Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, heaven92 napisał:

Szkoda, ze placerholder tak jak i 3080 :( Ale moze to jakis znak xD

21 minut temu, AUTO6 napisał:

Jak ktoś dziś chce kupić RTXa 3070 to myślę, że najlepiej próbować na Morelach (poleciłbym też Proshop, ale niestety na premierę ograniczyli się tym razem do Skandynawii) i ewentualnie w Komputroniku (ale tu trzeba się spodziewać wysokich cen). Od X-kom trzymałbym się z daleka. No i bądźcie czujni bo karty mogą się na chwilę pojawiać jako dostępne do zamówienia wcześniej - czy to przypadkiem czy celowo aby pracownicy i ich znajomi co dostali cynk mogli zaklepać sobie pierwsze miejsca w kolejce. W każdym razie powodzenia wszystkim, dziś w wątku będzie ciekawie.

tumblr_ljh0puClWT1qfkt17.gif

Pacz pan ekspert wykrakal kilka minut przed strixem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MarMig napisał:

gdzie sie sprawdza kolejke zamowien

 

tak szybko nie sprawdzisz, zanim się zaktualizuje lista kupionych rtx'ów 3070 na morelach to pewnie minie kilka godzin :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na razie tego strixa za 3300 i poluje dalej. Ciekawe ile im zejdzie z wysyłką XD. Jak będzie słabo to go anuluje.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony to bardzo dobrze bo delikatnie chociaż rozładują się kolejki do 3080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MadeThug napisał:

z drugiej strony to bardzo dobrze bo delikatnie chociaż rozładują się kolejki do 3080

Czy ja wiem, widzisz jak tutaj koligeny piszą zamawiają 3070 i polują dalej xD 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3340 zł za RTX 3070? Cenę dowalili z grubej rury, a ludki i tak to biorą. Aż takie ciśnienie macie na te karty?

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, C#17 napisał:

Czy ja wiem, widzisz jak tutaj koligeny piszą zamawiają 3070 i polują dalej xD 

No ale jak dostępność jest lepsza i załóżmy większa część zamówień za 3-4 dni będzie miała karty u siebie to będą ludzie anulować rezerwację 3080. 

Poza tym nie mierz forum pc lab jako jakiegoś wyznacznika na Polskę czegokolwiek...   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MadeThug napisał:

No ale jak dostępność jest lepsza i załóżmy większa część zamówień za 3-4 dni będzie miała karty u siebie to będą ludzie anulować rezerwację 3080. 

Poza tym nie mierz forum pc lab jako jakiegoś wyznacznika na Polskę czegokolwiek...   

Skąd pomysł że lepsza dostępność? XD

Edytowane przez mikolaj2698

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, heaven92 napisał:

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASUS-GeForce-RTX-3070-DUAL-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2876851

pokazuje mi cenę na google 2699zł... jest sens z dwoma wiatrakami?

Dual to taka dosyć przaśna konstrukcja. Możesz sobie zobaczyć recenzje 2080tek z tym chłodzeniem i wyrobić opinię. Za 2700 bym jej nie brał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dostępności to napisałem wczoraj maila do janusztronika żeby obadać sytuację i miła pani odpowiedziała mi, że dostępność ma być ponoć identyczna jak w przypadku 3080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ten ventusik 3070 to wygląda jak dzieciaczek przy 3080 xD

f7640a8be99b5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Alyjen napisał:

Dual to taka dosyć przaśna konstrukcja. Możesz sobie zobaczyć recenzje 2080tek z tym chłodzeniem i wyrobić opinię. Za 2700 bym jej nie brał. 

No właśnie się zastanawiam. Ustawiłem sobie cenę graniczną 2800 za grafikę max (z premierowych). Za ponad 3 kafle na pewno nie kupię, ale chciałbym coś trio. 
Nie wiem w takim razie czy nie lepiej wziąć 2070super za ~1700 ..

Edytowane przez heaven92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, heaven92 napisał:

No właśnie się zastanawiam. Ustawiłem sobie cenę graniczną 2800 za grafikę max (z premierowych). Za ponad 3 kafle na pewno nie kupię, ale chciałbym coś trio. 
Nie wiem w takim razie czy nie lepiej wziąć 2070super za ~1700 w takim razie na razie..

a to sobie popatrz czy 2070 da radę zrobić to co chcesz i ile tych fpsów będziesz miał za złotówkę. 3070 ma rewelacyjny wskaźnik cena/wydajność ale przy cenie bliżej 2400 niż 3000, 
ten Asus zły nie jest, IMO lepszy od Ventusa ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie sklepy maja od 3200 asus strix wiec ceny beda wszedzie podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MarMig napisał:

wszystkie sklepy maja od 3200 asus strix wiec ceny beda wszedzie podobne

Wydaje mi się, że właśnie morele czy xkom będą miały ceny na poziomie. W przypadku janusztronika, media expert itd to ceny moga być wyższe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Alyjen napisał:

a to sobie popatrz czy 2070 da radę zrobić to co chcesz i ile tych fpsów będziesz miał za złotówkę. 3070 ma rewelacyjny wskaźnik cena/wydajność ale przy cenie bliżej 2400 niż 3000, 
ten Asus zły nie jest, IMO lepszy od Ventusa ;) 

Stąd pytanie czy taki asus - https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASUS-GeForce-RTX-3070-DUAL-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2876851
to dobra opcja, czy lepiej wziąć coś trio za 1000zł mniej z 2070s (chodzi o cena per wydajność nie o to co sam potrzebuje bo wykorzystam w sumie wszystko ale nie ma parcia, chce monitor 34" 144hz+ na UWQHD).
Czy czekać na black friday i radeony, w okolicach 500-600dolarów? -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dać więcej niż 2500 za 3070tkę, to trzeba być desperatem, który sprzedał już poprzednią kartę i siedzi na integrze, więc musi coś kupić jak najszybciej. Kolegom kupującym po 3300 i liczącym na zarobek na odsprzedaży życzę szczęścia, bo za miesiąc po tyle będą chodzić 6800XT (z którymi nie będzie takiego problemu z dostępnością, bo TSMC na 7nm ma dużo lepsze uzyski chipów niż Samsung na swoim 8nm) ?

  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze strix bedzie tyle kosztowal co 3080 to juz wiedzielismy od dwoch miesiecy z roznych przeciekow. Zamowione...

a na mojego MS Ventus 3080 OC za 3279... to juz czekam od 18tego wiec, nie wiem czy sie tu smiac czy plakac.

obraz.png.46087704b9800d0d8e661f0675080946.png

  • Sad 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lemonardo napisał:

Żeby dać więcej niż 2500 za 3070tkę, to trzeba być desperatem, który sprzedał już poprzednią kartę i siedzi na integrze, więc musi coś kupić jak najszybciej. Kolegom kupującym po 3300 i liczącym na zarobek na odsprzedaży życzę szczęścia, bo za miesiąc po tyle będą chodzić 6800XT (z którymi nie będzie takiego problemu z dostępnością, bo TSMC na 7nm ma dużo lepsze uzyski chipów niż Samsung na swoim 8nm) ?

3070 w każdej innej wersji niż FE będzie miało cenę producenta powyżej 2500 (nawet bez lokalnego januszowania), do 2500 to ona spadnie w promocjach ale najtańsze paździerze będą za 2600+ 

Edytowane przez Alyjen
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...