Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, hopes napisał:

Nie śledziłem przez parę dni, ale czy mi się wydaje czy jest jeszcze drożej niż było?

Drożej i jeszcze gorsza dostępność. Nic się nie dzieje praktycznie w tym tyg... Był Eagle tylko okazją w Euro za 3449. Jeden czy dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mam głównie nadzieję, że wszystkie mokre sny fanbojów AMD się spełnią i za tydzień pokażą jakąś petardę. Dzięki temu, ludzie może przerzucą się na karty konkurencji albo w końcu NVIDIA ruszy dupę. Bo to co teraz robią to zakrawa na jakąś kpinę. Niech AMD zaskoczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wszędzie to samo. Wszyscy się rzucą na jakąkolwiek kartę jeśli będzie znacznie wydajniejsza. Muszą być dobrze przygotowani do premiery, co z procesorami od czerwonych nie napawa mnie pozytywnie jeśli chodzi o dostępność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widuje czasami w mediaexpert info o dostępności kart ale z oznaczeniem niedostępności w sklepie internetowym. Oni to przez telefon są w stanie sprzedać i wysłać do najbliższego sklepu?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh była już w koszyku karta przed chwilą na ME - ale przez problem z płatnością chyba przepadła :(

Nie ciepię Aliora dla firm. Od pół roku nie mogą mojej karty zrobić widocznej w bankowości elektronicznej lol, co za tym idzie jest tam jakiś śmieszny limit więc płatność nie przeszła, a szybkie przelewy przestały działać już dawno temu bo "schemat autoryzacji na coś tam nie pozwala" ... po tym jak wdrożyli ten dopotopowy system z BPH..

a ING .. niestety ma chyba jakąś awarię z 3ds właśnie teraz, bo ani jedną kartę tpay nie przyjął. Po 20min wróciłem do płatności i zrobiłem przelew z ING. Zobaczymy, może jednak się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ME: Eagle w realizacji. 4300 vs ~3600 (Morele/X-Kom) ale czy i kiedy one tam będą to wielka niewiadoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.proshop.pl/RTX-30series-overview

Nie wiem czy zwrócił ktoś uwagę, ale selekcja GPU na modele OC i non OC ostatnio jest bardzo ostra. W zasadzie okazuje się, że wszystko co teraz się sprzedaje i produkuje to OC. Nikt nie chce już robić wersji NON OC :D Bo jak wiadomo ludzie teraz kupią cokolwiek za każdą cenę, to producenci nie odpuszczają i tylko OC wysyłają aby nachapać się jak najwięcej, aż rynek się nie nasyci. W końcu za wersję OC mogą z czystym sumieniem wołać więcej jak za zwyklaczka.

Tylko idąc dalej, nasuwa się pytanie kiedy posuwają klienta. Teraz sprzedając nawet najgorsze biny GPU jako OC, czy może w normalnych czasach, gdzie wersje OC to tak na prawdę zwykłe, niczym się nie różniące się biny prócz ceną, dopasowaną do portfela aby doić na niby selekcie? 

Chyba, że słabsze chipy odkładają na bok na później ? A produkcja idzie na 300% normy ale tylko na OC? :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, FoxBLOODLINE napisał:

z racji że każdy i tak pie#$%li o czym innym, co znacie jakieś arcadówki gierki, które pójdą w 2k 60 fps na integrze hd630 z obsługą pada żeby na tv grać? ?

Enter The gungeon- polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, slvr napisał:

Heh była już w koszyku karta przed chwilą na ME - ale przez problem z płatnością chyba przepadła :(

Nie ciepię Aliora dla firm. Od pół roku nie mogą mojej karty zrobić widocznej w bankowości elektronicznej lol, co za tym idzie jest tam jakiś śmieszny limit więc płatność nie przeszła, a szybkie przelewy przestały działać już dawno temu bo "schemat autoryzacji na coś tam nie pozwala" ... po tym jak wdrożyli ten dopotopowy system z BPH..

a ING .. niestety ma chyba jakąś awarię z 3ds właśnie teraz, bo ani jedną kartę tpay nie przyjął. Po 20min wróciłem do płatności i zrobiłem przelew z ING. Zobaczymy, może jednak się udało.

a po co uparcie z góry płacisz za to? mogłeś na szybkości za pobraniem klikać i czekać. 

 

 

https://www.komputronik.pl/product/699913/msi-geforce-rtx-3080-ventus-3x-10gb-oc.html  ventus w komputroniku

Edytowane przez C#17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ktoś go zgarnie pewnie :P 

@tomyx karta nie jest zła ale chyba ta cena troche za wysoka, aczkolwiek eagle za 4300 z me vs ventus za 3999 to wybrałbym ventusa 

Edytowane przez C#17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomyx napisał:

Dobre te ventusy?

Dupy nie urywają. Dla desperata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ventusik wisi juz z dobre 10 minut na komputroniku xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mikey1902 napisał:

Juz wolałbym dać 4200 za TUF OC niż tego Ventusa.

Wziąłem wczoraj TUF-a za 4350. Ale na zasadzie, że zanim mi to wyślą to przemyślę czy go chce w takiej cenie. No i co się okazało... Karty nie mają na stanie nawet :) więc naprawdę trzeba mieć farta żeby teraz kupić teraz kartę i dostać ją na drugi dzień. 

 

@C#17 ja tam się nie dziwie. Chociaż orły po 4500 schodzą, więc... 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam możliwość kupienia TUF OC za 4.5K i się zastanawiam sporo trochę

A jaka była cena MSRP tego TUF OC? Bo nigdzie nie mogę znalezc info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, C#17 napisał:

Ventusik wisi juz z dobre 10 minut na komputroniku xD 

Ktoś na bank weźmie. A potem OLX + 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mikey1902 napisał:

No ja mam możliwość kupienia TUF OC za 4.5K i się zastanawiam sporo trochę

A jaka była cena MSRP tego TUF OC? Bo nigdzie nie mogę znalezc info.

3600. 

EDIT: sorry jednak prawie 3800. 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mikey1902 napisał:

Juz wolałbym dać 4200 za TUF OC niż tego Ventusa.

No ba, też bym wolał. Tylko, że mało mamy do gadania, jak nic nie można kupić w normalnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...