Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, aureumchaos napisał:

Fajnie jakby w koncu amazon u nas byl. Kiedys kupowalem u nich podkladke zelowa pod zyroskop do heli i koszt wysylki ze stanow wyszedl mi wiecej niz sama podkladka xD

magazyny są, https://www.amazon.de/ jest po polsku, ponoć mają wchodzić niebawem do Polski

34f892b44de699924c12da1814ce

ktoś się bardzo stara żeby nie wyśledzili skąd ma kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zhao napisał:

Błagam Cie - nie rób tego dla swojego dobra :E

zależy kiedy ją dostanie z xcomu bo święta fajnie spędzić z rtx- em i  P_20201014_094758.jpg.6bd9b24f8a001b3d4ca34b98e107ab3b.jpgnowymi grami nawet większym  kosztem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lego Batman Rules napisał:

Za 4.5 to Strixa wziąłem z datą dostępności na 19 Listopada, nie wiem czy byłbym skłonny tyle dać za TUFa. Jak Ci zależy na czasie to bierz, na moje to z X-Komu można się spodziewać kart wtedy kiedy statki dopłyną i to pod warunkiem, że ominą: piratów, sztormy, awarie, mielizny, braki w paliwie, góry lodowe i całą masę innych przeszkód. Sam w X-Koma przestałem już wierzyć i poszukałem karty gdzie indziej.

Kolejny raz piszesz chyba o jakiejś "dacie dostępności" skąd się to wzięło u Ciebie ten 19 listopada, z tabelki w mailu od xkom?? Jeżeli tak, a zakładam że innej "daty dostępności" nie ma to nie powielaj tego proszę bo to bzdura i te daty są automatycznie nadawane przez system i jak termin mija to nie dostajesz nawet maila info że coś miałeś dostać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MadeThug napisał:

Kolejny raz piszesz chyba o jakiejś "dacie dostępności" skąd się to wzięło u Ciebie ten 19 listopada, z tabelki w mailu od xkom?? Jeżeli tak, a zakładam że innej "daty dostępności" nie ma to nie powielaj tego proszę bo to bzdura i te daty są automatycznie nadawane przez system i jak termin mija to nie dostajesz nawet maila info że coś miałeś dostać. 

True, ja mam datę dostępność 02.10.2020 czyli na dokładnie 3 tygodnie temu :kwasny:

Nawet nie chciało się nikomu podesłać maila z nową datą. :E

Edytowane przez dadi82
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mozonek napisał:

Głupie pytanie bo to moja pierwsza "premiera" gpu do piecyków. Czy wcześniej też taka januszeriada się odwalała? 

przy RTX 2080 ti to co niektórzy palnęli w cholerę i kupili po 6 miesiącach jak była "normalna" dostępność

i w zasadzie każdemu radze to samo :D

Teraz, dadi82 napisał:

True, ja mam datę dostępność 02.10.2020 czyli na dokładnie 3 tygodnie temu :kwasny:

czyli od 3 tygodni sobie giercujesz pokątnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Cpt Randall napisał:

Taka ciekawostka dla ludzi czekających na karty od MSI ze sklepu na X.
Normalnie tylko czytam ale założyłem konto specjalnie.
Odbierałem dwa tygodnie temu nową mysz w salonie (stara stolica) więc stwierdziłem że zapytam gości za ladą.

Także jak widać od typów idzie coś wyciągnąć więcej niż magiczne dwa słowa na P i G.
Oczywiście nie wiadomo na ile dobrze doinformowani są w rzeczywistości i szczerze mówiąc nie wiem czy przez "każdego wariantu" rozumieją też inne marki niż MSI.

Niestety co do ilości tygodniowo to gość CI skłamał (nie jest to 30 sztu, tym bardziej jednego modelu) żebyś nie upadł na podłogę z wrażenia, było to mówione jakie to są ilości, a w ostatnim tygodniu niektórych modeli nie było wcale więc można powiedzieć komuś że "będzie lepiej" bo gorzej nie może.

Edytowane przez MadeThug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MadeThug napisał:

Niestety co do ilości tygodniowo to gość CI skłamał (nie jest to 30 sztu, tym bardziej jednego modelu) żebyś nie upadł na podłogę z wrażenia, było to mówione jakie to są ilości, a w ostatnim tygodniu niektórych modeli nie było wcale więc można powiedzieć komuś że "będzie lepiej" bo gorzej nie może.

Dlatego pisałem, że trzeba to brać piąte przez dziesiąte co oni mówią.
Bardziej ciekawostka niż legitne info.... ale kto wie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2020 o 13:49, Creati2k napisał:

Nie to nie gaming tylko TUF :)  Gaming jeszcze wisi :P 

Anulowałem je właśnie.

tuf.png

To w koncu anulowales to zamowienie czy dostales te karte bo sie pogubilem a chcialem troszke "pojechac" x-komowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, l3w1k napisał:

To w koncu anulowales to zamowienie czy dostales te karte bo sie pogubilem a chcialem troszke "pojechac" x-komowi?

TUF'a anulował, Gigabyte gaming zostawił i dalej w realizacji jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Auberon napisał:

przy RTX 2080 ti to co niektórzy palnęli w cholerę i kupili po 6 miesiącach jak była "normalna" dostępność

i w zasadzie każdemu radze to samo :D

czyli od 3 tygodni sobie giercujesz pokątnie ;) 

No na to by wychodziło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MSF Koi napisał:

TUF'a anulował, Gigabyte gaming zostawił i dalej w realizacji jest.

Ok bo Tufa-a niby chcieli mu wyslac bo mieli na stanie.....i co anulowal w momencie kiedy dostal juz list przewozowy czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MadeThug napisał:

Kolejny raz piszesz chyba o jakiejś "dacie dostępności" skąd się to wzięło u Ciebie ten 19 listopada, z tabelki w mailu od xkom?? Jeżeli tak, a zakładam że innej "daty dostępności" nie ma to nie powielaj tego proszę bo to bzdura i te daty są automatycznie nadawane przez system i jak termin mija to nie dostajesz nawet maila info że coś miałeś dostać. 

Chłopie, napisałem proszę Ciebie, że "Sam w X-Koma przestałem już wierzyć i poszukałem karty gdzie indziej.". Mianowicie tutaj: https://www.pcomp3000.pl/asus-rog-strix-rtx-3080-oc-10gb-hdmi-dp-rog-strix-rtx3080-o10g-gaming-sklep-kozienice-radom-p-3592.html

I dzwoniąc tam, mam potwierdzenie, że na 95% karta będzie tam dostępna 19 Listopada i tego dnia wysłana do mnie zaraz po opłaceniu zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MadeThug napisał:

17 września to mało znaczące info, godzina zamówienia? 

21 chyba, więc pewnie wiosna 2021...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na AMD i jak będzie walczyć z 3080 to spodziewajmy się obniżek ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Lego Batman Rules napisał:

Chłopie, napisałem proszę Ciebie, że "Sam w X-Koma przestałem już wierzyć i poszukałem karty gdzie indziej.". Mianowicie tutaj: https://www.pcomp3000.pl/asus-rog-strix-rtx-3080-oc-10gb-hdmi-dp-rog-strix-rtx3080-o10g-gaming-sklep-kozienice-radom-p-3592.html

I dzwoniąc tam, mam potwierdzenie, że na 95% karta będzie tam dostępna 19 Listopada i tego dnia wysłana do mnie zaraz po opłaceniu zamówienia.

tak z ciekawości, jak szukasz takich sklepów? po prostu wszystko co handluje sprzętem komputerowym na ceneo & ręczny check? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, l3w1k napisał:

To w koncu anulowales to zamowienie czy dostales te karte bo sie pogubilem a chcialem troszke "pojechac" x-komowi?

Według x-komu żadne zamówienie z 25 września na TUF-a nie zostało zrealizowane, a nie masz żadnych podstaw, by "pojechać" sklepowi bez jakiegokolwiek dowodu, że faktycznie doszło do wysyłki tej konkretnej karty w ramach zamówienia z tego dnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lego Batman Rules napisał:

Chłopie, napisałem proszę Ciebie, że "Sam w X-Koma przestałem już wierzyć i poszukałem karty gdzie indziej.". Mianowicie tutaj: https://www.pcomp3000.pl/asus-rog-strix-rtx-3080-oc-10gb-hdmi-dp-rog-strix-rtx3080-o10g-gaming-sklep-kozienice-radom-p-3592.html

I dzwoniąc tam, mam potwierdzenie, że na 95% karta będzie tam dostępna 19 Listopada i tego dnia wysłana do mnie zaraz po opłaceniu zamówienia.

Dlatego zapytałem skąd i dodałem "bo jeżeli z tabelki w mailu od xkom..." Żaden sklep raczej nie ma potwierdzenia co do ilości sztuk w dostawie, tym bardziej tak odległej. Mają info kiedy się spodziewać dostawy i czy są opóźnienia ale żeby dać komuś gwarancję że dostanie coś np. 19 listopada to trochę podobnie jak z mailami od x... To bardziej powinno być 50/50, będzie jak będzie. No cóż, trzeba trzymać kciuki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slvr napisał:

tak z ciekawości, jak szukasz takich sklepów? po prostu wszystko co handluje sprzętem komputerowym na ceneo & ręczny check? 

Nie, napisałem do scalpera wystawiającego kartę na Allegro z pytaniem z jakiego to jest sklepu i mi odpisał, że z tego. Później to już po prostu do nich dzwoniłem i jak się pojawiła karta do kupienia, to kupiłem (jestem z jedną z tych dwóch osób, które kupiły dwa produkty).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już dwa miesiące bez kompa to wytrzymam jeszcze parę miesięcy. Daruję sobie tego TUFa OC za 4500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MadeThug napisał:

Dlatego zapytałem skąd i dodałem "bo jeżeli z tabelki w mailu od xkom..." Żaden sklep raczej nie ma potwierdzenia co do ilości sztuk w dostawie, tym bardziej tak odległej. Mają info kiedy się spodziewać dostawy i czy są opóźnienia ale żeby dać komuś gwarancję że dostanie coś np. 19 listopada to trochę podobnie jak z mailami od x... To bardziej powinno być 50/50, będzie jak będzie. No cóż, trzeba trzymać kciuki.  

Nie ufam im bezgranicznie, ale z rozmowy wydają się sklepem co nie leci w kulki, opinie też mają dobre. 95% szans na 19 Listopada tutaj to i tak dla mnie więcej niż "problem globalny" z X-kom.

Edytowane przez Lego Batman Rules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lego Batman Rules napisał:

Nie ufam im bezgranicznie, ale z rozmowy wydają się sklepem co nie leci w kulki, opinie też mają dobre. 95% tutaj to i tak dla mnie więcej niż "problem globalny" z X-kom.

W ogóle całkiem zapomniałem o tym sklepie, poniekąd znam nawet właściciela jednego z dwóch punktów i jestem w stanie stwierdzić, że jest to osoba godna zaufania.

Jakbym wcześniej sobie o tym przypomniał, to może nie musiałbym się martwić swoim miejscem w kolejce X-Kom, ale kombinować już mi się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mam pytanie. Jak celuje w 4K i 60 FPS i grac na ultra gdzie sie da to ma dla mnie roznica w tych kartach myslicie? Kolor i iskierki sa mi drugorzędne, lubie ladna grafe i 60 fps... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, qjin napisał:

Według x-komu żadne zamówienie z 25 września na TUF-a nie zostało zrealizowane, a nie masz żadnych podstaw, by "pojechać" sklepowi bez jakiegokolwiek dowodu, że faktycznie doszło do wysyłki tej konkretnej karty w ramach zamówienia z tego dnia. 

no  tak  dlatego pytam ? Nie rozumiem tej akcji z Tuf-em i nie bede temtu dalej ciagnal....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lego Batman Rules napisał:

Nie ufam im bezgranicznie, ale z rozmowy wydają się sklepem co nie leci w kulki, opinie też mają dobre. 95% tutaj to i tak dla mnie więcej niż "problem globalny" z X-kom.

No tak przejrzałem tą ofertę, rozumiem że kupowałeś jak była dostępna i miała też tą datę od 19 listopada. Sprzedali 2 sztuki i zamknęli sprzedaż. Czyli sklep wie że będzie miał (oby) 2 sztuki za prawie miesiąc. No to też obrazuje jak wyglądają dostawy 3080tek w Polsce i nie tylko.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze ustawiam distilla? Screen: https://take.ms/jpZBZ coś takiego miałem ustawionego na stronie wyszukiwania rtx 3080 w ME i innych sklepach i nic nie znajdowało, mimo to że widziałem w ME zmianę statusu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...