Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, migal napisał:

No i to najlepszy dowód, że sklepy lecą w c*uja. Nie wiem co można z tym zrobić (pewnie nic) ale osobiści mnie to drażni strasznie. Wygląda na to, że dostawy nie są aż TAK strasznie złe. A x trio dostępnego to nikt nie widział chyba od premiery...

A mnie to wygląda, że jedni na drugich zrzucają winę. Sklepy na producentów, producenci na sklepy. Zawsze odpowiada jakiś podrzędny konsultant, czy to od moreli, czy teraz MSI, który mało wie i jeszcze mniej może powiedzieć. Prawdę znają ci wyżej postawieni, ale nam nic nie powiedzą, bo tajemnica handlowa.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jigoku napisał:

No gdzie te dzisiejsze dostawy? w końcu piątek no ?

Nie cierpię kabaretów, ale pamiętam 1 skecz.

Skecz był o tym, że Polacy zdobyli złoty medal chyba Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Dziennikarz pyta się zawodnika gdzie można zobaczyć medal.

A zawodnik na to, że na allegro.

 

Czyli gdzie można zobaczyć karty RTX z X-kom,morele itd?

Konsultant:

''Jak to gdzie!(z oburzeniem i zdziwieniem)

przecież mamy pełno ofert na allegro,olx,sprzedam oraz ebay! !''

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem ze sprzedawcą jednego z mniejszych sklepów i powiem Wam, że nie tylko my klienci mamy problem z kartami. Dystrybutorzy rzucają kilkanaście kart na stan i sprzedawcy biją się o te karty tak samo jak my. Więc nie jest kolorowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kowallosu napisał:

rozmawiałem ze sprzedawcą jednego z mniejszych sklepów i powiem Wam, że nie tylko my klienci mamy problem z kartami. Dystrybutorzy rzucają kilkanaście kart na stan i sprzedawcy biją się o te karty tak samo jak my. Więc nie jest kolorowo. 

Prawda jest taka, że j**** samsunga a najbardziej j**** nvidie za syfiastą premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe macie tak na przyszłe gdybanie :D 

kurde nie mogę wrzucić screena :/

a chodzi o próbę rezerwacji w janusztroniku Rtx 3070 ?  w skrócie problem globalny a jeszcze premiery nie było nawet ?

Edytowane przez Ko4lapl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kolejna papierowa premiera 3070 ?.PR Nvidi leci  na psyk,  powinni jakoś zaznaczyć że jest to  zapowiedź kart które ukażą się w przyszłym roku.

X-kom nie wydał ani jednej karty asusa non tuf -  bo ona prawdopodobnie nie istnieje ?. Przynajmniej jakiś konsultant powiedział  wprost że nie mają kompletnie żadnej infromacji  o przyszłęj dostepnoći i  mogą być to  2 tygodnie lub2 miesiące.

Będą jak będą .

 

 

 

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak trochę na marginesie polowania na karty - czyli dostępności i samej technologii, naszła mnie pewna, jak się zastanowić chwilę, dość oczywista refleksja...

Dla mnie zaszła trwała zmiana w postrzeganiu pewnych marek na rynku i pewnie Wy macie podobnie.

O co chodzi?

Większość z nas tutaj to pasjonaci i "wariaci" na punkcie nowych technologii. Jeśli rozejrzycie się dookoła, pewnie sporo z Waszych znajomych czy rodziny wie o tym i czasem (lub nawet często) podpytuje i szuka rady jaki sprzęt wybrać i gdzie najlepiej go kupić...nie tak?

Pełnimy zatem ważną rolę takich tam lokalnych "early adopters" i "liderów opinii" w kręgu swoich znajomych i rodziny

Co zatem ja im powiem po moich (i w sumie naszych) doświadczeniach?

Powiem im, że nie mam już za grosz zaufania do X-Kom i nie polecam tam nic kupować, bo wiele wskazuje na to, że nawet mogą nie mieć tego, co sprzedają.

Nie wspomnę i nie zaproponuję Komputronika, który anulował moje zamówienie i kłamie w sprawie prawdziwych powodów takiego działania, w międzyczasie windując ekstremalnie ceny.

Powiem, że Media Expert postrzegałem wcześniej, jak tak takie "bieda" euro rtv - ale jeśli w ogóle coś się da upolować - to właśnie tam i nawet jeśli ceny rosną, to nie są całkowicie oderwane od rzeczywistości....a przyjęte zamówienie jest na czas, a komunikacja w tym procesie jest znakomita.

Odkryłem kilka mniejszych sklepów, które działają etycznie i liczą się z klientem np. foxkomputer.pl - który będę miał w notatniku na przyszłość...

Jestem również pewien, że Morele i Proline nie zobaczą NIGDY ode mnie nawet złamanego grosza.

Nie odkrywam Ameryki - wiem, ale mimo wszystko obraz po pierwszej bitwie jest inny niż ten, jaki miałem miesiąc temu.

Ciekawi mnie tylko, czy głupcy z x-kom i Kmputronika (dla mnie oba to OGROMNE rozczarowania) - zdają sobie sprawę jak wielką krzywdę sobie robią - grabiąc sobie tak okrutnie nawet w tak relatywnie niewielkiej (ale ze sporym zasięgiem) społeczności, jak ludzie na tym forum?

Głupi i chytry traci dwa razy.....a może nawet cztery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zozolek napisał:

X-kom nie wydał ani jednej karty asusa non tuf -  bo ona prawdopodobnie nie istnieje ?.

Wczoraj wysłał jedną, ale odbiorca anulował

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, peejay71 napisał:

Tak trochę na marginesie polowania na karty - czyli dostępności i samej technologii, naszła mnie pewna, jak się zastanowić chwilę, dość oczywista refleksja...

Dla mnie zaszła trwała zmiana w postrzeganiu pewnych marek na rynku i pewnie Wy macie podobnie.

O co chodzi?

Większość z nas tutaj to pasjonaci i "wariaci" na punkcie nowych technologii. Jeśli rozejrzycie się dookoła, pewnie sporo z Waszych znajomych czy rodziny wie o tym i czasem (lub nawet często) podpytuje i szuka rady jaki sprzęt wybrać i gdzie najlepiej go kupić...nie tak?

Pełnimy zatem ważną rolę takich tam lokalnych "early adopters" i "liderów opinii" w kręgu swoich znajomych i rodziny

Co zatem ja im powiem po moich (i w sumie naszych) doświadczeniach?

Powiem im, że nie mam już za grosz zaufania do X-Kom i nie polecam tam nic kupować, bo wiele wskazuje na to, że nawet mogą nie mieć tego, co sprzedają.

Nie wspomnę i nie zaproponuję Komputronika, który anulował moje zamówienie i kłamie w sprawie prawdziwych powodów takiego działania, w międzyczasie windując ekstremalnie ceny.

Powiem, że Media Expert postrzegałem wcześniej, jak tak takie "bieda" euro rtv - ale jeśli w ogóle coś się da upolować - to właśnie tam i nawet jeśli ceny rosną, to nie są całkowicie oderwane od rzeczywistości....a przyjęte zamówienie jest na czas, a komunikacja w tym procesie jest znakomita.

Odkryłem kilka mniejszych sklepów, które działają etycznie i liczą się z klientem np. foxkomputer.pl - który będę miał w notatniku na przyszłość...

Jestem również pewien, że Morele i Proline nie zobaczą NIGDY ode mnie nawet złamanego grosza.

Nie odkrywam Ameryki - wiem, ale mimo wszystko obraz po pierwszej bitwie jest inny niż ten, jaki miałem miesiąc temu.

Ciekawi mnie tylko, czy głupcy z x-kom i Kmputronika (dla mnie oba to OGROMNE rozczarowania) - zdają sobie sprawę jak wielką krzywdę sobie robią - grabiąc sobie tak okrutnie nawet w tak relatywnie niewielkiej (ale ze sporym zasięgiem) społeczności, jak ludzie na tym forum?

Głupi i chytry traci dwa razy.....a może nawet cztery...

 

Media Expert też ma sporo za uszami.

Potrafi sprzedawać rzeczy po zwrocie.

W morele był wyciek danych( chyba 2 lata temu?)

Komputronik i X-Com są najlepsze w momencie jak wypuszczą jakąś promocje i produkty są dostępne.

Ostatnio był I9 10850k za 1999 zł w x-com i fajne monitory(parę razy)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą rozmawiałem z 4 sklepami... 3 mniejsze (lokalne) oraz 1 większy. Ogólnie nic nowego się nie dowiedziałem, ale... 2 sklepy potwierdziły (jeden mniejszy, drugi większy), że będą mieli "dostawę" :D od 2-10 sztuk różnych modeli na 13.11.2020r. 

Za wiele to nie mówi, ale skoro wspominają o dostawach w listopadzie, a jeden z tych sklepów powiedziałbym że jest mikro i mówi o 2-10 sztukach, to może coś też w większych się odkibluje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a potem powiedzą, że będą mieli dostawę na mikołaja :-D i tak w kółko.... DELL w USA ludziom pisze, że dostawy zrealizują w lutym/marcu 2021 r. btw :-D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jigoku napisał:

a potem powiedzą, że będą mieli dostawę na mikołaja :-D i tak w kółko.... DELL w USA ludziom pisze, że dostawy zrealizują w lutym/marcu 2021 r. btw :-D 

No czyli prawie wszystko się zgadza, mały być na święta i będą tylko te wielkanocne.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jigoku napisał:

a potem powiedzą, że będą mieli dostawę na mikołaja :-D i tak w kółko.... DELL w USA ludziom pisze, że dostawy zrealizują w lutym/marcu 2021 r. btw :-D 

Jakby 1 tak powiedział, no spoko... ale 2 CAŁKOWICIE różne sklepy? Widocznie taką dostali datę od producenta/hurtowni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MadSpot napisał:

Jakby 1 tak powiedział, no spoko... ale 2 CAŁKOWICIE różne sklepy? Widocznie taką dostali datę od producenta/hurtowni. ;)

Komputronik też twierdzi, że w listopadzie spodziewają się większej dostawy. 

komp.png

Edytowane przez 7Frihu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, 7Frihu napisał:

Komputronik też twierdzi, że w listopadzie spodziewają się większej dostawy. 

Przepraszam... jaki sklep? Nazwa jakby coś mi mówi, ale raczej pierwsze słyszę.

Wiem, wiem... ;)

Ogólnie jak ktoś "poluje" na Ventusa z janusztronik.pl, to od razu niech wbija na żulix.pl i bierze... też jest w tej samej cenie. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gorzej niz w pierwszych 3 tygodniach po premierze. Najpierw sklepy gadaly ze w polowie pazdzienika a najpozniej do konca pazdzienika zrealizuja zamowienia z preorderow. Teraz gadanie o jakims listopadzie ze dostana niby jakies malenkie sklepy po 2-10 kart. Jasne ta liczba to jest pewnie ilosc sztuk kart u dystrybutora. A to pewnie Jacek zaklepie sobie najszybciej. Jest taka masakra z dostepnoscia tych kart na swiecie, ze w glowie sie to nie miesci. Popatrzcie na reddita, jak ktos tam dostanie karte to sie chwali ze, prawie placze ze szczescia. Wszyscy mu gratuluja i zazdroszcza tego. Skoro w takich krajach jak francja, niemcy, uk a nawet usa i kanada maja problemy to u nas musi byc jeszcze gorzej. Wielkie sklepy juz nawet przewiduja ze karty w tym roku to beda tak jak do tej pory 2-3 sztuki na caly tydzień i to w niektorych sklepach. Tylko u nas panuje jeszcze optymistyczny wariand listopad :P Przyjdzie listopad to Wan napiszą ze pod koniec. Pod koniec listopada napisza ze w polowie grudnia. A w polowie grudnia napisza ze juz nie ma szans do stycznia. Tak czy siak sporo osob wylapie swoje karty a to jedna dostanie z preordera, kilka innych osob kupi w zlotym strzale i jakos to bedzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie już zaraz AMD nadchodzi z odsieczą. ?

Ohh wait, przecież jeszcze premiery nie było, a już podali wytyczne jak walczyć ze scaplerami, krótką mówiąc papier pogania papier, a jeszcze do kolekcji dojdą nowe Ryzeny i PS5/XBX ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyloby zeby sklepy np jak w proshop ( https://www.proshop.pl/RTX-30series-overview ) zrobily podstrone z tabelka. Ilosc zamowien(kolejka), ilosc kart w drodze, karty otrzymane i daty dostaw ktore juz doszly od dystrybutora. Wtedy mniej wiecej moglibysmy sobie zalozyc ile kart dostaje dany sklep i kiedy mniej wiecej otrzymamy nasz egzemplarz. Nawet jesli dostaja male ilosci i wyszedlby np luty to lepiej po prostu wiedziec na czym sie stoi.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junusztronik tuf oc dostępny ładnie się tam bawią i juz ni ma pewnie "Pan Jacuś zaklepał na wesele"

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaca już wszystkie botem wykupił, ale bez obaw, na allegro dla wszystkich wystarczy, proszę się nie przepychać! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam was (hehe nie nadążam czytać ten wątek) i trochę nie kumam:

1. Skąd hate na wygórowane ceny. Tak działa rynek: popyt vs podaż i te spawy. Nie cieszę się, że muszę przepłacić ponad 1k za kartę, ale nikt mi siłą tych pieniędzy nie zabrał. Sam zdecydowałem zapłacić więcej za produkt który jest mi potrzebny <teraz>. Tak jest wszędzie – nie tylko z kartami graficznymi :) Wyobrażam sobie, że w czasach pandemii za nowe Ferrari też ktoś dopłaca $$$ żeby dostać szybciej niż inni :D Wniosek z tego taki: boli bieda.

2. Sklepy obsługujące nowe zamówienia (droższe) niż pre-ordery trochę nie rozumiem. Tzn, może nie powinni byli robić pre-orderów, albo anulować wszystkie i przeprosić za sytuację. Przynajmniej sprawa by była jasna dla klienta, a BPR ograniczony. I spokojnie by sobie zarobili dodatkowe 100-200K na tych kartach, całkowicie ich rozumiem - biznes jest nastawiony na maksymalizację zysku, a nie na zbieraniu dobrych opinii na forum.

3. Pardon, ale uważać że opinia publiczna na forum w jakiś sposób wpłynie na kondycję finansową największych sklepów el jest bardzo naiwna. 99,99% klientów nie trafia do tych sklepów z forum.

4. Proshop (dk) zachował się bardzo fair publikując na bieżąco szczere dane – ile jakich kart dostaje, ile ma preorderów itp. Prędzej zapłacę +1k w takim sklepie, niż w takim który nic nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

Jaca już wszystkie botem wykupił, ale bez obaw, na allegro dla wszystkich wystarczy, proszę się nie przepychać! ?

Nie martw się Jacuś niedługo pójdzie do sauny i już nie wróci :rotfl:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...