Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, gret napisał:

Panowie:

3080 Palit Gaming Pro 3750zł (boję się trochę tego chłodzenia czy nie będzie 80C i suszara w obudowie, do tego czy mój zasilacz wytrzyma)

3070 Gainward 3099zł

Bo szczerze to mam niezły mętlik w głowie :(

 

Nawet jak w 3080 zrobisz spory Under Volting to i tak będzie inna liga wydajnościowa niż 3070.

Ceny 3070 powinny się kończyć na 2600 PLN a nie zaczynać

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, musze ogarnac cos z chlodzeniem. w grze Control max temperatury GPU 83 a CPU 84

na procku siedzi fortis, a obudowe mam Signum SG1X z czterema wiatrakami, tylko ze mi nie wykrywa ich przy podlaczeniu przez PUMP_FAN1 na plycie. wprawdzie sie caly czas kreca, ale nie wiem na jakich obrotach ;p
moze podlaczyc to trzeba podlaczyc do SYS_FAN1, albo w ogole bez rozgaleziacza do fan1-4?

Edytowane przez n0mjaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, n0mjaS napisał:

kurde, musze ogarnac cos z chlodzeniem. w grze Control max temperatury GPU 83 a CPU 84

na procku siedzi fortis, a obudowe mam Signum SG1X z czterema wiatrakami, tylko ze mi nie wykrywa ich przy podlaczeniu przez PUMP_FAN1 na plycie. wprawdzie sie caly czas kreca, ale nie wiem na jakich obrotach ;p
moze podlaczyc to trzeba podlaczyc do SYS_FAN1, albo w ogole bez rozgaleziacza do fan1-4?

No tak, ja mam podłączony każdy wiatrak osobno do gniazd chassis fan 1-4 na mojej płycie i normalnie jest ful kontrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DisconnecT napisał:

Nad czym wy dywagujecie? Helloł to był troll, gość ma 10700k, a tym zabytku ta karta nawet nie wystartuje, więc temat sterowników można sobie odpuścić. ;)

Przecież pisałem że to zamiast karteczki z Nickiem. Akurat miałem go pod ręką. 

Obudowa z mojego pierwszego PC, starsza od połowy ludzi z forum XD reszta już nowsza, jakiś pentium dual Ala core2duo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, n0mjaS napisał:

kurde, musze ogarnac cos z chlodzeniem. w grze Control max temperatury GPU 83 a CPU 84

na procku siedzi fortis, a obudowe mam Signum SG1X z czterema wiatrakami, tylko ze mi nie wykrywa ich przy podlaczeniu przez PUMP_FAN1 na plycie. wprawdzie sie caly czas kreca, ale nie wiem na jakich obrotach ;p
moze podlaczyc to trzeba podlaczyc do SYS_FAN1, albo w ogole bez rozgaleziacza do fan1-4?

SG1X do 3080 to piekarnik :/ Kontroler wentylatorów w obudowie podłącz do złącza SYS_FAN na płycie głównej. Dzięki temu będziesz mógł kontrolować obroty wentyli przez bios. Jaką masz płytę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, n0mjaS napisał:

kurde, musze ogarnac cos z chlodzeniem. w grze Control max temperatury GPU 83 a CPU 84

na procku siedzi fortis, a obudowe mam Signum SG1X z czterema wiatrakami, tylko ze mi nie wykrywa ich przy podlaczeniu przez PUMP_FAN1 na plycie. wprawdzie sie caly czas kreca, ale nie wiem na jakich obrotach ;p
moze podlaczyc to trzeba podlaczyc do SYS_FAN1, albo w ogole bez rozgaleziacza do fan1-4?

SG1X - w razie niebezpieczeństwa, zbij szybkę. Nie masz takiej zawieszki z mloteczkiem razem z obudowa?

Edytowane przez Minciu
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kaczorex26 napisał:

SG1X do 3080 to piekarnik :/ Kontroler wentylatorów w obudowie podłącz do złącza SYS_FAN na płycie głównej. Dzięki temu będziesz mógł kontrolować obroty wentyli przez bios. Jaką masz płytę? 

Pierdolero, jak ktoś nie celuje w stabilne 60 stopni to spokojnie można używać i SG1X. Przy 4 wentylatorach na spokojnie utrzyma sensowną temperaturę, a jak ktoś ma na procku AIO i UV lekkie na grafie to już w ogóle. Trzeba umić ?

COFAM pomyliłem wersję X z wersją bez X. Z wersją X chyba nic się nie da zrobić :E

Edytowane przez lys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonda powinna zawierać jeszcze odpowiedź: jeszcze nie zamówiłem :chlup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lys napisał:

 

COFAM pomyliłem wersję X z wersją bez X. Z wersją X chyba nic się nie da zrobić :E

Mloteczek. Szybka. Coś się da wykminic.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lys napisał:

Pierdolero, jak ktoś nie celuje w stabilne 60 stopni to spokojnie można używać i SG1X. Przy 4 wentylatorach na spokojnie utrzyma sensowną temperaturę, a jak ktoś ma na procku AIO i UV lekkie na grafie to już w ogóle. Trzeba umić ?

COFAM pomyliłem wersję X z wersją bez X. Z wersją X chyba nic się nie da zrobić :E

Dobrze, że się poprawiłeś bo już miałem opieprz szykować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera no uciekł mi Zotac 3080 z Amazona za 740 euro bo niemieckiego adresu zapomniałem podstawić za polski a nie wysyłali do PL ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Kaczorex26 napisał:

SG1X do 3080 to piekarnik :/ Kontroler wentylatorów w obudowie podłącz do złącza SYS_FAN na płycie głównej. Dzięki temu będziesz mógł kontrolować obroty wentyli przez bios. Jaką masz płytę? 

tylko ze to nie jest 3080 tylko 70. plyta x570 gaming plus.
podlaczylem juz w miedzyczasie do sys1 i w biosie ustawilem dc smart i nawet to dziala, ale i tak temperatury 80+ dosyc szybko wskakuja.

moze i bede musial zrezygnowac z szyby ;p w poprzednim komputerze tez tak przeciag robilem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, n0mjaS napisał:

tylko ze to nie jest 3080 tylko 70. plyta x570 gaming plus.
podlaczylem juz w miedzyczasie do sys1 i w biosie ustawilem dc smart i nawet to dziala, ale i tak temperatury 80+ dosyc szybko wskakuja.

moze i bede musial zrezygnowac z szyby ? w poprzednim komputerze tez tak przeciag robilem ?

Też mam fortisa 3, ale obudowa-ziemniak od silentiumpc z 3 stockowymi wiatrakami i mam wysokie temperatury strixa 3080 i I7 8700. Dziś kiedy miałem jedynie jakieś 50 stron chrome otworzonego (Distill ? ) gpu miało około 60 stopni celcjusza. Wcalę się nie dziwie :D  Więc, poleca ktoś jakąś fajną obudowę i AIO?

Edytowane przez DawCooN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DawCooN napisał:

Też mam fortisa 3, ale obudowa-ziemniak od silentiumpc z 3 stockowymi wiatrakami i mam wysokie temperatury strixa 3080 i I7 8700. Dziś kiedy miałem jedynie jakieś 50 stron chrome otworzonego (Distill ? ) gpu miało około 60 stopni celcjusza. Wcalę się nie dziwie :D  Więc, poleca ktoś jakąś fajną obudowę i AIO?

SilentiumPC Regnum RG6V TG może? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, aetern napisał:

SilentiumPC Regnum RG6V TG może? :D

Nope, dokładnie ta SilentiumPC Aquarius X70T Pure Black :D nie wiem czym się kierowałem 2 lata temu, ani to ładne, ani efektywne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DawCooN napisał:

Nope, dokładnie ta SilentiumPC Aquarius X70T Pure Black :D nie wiem czym się kierowałem 2 lata temu, ani to ładne, ani efektywne ?

W sensie RG6V TG Ci poleciłem. Cztery wiatraczki, dobre temperatury. Będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, aetern napisał:

W sensie RG6V TG Ci poleciłem. Cztery wiatraczki, dobre temperatury. Będziesz zadowolony.

Nie ogarnąłem, za późna godzina już XD myślę, że bym się pchał jednak w coś lepszego niż silentiumpc. Nie mniej dzięki za propozycję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, DawCooN napisał:

Nie ogarnąłem, za późna godzina już XD myślę, że bym się pchał jednak w coś lepszego niż silentiumpc. Nie mniej dzięki za propozycję ;)

Masz odpowiedni dział do tego. Poza tym koszt obudowy może przekładać się na różne aspekty. Niektóre stawiają na ciszę więc jest gorszy przepływ powietrza przykładowo, jeśli szukasz bardziej przewiewnej to takie obudowy powinieneś skreślić z listy. I przede wszystkim musisz określić budżet. ;) Ewentualnie popatrz w innych tematach jakie budy polecają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anulowałem, zamówienie w x-kom na 3080 TUF OC. Nie chce mi się przepłacać i czekać na kartę która będzie "być może kiedyś". Jeśli poprawi się uzysk i zaczną wysyłać to i tak chwilę później łatwo będzie dostać tę wymarzoną. Nie śpieszy mi się.

Nastawiam się na wyrzucenie Be Quiet 601 i Krakena z73, żeby zwodować wszystko na Lian Li, może EVGA Ultra się trafi z czasem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rafael.PL napisał:

Jak sprawdzic w ktorym sklepie w ME jest dostepna karta? Chodzi o 3070 gigabyte gaming?

Napisz do nich maila :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Torsager napisał:

Napisz do nich maila :)

 

Napisalem? Myslalem, ze ktos zna inmy szybszy sposob:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Rafael.PL napisał:

Napisalem? Myslalem, ze ktos zna inmy szybszy sposob:)

Tylko w morelach, ale tam koniec końców i tak trzeba do nich maila pisać... Choć przynajmniej odpisują konkretnie. Np. mi że jestem 8 w kolejce i ze za miesiąc może dostanę kartę :D sama radość .

Edytowane przez Torsager

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...