie głębiej pod strzechę, wtedy będzie większy wysyp takich urządzeń.
Jeżeli standard HDMI jest w pełni zachowany od strony NV to będzie musiało to działać z 3080, nie ma innej opcji :D

Zróbmy już EOT bo zaraz nas wszystkich pogonią za te kable. :E

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Konradox napisał:

Odwrotnie nie podpinałem bo po co. Za to inne kable niby 18Gbs nie działały a ten działał?

Nie sądze że kiedyś miałeś projektor JVC. Modele Kina Domowego zaczynają się od 30k PLN (n5) do 200k PLN (z). A droższe modele są to projektory konferencyjne które takich kabli nie potrzebują. 

Przecież o tym, co gubi się na drodze przewodu, to kwestia... przewodu (?) czyt. jego długości / odległości od źródła. Żaden czarodziejski projektor konferencyjny nie podoła, jeżeli sygnał puścisz mu po 100m kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kaiketsu napisał:

Akurat @DisconnecT jest jednym z najbardziej pomocnych userów.

Nie czekajcie na EVGA FTW3, chłodzenie to KUPA, gorszy od GIGABYTE EAGLE a droższy. (z recenzji TechJesusa, właśnie wrzucił na YT)

TechJezus, dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, zozolek napisał:

WSZSYCY  WYKUPILI  DISTILA HAHA.  Moj  bot nie zdążył

Hehe... na premierze 30xx zamiast zarobić nv paradoksalnie najwięcej zarobi... Distill. ;)
 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kaiketsu napisał:

Nie czekajcie na EVGA FTW3, chłodzenie to KUPA, gorszy od GIGABYTE EAGLE a droższy. (z recenzji TechJesusa, właśnie wrzucił na YT)

EVGA nadal na samej marce leci, a szkoda bo FTW3 na 1080Ti w gruncie rzeczy były naprawdę niezłym chłodzeniem. Zamiast wziąć co dobre i ulepszyć, to znowu potworka wydali. :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się dziwię szczerze mówiąc że tak duży radiator poległ w walce z Eagle, ale cóż :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

No ja się dziwię szczerze mówiąc że tak duży radiator poległ w walce z Eagle, ale cóż :E

Jakiś super wielki ten radiator to nie jest, optycznie przekłamuje ta pofalowana ramka, patrzyłem na wersję XC i jest jeszcze większa bida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, 7Frihu napisał:

PNY RTX3080 XLR8 za 4000 zł opłaca się? Czy PNY to gówna?

Nie wiem czy ktos posiada w ogole egzemplarz albo jakis test tego wynalazku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, DisconnecT napisał:

Jeszcze nie zacząłem, ale ubolewam nad poziomem głupoty jaki prezentujesz. Kabel optyczny nie jest kablem pasywnym, czego nie pojmujesz? Konwerter wymaga zasilania z obydwu stron, ale najpierw trzeba mieć pojęcie skąd to zasilanie jest pobierane. ;)
Zamiast wklejać literaturę której nie rozumiesz, poczytaj więcej.
 

ShareX_DisconnecT__2020-10-20_15-12-33_I

9DDGNZB.jpg

Chłopie, i co z tego wynika? Idąc w tą stronę wg ciebie jedyny pasywny kabel to sznurek chyba lol :-D Podniecasz się, obrażasz, krzyczysz i nic z tego nie wynika konstruktywnego. Jak mówiłem, uporządkuj sobie terminologię bo coś chyba umknęło. Cały świat wie jaka jest różnica active/passive cable ale TY wiesz lepiej. EOT, nie ma sensu dalsza dyskusja z kimś kto pluje jadem :-D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, 7Frihu napisał:

PNY RTX3080 XLR8 za 4000 zł opłaca się? Czy PNY to gówna?

za 4000 zł low-end budget konstrukcje? Nigdy.... za tyle to masz Asusa ROG'a albo MSI Ventusa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PNY to stara i dobra marka, robiła karty gdy większość obecnych liderów dłubała łopatką w piaskownicy.

Ale to też jest praktycznie to samo, co PALIT, GAINWARD. Nie wiem, czy mają wspólnego właściciela, czy jakiś inne powiązania, ale te trzy firmy to w zasadzie "to samo" i ich produkty są na ogół b.podobne. Czasem lepsze, czasem gorsze.

PNY ma ten problem, że jest niepopularne (słabo z odsprzedażą), a na dodatek miało w czasach miningu mocno niekorzystną gwarancję.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie uwierzycie, ale złoty strzał z komputronika się dzisiaj udał. Mimo ze od miesiąca czekam od nich na te same karty w rezerwacji... dostałem maila i smsa z numerem przesyłki, mityczny tuf do mnie zmierza ?

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Dajcie sobie już spokój albo załóżcie osobny temat o kablach. Wracać do tematyki tego wątku... Pomóżcie koledze czy opłaca się PNY brać.

Swoją drogą na tej stronie podanej wyżej ze strixem jest też ASUS TUF z dostawą 8 tygodni. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...