Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Te karty są jak Covid niby jest ale nikt nie zna osobiście kogoś kto je/go ma ?

dzięki tej premierze kilka osób dorobi się pokaźnego majątku po tym co widać na allegro. Śmieszne jest to, że ludzie sprzedawali 2080ti po 2500 żeby dopłacić 1000 pln do 3080 a teraz ta dopłata wynosi nawet 2500pln 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, RozQ napisał:

Te karty są jak Covid niby jest ale nikt nie zna osobiście kogoś kto je/go ma ?

dzięki tej premierze kilka osób dorobi się pokaźnego majątku po tym co widać na allegro. Śmieszne jest to, że ludzie sprzedawali 2080ti po 2500 żeby dopłacić 1000 pln do 3080 a teraz ta dopłata wynosi nawet 2500pln 

U mnie w pracy już 3 osoby, z których jedna przechodzi ciężko w szpitalu i w sumie lekko po 30 i raczej wysportowana za to nie znam nikogo kto by miał raka czy hiv.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacula.jpga

jacula.jpg

Edytowane przez Zhao
Family photo
  • Like 1
  • Haha 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, MarMig napisał:

ja mam wodne i procek chodzi sobie spokojnie od 4500-4600 przy 50-60 C na zadnym innym chlodzeniu nie bedziesz mial takiego stabilnego taktowania i niskich temp.

Ji dziekuje za zdjecia wyglada super, zamowilem zotac tak samo i tez mial isc pod block. Jak zmieni ci sie pomysl zanim odbiore swoja to dawaj znac jestem zainteresowany ?

Ostatnie pytanko a jaka temp masz na karcie przy takim taktowaniu ? 

To ciekawe. Przy pełnym obciążeniu takie temperatury? U mnie na Liquid Freezerze 280 temperatury w grach to koło 65, a przy renderowaniu nawet 75.

Z testu na purepc przy dobrym AiO mieli nawet wyższe https://www.purepc.pl/test-procesora-amd-ryzen-9-3900x-jeszcze-wincyj-rdzyniuf?page=0,27

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, MarMig napisał:

ja mam wodne i procek chodzi sobie spokojnie od 4500-4600 przy 50-60 C na zadnym innym chlodzeniu nie bedziesz mial takiego stabilnego taktowania i niskich temp.

Ji dziekuje za zdjecia wyglada super, zamowilem zotac tak samo i tez mial isc pod block. Jak zmieni ci sie pomysl zanim odbiore swoja to dawaj znac jestem zainteresowany ?

Ostatnie pytanko a jaka temp masz na karcie przy takim taktowaniu ? 

pomysł się może zmienić tylko o tyle, że będzie 3090 :-D  temp. 31-33 stopnie, ale komp stoi w "komórce" (chłodno) + sporo radiatorów. ale ten blok i tak jest naprawdę niezły, recenzje ma bardzo dobre, udana konstrukcja ?? a sam zotac nie ma sie do czego przyczepić w 3d mark  port royale 12200-12300 wyciąga więc naprawdę nieźle, nie crashuje, nie śpiewają cewki jak pijani na weselu :-D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topowe  CPU i chłodzenie jakąś  dmuchawką  to się Nie Dodaje ,to jest bez sensu .

''Customowe''   LC albo jakieś dobre  AiO  to jest podstawa

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, RozQ napisał:

Te karty są jak Covid niby jest ale nikt nie zna osobiście kogoś kto je/go ma ?

dzięki tej premierze kilka osób dorobi się pokaźnego majątku po tym co widać na allegro. Śmieszne jest to, że ludzie sprzedawali 2080ti po 2500 żeby dopłacić 1000 pln do 3080 a teraz ta dopłata wynosi nawet 2500pln 

No ja mialem:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bemx2k napisał:

Topowe  CPU i chłodzenie jakąś  dmuchawką  to się Nie Dodaje ,to jest bez sensu .

''Customowe''   LC albo jakieś dobre  AiO  to jest podstawa

Liquid Freezer 280 to dmuchawka? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RozQ napisał:

sam dałem ciała zamawiając wersję bez OC ale nie sądziłem, że będzie taka bieda

No nie róbmy jaj. a) TUF b) bez OC, to był jeden z najrozsądniejszych, wyważonych i racjonalnych wyborów. Dobry, chłodny, solidny. 80% userów i tak myśli o UV i schodzeniu z osiągów na rzecz kultury, a nie odwrotnie (kręcenie i żyłowanie). Do tego później wyszło, że OC, to tak naprawdę to samo co nonOC. Zatem trudno sobie robić wyrzuty z dobrego wyboru konstrukcyjnego (i dodatkowo rewelacyjnej ceny).

Dziś paradoksalnie wychodzi na to, że najlepiej zrobili Ci, którzy wybrali najgorsze konstrukcję, bo... chociaż je dostali, albo dostaną (?)
Jakiś absurd i szaleństwo. Zły wybór = dobry wybór, dobry wybór = zły wybór? Jakaś masakra ;).

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, jigoku napisał:

pomysł się może zmienić tylko o tyle, że będzie 3090 :-D  temp. 31-33 stopnie, ale komp stoi w "komórce" (chłodno) + sporo radiatorów. ale ten blok i tak jest naprawdę niezły, recenzje ma bardzo dobre, udana konstrukcja ?? a sam zotac nie ma sie do czego przyczepić w 3d mark  port royale 12200-12300 wyciąga więc naprawdę nieźle, nie crashuje, nie śpiewają cewki jak pijani na weselu :-D 

dzieki w takim wypadku zostaje przy swoim zalozeniu, do gry dzieciakowi nie bede wyszukiwal niewiadomo czego zwlaszcza ze nie bede podkrecal wyzej niz 2ghz bo nie ma sensu.

 

Kaczor ja mam 360/45 alphacool pompa 960 l/h i 6 went push pull. Chyba nigdy nie przekroczylem 65 C przy max podkreceniu. Aio to badziewie i nigdy nie da takich parametrow jak pozadna chlodnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MarMig napisał:

dzieki w takim wypadku zostaje przy swoim zalozeniu, do gry dzieciakowi nie bede wyszukiwal niewiadomo czego zwlaszcza ze nie bede podkrecal wyzej niz 2ghz bo nie ma sensu.

 

Kaczor ja mam 360/45 alphacool pompa 960 l/h i 6 went push pull. Chyba nigdy nie przekroczylem 65 C przy max podkreceniu. Aio to badziewie i nigdy nie da takich parametrow jak pozadna chlodnica

Na jakim napięciu procka? Pytam z ciekawości i oczywiście nie mam zamiaru się kłócić, bo jednak takie chłodzenie jakie masz u siebie to potwór ;) Jednakże Liquid Freezer II 280 to i tak jedno z lepszych AiO do Ryzenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dojechala do mnie buda O11 xl i docelowo mam 3 chlodnice 360 ( 2szt 45 i 1 szt 30) brak 3080 sprawia ze leza niepodlaczone ? moj 3900x siedzi na 1.375 ( na wyzszym napieciu nie bylo zadnych roznic poza wyzsza tem). Pamietam jak kupilem go i seryjnie plyta byla ustawiona na 1.5 ?ciarki mi przechodza tetaz jak o tym mysle. Jak bawilem sie klmatyzacja to udalo sie go podbic do 4,7 ale to smiechu bylo wiecej  niz te 100 mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, MarMig napisał:

dojechala do mnie buda O11 xl i docelowo mam 3 chlodnice 360 ( 2szt 45 i 1 szt 30) brak 3080 sprawia ze leza niepodlaczone ? moj 3900x siedzi na 1.375 ( na wyzszym napieciu nie bylo zadnych roznic poza wyzsza tem). Pamietam jak kupilem go i seryjnie plyta byla ustawiona na 1.5 ?ciarki mi przechodza tetaz jak o tym mysle. Jak bawilem sie klmatyzacja to udalo sie go podbic do 4,7 ale to smiechu bylo wiecej  niz te 100 mhz ?

1.375V i 60 stopni? Panie złoty to chłodnica chyba na zewnątrz? :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zrobie zdjecie, maly pokoik 8m2, 24C powietrze, przy 1.5v dobijaly do 70C. polecam przesiadke na normalne chlodzenie ✌️a z ciekawosci zobacze do ilu V warto zejsc nie tracac parametrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lys napisał:

Ja to chyba jednak kupię 6800XT ;)

Że względu na zużycie prądu czy dostępność? :-)

Zobaczymy pojutrze albo przy pierwszych testach, ale Igor's Lab wylicza, że BN też będzie brać ponad 300W.

https://www.igorslab.de/en/amd-radeon-rx-6000-the-actual-power-consumption-of-navi21xt-and-navi21xl-the-memory-and-the-availability-of-board-partner-card-exclusive/

Edytowane przez msky7300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś informacje na temat ventusa 3080 3x oc z xkomu? Zamówiłem 18stego września i 2x dostalem formułkę "czas oczekiwania do kilkunastu tygodni". Na ich stronie pojawiły się dopiero 2 oceny tej karty.

Edytowane przez czekamnartxa
interpunkcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarMig napisał:

jutro zrobie zdjecie, maly pokoik 8m2, 24C powietrze, przy 1.5v dobijaly do 70C. polecam przesiadke na normalne chlodzenie ✌️a z ciekawosci zobacze do ilu V warto zejsc nie tracac parametrow

Zrób 1.5v i włącz Cinebencha R20 na nawet 10 minut. Cos nie wierzę w to 70 stopni mimo wszystko :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, czekamnartxa napisał:

Ma ktoś jakieś informacje na temat ventusa 3080 3x oc z xkomu? Zamówiłem 18stego września i 2x dostalem formułkę "czas oczekiwania do kilkunastu tygodni". Na ich stronie pojawiły się dopiero 2 oceny tej karty.

Jeśli zamawiałeś 18.09 czyli dzień po premierze, dla porównania ja w dzień premiery 5 min po starcie czyli 17.09 o 15:05 i do tej pory nie mam karty oraz dostałem dzisiaj info, że za 2 tyg mi dadzą znać jaka jest sytuacja - pomyśl kiedy Ty otrzymasz. Ja może w grudniu...

Edytowane przez migal
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, migal napisał:

Jeśli zamawiałeś 18.09 czyli dzień po premierze, dla porównania ja w dzień premiery 5 min po starcie czyli 17.09 o 15:05 i do tej pory nie mam karty oraz dostałem dzisiaj info, że za 2 tyg mi dadzą znać jaka jest sytuacja - pomyśl kiedy Ty otrzymasz. Ja może w grudniu...

Dzięki za odpowiedź. Zamawiając dzień po premierze nastawiałem się, że dostanę kartę jeszcze w tym roku. Ale patrząc na to co się dzieje będą to raczej okolice marca 2021 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zam. na ventusa 3x oc z x-kom 17.09 przelew poszedł 15.08,potwierdzenie wysłali 15.20.Data dostępności z tabelki była 2020-09-24 a wczoraj dostałem maila że może to potrwać kilkanaście tygodni...  ostatnie cyfry zamówienia 139x

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co tu polować jak ceny są już totalnie z pupy. Nawet jak kupisz to utrata wartości będzie dramatyczna. W tym roku z resztą i tak oprócz CP2077 i tak nie ma w co grać a ten i tak nie będzie miał wysokich wymagań. Kurcze w najgorszym wypadku podepnę 32 cale 1440p i sobie ogram.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2020 o 10:21, Skitter napisał:

Dostałem fakturę na kartę z moreli ale w zamówieniu na stronie dalej wisi "nowe" rozumiem, że moja sytuacja nie zmieniła ani trochę do przodu?

U mnie ta sama sytuacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...