Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Evgę przegapiłem gadając przez telefon, orła kupiłem 18:19-20 i najwyraźniej też nie wszedł, bo nawet maila nie dostałem, czyli dzień jak co dzień ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sierras napisał:

Brałem 21.09 z terminem wysyłka natychmiast.

Ale upolowałem Ventusa w ME i anulowałem w Euro.

 

Po ile był?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kubiheree napisał:

Jakby coś się odzywali o wysyłce to daj znać proszę :) 

Jak tylko cokolwiek upoluję (a jeśli x-kom coś mi wyda to już w ogóle) to dam znać na 200% tutaj ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dharek napisał:

Ciekawe czemu xkom swoje gotowce z 3080 'wysyła' od 13.11.2020

Wcześniej było w październiku, sukcesywnie przesuwają wysyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dharek napisał:

Ciekawe czemu xkom swoje gotowce z 3080 'wysyła' od 13.11.2020

 

Opóźnili premierę (pre-ordery?) już jakiś czas temu. Możliwe, że znowu przesuną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kaczorex26 napisał:

Wcześniej było w październiku, sukcesywnie przesuwają wysyłkę.

Za mało nakradli kart z zamówień klientów, stąd obsuwka :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w całym tym zamieszaniu z RTX w****** mnie to co wyprawiają sklepy. Nie dość, że wspierają pato-rolexo-januszków to jeszcze bezsensownie dokładają sobie roboty... Jaki sens mają pobrania czy zapłata w sklepie w sytuacji takiego deficytu kart ? Tak ciężko ograniczyć boty zakupowe ? Wprowadzić jedyną opcję - płatność z góry jeśli faktycznie ma się towar na magazynie ? To taki problem wstawić na sklep tyle towaru ile się przyjeło na magazyn ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, peeper1234 napisał:

Najbardziej w całym tym zamieszaniu z RTX w****** mnie to co wyprawiają sklepy. Nie dość, że wspierają pato-rolexo-januszków to jeszcze bezsensownie dokładają sobie roboty... Jaki sens mają pobrania czy zapłata w sklepie w sytuacji takiego deficytu kart ? Tak ciężko ograniczyć boty zakupowe ? Wprowadzić jedyną opcję - płatność z góry jeśli faktycznie ma się towar na magazynie ? To taki problem wstawić na sklep tyle towaru ile się przyjeło na magazyn ? 

I w jaki sposób forma płatności miałaby ograniczyć kupowanie kart w celu ich późniejsze odsprzedaży? Co za różnica, czy prywatny "handlarz" zapłaci za pobraniem, odbierze w sklepie czy zrobi przedpłatę na konto bankowe? I vice versa, przecież są osoby, które kupują dla siebie z taką formą płatności.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Dharek napisał:

Ciekawe czemu xkom swoje gotowce z 3080 'wysyła' od 13.11.2020

Screenshot_5.jpg

Zainteresowanie kartami wśród załogi X przerosła ich pierwotne wyobrażenia, nie spodziewali się że będzie je można sprzedać na Olx za 5k stąd przesunięcie terminu. 

Dalsze przesunięcie terminu jest uzależnione od przyszłej sytuacji cenowej na portalach aukcyjnych. 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, peeper1234 napisał:

Najbardziej w całym tym zamieszaniu z RTX w****** mnie to co wyprawiają sklepy. Nie dość, że wspierają pato-rolexo-januszków to jeszcze bezsensownie dokładają sobie roboty... Jaki sens mają pobrania czy zapłata w sklepie w sytuacji takiego deficytu kart ? Tak ciężko ograniczyć boty zakupowe ? Wprowadzić jedyną opcję - płatność z góry jeśli faktycznie ma się towar na magazynie ? To taki problem wstawić na sklep tyle towaru ile się przyjeło na magazyn ? 

Dlatego popieram rozwiązanie EVGA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, peeper1234 napisał:

Jaki sens mają pobrania czy zapłata w sklepie w sytuacji takiego deficytu kart ? Tak ciężko ograniczyć boty zakupowe ? Wprowadzić jedyną opcję - płatność z góry jeśli faktycznie ma się towar na magazynie ? To taki problem wstawić na sklep tyle towaru ile się przyjeło na magazyn ? 

Tu się nie zgodzę, płatność z góry dla mnie przy czymś co kosztuje kilka tysięcy to przesada. Tylko za pobraniem, jak zobaczę, że kurierzy nie kopali paczki i wszystko jest ok to zapłacę i odbiorę. Bezpieczniej i nie trzeba potem potem bawić się w jakieś zwroty i liczyć na łaskę sklepu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, brodaczow napisał:

Tu się nie zgodzę, płatność z góry dla mnie przy czymś co kosztuje kilka tysięcy to przesada. Tylko za pobraniem, jak zobaczę, że kurierzy nie kopali paczki i wszystko jest ok to zapłacę i odbiorę. Bezpieczniej i nie trzeba potem potem bawić się w jakieś zwroty i liczyć na łaskę sklepu.

Jest jeszcze coś takiego jak płatność z góry + odbiór ze sklepu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, peeper1234 napisał:

Jest jeszcze coś takiego jak płatność z góry + odbiór ze sklepu 

A czy ktoś przypadkiem tutaj nie pisał, że w ten sposób pozbywa się możliwości oddania sprzętu do sklepu w ciągu 14 dni?

Edytowane przez brodaczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, brodaczow napisał:

A czy ktoś przypadkie tutaj nie pisał, że w ten sposób pozbywa się możliwości oddania sprzętu do sklepu do 14 dni?

Tak rezerwacja w euro działa jak zakup stacjonarny, przerabiałem to już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, brodaczow napisał:

A czy ktoś przypadkie tutaj nie pisał, że w ten sposób pozbywa się możliwości oddania sprzętu do sklepu do 14 dni?

To juz kurtuazja sklepu, x-kom bez problemu, EURO/ME nie mam pojecia. Osobiscie ani jednej 3080 nie kupilem placac z gory. Juz wystarczajaco duzo razy zamrozilem hajs z pozniejszym infem "dostepne wkrotce"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, brodaczow napisał:

Tu się nie zgodzę, płatność z góry dla mnie przy czymś co kosztuje kilka tysięcy to przesada. Tylko za pobraniem, jak zobaczę, że kurierzy nie kopali paczki i wszystko jest ok to zapłacę i odbiorę. Bezpieczniej i nie trzeba potem potem bawić się w jakieś zwroty i liczyć na łaskę sklepu.

Rozumiem, że każdą paczkę sprawdzasz przez 10 minut przy kurierze? Odpakowujesz każdy element itd.?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, migal napisał:

Rozumiem, że każdą paczkę sprawdzasz przez 10 minut przy kurierze? Odpakowujesz każdy element itd.?

Bez sarkazmu proszę ;) Nie, ale chyba widać jak opakowanie jest naruszone to w środku też może być nieciekawie? Nie lubię również zamrażać pieniędzy, a potem ewentualnie prosić sklep o łaskawe ich zwrócenie.

Większość rzeczy zamawiam płatnością z góry i najlepiej do paczkomatu, ale nie sprzęt komputerowy.

Edytowane przez brodaczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, brodaczow napisał:

Bez sarkazmu proszę ;) Nie, ale chyba widać jak opakowanie jest naruszone to w środku też może być nieciekawie? Nie lubię również zamrażać pieniędzy, a potem ewentualnie prosić się o własne pieniądze.

Większość rzeczy zamawiam płatnością z góry i najlepiej do paczkomatu, ale nie sprzęt komputerowy.

Nie był to sarkazm, po prostu pytanie, serio. Bo tak naprawdę zawsze jest mówione, żeby właśnie sprawdzać przy kurierze wszystko, gdyby coś to spisywać protokół itd., a oni najczęściej rzucają paczką w twarz nie biorąc nawet podpisu i uciekają.

Ostatnio delikwentowi zabrałem z 5-7 minut, bo przeglądałem na szybko umowę, którą miałem podpisać, to nieboraczek już zaczął się pluć, że on tylko dostarcza itd. i nie będzie czekał, mogę sobie reklamować w czasie 14 dni tę umowę... Nawet nie wiedział co to za dokumenty, że się ich nie da reklamować :P a jego obowiązkiem jest właśnie zaczekać. Ale już mi się nie chciało kłócić...

Edytowane przez migal
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Grze_chu napisał:

Dla mnie na przykład dodatkowy hajs za kartę z OLX to nie problem, problem w tym, że nie chcę wspierać cwaniaków którzy wykorzystują sytuację chcąc się nachapać. Nie popieram - od scalpera nie kupię.

THIS
To czy stać, czy nie, itd to jedno, a wspieranie pajaców i koników to inna rzecz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, migal napisał:

Nie był to sarkazm, po prostu pytanie, serio. Bo tak naprawdę zawsze jest mówione, żeby właśnie sprawdzać przy kurierze wszystko, gdyby coś to spisywać protokół itd., a oni najczęściej rzucają paczką w twarz nie biorąc nawet podpisu i uciekają.

Ostatnio delikwentowi zabrałem z 5-7 minut, bo przeglądałem na szybko umowę, którą miałem podpisać, to nieboraczek już zaczął się pluć, że on tylko dostarcza itd. i nie będzie czekał, mogę sobie reklamować w czasie 14 dni tę umowę... Nawet nie wiedział co to za dokumenty, że się ich nie da reklamować :P a jego obowiązkiem jest właśnie zaczekać. Ale już mi się nie chciało kłócić...

Aaa myślałem, że to jawny sarkazm :D Wiadomo kurierowi nie zależy, tylko czas najważniejszy. Ostatnio tak dłużej to przeglądałem monitor, otworzyłem opakowanie nawet przy kurierze aby mniej więcej sprawdzić czy wszystko wygląda ok, ale to było już dawno temu. A umowę to bym sam na szybko przeczytał przy kurierze bo potem może być tak jak w programie "Sprawa dla reportera": "Pani! Przyszli kazali podpisać, a my nie wiedzieli!" ;)

Znowu Zotac wrócił do Media Expert XD Ktoś mi wyjaśni czemu on tam ciągle pojawia się i znika, niczym murzyn na pasach? :lol2:

Edytowane przez brodaczow
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...