Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, vrrs napisał:

Ciekawe czy ktoś przeskoczył tyle generacji co ja xD GTX750Ti >> RTX3080

IMG_20201022.jpg

Chyba wygrywasz, ja próbuje zrobić skok gigabyte 980ti windforce -> 3080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano doszła do mnie moja 3090 (na szczęście po pierwszych, szybkich testach wygląda na sprawną ;) ).

kvdD5Lf.jpg

nUsJxwc.jpg

boOg6FQ.jpg

RNypeCC.jpg

Po 15 minutach wygrzewania FurMarkiem najwyższa zanotowana temperatura to 72 stopnie C (wahała się na koniec między 71-72), taktowanie rdzenia ustabilizowało się w przedziale 1830-1920 MHz, więc jak na podstawowy i stosunkowo tani model (kupiłem z różnicą +400 zł względem oficjalnego MSRP tego modelu w Polsce), nie ma tragedii. Pobór z gniazdka przy włączonym OCCT i FurMarku dobił maksymalnie do ok. 580W (potem ustabilizował się na ~ 565W) - to ok. 20W mniej niż mój poprzedni komputer z podkręconym 7900X i 2080 Ti (też po OC), tylko tutaj sprzęt pracuje jeszcze na swoich fabrycznych ustawieniach (zarówno CPU jak i GPU). Z jednej strony wiadomo, że lepiej byłoby dorwać FE za 7029 zł (albo autorskie modele 3080 w normalnej cenie i przy normalnej dostępności), z drugiej pozostaje mi jedynie czekać na premierę CP2077, a do tego momentu ogrywać resztę gier w spokoju.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pozbyłem się 1080 Ti wymieniłem 8600K na 9900KF, ram na 4000mhz b-die, zasilacz z 650W na 850W, a 3080 pewnie w tym roku nie będzie, zamówienie z 17 września wisi w x-shit 

Edytowane przez Mikey1902
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MadSpot napisał:

Ja siedzę na integrze i presji nie mam... może inaczej. Nie będę cwaniaczkom kieszeni napełniał. Niech się wezmą za uczciwą robotę, a nie łapią naiwniaków bo tak wygodniej... 100-200zł no spoko, ale 500-2000zł hahaha... nie zemną te numery Bruner.

Najgorzej jak za 2 tygodnie będzie jakiś super wysyp xD ale z drugiej strony też mi się nie widzi całą covidową zimę siedzieć bez grania. Może taniej to już było kto wie. Teraz jeszcze złotówka spada... Eh... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Co to te małe w tym białym?

Podpórka pod GPU (ale z tego co widziałem, jest brzydka, poza tym nie chciało mi się jej montować, a karta i tak sztywno siedzi w slocie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, POL_eXplosiV napisał:

Dzisiaj rano doszła do mnie moja 3090 (na szczęście po pierwszych, szybkich testach wygląda na sprawną ;) ).

Gratuluję, a dlaczego miałaby być niesprawna? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, prakosza napisał:

Najgorzej jak za 2 tygodnie będzie jakiś super wysyp xD ale z drugiej strony też mi się nie widzi całą covidową zimę siedzieć bez grania. Może taniej to już było kto wie. Teraz jeszcze złotówka spada... Eh... 

Wolałbym już kupić jakąś słabszą kartę na przeczekanie ... nawet do nowego roku i pogrywać na niskich detalach/30FPS. A nie płacić szarej strefie. Zacisnę ząbki i przeczekam w najgorszym wypadku. 

Potem będzie można przebierać w modelach jak w skarpetach na rynku u Siergieja. ;)

Edytowane przez MadSpot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, C#17 napisał:

Gratuluję, a dlaczego miałaby być niesprawna? 

Różnie to z elektroniką bywa - kiedyś kupowałem nową 1080 Ti (GameRock od Palita) i miała uszkodzony jeden wentylator (pewnie ktoś wcześniej ją dostał i poszła na zwrot, ja zrobiłem to samo :D ). Przy tak egzotycznej premierze, jak seria 30XX, taki incydent byłby jeszcze bardziej dotkliwy.

Edytowane przez POL_eXplosiV
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle jak to jest z tymi zamowieniami z komputeroników? Kiedy dostanę jakieś info czy rzeczywiście coś ugrałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, prakosza napisał:

Wogóle jak to jest z tymi zamowieniami z komputeroników? Kiedy dostanę jakieś info czy rzeczywiście coś ugrałem?

obserwuj allegro :-D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KawiorS napisał:

Pan JAcek wie gdzie Twoja karta xd

"Pan Jacek" to jakiś eufenizm... ? Chyba nie w temacie jestem

 

1 minutę temu, jigoku napisał:

obserwuj allegro :-D 

No cóż okraść, mnie nie okradną (przynajmniej nie bardziej niż przepłacając za model), więc wtedy Pan Jacek im w koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, prakosza napisał:

Wogóle jak to jest z tymi zamowieniami z komputeroników? Kiedy dostanę jakieś info czy rzeczywiście coś ugrałem?

Do mnie przedwczoraj przyszedł tak z doopy sms po dwoch godzinach od zamówienia ze moja karta została spakowana i wysłana. 

Edytowane przez C#17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, ODIN85 napisał:

:rotfl:

 

@ODIN85 czyli dostałeś już kod z Morelków do swojego Mastera ?
Ja jeszcze nie dostałem i się zastanawiam czy pisać czy czekać ;3.

Dam im szanse jeszcze dzisiaj może wyślą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonamy się, jak tak naprawdę z dostępnością RTXów będzie po premierze GPU od AMD. Jeżeli zbytnio się nie zmieni tzn. że Nvidia faktycznie jest w dupie. A jeżeli nagle podskoczy dostępność RTXów to wiadomo, co będzie to oznaczało. A wtedy cała plejada klaunów poszła ze swoimi cenami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, POL_eXplosiV napisał:

Dzisiaj rano doszła do mnie moja 3090 (na szczęście po pierwszych, szybkich testach wygląda na sprawną ;) ).

 

Po 15 minutach wygrzewania FurMarkiem najwyższa zanotowana temperatura to 72 stopnie C (wahała się na koniec między 71-72), taktowanie rdzenia ustabilizowało się w przedziale 1830-1920 MHz, więc jak na podstawowy i stosunkowo tani model (kupiłem z różnicą +400 zł względem oficjalnego MSRP tego modelu w Polsce), nie ma tragedii. Pobór z gniazdka przy włączonym OCCT i FurMarku dobił maksymalnie do ok. 580W (potem ustabilizował się na ~ 565W) - to ok. 20W mniej niż mój poprzedni komputer z podkręconym 7900X i 2080 Ti (też po OC), tylko tutaj sprzęt pracuje jeszcze na swoich fabrycznych ustawieniach (zarówno CPU jak i GPU). Z jednej strony wiadomo, że lepiej byłoby dorwać FE za 7029 zł (albo autorskie modele 3080 w normalnej cenie i przy normalnej dostępności), z drugiej pozostaje mi jedynie czekać na premierę CP2077, a do tego momentu ogrywać resztę gier w spokoju.

Gratuluję nowego sprzętu - jak trochę pograsz (szczególnie w 4K) - zobaczysz - gęba sama z siebie będzie się śmiała :)

Co do wyników - zainspirowałeś mnie do wygrzania mojej karty (3090 TUF OC) i  dobiła do 68C, średnio 64C, wiatrak na 77% tryb performance. Karta powinna być trochę chłodniejsza, ale popędziłem ją do boosta 1810 (+70 rdzeń i + 800VRAM), więc jestem pozytywnie zaskoczony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem świadom tego, że ten model Palita dobija w testach do 72-76 stopni (ja akurat posiadam dobrze wentylowaną obudowę - 8x 140mm - i w sumie sama karta nie wybija się jakoś specjalnie, jeśli chodzi o układ chłodzenia na tle reszty wentylatorów). O ile 3080 FE bym nie kupił, to 3090 - jeśli takowa byłaby dostępna (szczególnie w sugerowanej cenie) - jak najbardziej, wg testów ma naprawdę dobry cooler, i to nawet na tle wypasionych konstrukcji autorskich. Zależało mi na czasie, więc wybrałem to, co miało dość atrakcyjną cenę i nie było często kupowane. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, POL_eXplosiV napisał:

Byłem świadom tego, że ten model Palita dobija w testach do 72-76 stopni (ja akurat posiadam dobrze wentylowaną obudowę - 8x 140mm - i w sumie sama karta nie wybija się jakoś specjalnie, jeśli chodzi o układ chłodzenia na tle reszty wentylatorów). O ile 3080 FE bym nie kupił, to 3090 - jeśli takowa byłaby dostępna (szczególnie w sugerowanej cenie) - jak najbardziej, wg testów ma naprawdę dobry cooler, i to nawet na tle wypasionych konstrukcji autorskich. Zależało mi na czasie, więc wybrałem to, co miało dość atrakcyjną cenę i nie było często kupowane. ;)

nie dziwię się - skoro cena pasowała to przy dostępności tych kart - nie ma za dużego wyboru - można czekać, albo grać - ja wybieram również to drugie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden tuf OC na komputroniku, eagle w media, zotac w media i x trio na AWD.It.co.uk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było ale dam info:

W związku z tym że kupiłem aorusa master 3080 w RTV, zadzwoniłem tam dopytać się czy i jak dostanę kod na WD legion i GeForce now. Pani mi wytłumaczyła że dostanę kody pomiędzy 15 a 24 dniem (czyli od 5 listopada) od zakupu gdyż mam 14 dni na zwrot (płatność online, odbiór w sklepie) ponieważ ludzie brali sprzęt, odbierali cyfrową zawartość i robili zwrot. Później sklep miał problem z rozliczeniem się z dostawcą. Kolejny dowód na to że Polska jest krajem Januszem i cebulą płynącym ?

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, k4cz0r napisał:

https://www.dobreprogramy.pl/Nvidia-z-problemami.-Anulowano-trzy-premiery-kart-GeForce-RTX,News,111597.html

Jak tam, kto anulował zamówienia 3080-tki z 10GB bo się łasił na 20GB? ?

Co za bzdurny news :E Jak można było anulować coś co nawet nie było zapowiedziane? Obecnie to wygląda tak, że jedna plota, anulowała poprzednie ploty ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dreadnought1 napisał:

Nie wiem czy było ale dam info:

W związku z tym że kupiłem aorusa master 3080 w RTV, zadzwoniłem tam dopytać się czy i jak dostanę kod na WD legion i GeForce now. Pani mi wytłumaczyła że dostanę kody pomiędzy 15 a 24 dniem (czyli od 5 listopada) od zakupu gdyż mam 14 dni na zwrot (płatność online, odbiór w sklepie) ponieważ ludzie brali sprzęt, odbierali cyfrową zawartość i robili zwrot. Później sklep miał problem z rozliczeniem się z dostawcą. Kolejny dowód na to że Polska jest krajem Januszem i cebulą płynącym ?

W proline jak kupisz kartę z ich ceną premium to ci z miejsca kod wyślą czyli jak wydać da się ?

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MSF Koi napisał:

W proline jak kupisz kartę z ich ceną premium to ci z miejsca kod wyślą czyli jak wydać da się ?

w Proline to ja już nigdy nic nie kupię. Takie moje postanowienie odnośnie najbardziej skalpującego polskiego sklepu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • witam..panowie doradzcie jakis fajny monitor do 4000 zl .musi miec tuner tv (najlepiej dobry smart)  glownie do gier strategicznych i ogladania tv  przekatna najlepiej 28-34
    • Faszysta Żyd Zelenski. Jeszcze tylko Niemca brakuje.
    • Gdyby Ukraina była świetnym krajem do życia to nie trzeba by było nikogo nakłaniać do jego obrony , w pierwszej Rzeczpospolitej nie było problemu zeby stanąć w potrzebie , w USA w 19-20 wieku było aż nadto chętnych do służenia w wojsku  Ukraina Kraj z kartonu z ogromną korupcja gdzie prezydentem jest faszysta Żeleński, popieram w 100% Ukraińców którzy uciekają z tego chorego kraju  @hubio i bardzo dobrze że nie chcą uczestniczyć w teatrze wojennym gdzie bogaci wykorzystują biednych @8V32 u nas wystarczy że w TV powiedzą że Putin zaatakował to już będą w Niemczech, covid pokazał że ludziom można wmówić wszystko używając do tego telewizora Gen. Koziej wskazuje, że taki żołnierz będzie pełnił rolę uzupełniającą czy pomocniczą. - Będzie też tym "mięsem armatnim". Na wojnie niestety żołnierze muszą ginąć, od tego nie da się uciec. Rzeczywiście z niewolnika branego z przymusu nie ma pożytku. W warunkach wojny nie ma innego wyjścia. Należy brać takich "niewolników", wcielać ich w te struktury i liczyć na to, że w jakimś procencie będą pożyteczni - podsumowuje gen. Koziej. Kolejny profesor z armii przyznaje wprost że to niewolnicy i mają na siłę być wcielani  @kalderon https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faszyzm Przeczytaj i porównaj z tym co robi Żeleński  Naprawdę nie dostrzegacie tego że chcą wymordować białych mężczyzn a do białych kobiet sprowadzić imigrantów z Afryki ? Przecież to proste jak 2+2 , dziś Ukrainiec a jutro Polak pójdzie pod tasak
    • No cóż, każdy ma własne formy rozrywki Ustawa otwiera drogę do rozpoczęcia procedur, które mają kosztować £1.8M za każdego jednego deportowanego. Trzeba dużo fikołków, żeby uznać to za zabawne, do tego chyba za wygraną? PS. Początkowo zagrożeniem deportacji do Rwandy mieli być również...Afgańczycy, którzy wcześniej byli objęci rządowym programem...pomocy dla Afgańczyków, którzy pracowali dla Wielkiej Brytanii przed wycofaniem się z Afganistanu (ARAP). Po fali krytyki rząd się wycofał z tego, zapewne cię rozśmieszającego do łez, pomysłu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...