Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, darkfool napisał:

w Proline to ja już nigdy nic nie kupię. Takie moje postanowienie odnośnie najbardziej skalpującego polskiego sklepu :)

Ja w ogóle pierwszy raz teraz o tym sklepie usłyszałem, w sensie przy premierze RTX 3080. Więc zrobili w sumie reklamę, ale negatywną :E

Edytowane przez brodaczow
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję tym którzy kupili kartę 3080/90 i okazała się usszkodzona...ciekawe ile czekają na wymianę / naprawę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, POL_eXplosiV napisał:

Dzisiaj rano doszła do mnie moja 3090 (na szczęście po pierwszych, szybkich testach wygląda na sprawną ;) ).

kvdD5Lf.jpg

nUsJxwc.jpg

boOg6FQ.jpg

RNypeCC.jpg

Po 15 minutach wygrzewania FurMarkiem najwyższa zanotowana temperatura to 72 stopnie C (wahała się na koniec między 71-72), taktowanie rdzenia ustabilizowało się w przedziale 1830-1920 MHz, więc jak na podstawowy i stosunkowo tani model (kupiłem z różnicą +400 zł względem oficjalnego MSRP tego modelu w Polsce), nie ma tragedii. Pobór z gniazdka przy włączonym OCCT i FurMarku dobił maksymalnie do ok. 580W (potem ustabilizował się na ~ 565W) - to ok. 20W mniej niż mój poprzedni komputer z podkręconym 7900X i 2080 Ti (też po OC), tylko tutaj sprzęt pracuje jeszcze na swoich fabrycznych ustawieniach (zarówno CPU jak i GPU). Z jednej strony wiadomo, że lepiej byłoby dorwać FE za 7029 zł (albo autorskie modele 3080 w normalnej cenie i przy normalnej dostępności), z drugiej pozostaje mi jedynie czekać na premierę CP2077, a do tego momentu ogrywać resztę gier w spokoju.

pol czemu 1 kablem kartę podpiąłeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O której zazwyczaj sie pojawią złote strzały? Rano czy w ciągu dnia tez jest szansa? Kupil bym juz na allegro  dla spokoju ale potrzebuje fakturę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga pol chcialbym zobaczy jak jednym kablem z karty graficznej ciagniesz 500w. Ciekawe co szybciej pierdzielnie zasilacz czy karta graficzna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, War_MachinE napisał:

O której zazwyczaj sie pojawią złote strzały? Rano czy w ciągu dnia tez jest szansa? Kupil bym juz na allegro  dla spokoju ale potrzebuje fakturę. 

W całkowicie losowych godzinach niestety

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że po wuju się doczekam RTX 3070 do wiosny 2021. Trzeba atakować w nowe AMD albo RTX 2070. Fuj

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wincyjognia napisał:

Ja pitole 3 godziny mnie nie bylo a tu takie cyrki. Ceny komputronika ?

Nie wiesz nawet co straciłeś -  3h dla tego tematu to jak wieczność  :banan:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zhao napisał:

Nie wiesz nawet co straciłeś -  3h dla tego tematu to jak wieczność  :banan:

Wiem, zmienialem bude pod Szrotixa :D

juz obserwuje i lapie okazje, komputronik do piachu. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wincyjognia napisał:

juz obserwuje i lapie okazje, komputronik do piachu. ?

O co wam chodzi? Przecież Zotac Trinity jest u nich w dobrej cenie 3599 zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie dnia. 3090 Strix szlo wylapac bezproblemowo, ale panie na co to komu?

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem który sklep się bardziej zeszmacił: Komputronik za ciągłe podwyżki czy Proline za januszowanie. X-kom to pikuś z ich "problemem globalnym". Wygląda na to że Euro z wczorajszymi Orłami za 3,5k jest jedynym prawilnym sklepem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GIZIU napisał:

Już nie wiem który sklep się bardziej zeszmacił: Komputronik za ciągłe podwyżki czy Proline za januszowanie. X-kom to pikuś z ich "problemem globalnym". Wygląda na to że Euro z wczorajszymi Orłami za 3,5k jest jedynym prawilnym sklepem.

Euro też nie jest bez winy. Puszczają złote strzały a ludzie czekają ze starymi zamówieniami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GIZIU napisał:

Już nie wiem który sklep się bardziej zeszmacił: Komputronik za ciągłe podwyżki czy Proline za januszowanie. X-kom to pikuś z ich "problemem globalnym". Wygląda na to że Euro z wczorajszymi Orłami za 3,5k jest jedynym prawilnym sklepem.

Komputronik ze wzgledu na to, ze dynamicznie podnosi ceny. I co teraz dla ludzi, ktorzy maja preordery taniej. Beda czekac?

Euro dozywotni props. xD

Media Expert dozywotni props. xD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze dość mam już tego cyrku postanowiłem zapolować u scalperów - i już do mnie leci Gigabyte rtx 3080 eagle oc, tylko 400zl więcej niż jego cena sklepowa, czyli jeszcze w ramach ceny którą jestem jeszcze w stanie zapłacić. I w związku z tym chciałem się z wami podzielić historia gdzie znikają karty - zaproponowałem sprzedawcy ze wyślę swojego kuriera i poprosiłem o adres - chłop powiedział ze można wysłać do niego do pracy - i tu patrzę, gość podaje adres sklepu dużej sieci elektromarketów (nie powiem jakiej ani jakie miasto) ;) z ciekawości zadzwoniłem do gościa wypytać go o sytuacje, skoro w tym markecie pracuje i może naświetli sytuację dostępności. Bardzo miły człowiek, sympatyczny, obeznany w sytuacji, mówi ze przychodzi po parę sztuk tygodniowo, a większość zabierają pracownicy na odsprzedaż. I że tak jest wszędzie  :) Dodam że Pan był tak miły że powiedział że paragon mi wystawi na dzień wysłania karty, żeby gwarancja leciała dopiero od tego dnia :)

Więc współczuje czekającym, ja od jutra już giercuję. W x-kom rezerwację tufa z 15:09 17 września w cenie 3279zl sobie zostawiam, może kiedyś zrealizują to odsprzedam "oreła" a Tufa sobie zostawię. Pośle jeszcze jutro wieczorem fotki jak orzeł już u mnie wyląduje. Powodzenia wszystkim w łowieniu, ja już z tego pociągu wysiadam.

Edytowane przez betonowy1
  • Confused 1
  • Sad 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, betonowy1 napisał:

...

I to jest nie wiem czyj problem. Chlopy za 300-400PLN zarobku potrafia tak swirowac. Taki mamy klimat, chyba. 

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, GIZIU napisał:

Już nie wiem który sklep się bardziej zeszmacił: Komputronik za ciągłe podwyżki czy Proline za januszowanie. X-kom to pikuś z ich "problemem globalnym". Wygląda na to że Euro z wczorajszymi Orłami za 3,5k jest jedynym prawilnym sklepem.

Jeszcze ostatnio w ME był ventus za 3300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Rasala napisał:

Scaleprzy odpadają bo potrzebuje FV. Karta ma się przydać w firmie.

Ten co mi sprzedał rownież mi proponował ze moze fakturę wystawić :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakbym te 400zł dopłaty dawało jakąś dobrą karte, a nie ventusa czy eagle...

Chyba wolę czekać na mitycznego tufa za 3300 i resztę kasy na monitor 34' 144hz Va wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wincyjognia napisał:

I to jest nie wiem czyj problem. Chlopy za 300-400PLN zarobku potrafia tak swirowac. Taki mamy klimat, chyba. 

No wiesz, sprzeda tak 8-10 kart w miesiącu to ładny dodatek do wypłaty. Ja jeszcze z nim wynegocjowałem cenę bo chciał 300zl więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...