Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Raarmas napisał:

Ostatnio na swoje zamówienie z 15:37 po ostrzejszym podejściu dostałem propozycję zwrotu kasy z opłaty z góry z zachowaniem miejsca w kolejce oraz na podmianę karty tuf non oc na gaiwarda/zotaca/palita bo te częściej dostają i mniej czekania będzie. Żadna mi nie podpasowała więc odmówiłem. Także opcje są ale kart nadal nie widać.

Ja już mam na nich wywalone, kupiłem w sklepie który kartę miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również kupiłem Gigabyte'a Gaming OC z morele przed chwilą. Była jedna sztuka z czasem realizacji na pojutrze i udało się zamówić. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo mam również zamówionego Ventusa na x-kom, ale patrząc po tutejszych komentarzach, chyba zrezygnuję z zamówienia. 

 

Ktoś pisał o zagranicznym wątku gdzie jest rozpisane jak sprawdzić, czy Giguś będzie miał problem z wypadającymi pinami. Ma ktoś pod ręką? :)

 

Gdyby udało się zrealizować zamówienie na kartę i nie przeniosą premiery Cyberpunka, to chyba nie będę odwoływał 2-tygodniowego urlopu na święta xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, michu_roztocz napisał:

Również kupiłem Gigabyte'a Gaming OC z morele przed chwilą. Była jedna sztuka z czasem realizacji na pojutrze i udało się zamówić. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo mam również zamówionego Ventusa na x-kom, ale patrząc po tutejszych komentarzach, chyba zrezygnuję z zamówienia. 

 

Ktoś pisał o zagranicznym wątku gdzie jest rozpisane jak sprawdzić, czy Giguś będzie miał problem z wypadającymi pinami. Ma ktoś pod ręką? :)

 

Gdyby udało się zrealizować zamówienie na kartę i nie przeniosą premiery Cyberpunka, to chyba nie będę odwoływał 2-tygodniowego urlopu na święta xD 

Dziwne, sprawdzam morele co kilka/kilkanaście minut od ~2 godzin i żadnego GB nie widziałem, a jesteś już drugą osobom której niby jedna sztuka wyskoczyła... ciekaw jestem czy to zrealizują faktycznie i jak działa ten ich mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, duniek napisał:

Trzevq bylo zamowic jedna jak czlowiek a nie rozpieprzac kolejke i masz za swoje, powinni wyeliminowac pobrania i moze cyrk by sie skonczyl w pewnym stopniu

??

Wyeliminować pobrania? OK, ale płatność po skompletowaniu zamówienia ? Bo równie dobrze możesz mi pisać wyeliminiwać Żydów bo są gorsi ;) Czemu mam płacić za coś czego nie ma i nie będzie przez miesiące a może nawet i rok? 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Minciu napisał:

??

Wyeliminować pobrania? OK, ale płatność po skompletowaniu zamówienia ? Bo równie dobrze możesz mi pisać wyeliminiwać Żydów bo są gorsi ;) Czemu mam płacić za coś czego nie ma i nie będzie przez miesiące a może nawet i rok? 

W cywilizowanych krajach sklepy obciążają kartę kredytową przed wysyłką jak już mają towar gotowy. U nas nie dość, że towar na zamówienie to jeszcze chcą , żebyś sfinansował jego zakup.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebyś chociaż ten zakup finansował realnie, a nie wpłacał kasę do sklepu jak do banku :) 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jeden z TUF z Moreli znalazł właściciela.

Do rana może ich już nie być :D !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, licho52 napisał:

Już jeden z TUF z Moreli znalazł właściciela.

Do rana może ich już nie być :D !

3080?

7 minut temu, licho52 napisał:

Już jeden z TUF z Moreli znalazł właściciela.

Do rana może ich już nie być :D !

ah 70... no to niech łykają. Na zdrowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X-komie jest dostępny 3090 zotac trinity za ~7800

8 godzin temu, Kelam napisał:

Na morelach na stanie 8 sztuk tufa oc rtx 3070 za...

3476zł :rotfl:

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-tuf-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-tuf-rtx3070-o8g-gaming-7244531/

Szykują się chyba na black frajer.

Jak tak dalej pójdzie to 3070 za 3k to będzie okazja xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękujcie tym którzy te karty kupują w odjechanych cenach. Ceny tych nierefow nie powinny przekraczać powiedzmy tych 2600-2700 przy cenie 2350 za refa. No ale niektórzy muszą mieć na już bo ich 2080/2070 nagle stracił 80% wydajności więc ceny lecą do góry.

Edytowane przez skubi
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-kom realizuje 3080 trio z 17.09 g.15:07:37

spakowane i jedzie za pobraniem

pisałem żeby anulowali ale nie zdążyłem chyba ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, IceMan75 napisał:

x-kom realizuje 3080 trio z 17.09 g.15:07:37

spakowane i jedzie za pobraniem

pisałem żeby anulowali ale nie zdążyłem chyba ...

nie chcesz odstąpić? w cenie z 17 wrzesnia łyknąłbym :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Minciu napisał:

??

Wyeliminować pobrania? OK, ale płatność po skompletowaniu zamówienia ? Bo równie dobrze możesz mi pisać wyeliminiwać Żydów bo są gorsi ;) Czemu mam płacić za coś czego nie ma i nie będzie przez miesiące a może nawet i rok? 

problem rozwiązałby sie czesciowo bo wtedy kazde "dziecko" zamowiłoby jedną max dwie z wpłatą i tyle, a tak to kazdy zamawia po 4 sztuki z kazdego sklepu a pozniej nie dosc ze nie rezygnuje z tego to jeszcze nie odbiera paczki, zajmuje to kolejne dni i zaczyna sie windowanie cen przez sklepy bo są stratni czasowo i na wysyłke

ja zamowiem jedna z wpłata i czekam, plus czekania na xkom to ze kupilem w dosc niskiej cenie 3070 no i dodatkowo za to czekanie jakis kupon moze dostane znizkowy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, duniek napisał:

dodatkowo za to czekanie jakis kupon moze dostane znizkowy

no to widać że niektórym na rękę to czekanie  - bo o kupon będzie można żebrać :rotfl: 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Was zakupoholicy zastanawiam się, czy robić zwrot TUfa OC z morele za 3079 skoro go kupujecie za 3474. Liczyłem, że wpadnie Ventus z ME za 3699.

Edytowane przez Ufo188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, duniek napisał:

problem rozwiązałby sie czesciowo bo wtedy kazde "dziecko" zamowiłoby jedną max dwie z wpłatą i tyle, a tak to kazdy zamawia po 4 sztuki z kazdego sklepu a pozniej nie dosc ze nie rezygnuje z tego to jeszcze nie odbiera paczki, zajmuje to kolejne dni i zaczyna sie windowanie cen przez sklepy bo są stratni czasowo i na wysyłke

Sklepy przed wysyłką RTXów za pobraniem potwierdzają telefonicznie chęć zakupu. Nic nie jeździ na darmo w takiej sytuacji. Więcej kart prędzej wraca na 14 dniowe zwroty.

Jeżeli zamówię 20 kart których nie będę chciał kupić, to jedynie utrudnię weryfikację ilości osób chętnych do zakupu. Teoretycznie jest to złe, bo sklep może się zatowarować za mocno na górkę, w praktyce aktualnie nie ma takiego ryzyka ;]

 

7 minut temu, duniek napisał:

ja zamowiem jedna z wpłata i czekam, plus czekania na xkom to ze kupilem w dosc niskiej cenie 3070 no i dodatkowo za to czekanie jakis kupon moze dostane znizkowy

 Typowe rozszczeniowe podejście każdego kto przedpłacił zakup. Brakuje jeszcze dopisku, że przedpłaconym zamówieniom należy się priorytetowa wysyłka z pominięciem kolejki. No bo ile osób nie zamówiło tak karty nawet godzinę po premierze robiąc przedpłatę i licząc na lepsze traktowanie ? :D Już byli tutaj tacy agenci :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Griszah napisał:

no to widać że niektórym na rękę to czekanie  - bo o kupon będzie można żebrać :rotfl: 

pisaem, karty idą do starszych budzetowych komputerow, do ktorych czesci mam jak jeszcze duzo handlowalem, chce sie tego pozbyc ale nie bede przepłacał, skoro dostepnosc jest jaka jest to ceny nie spadną jeszcze, wiec nawet jak za 2 miesiace dostane to zawsze jakies czesci sie napatoczą i troche na tym zarobie, w tym tygodniu bede polował na 3070/3080 od reki bo mam zainteresowanego wstpenie caa jednostką, a przy okazji tydzien bym nią pokopał i zrobił porzadne testy

4 minuty temu, Minciu napisał:

Sklepy przed wysyłką RTXów za pobraniem potwierdzają telefonicznie chęć zakupu. Nic nie jeździ na darmo w takiej sytuacji. Więcej kart prędzej wraca na 14 dniowe zwroty.

Jeżeli zamówię 20 kart których nie będę chciał kupić, to jedynie utrudnię weryfikację ilości osób chętnych do zakupu. Teoretycznie jest to złe, bo sklep może się zatowarować za mocno na górkę, w praktyce aktualnie nie ma takiego ryzyka ;]

 

 Typowe rozszczeniowe podejście każdego kto przedpłacił zakup. Brakuje jeszcze dopisku, że przedpłaconym zamówieniom należy się priorytetowa wysyłka z pominięciem kolejki. No bo ile osób nie zamówiło tak karty nawet godzinę po premierze robiąc przedpłatę i licząc na lepsze traktowanie ? :D Już byli tutaj tacy agenci :) 

jakie roszczeniowe?
zaplacilem i czekam cierpliwie, nei zalezy mi na czasie az tak,  ze wzgledu na czekanie xkom sam powinien zaproponowac rozwiązanie np - zwrot kosztow i pobranie na siebie - zachowanie miejsca w kolejce - bo trzymanie kasy 3-4 miesiace zeby potem nie dac jakiejs znizki to troche niepowazne


ale jak nie dostane to mowi sie trudno i raczej nic juz nigdy tam nie kupie  w przypadku przedsprzedazy, w dodatku ja orientowalem sie jaka byla sytuacja, ale na stronie był dopisek dostawa wkrótce - ktos kto poprostu nie zna realiow kupił i czekał, aktualnie minely 3tygodnie a z xkoma nie dostalem zadnego maila nawet, a odpisali na mojego po 3 dniach

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony x-komu nie liczyłbym na żaden kupon, ani nawet na słowo "dziękuję" za zakup i cierpliwe oczekiwanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, duniek napisał:

jakie roszczeniowe?
zaplacilem i czekam cierpliwie, 

To czemu chcesz wyeliminować pobraniowców? Czekaj cierpliwie na swoją kolej razem z pobraniami :) 

Jak 20 osób przed tobą zrezygnuje z zakupu, to max 20minut później wyślą Ci kartę. Tyle czasu zejdzie na przetrzebienie kolejki. 

 

40 sekund - tyle trwała moja rozmowa z Morele jak dzwonili w sprawie wysyłki karty za pobraniem. 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...