Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, migal napisał:

To gdzie ta ich zapewniana chronologia?

W d... znaczy tam, gdzie słonce nie dochodzi  i tyle pożytku jest z całego X-cum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zhao napisał:

W d... znaczy tam, gdzie słonce nie dochodzi  i tyle pożytku jest z całego X-cum

Wiadomo, ale jeśli oni już się zaczynają przyznawać do tego i zmieniać zdanie to można im smrodu narobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, msky7300 napisał:

Że względu na zużycie prądu czy dostępność? :-)

Zobaczymy pojutrze albo przy pierwszych testach, ale Igor's Lab wylicza, że BN też będzie brać ponad 300W.

https://www.igorslab.de/en/amd-radeon-rx-6000-the-actual-power-consumption-of-navi21xt-and-navi21xl-the-memory-and-the-availability-of-board-partner-card-exclusive/

Na dostępność ;) Jeśli uda mi się na premierę zamówić 6800XT którą dostanę przed końcem listopada, to po prostu ją wezmę. Zawsze mogę za pół roku z pewnie niewielką stratą odsprzedać jeśli nie będzie mi do końca odpowiadać, a nie widzi mi się czekanie do Q2 2021 na moją 3080tkę, sytuacja jest zwyczajnie śmieszna i nie zamierzam tego wspierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lys napisał:

Jeśli uda mi się na premierę zamówić 6800XT którą dostanę przed końcem listopada, to po prostu ją wezmę.

Nie nastawiałbym się na to - może być to samo co u zielonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jigoku napisał:

Bać się nie ma czego, jedynie co to trzeba się nauczyć tego i jest to czasochłonne i kaso-chłonne. Koszyk z częściami? Z tymi nie polecam, to zbierane rzeczy od lat (zaleta chłodzenia wodnego: części są standardowe i możesz ich używać nawet 10 lat bez problemu, zmieniasz tylko bloki pod konkretne komponenty) i łącznie pewnie z 10-15k spokojnie (dużo rzeczy sprowadzanych z USA, czy bezpośrednio od producentów itp.) - Bitspower, Singularity Computers, HardwareLabs, Heatkiller...

Na start trzeba brać rzeczy dostępne od ręki w PL, popularne - czyli najpewniej EKWB. Generalnie to nie jest miejsce na ten temat, bo to temat rzeka... nomen omen :-D 

Rozumiem, w takim razie zajmę się zbieraniem informacji. Jestem chwile po zakupie PC, zawsze można oddać chociaż szkoda :P  Za 4 lata najwyżej złoże swój pierwszy LC :D

20 godzin temu, Camillo91 napisał:

Ee lepiej już kupić 2 komody alex 36x70 i na nich jakiś sensowny blat położyć. 

Dla mnie idealnie, na małą bibliotekę ulubionych książek, perfumy, głośniki i resztę sprzętu, wszystko zależy od miejsca w pokoju

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olal 6800xt niech pokaza 6900xt , jaki jest sens kupowac nizszy model jak czekasz na 3080. Amd bedzie ponizej 3tys wiec musza tylko polazac mozliwosci w grach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Skitter napisał:

Ktoś wczoraj w nocy nieźle zadziałał na morele z 3090 zamówił prawie z każdego modelu po 2 sztuki jakiś "Ro...cz". Może liczy, że którąś szybciej dostanie albo było za dużo %??

Szerokim frontem :-D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .PaVLo. napisał:

Pan w Xkom jak dzwonił, aby poinformować mnie, że jestem na szarym końcu z zamówieniem TUFa, powiedział, że jak przychodzą 3080-tki, to najpierw trafiają do zestawów, które sprzedają się lepiej, a potem na realizację indywidualnych zamówień, więc szansa, że otrzyma się kartę w tym roku, jest znikoma.

Zamówienie z którego dnia? Wersja OC czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, FoxBLOODLINE napisał:

nie wiem skąd ma info o takiej dostawie, ale może coś z tego będzie :), xxcumxx ofc w czarnej d**ie

Jakiś skrócik z filmu bo tl;dw?

Edytowane przez ireniqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FoxBLOODLINE napisał:

nie wiem skąd ma info o takiej dostawie, ale może coś z tego będzie :), xxcumxx ofc w czarnej d**ie

Haha - myślałem czy nie dodać tego filmiku - X-cum jest w czarnej d..w końcu nazwa zobowiązuje

Godzinę temu, ireniqs napisał:

Jakiś skrócik z filmu bo tl;dw?

Statki -płyną wszędzie tylko nie do naszego ukochanego sklepu daty 5-25

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat w ostatnich dniach smutny się robi. W zeszłym tygodniu jeszcze co chwilę ktoś swoje zamówienie dostawał, pojawiały się strzały na ME czy Euro, a teraz taki zastój, że żal czytać.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bleszczynski napisał:

Ten temat w ostatnich dniach smutny się robi. W zeszłym tygodniu jeszcze co chwilę ktoś swoje zamówienie dostawał, pojawiały się strzały na ME czy Euro, a teraz taki zastój, że żal czytać.

To jest cisza przed burzą, spokojnie poczekaj na nowy tydzień to będzie się działo :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ReevoX napisał:

To jest cisza przed burzą, spokojnie poczekaj na nowy tydzień to będzie się działo :D.

dobrze, że żyjemy w czasach, gdzie pracodawca sam wysyła pracowników na HO :D można śledzić sytuację na spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, bleszczynski napisał:

Ten temat w ostatnich dniach smutny się robi. W zeszłym tygodniu jeszcze co chwilę ktoś swoje zamówienie dostawał, pojawiały się strzały na ME czy Euro, a teraz taki zastój, że żal czytać.

Z jednej strony kart nie ma, z drugiej jest coraz mnie osób chętnych na przepłacanie. Ci co chcieli na już "bo nie wyczymie", już jakoś zdobyli. Nie wydaje się to być problemem, na allegro zawsze coś się znajdzie dla napaleńców. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz trzeba sie przygotowac na bum z 3070 ? tym razem sie przygotowalem do zakupow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie szykuje - powinienem  złapać 3080 do 17 listopada i przy okazji RX się obada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już wszystko jedno, mogę czekać nawet i do kwietnia. Emocje związane z zakupem już dawno mi opadły, na nic nie poluję. Wywalone.

Czekam sobie teraz spokojnie i obserwuję rozwój wypadków.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ireniqs napisał:

Z jednej strony kart nie ma, z drugiej jest coraz mnie osób chętnych na przepłacanie. Ci co chcieli na już "bo nie wyczymie", już jakoś zdobyli. Nie wydaje się to być problemem, na allegro zawsze coś się znajdzie dla napaleńców. :P

O czym ty piszesz?

Karty schodza na allegro moment. średnia na pewno mniejsza niż 24 h. W ciągu doby zeszło kilka TUFów (5 szt) w cenach od 5199 do 5590. Zszedł Vision za 5199. Nawet zszedł Eagle za 4379 a dzis po godzinie czy dwóch Ventus za 4500 zł. Kart prawie nie ma i obawiam się że ceny będa szły do góru. 

Na OLX trudno powiedzieć bo połowa ogłoszeń jest nieaktualnych tylko jeszcze wiszą, no i ludzie boją się w ciemno komuś zapłacić 5000 zł więc transakcji pewnie trochę mniej.

Generalnie jest bardzo ale to bardzo słabo z kartami i schodzą w cenach +1000 zł na pniu.

 

Edytowane przez Konradox
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Konradox napisał:

O czym ty piszesz?

Karty schodza na allegro moment. średnia na pewno mniejsza niż 24 h. W ciągu doby zeszło kilka TUFów (5 szt) w cenach od 5199 do 5399. Zszedł Vision za 5199. Nawet zszedł Eagle za 4379 a dzis po godzinie czy dwóch Ventus za 4500 zł. Kart prawie nie ma i obawiam się że ceny będa szły do góru. 

Na OLX trudno powiedzieć bo połowa ogłoszeń jest nieaktualnych tylko jeszcze wiszą, no i ludzie boją się w ciemno komuś zapłacić 5000 zł więc transakcji pewnie trochę mniej.

Generalnie jest bardzo ale to bardzo słabo z kartami i schodzą w cenach +1000 zł na pniu.

 

Dzięki za wyjaśnienie i przepraszam za błąd, nie siedzę w temacie już tak natarczywie. Jeżeli jest tak, jak mówisz, to tym bardziej wywalone. :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ireniqs napisał:

Mnie już wszystko jedno, mogę czekać nawet i do kwietnia. Emocje związane z zakupem już dawno mi opadły, na nic nie poluję. Wywalone.

Czekam sobie teraz spokojnie i obserwuję rozwój wypadków.

No do kwietnia to może X coś wyśle -może dostąpisz tego zaszczytu od "największego" sklepu w naszym kraju:E

Ja już wole zapolować na takie MSI Trio

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

No to pierwsze X trio padło na forum po dwóch dniach użytkowania:cry:

Zdarza się - po co tu płakać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...