Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

3070 Eagle OC w morele na premiere 2700 a teraz już 3000 XD? W innych sklepach to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi przed chwilą przyszedł Aorusik z X-komu za 4219 zł :D 
r38liaD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lys napisał:

3070 Eagle OC w morele na premiere 2700 a teraz już 3000 XD? W innych sklepach to samo

Bo podniósł się MSRP dlatego jest drożej.

Edytowane przez Szaferski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Rasala napisał:

File.thumb.jpg.0ea95c024a2f9bb08e1352a19d1046bc.jpg
x-scam zawsze w formie
Już nawet nie problem globalny. Tylko brak problemu.

Nic dziwnego, że nvidia nie chce już z nimi współpracować.

Tez mialem identyczna sytuacje:// koles powinien wyleciec na zbity p...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej z me nie można było dodać do koszyka.

Ogolnie wczoraj na oleole wisiały z godzinke-dwie ventusy 2 rodzaje i trio , nie wzialem ventusa 3x za 2670zl , ale anioł stróż czuwał, i trio wpadnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szaferski napisał:

Bo podniósł się MSRP dlatego jest drożej.

Zaraz, jak to podniósł się MSRP? To teraz karty są domyślnie droższe niż miały być na premierę?

Edytowane przez lys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, hopes napisał:

W x-komie nie podadzą Ci kolejki. Jeśli trafisz na miłą osobę w obsłudze to podadzą Ci ogólną ilość zamówień razem z anulowanymi, a taka informacja guzik tobie da jeśli kolejka jest długa.

Jak to nie ma rtx 3080? W proline bardzo często jest i możesz kupić. Tylko nie narzekaj na cenę. Jest? Jest.[...]

Myslisz sie - nie ma kart. Tu decydujacym czynnikiem jest cena. MSRP 3080FE to 3279pln, MSI X Trio - 3829pln.

Wiec gdzie sa te karty? Bo wszystkie benchmarki i rekomendacje sa robione na podstawie MSRP a nie cen wzietych z kosmosu.

Rownie dobrze moglbys szukac GT 710, ja Tobie podesle link do allegro z ta karta za 2000pln i jeszcze Ci napisze, zebys nie narzekal, ze nie ma :D

Zdajesz sobie sprawe jaki to jest absurd? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha zmienili cenę na bez promocji z 3099 na 3459 https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-tuf-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-tuf-rtx3070-o8g-gaming-7244531/

Ciężko się od rana sprzedawały za 3099 (było 30 sztuk) to postanowili przyjanuszyć na ostatnich 7 sztukach

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lys napisał:

Zaraz, jak to podniósł się MSRP? To teraz karty są domyślnie droższe niż miały być na premierę?

Zgadza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, novi napisał:

Tej z me nie można było dodać do koszyka.

Ogolnie wczoraj na oleole wisiały z godzinke-dwie ventusy 2 rodzaje i trio , nie wzialem ventusa 3x za 2670zl , ale anioł stróż czuwał, i trio wpadnie. 

Bedzie Pan zadowolony z trio. 
 

A ta cena komputronika to jakis śmiech na sali. Daje sobie rękę uciąć, ze ktos kupi. Tym bardziej ze jak pokazał czas x-trio to najlepsze karty pod względem cena/jakosc serii 3000. 
 

fajne w tach kartach jest to, ze nawet używane mozna spokojnie sprzedać w cenie zakupu. Nawet nie wiem czy nie zapoluje na 3080 x-trio i pogonie używana visione w standardowej cenie. 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma nic, to może warto oddać strzał w którąś 3070tkę na OLX, bo to może być ostatnia szansa w tym roku na kartę poniżej 3000 :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga czemu Wy tak sie nakręcacie na wzrosty cen kart? Przeciez 3070 co chwile są w cenie poniżej 3000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kowallosu napisał:

Swoją droga czemu Wy tak sie nakręcacie na wzrosty cen kart? Przeciez 3070 co chwile są w cenie poniżej 3000 zł

Głównie dlatego, że 3070tka ma 80$ zapasu do mało popularnej chyba 6800, a także 3060Ti będzie kosztować 50$ mniej, więc niezbyt wiele niżej jak za -15% wydajności. Też będą po 2500 te 3060tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka

Oficjalne stanowisko ASUS'a

 

Cytat

Jako producent dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić klientom dobrą dostępność kart graficznych z serii NVIDIA GeForce RTX. Zdajemy sobie sprawę z dużego popytu i intensywnie pracujemy nad jego zaspokojeniem. Jednocześnie chcielibyśmy poinformować i zaznaczyć, że każdy z współpracujących z nami sklepów otrzymuje dokładne informacje, co do ilości poszczególnych modeli kart, jakie będą dostępne dla niego w danej dostawie. Natomiast jako producent nie mamy wpływu na politykę sprzedaży i przedsprzedaży poszczególnych sklepów.

 

Czyli robienie wała po całości przez x-kom. Już kilka razy (średnio co 1-2 tygodnie do nich piszę) mi odpisali że producent nie udziela im informacji, w ogóle to czekają na wiadomości i w ogóle to producent to ten zły. Może to już jest materiał dla UoKiK'u?

  • Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, novi napisał:

Wysylkowo niedostępny:) . Nie ma niestety kart, jedynie jakies po 3100-3200zl co jest przepłacaniem. Do 3k pustki. Chyba calkiem dobra oferta mi się trafiła na 3070 gaming x trio za 2800

Ja wczoraj kupiłem to i już paczka w drodze. Widzę  ze jeszcze dostępne. https://www.x-kom.pl/p/607189-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-3070-ex-gamer-1-click-oc-8gb-gddr6.html

 

Idzie złapać coś do 3k, ale co raz trudniej, wczoraj o 22 w euro rtv kupilem 3080 gigabyte gaming oc za 3850, niby dostępne były, a dzis rano juz kosztowaly 3950 :/ czekam na weryfikacje z euro ale pewnie bedzie ze nie mają w tej chwili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Macck napisał:

Taka ciekawostka

Oficjalne stanowisko ASUS'a

 

 

Czyli robienie wała po całości przez x-kom. Już kilka razy (średnio co 1-2 tygodnie do nich piszę) mi odpisali że producent nie udziela im informacji, w ogóle to czekają na wiadomości i w ogóle to producent to ten zły. Może to już jest materiał dla UoKiK'u?

Możliwe, że x-scam nie jest bezpośrednim partnerem ASUS. Pewnie już niczyim partnerem za moment nie będą jak będą takie cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, amsztel napisał:

Myslisz sie - nie ma kart. Tu decydujacym czynnikiem jest cena. MSRP 3080FE to 3279pln, MSI X Trio - 3829pln.  Zdajesz sobie sprawe jaki to jest absurd? ;)

MSRP na rtx 3070 było coś koło 2400 zł i prawie nigdzie nie było takiej ceny tylko okolice 2650 zł. Teraz za podstawową kartę trzeba zabulić 3000 zł. Kolorowo nie jest trzeba przepłacać. Normalnej dostępności nie ma. Chcesz w lepszej cenie kupić dobrą wersję rtx 3070 to niestety jest takie samo polowanie jak na rtx 3080 - w obu przypadkach myślę o wersji msi x trio dla lepszego porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hopes napisał:

MSRP na rtx 3070 było coś koło 2400 zł i prawie nigdzie nie było takiej ceny tylko okolice 2650 zł. Teraz za podstawową kartę trzeba zabulić 3000 zł. Kolorowo nie jest trzeba przepłacać. Normalnej dostępności nie ma. Chcesz w lepszej cenie kupić dobrą wersję rtx 3070 to niestety jest takie samo polowanie jak na rtx 3080 - w obu przypadkach myślę o wersji msi x trio dla lepszego porównania.

Coz, zdaje sobie z tego sprawe :/ Poki moja poczciwa 1080Ti wciaz dziala czekam cierpliwie na normalne ceny. Nie bede januszom frycowego placic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem dzisiaj do MSI odnośnie problemów z MSI RTX 3080 SuprimX, tej informacji związanej z problemem z niektórymi kartami, kontrolą jakości itp itd

Dostałem taką odpowiedź:

"W celu upewnienia się, że nowa seria flagowych kart graficznych SUPRIM posiada najwyższą jakość i zaoferuje najlepsze GAMINGOWE doświadczenie, wstrzymaliśmy się z wysyłką do ostatniej chwili. Teraz gdy jesteśmy pewni jakości naszego produktu wysyłka została wznowiona.

Przepraszamy za małe opóźnienie".

 

Czyli teoretycznie moje zamówienie z proshopu powinno być na czas, ale jednak zastanawiam się, bo chyba 3/4 testów stwierdza, że wydajnościowo gorsza/równa 3080 X-trio i nie warto tyle do niej dopłacać (4299zł w proshop)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, seba1983 napisał:

dojechał do mnie ventus 3080 oc z x kom więc musieli mieć jakiś rzut karta nie wygladała na używaną więc raczej zwrot to też nie był

Z ktorej godziny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio to już było

Nawet rywala Nvidii nie da rady wyhaczyć.

Przykładowo

https://www.proshop.pl/?s=6800+xt

Proshop od razu pojechał pięścią na odlew z 6800 xt na pułap 4k+ z terminem dostawy "może kiedyś". 

A te karty to tak raz pod raz nad 3080 - zależy czy z RT i czy z dlss czy bez. Sami też pracują nad odpowiednikiem dlss więc zakładając że obecnie jest blisko 3080 i że może coś się im uda w temacie optymalizacji rt i amd-dsll - i tym że mają16bg - to można się zastanawiać było czy wsiąść Nvidię 3080 czy AMD 6800XT. 

Przy cenie początkowej 3200zeta chciałem wziaść. Ale teraz +1k doszło... Czyli znowu opłacalniejszą jest 3080, które nie zostaje cenowo w tyle i już dojeżdża do poziomu 4k. 

A kryptowaluty zwyżkują - domowi kopacze się budzą (chociaż oni to tam hu..) Duzi gracze kupują podobno chipy od nvidii i sami składają sobie karty-koparki z nich a płacą jak za całe karty.

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, harfnir napisał:

Ja wczoraj kupiłem to i już paczka w drodze. Widzę  ze jeszcze dostępne. https://www.x-kom.pl/p/607189-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-3070-ex-gamer-1-click-oc-8gb-gddr6.html

 

Idzie złapać coś do 3k, ale co raz trudniej, wczoraj o 22 w euro rtv kupilem 3080 gigabyte gaming oc za 3850, niby dostępne były, a dzis rano juz kosztowaly 3950 :/ czekam na weryfikacje z euro ale pewnie bedzie ze nie mają w tej chwili...

no wlasnie o tym mowie, kupienie 3070 za 3000 to nie problem... 

Gigabyte trzymaj, mi po 5 tygodniach wysłali kartę. Tylko nie upominaj się, wtedy anulują. Ja siedziałem cicho i wysłali. A jak się upomniałem o inne zamówienie na Aorusa to anulowali po chwili :D

up -> ceny kart AMD to nieśmieszny żart. Wolałbym kupić konsolę niż pchać się w AMD za 4500 zł. 

Edytowane przez kowallosu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pavel87 napisał:

Napisałem dzisiaj do MSI odnośnie problemów z MSI RTX 3080 SuprimX, tej informacji związanej z problemem z niektórymi kartami, kontrolą jakości itp itd

Dostałem taką odpowiedź:

"W celu upewnienia się, że nowa seria flagowych kart graficznych SUPRIM posiada najwyższą jakość i zaoferuje najlepsze GAMINGOWE doświadczenie, wstrzymaliśmy się z wysyłką do ostatniej chwili. Teraz gdy jesteśmy pewni jakości naszego produktu wysyłka została wznowiona.

Przepraszamy za małe opóźnienie".

 

Czyli teoretycznie moje zamówienie z proshopu powinno być na czas, ale jednak zastanawiam się, bo chyba 3/4 testów stwierdza, że wydajnościowo gorsza/równa 3080 X-trio i nie warto tyle do niej dopłacać (4299zł w proshop)

Pisałem pytanie do Proshopu w tej sprawie - odpisali mi dziś rano, że  spodziewają się karty 3 grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...