Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, stanko11 napisał:

Palit Gamerock pewnie wkrótce pojawi się w naszych sklepach. Tylko taką choinkę trzeba koniecznie zamknąć w obudowie bez okna. Co ich podkusiło, żeby zrobić takie obrzydlistwo?

Przecież gracze kochają ledy i kiczowate akcesoria komputerowe, sprzeda się :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, brodaczow napisał:

Przecież gracze kochają ledy i kiczowate akcesoria komputerowe, sprzeda się :E

Ja rozumiem od biedy jakiś pasek ledowy czy podświetlony napis, ale to już jest do przesady. W sam raz na Boże Narodzenie, no do 3 Króli może poświecić, ale co z resztą roku?

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten Palit Gamerock jest piękny. Najładniejsza karta jaką widziałem :D

Serio, aż przez chwilę myślałem żeby dać to 970 euro z tego linku co kolega podlinkowałem ale później zobaczyłem, ze jest out of stock :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ReevoX napisał:

Przecież ten Palit Gamerock jest piękny. Najładniejsza karta jaką widziałem :D

Serio, aż przez chwilę myślałem żeby dać to 970 euro z tego linku co kolega podlinkowałem ale później zobaczyłem, ze jest out of stock :((

"Każda potwora znajdzie swego amatora" :)

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okay, w Time Spy 12 670 punktów,

 

 

 

12 672 IN Time Spy (V1.2)

Graphics score
17 030 
Graphics test 1
111.36 FPS
Graphics test 2
97.36 FPS
CPU score
5 173 
CPU test
17.38 FPS

 


 

 

 

 

 

 

Jako ze czuje sie po czesci zobowiazany tutaj za wrzucanie okazji, jesli ktos ma jakies pytania o tego Eagle OC, to chetnie odpowiem, i zrobie testy na tym co ktos potrzebuje.

Ja jak na razie mysle ze caly ten hejt na Eagle byl mocno przesadzony...

 

Edytowane przez Spiderx85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dharek napisał:

Ja się pytałem xkom o mojego strixa bez oc. To dostałem

 

Dostałem takie samo kopiuj-wklej. A morele mi napisały, że jestem 20 w kolejce na Phoenixa GS zamówionego w piątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spiderx85 napisał:

Okay, w Time Spy 12 670 punktów,

Jako ze czuje sie po czesci zobowiazany tutaj za wrzucanie okazji, jesli ktos ma jakies pytania o tego Eagle OC, to chetnie odpowiem, i zrobie testy na tym co ktos potrzebuje.

Ja jak na razie mysle ze caly ten hejt na Eagle byl mocno przesadzony...

 

Ty odpaliłeś kartę na tym zasilaczu - Corsair HX 520W? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PRT1000 napisał:

"Każda potwora znajdzie swego amatora" :)

Raczej to, że "gejmerzy" uwielbiają świecidełka i odpusty :E

PS spójrz jak wyglądają niektóre ciuchy markowe Armani albo inne Luje Witolda i ile kosztują :D Tam to dopiero festiwal kiczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, oczywiście że nie :) mam corsaira rm 650W

Zaraz zaktualizuje sygnaturke

Edytowane przez Spiderx85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mattecz napisał:

https://www.alternate.de/ wysyła do Polski?, bo polski odpowiednik ma mniejszy asortyment, może ktoś coś tam kupował i ma info z pierwszej ręki?

Wysyłają z tego co się orientuję. Wiem na pewno, że ich belgijski odpowiednik za to nie wysyła do Polski.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywaj alternate.de bo to sciemniacze na miare wiadomo kogo. Przyjmuja ordery, placisz za nie, a oni leca ze sciema. Balbym sie. Duzo horror stories na reddit bylo po premierze.

Generalnie woleli opylic karty za wyzsza cene niz slac preorderom.

 

PS. nie sla do Polski z tego co widze w formularzu.

PS2. Ta środa to poki co jalowa na grande, 0 powiadomien o czymkolwiek dostepnym mam. :D

Edytowane przez wincyjognia
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeżeli mogę to trochę krytycznie. Śledzę wątek bardzo pobieżnie i naszło mnie parę refleksji bo zrobiło się jakieś piekiełko tutaj. Żeby było jasne, sam czekam na Trio z X-koma i wiem, że to co powiem nie przysporzy mi popularność. Ale co zauważyłem i chciałbym tym podsumować prawie 700 stron wątku:

1. W zasadzie niewiele wiadomo ale flood leci niepomierny omawiając po sto razy te same wątki. I tak dobrze jak jest merytorycznie...

2. Atmosfera jak w jakiejś grupie wsparcia, co dodatkowo potwierdza obecność osób z aktywnym każdym możliwym mechanizmem obrony psychologicznej: gniewu, humoru,  racjonalizacji, wyparcia, pogodzenia, zaprzeczenia itd.

3. Ludzie dostają piany na usta z powodu kart graficznych, które  większości służą jako zabawki, bo nie mają ich już. JUŻ! NVIDIA niedobra, sklepy w większości jeszcze gorsze, prywatni to już nie mówię...

4. NVIDIA przed premierą mówiła, że kart będzie jak na lekarstwo, a zaczną spływać listopad- grudzień i dalej. Teraz sporo osób zaskoczonych.

5. Niektóre sklepy sobie nie radzą, zwłaszcza na płaszczyźnie komunikacji z klientem i braku przejrzystości i naginania zasad kolejkowania.

6. O ile jako tako rozumiem irytację na prywatnych sprzedawców i całkowicie rozumiem na "wyciekające bokiem" karty ze sklepów to kompletnie nie rozumiem nazywania "Januszami" sklepów które oferują towar na półce w wyższej cenie. Prawo rynku: popyt-podaż. A jakiś inny sklep podniósł ceny. Skandal! A my byśmy chcieli by opuścili, żeby karty były łatwiej dostępne w tym trudnym czasie.

7. Ale całkowity hit to jest zachowanie niektórych niepogodzonych. Kartę chciałby już, ale dopłata 500-1200 zł to już nie. I śledzi taki od 17 września fora polskie, zagraniczne, udziela się w wątku, rozpatruje, czyta, analizuje, snajpuje po sklepach... I często to jest właśnie Janusz level PRO. A dlaczego, tłumaczę. Ile czasu na to poświęciliście i co to dało? Jeżeli myślicie o topowej karcie to najprawdopodobniej nie zarabiacie najgorzej. Nie lepiej ten czas, który z takim trudem poświęciliście na "załatwianie sprawy RTX 3080" przeznaczyć na zrobienie czegoś konstruktywnego, co pozwoliłoby zrekompensować dopłatę np. 1000 zł do karty? Albo chociaż z dala od kompa? Jestem pewien, że niektórym by się to zwróciło. Wasz czas też ma wartość.

Ja nie mam ciśnienia... Czekam po prostu. Złożyłem nowego kompa, chwilę leciałem na integrze, ale uznałem, że fajnie czasem byłoby coś pociupać i niewiadomo kiedy nowe karty bedą to kupiłem przejściowo 1660 Ti i nadrabiam zaległości w starszych tytułach. I co? Spoko karta do starszych gierek. A jak Przyjdzie 3080 to odpalę Cyberpunka. Bez spiny, nie zamierzam marnować swojego czasu na rozgotowywanie tematu zabawki.

Życzę wszystkim, w tym sobie, by wymarzone karty dotarły do Was jak najszybciej i aby dały mnóstwo radości. W czasie, gdy pisałem ten post przybyło ok. 20 odpowiedzi. Czytajcie jak macie czas. Ja nie... Pozdrawiam serdecznie =]

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wincyjognia napisał:

Nie uzywaj alternate.de bo to sciemniacze na miare wiadomo kogo. Przyjmuja ordery, placisz za nie, a oni leca ze sciema. Balbym sie. Duzo horror stories na reddit bylo po premierze.

 

Brzmi jak IKS-Grówno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Marcusfff napisał:

...

Ze wszystkim sie zgodze, przezylem duzo premier elektro-szajsu, ale to polowanie sprawia duzo frajdy. Duzo wiecej niz samo otrzymanie i zabawa karta :D Dawno sie tak nie ubawilem. 

Edytowane przez wincyjognia
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Undefindead napisał:

Brzmi jak IKS-Grówno...

Spokojnie janusztronik.pl goni szybko x-cuma. Sprzedaje karty, ktore powinny isc na realizacje preorderow, do tego co troche dzwiga ceny. Zaczeli bardzo dobrze a skończą jako jedni z najgorszych. Wadą x-cum jest tylko i wylacznie brak kontaktu z klientem, olewackie auto odpowiedzi itd. Ale nie mozna im zarzucic ze nie realizuja zamowien po cenach MSRP. Zaczyna wychodzic na to ze x-cum i morele maja najlepsze ceny na karty nawet po podwyzkach :P 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Marcusfff napisał:

7. Ale całkowity hit to jest zachowanie niektórych niepogodzonych. Kartę chciałby już, ale dopłata 500-1200 zł to już nie. I śledzi taki od 17 września fora polskie, zagraniczne, udziela się w wątku, rozpatruje, czyta, analizuje, snajpuje po sklepach... I często to jest właśnie Janusz level PRO. A dlaczego, tłumaczę. Ile czasu na to poświęciliście i co to dało? Jeżeli myślicie o topowej karcie to najprawdopodobniej nie zarabiacie najgorzej. Nie lepiej ten czas, który z takim trudem poświęciliście na "załatwianie sprawy RTX 3080" przeznaczyć na zrobienie czegoś konstruktywnego, co pozwoliłoby zrekompensować dopłatę np. 1000 zł do karty? Albo chociaż z dala od kompa? Jestem pewien, że niektórym by się to zwróciło. Wasz czas też ma wartość.

Z resztą się zgadzam, ale ten punkt mi nie pasuje. Pomyśl, że ktoś np lubi tutaj siedzieć po prostu i polować, czytać, gadać z ludźmi. Liczy się droga, a nie osiągnięcie celu. Dla mnie nie ma problemu z dopłatą 1000-2000zł żadnego, a jednak... tu siedzę i czekam na x-kom gadając z ludźmi :) i sprawia mi to przyjemność wyobraź sobie. Karta jest tylko dodatkiem do całej tej atmosfery polowania.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wpadam w ten wątek, bo się fajnie czyta i można się dowiedzieć również sporo ciekawych rzeczy. Jakbym był napalony na kartę, to już dawno wziąłbym Ventusa z proline za 5 tysięcy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wincyjognia napisał:

Ze wszystkim sie zgodze, przezylem duzo premier elektro-szajsu, ale to polowanie sprawia duzo frajdy. Duzo wiecej niz samo otrzymanie i zabawa karta :D Dawno sie tak nie ubawilem. 

Dokładnie tak jest. Ja juz sie nacieszyłem kartą. Chętnie chciałbym zeby juz byla premiera 4080 :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Marcusfff napisał:

Kartę chciałby już, ale dopłata 500-1200 zł to już nie.

Dla mnie na przykład dodatkowy hajs za kartę z OLX to nie problem, problem w tym, że nie chcę wspierać cwaniaków którzy wykorzystują sytuację chcąc się nachapać. Nie popieram - od scalpera nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na polowaniu, jeden będzie czekał na konkretną zwierzynę, za to drugi ustrzeli co podejdzie pod lufę. Chociaż chciałbym móc już pochwalić się swoim "okazem" 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kowallosu napisał:

Znajoma mojego narzeczonego ogląda na LG B7 albo B8 na okrągło tvn24 i nic sie nie wypaliło.

 

1 minutę temu, kowallosu napisał:

Jakbym był napalony na kartę, to już dawno wziąłbym Ventusa z proline za 5 tysięcy... 

Czekaj... to Ty jesteś w końcu facetem czy kobietą, bo już straciłem rachubę... ?

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wincyjognia napisał:

Ze wszystkim sie zgodze, przezylem duzo premier elektro-szajsu, ale to polowanie sprawia duzo frajdy. Duzo wiecej niz samo otrzymanie i zabawa karta :D Dawno sie tak nie ubawilem. 

Coś w tym jest, mam chwilę zwątpienia i złości ale uzależniłem się od tego wątku. A taka adrenalina jak mi wpłynęła kiedy myślałem, że mam szansę na zakup w Euro (spóźniłem się kilka minut) to mi dawno w żyły nie została wpompowana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, migal napisał:

. Pomyśl, że ktoś np lubi tutaj siedzieć po prostu i polować, czytać, gadać z ludźmi. Liczy się droga, a nie osiągnięcie celu.

Dokładnie - Ja już to kiedyś pisałem - Ja nie sprzedałem swojej karty - mogę robić co chce -  a i tak tu wchodzę - fajnie mi się z wami tu siedzi chłopaki :-D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No to jak ci ześrubowali, i to na stałe, to pierwszy etap leczenia bardzo szybki, byle się zagoiło po operacji. Prawie brak unieruchomienia, byle potem nabrać pełnej wytrzymałości kości. Porównywanie takiego złamania do stopy nie ma najmniejszego sensu. Tu masz jedną dużą kość, o niewielkiej ruchliwości. W stopie pełno drobnych, powiązanych ze sobą i wbrew pozorom sporej ruchliwości. To zupełnie inna mechanika, więc i gojenie będzie inne. Przy jeździe stopy nie przenoszą ciężaru ciała, chyba że bawi się w jakieś zjazdy, skoki itp. Pytanie czy tam gdzie było złamanie, czy tak ogólnie puchną nogi. W drugim przypadku, to pewnie kwestie krążeniowe.
    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
    • Cześć, trochę rzeczy mi się zalęgło przez jakiś czas i pora zrobić małą wyprz Dla labowiczów ceny do negocjacji. Dysk Western Digital 6TB NASware 3.0: https://www.olx.pl/d/oferta/western-digital-6tb-nasware-3-0-CID99-IDZROd1.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX IQ01: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-iq01-intel-i7-4770t-CID99-IDZROPY.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX nano ID67: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-nano-id67-CID99-IDZROsz.html?bs=olx_pro_listing HP J9803A 1810-24G: https://www.olx.pl/d/oferta/switch-hp-1810-24g-j9803a-CID99-IDZRNAA.html?bs=olx_pro_listing NAS Synology DS720+ razem z: HDD: 2x Seagate IronWolf 8TB NAS NVMe cache: 2x Samsung 970 EVO Plus 1TB https://www.olx.pl/d/oferta/synology-ds720-2x8tb-2x1tb-nvme-CID99-IDZRNpL.html?bs=olx_pro_listing Intel NUC  BXNUC10i7FNK2: https://www.olx.pl/d/oferta/intel-nuc-i7-10710u-6-rdzeni-32gb-ddr4-128gb-m2-nvme-ssd-nas-serwer-CID99-IDZRLU4.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 3B v1.2 1GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/raspberry-pi-3b-v1-2-1gb-ram-CID99-IDZRLg7.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 4B 4GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/2x-raspberry-pi-4b-4gb-ram-CID99-IDZRKs7.html?bs=olx_pro_listing     Na OLX włączony jest zakup z przesyłką, jak wspominałem - ceny są do negocjacji.   
    • @RimciRimci Ok, ale ja w tych wizjach nie widzę opcji "po okresie niedoli Polska dociąga do gospodarczego poziomu relatywnego bogactwa". Wracając do tego, co napisałeś: To wprowadza dysonans. Czy oznacza to że opcja atrakcyjna jest gorsza? No bo najwidoczniej nie jest lepsza.
    • Opisałem teoretyczny przypadek "co gdyby...". Dlatego mówię, że wychodzenie z Unii to mrzonki patrząc jaką pozycję na świecie ma Polska. Tym bardziej przy obecnej sytuacji geopolitycznej.    atrakcyjna = zadowalająca. Gdzie ja napisałeś "bardziej atrakcyjna"? No właśnie... Bardziej atrakcyjna to polski rząd musiałby mieć jakieś haki na Niemców 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...