Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Kaiketsu napisał:

PNY to stara i dobra marka, robiła karty gdy większość obecnych liderów dłubała łopatką w piaskownicy.

Dokładnie tak, aczkolwiek teraz... "stara marka" już coraz częściej zaczyna mało znaczyć.
Stare wygi potrafi zgubić rutyna, albo prześpią czas na postęp, a pojawiają się "młodzi wilcy", w których nikt nie wierzy, a tu pyk i fajny produkt. Do tego dochodzi duża wahliwość samego modelu. Za STRIXA czy EVGA kiedyś dałoby się zabić (jakość / gwara). Co jest dziś?
 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Dokładnie tak, aczkolwiek teraz... "stara marka" już coraz częściej zaczyna mało znaczyć.
Stare wygi potrafi zgubić rutyna, albo prześpią czas na postęp, a pojawiają się "młodzi wilcy", w których nikt nie wierzy, a tu pyk i fajny produkt. Do tego dochodzi duża wahliwość samego modelu. Za STRIXA czy EVGA kiedyś dałoby się zabić (jakość gwara). Co jest dziś?
 

PNY robiło kiedyś FE dla Nvidia, ale to nadal budżetowa marka. Warto raczej poczekać na lepszą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dzisiaj grubo, x trio w styczniu, trzech się tam kłóci i wyzywa o kabel jakiś, lepsze niż Klan. A kart jak nie było tak nie ma. Gdzie ta dostawa, co miała być dzisiaj, czyli 20tego?

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jonah napisał:

Są plotki że zapowiada się gorący listopad i grudzień.

Obecnie kart nie ma bo celowo dostawy są wstrzymywane żeby wyrobić poczucie "limited edition" (wyjątkowości ze kupiłeś coś co ciężko dostać).

I dlatego w listopadzie i grudniu będzie zalew kart ale za 4,5k i ludzie i tak się rzucą bo przecież to okazja bo kart nie ma...

Takie zagrywki już były np Nintendo Switch. NV tego nie wymyśliła tylko kopiuje coś co już się sprawdziło. 

Szał zakupów na święta będzie taki, że ludzie kupią niezależnie od ceny byłe by mieć.

Takie czasy. Agresywny marketing, manipulacja i wmawianie że bez czego jesteś gorszy... 

I golenie naiwnych owieczek...
Niestety to działało, działa i będzie jeszcze długo działać.

 

 

Kart nie ma, nie dlatego, że wstrzymano dostawy ! kart nie ma bo ich nie wyprodukowano w takiej ilości jakie jest zapotrzebowanie, 7.4% pokrycia zapotrzebowania rynku. Reszty Ci nie muszę chyba tłumaczyć, po prostu nie ma co dostarczać do hurtowni i sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, C#17 napisał:

Panowie nie uwierzycie, ale złoty strzał z komputronika się dzisiaj udał. Mimo ze od miesiąca czekam od nich na te same karty w rezerwacji... dostałem maila i smsa z numerem przesyłki, mityczny tuf do mnie zmierza ?

Gratulacje, w końcu się udało po tylu strzałach! ??????

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, C#17 napisał:

Panowie nie uwierzycie, ale złoty strzał z komputronika się dzisiaj udał. Mimo ze od miesiąca czekam od nich na te same karty w rezerwacji... dostałem maila i smsa z numerem przesyłki, mityczny tuf do mnie zmierza ?

Najs, zamowiony dzis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wincyjognia napisał:

Najs, zamowiony dzis?

Dokładnie zamówienie z dzisiaj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, C#17 napisał:

Dokładnie zamówienie z dzisiaj 

xD to moze wiecej z was otrzyma, ale bym sie wkurzyl na miejscu preorderowcow. W sumie moje zamowienie na TUF tez tam wisi, ale zapomnialem o tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się udało dziś zgarnąć TUFa OC z komputronika, bo miałem rezerwację mailową :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, C#17 napisał:

Panowie nie uwierzycie, ale złoty strzał z komputronika się dzisiaj udał. Mimo ze od miesiąca czekam od nich na te same karty w rezerwacji... dostałem maila i smsa z numerem przesyłki, mityczny tuf do mnie zmierza ?

Czyli można obalić mit, że jak wyskoczy w sklepie to TYLKO błąd bo leci do tego z kolejki. W skrócie: Trafiasz i możesz mieć na jutro. Niekoniecznie musi zapisywać cię do kolejki. Dobrze wiedzieć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MadSpot napisał:

Czyli można obalić mit, że jak wyskoczy w sklepie to TYLKO błąd bo leci do tego z kolejki. W skrócie: Trafiasz i możesz mieć na jutro. Niekoniecznie musi zapisywać cię do kolejki. Dobrze wiedzieć!

No to już wiadomo od jakichś 300 stron tego wątku... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, 7Frihu napisał:

PNY RTX3080 XLR8 za 4000 zł opłaca się? Czy PNY to gówna?

To to samo co Palit, Gainward ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, MadSpot napisał:

Od największego dystrybutora (wysyłają do dużej ilości sklepów) sprzętu dla Niemiec:

ezaf5bwgy8u51.png?width=1574&format=png&

Ktos mi tu powiedzial ze na Ventusa poczekam sobie nie do listopada a do nowego roku i chyba sie nie mylił :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, WRHD napisał:

Też mi się udało dziś zgarnąć TUFa OC z komputronika, bo miałem rezerwację mailową :D

Jak wygląda rezerwacja mailowa? Napisałeś do nich: "Hej, zarezerwujcie mi tam jedną sztukę tego"? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, migal napisał:

No to już wiadomo od jakichś 300 stron tego wątku... ;)

Ja to wiem... ale nawet dziś ktoś pisał, że tak to nie działa i możesz kupić tylko nowy model. A jak widać można i kolega z forum wyżej jest tego żywym przykładem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MadSpot napisał:

Ja to wiem... ale nawet dziś ktoś pisał, że tak to nie działa i możesz kupić tylko nowy model. A jak widać można i kolega z forum wyżej jest tego żywym przykładem. :)

Ja to pisalem, to RIP preorderowcy tych popularnych sztuk w Komputronik. Pani Ola cos zalatwi to nie ma lipy. :D

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kompletny bezsens.
Można sterczeć w kolejce miesiąc, a ktoś strzeli z marszu i dostanie?

Śledzenie tego wątku traci zatem sens, jeżeli tak w istocie jest, i nie wpuszczacie nas w maliny z tymi listami przewozowymi kart kupionych dziś (?).
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, 7Frihu napisał:

Jak wygląda rezerwacja mailowa? Napisałeś do nich: "Hej, zarezerwujcie mi tam jedną sztukę tego"? :D

Spytałem o dostępność karty i Pani zaproponowała mi niezobowiązującą rezerwacje karty. Dziś odpisała, że karta na mnie czeka i mam 2dni na podjęcie decyzji czy kupuję. Pisałem do niej 28 września tak btw.

Edytowane przez WRHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Czyli kompletny bezsens.
Można sterczeć w kolejce miesiąc, a ktoś strzeli z marszu i dostanie?

Śledzenie tego wątku traci zatem sens, jeżeli tak w istocie jest, i nie wpuszczacie nas w maliny z tymi listami przewozowymi kart kupionych dziś (?).
 

Nie, już fotami niejeden udowodnił, że złote strzały to jedyna możliwość obecnie. Tak, dla mnie to też niepojęte, bo one powinny iść do ludzi z kolejki. Jak może się pojawić jakakolwiek karta dostępna ot tak, od ręki, jak kolejki są po 500 osób do jednego modelu, a otrzymało dopiero z tej kolejki np. jakieś 30 osób? Bezsens kompletny... I rzeczywiście do wakacji 2021 z głowy dla takich osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Czyli kompletny bezsens.
Można sterczeć w kolejce miesiąc, a ktoś strzeli z marszu i dostanie?

Śledzenie tego wątku traci zatem sens, jeżeli tak w istocie jest, i nie wpuszczacie nas w maliny z tymi listami przewozowymi kart kupionych dziś (?).
 

Przecież tak zawsze było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Czyli kompletny bezsens.
Można sterczeć w kolejce miesiąc, a ktoś strzeli z marszu i dostanie?

Śledzenie tego wątku traci zatem sens, jeżeli tak w istocie jest, i nie wpuszczacie nas w maliny z tymi listami przewozowymi kart kupionych dziś (?).
 

Tez wlasnie nie czaje tych preorderow zwlaszcza w komputroniku. Czesto wrzucaja jakas karte na ktora czekaja ludzie w kolejce. Troche takie robienie z ludzi glupcow...

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, WRHD napisał:

Spytałem o dostępność karty i Pani zaproponowała mi niezobowiązującą rezerwacje karty. Dziś odpisała, że karta na mnie czeka i mam 2dni na podjęcie decyzji czy kupuję.

?! Napisałem do nich kilka dni temu i dostałem odpowiedź, że nie ma takiej możliwości - tzn. nie można zarezerwować i ch**.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Creati2k napisał:

Tez wlasnie nie czaje tych preorderow zwlaszcza w komputroniku. Czesto wrzucaja jakas karte na ktora czekaja ludzie w kolejce. Troche takie robienie z ludzi glupcow...

Tam preorder zlozony w systemie podczas tych okienek jest nic niewarty na to wychodzi.

Jedyna opcja to bajerka na czacie i rezerwacja manualna. 

Tylko ze jak robicie to teraz to raczej nie ma sensu na jakies TUFy, Strixy itd. bo to pewnie 50 osob przed wami juz zrobilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MadSpot napisał:

?! Napisałem do nich kilka dni temu i dostałem odpowiedź, że nie ma takiej możliwości - tzn. nie można zarezerwować i ch**.

28 września miałem oferowali taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...