Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dajmy się zwariować, że 5000 zł za rtx 3080 to jest okazja. Nie dajmy zarabiać spekulantom. Trzeba siedzieć na dupie i czekać. W końcu ruszą te dostawy. Teraz jest najgorszy tydzień od czasu premiery i jeszcze z 2 tygodnie tak będzie. W drugiej połowie listopada kolejki powinny ruszyć. Tego się trzymam.

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, migal napisał:

Też jestem wkurzony, ale tak naprawdę to wina Jacusia jest w 50%. A w drugiej połowie tych łomów, którzy kupują od niego po 10k karty. Nie kupowaliby, nie byłoby takiej chorej sytuacji. A tak Jacuś sobie zwietrzył interes na baranach to co ma nie skorzystać, skoro ma dojścia do kart, eh...

Ja tam Jacka rozumiem w tym wzgledzie. Golic frajerow. Ale nie powinien tak ostentacyjnie dzialac bedac kojarzonym z firma Komputronik. Widocznie mu to nieprzeszkadza, takze maly Google Bombing tez mu sie przyda. Jako reklama. Wiec powtorzmy.

Pan Jacek Beneturski działający na allegro pod nazwa 'profuturo' i bedacy franczyzobiorca Komputronik we Włocławek, sprzedaje karty RTX serii 30 po zawyzonych cenach na Allegro specjalnie sie z tym nie kryjac. Mysle, ze dodatkowa reklama w Google bardzo sie przyda. :) Niech polski scalping cenowy rosnie! 

Wszystkie informacje wyciagniete z pierwszych stron Googla, takze nic specjalnego tutaj nie podaje. Moze tylko to, ze na jednej tacy.

 

Edytowane przez wincyjognia
  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że Pan Jacek Beneturski działający na allegro pod nazwa 'profuturo' i bedacy franczyzobiorca Komputronik we Włocławek, specjalnie zawyża ceny sprzedawanych produktów, a Komputronik nic z tym nie robi dając mu coche przyzwolenie na oszukiwanie i naciąganie klientów?

Edytowane przez darkfool
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem az tak ostry w osadach skoro Komputronik oficjalnie mowi, ze nic nie wie o fakcie, a pan Jacek jest oddzielnym podmiotem. Czy sprzedaje produkty o zawyzonych cenach korzystajac z dostawców Komputronik? Tego nie powiem, bo nie wiem, skoro Komputronik mowi, ze to tajemnica handlowa. Do sprawy wrocimy :)

Edytowane przez wincyjognia
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, romcio703 napisał:

Poprostu jest cwaniakiem który pędzluje chorych ludzi dających 10k za taką kartę.

Ale nikt nie ma z tym problemow, przeciez nie on pierwszy i nie ostatni. Tylko dlaczego tak duzo wskazuje na to, ze jest on powiazany z firma Komputronik, ktora przyjela preordery na te karty, a co wiecej jednemu koledze z forum bez ostrzezen USUNELA PREORDER na dokladnie ta karte bez podania przyczyn. 

  • Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo zdanie mam o tym temacie, choroba psychoza itd..,

ludzie opamiętajcie się macie już narobione ponad 18,6k postów nie licząc moich. 

Edytowane przez romcio703

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, stanko11 napisał:

Nie dajmy się zwariować, że 5000 zł za rtx 3080 to jest okazja. Nie dajmy zarabiać spekulantom. Trzeba siedzieć na dupie i czekać. W końcu ruszą te dostawy. Teraz jest najgorszy tydzień od czasu premiery i jeszcze z 2 tygodnie tak będzie. W drugiej połowie listopada kolejki powinny ruszyć. Tego się trzymam.

Kolejki się ruszą od razu jak AMD będzie miało ponadprzeciętną dostępność swoich kart.

Samsung nie podoła, to Jensen nic nie zrobi... blablablabla... ile razy to było tu słychać. Mają pochowane układy i czekają na ruch AMD. Zresztą były już informacje (co prawda niepotwierdzone) mówiące, że to celowe zagranie ze słabą dostępnością. ;)

Do Pana wyżej, który namawia do kart za 5k - nie chce mi się ciebie cytować (gdzieś tam twój post jest na poprzedniej stronie). Nie ma głupich i "poszedł won z tymi januszowymi cenami... do Brukseli." Napisałem niemiło, bo inaczej niemożna. Takie posty pokazują jak daleko w stanie są posunąć się janusze lub ich koledzy aby tylko sprzedać... ale powiadam wam... słomy z butów nie da się ukryć. To widać! :P

Edytowane przez MadSpot
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MadSpot napisał:

Kolejki się ruszą od razu jak AMD będzie miało ponadprzeciętną dostępność swoich kart.

Samsung nie podoła, to Jensen nic nie zrobi... blablablabla... ile razy to było słuchać. Mają pochowane układy i czekają na ruch AMD. Zresztą były już informacje (co prawda niepotwierdzone) mówiące, że to celowe zagranie ze słabą dostępnością. ;)

Do Pana wyżej, który namawia do kart za 5k - nie chce mi się ciebie cytować (gdzieś tam twój post jest na poprzedniej stronie). Nie ma głupich i "poszedł won z tymi januszowymi cenami... do Brukseli." Napisałem niemiło, bo inaczej niemożna. Takie posty pokazują jak daleko w stanie są posunąć się janusze lub ich koledzy aby tylko sprzedać... ale powiadam wam... słomy z butów nie da się ukryć. To widać! :P

Nic nie maja pochowane, bo nie mają co chować:E  wstrzymanie 20GB przez to , ze niby czekają na ruch AMD to też bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, romcio703 napisał:

To samo zdanie mam o tym temacie, choroba psychoza itd..,

ludzie opamiętajcie się macie już narobione ponad 18,5k postów nie licząc moich. 

Nie rozumiem, opamietac sie w czym? Jest to premiera jesieni, roku lub nawet 2 lat i trzeba na biezaco pietnowac i pokazywac patologie z tym zwiazane. Poza tym, jestesmy na forum czy w klasztorze? No panie, co pan piszesz?

  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Mikey1902 napisał:

4500zl za TUF OC

Tyle to dałbym za 3090.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jak uważasz każdy ma prawo powiedzieć co myśli - a to wątek o zakupach. Widzę że co poniektórym ciśnienie skoczyło, ale odwiecznych praw ekonomii nie oszukacie. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Konradox napisał:

Ok jak uważasz każdy ma prawo powiedzieć co myśli - a to wątek o zakupach. Widzę że co poniektórym ciśnienie skoczyło, ale odwiecznych praw ekonomii nie oszukacie. Pożyjemy zobaczymy.

Dokładnie, a póki co komentujemy na biezaco sytuacje rynkowe. To nie nasza wina, ze pan Jacek jest na tapecie w tym tygodniu. Tak wyszlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MadSpot napisał:

 Mają pochowane układy i czekają na ruch AMD. Zresztą były już informacje (co prawda niepotwierdzone) mówiące, że to celowe zagranie ze słabą dostępnością. ;)

Skąd Ty bierzesz takie teorie? Matko bosko, serio postanowili nie zarabiać kokosów? Wytłumacz mi proszę Twój tok rozumowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pitt_34 napisał:

Nic nie maja pochowane, bo nie mają co chować:E

Tego nie wiem ja ani Ty. 

 

1 minutę temu, Pitt_34 napisał:

wstrzymanie 20GB przez to , ze niby czekają na ruch AMD to też bajka.

20GB nigdy oficjalnie w planach nie było, więc niby dlaczego mieliby wycofywać się z wersji 20GB, której zaznaczę jeszcze raz - nigdy OFICJALNIE nie było. Ktoś sobie ćwierknie na twitterku i już każdy - będzie to i tamto. Dopóki nie ma oficjalnego info, to za przeproszeniem gówno będzie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu o 20GB w 3080, a wg przeciekow w Timespy to nowe AMD klepie 3080 i to PORZADNIE. Piekna to bedzie jesien, nie zapomne jej nigdy :)

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz o tym mowilismy, nie chodzi o to ze ktos sprzedaje drozej bo wiadomo, ze mamy wolny rynek. Chodzi o to ze sklepy oszukuja bo teoretycznie byla 1 karta na osobe, i wg kolejnosci zamowien, a jak juz zdazylismy zauwazyc np. komputronik (inni pewnie tez) nie sprzedaja wg kolejnosci zakupu i jeszcze kilka kart na osobe. ( np taki Jacek :D )

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lldit napisał:

Juz o tym mowilismy, nie chodzi o to ze ktos sprzedaje drozej bo wiadomo, ze mamy wolny rynek. Chodzi o to ze sklepy oszukuja bo teoretycznie byla 1 karta na osobe, i wg kolejnosci zamowien, a jak juz zdazylismy zauwazyc np. komputronik (inni pewnie tez) nie sprzedaja wg kolejnosci zakupu i jeszcze kilka kart na osobe. ( np taki Jacek :D )

Czyzby rozmawiamy o x-kom? :) Mysle, ze to doswiadczenie nauczy wiele sklepow paru rzeczy w social media marketingu, bo aktualnie jest na poziomie zwiazku radzieckiego - morda w kubel i pan nie cwaniakuj, a karta jak bedzie, to bedzie (w miedzyczasie sklep sprzedaje na lewo 15 sztuk karty, na ktora masz preorder).

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wincyjognia napisał:

a wg przeciekow w Timespy to nowe AMD klepie 3080 i to PORZADNIE.

Niech klepie -  Ja podchodzę do tego ostrożnie - uwierzę jak zobaczę =  realne testy - Kto wie może AMD uznało,że produkcja rowerów się nie opłaca

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to klepie wersja inżynieryjna zbliżona do 6900XT w FireStrike ale nie w TimeSpy. Tak więc przekazujcie rzetelne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeszcze zrozumiałbym że sklepy opychają karty na boku po zawyżonej cenie kitrając się z tym. Ale podniesienia cen „ot tak” przez Proline czy Januszotronik nie wybaczę. Te dwa sklepy są u mnie spalone. A szkoda bo w marcu 80% kompa kupiłem w Proline. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-kom stwierdził że nie jest to możliwe żeby karta mogła iść do Creati2k ponieważ zdjęcie nie jest z realizacji, a z anulacji zamówienia xDD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Stona napisał:

Skąd Ty bierzesz takie teorie?

Dokładnie z tych samych plotek, które mówią że Samsung nie wyrabia z produkcją.

5 minut temu, Stona napisał:

Matko bosko, serio postanowili nie zarabiać kokosów? Wytłumacz mi proszę Twój tok rozumowania.

Kto wie co siedzi w głowach marketingowców Nvidii. Jak wiemy są oni mistrzami. Sprytne zagranie magika ze słabą dostępnością pozwoliło wywindować ceny absurdalnie (miało być tańsze od 2080Ti, a się prawie(?) zrównuje). Ludzie kupują? Kupują - hajp zrobił swoje. A gdy będzie normalna dostępność w zwykłych sklepach i normalnych cenach, to też będą kupować? Będą, co oznacza że kokosy też będą zbijać. Wiernych Nvidii jest bardzo dużo - cokolwiek pokażą czerwoni oni i tak kupią od zielonych. Zagranie takie pozwoliło zamazać babola cenowego Turinga.

AMD o tyle zrobi dobrze swoją premierą, że nagle Nvidia zacznie wypluwać z rękawa więcej Ampere - pomimo rzekomej słabej dostępności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MadSpot napisał:

Tego nie wiem ja ani Ty. 

 

20GB nigdy oficjalnie w planach nie było, więc niby dlaczego mieliby wycofywać się z wersji 20GB, której zaznaczę jeszcze raz - nigdy OFICJALNIE nie było. Ktoś sobie ćwierknie na twitterku i już każdy - będzie to i tamto. Dopóki nie ma oficjalnego info, to za przeproszeniem gówno będzie. :P

To albo nie widzisz co się dzieje albo udajesz, ze nic się nie dzieje.

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtopic, poleci ktoś jakieś biurko na 2 monitory? 27' zwykły i 34' ultrawide

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...