Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Rasala napisał:

x-scam zawsze w formie
Już nawet nie problem globalny. Tylko brak problemu.

hehe, coś przerwało połączenie. Trzeba jeszcze raz wbić ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, czytam temat od dobrych kilku dni i pozwoliłem sobie w końcu dołączyć do dyskusji z moim pytaniem.
Obecnie jestem bez karty, a swoja poprzednia gtx 1080 sprzedalem za 1200. Czyham aktualnie na 3060ti, jednak po wczorajszej premierze niereferentow amd zwątpiłem w to, że ją dostanę, dodatkowo boję się podwyżki cen, jesli jej dostepnosc bedzie mala, wiec zastanawiam się, czy nie lepiej kupic jakiejs rx 5700xt ( do 1700 ), albo 2070s (do 1900) i w razie czego, jesli uda mi sie zlapac cos na premierze, to najwyzej odeslac ta ktora bym kupil na przeczekanie. Co Panowie sądzą o takiej strategii ? Oczywiscie chodzi mi o karty używane.

Edytowane przez account42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie chcesz kupić 5700xt w cenie do 1700zl albo 2070super do 1900zl ? Sprawdzałeś ceny i dostępność? Używek w tej cenie nie dostaniesz, a jak chcesz odesłać na po 2-4tygodniach czekania na swoją 3060TI, to rozumiem że planujesz zakupy nowej w sklepie? :D 

Strategia jest niedopracowana. 3060TI pewnie jak wyjdą to w okolicy 2500zl będą się kręcić. Dostępność też szacuję na zerową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

Dostępność też szacuję na zerową. 

Już nie przesadzajcie z tą dostępnością nie będzie źle. Na premierę 3070 było dużo kart. Problem jest tylko z 3080.

3070 w tej chwili leżą praktycznie w każdym sklepie od ręki. Z 3060Ti będzie podobnie.

3080 to inna bajka to gorący towar jeszcze przez co najmniej pół roku.

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak te karty leza? Kolega szuka i ponizej 3k nie ma kart, jedynie palit z morele :). 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już w sumie ugadanego rx'a za 1700 przez allegro i teraz widze jakiegos 2070s za 1800 tez na allegro, chodzi mi oczywiscie o karty używane. Moją jedyna obawą jest tyko to, że dostępność 3060ti będzie mała i przez to podskoczy segment kart, którymi jestem zainteresowany ( czyli ten rx i 2070s). Więc zamiast np 1800 dam 2000 za używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Rasala napisał:

File.thumb.jpg.0ea95c024a2f9bb08e1352a19d1046bc.jpg
x-scam zawsze w formie
Już nawet nie problem globalny. Tylko brak problemu.

Nic dziwnego, że nvidia nie chce już z nimi współpracować.

W x-komie nie podadzą Ci kolejki. Jeśli trafisz na miłą osobę w obsłudze to podadzą Ci ogólną ilość zamówień razem z anulowanymi, a taka informacja guzik tobie da jeśli kolejka jest długa.

6 minut temu, Mistol napisał:

Już nie przesadzajcie z tą dostępnością nie będzie źle. Na premierę 3070 było dużo kart. Problem jest tylko z 3080.

3070 w tej chwili leżą praktycznie w każdym sklepie od ręki. Z 3060Ti będzie podobnie.

3080 to inna bajka to gorący towar jeszcze przez co najmniej pół roku.

Jak to nie ma rtx 3080? W proline bardzo często jest i możesz kupić. Tylko nie narzekaj na cenę. Jest? Jest. Tylko mało kto chce tyle przepłacać.

Zakup rtx 3070 za więcej niż 2900 zł i to za dobrą wersję uważam za nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hopes napisał:

W x-komie nie podadzą Ci kolejki. Jeśli trafisz na miłą osobę w obsłudze to podadzą Ci ogólną ilość zamówień razem z anulowanymi, a taka informacja guzik tobie da jeśli kolejka jest długa.

Zjebana obsługa czyli dokładnie to co pokazuje mój screen. To, że 3080 jest bardzo mało w stosunku do zapotrzebowania to zdaję sobie sprawę.

Edytowane przez Rasala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hopes napisał:

Jak to nie ma rtx 3080? W proline bardzo często jest i możesz kupić.

No i przed chwilką wjechała im nowa dostawa 3080 X Trio, maja na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tajfunikpol napisał:

No i przed chwilką wjechała im nowa dostawa 3080 X Trio, maja na bieżąco.

O ktortym sklepie mowisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dr. Acula napisał:

Hej, @X-KOM.PL weźcie zróbcie cokolwiek, bo już bardziej przerąbane nie możecie mieć ;)

Oni mają ten wątek gdzieś. Liczy się, że Raków wysoko w lidze.

Edytowane przez Rasala
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Rasala napisał:

Zjebana obsługa czyli dokładnie to co pokazuje mój screen. To, że 3080 jest bardzo mało w stosunku do zapotrzebowania to zdaję sobie sprawę.

Trafiłeś na kolesia który miał już dość cackania się, bo i tak nie udzieli tobie informacji skoro w tym sklepie nie ma takiej możliwości. Możesz psioczyć że inne sklepy podają, ale to nie zmienia faktu że x-kom nie udziela takich informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hopes napisał:

Jak to nie ma rtx 3080? W proline bardzo często jest i możesz kupić. Tylko nie narzekaj na cenę. Jest? Jest. Tylko mało kto chce tyle przepłacać.

Ja już swoją kartę mam i nie narzekam bo dałem tylko 3,5  tysiaka. Mówię że nie ma kart w normalnych cenach. Proline to najgorszy (z tych bardziej znanych) sklepów co tak zawyżają ceny.

Dziś ktoś tu podawał linka do jeszcze większych złodziei gdzie za 3080 biorą 7K:/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zachy napisał:

O ktortym sklepie mowisz?

proline.pl ;) wczoraj im zeszły, dzisiaj rano jeszcze nie mieli, a teraz popołudniu ... już mają.

Edytowane przez tajfunikpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hopes napisał:

Trafiłeś na kolesia który miał już dość cackania się, bo i tak nie udzieli tobie informacji skoro w tym sklepie nie ma takiej możliwości. Możesz psioczyć że inne sklepy podają, ale to nie zmienia faktu że x-kom nie udziela takich informacji.

Jeśli przez to chociaż jedna osoba zrezygnuje z zakupów tam to było warto. Obsługa i lojalność klienta to raczej podstawa w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, DawCooN napisał:

Wysylkowo niedostępny:) . Nie ma niestety kart, jedynie jakies po 3100-3200zl co jest przepłacaniem. Do 3k pustki. Chyba calkiem dobra oferta mi się trafiła na 3070 gaming x trio za 2800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3500 zł za rtx 3080 to tak jak rtx 3070 za 2600 zł.

Gdzie znajdziesz rtx 3070 za 2600 zł od ręki? Wszystko okolice 3000 zł za byle jaką wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hopes napisał:

3500 zł za rtx 3080 to tak jak rtx 3070 za 2600 zł.

Gdzie znajdziesz rtx 3070 za 2600 zł od ręki? Wszystko okolice 3000 zł za byle jaką wersję.

Za dwa miesiące z hakiem pewnie znajdzie. Tak jak tą 3080 zamówił ponad 2 temu pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

Wysylkowo niedostępny:) . Nie ma niestety kart, jedynie jakies po 3100-3200zl co jest przepłacaniem. Do 3k pustki. Chyba calkiem dobra oferta mi się trafiła na 3070 gaming x trio za 2800

Przecież da się dodać do koszyka i wybrać miejsce dostawy... rtxy 3070 jest bardzo łatwo kupić w dobrej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz również będzie ciężej kupić kartę za te 2600 zł gdyż MSPR poszedło w górę nawet na stronie NVIDIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, account42 napisał:

Mam już w sumie ugadanego rx'a za 1700 przez allegro i teraz widze jakiegos 2070s za 1800 tez na allegro, chodzi mi oczywiscie o karty używane. Moją jedyna obawą jest tyko to, że dostępność 3060ti będzie mała i przez to podskoczy segment kart, którymi jestem zainteresowany ( czyli ten rx i 2070s). Więc zamiast np 1800 dam 2000 za używkę.

za 1700-1800 to dostaniesz teraz rtx 2070 nie super- wiem bo za tyle sprzedaje i w 36h mam 10 wiadomości za 1600 biorę od reki.

Tuż  przed premierą Ampere to fakt  2070supera  czy nawer rtx 2080 dało się za tyle wyhaczyć.

Teraz nie wiem czy wiara karty zdjeła jak zobaczyła  ceny rtx 3070 , czy kopacze skupują ale karty wybyły...

 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają restrukturyzację , to liczy sie każdy grosz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...