Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, cancel napisał:

Piny od zasilania? Czy o jakie chodzi?

Tak. Do niby proste, ale wtyczka z zasilacza może nie wejść do końca. Trzeba płaskim małym śrubokrętem wyrównać i wszystko działa. Miałem tak i przy 3070 i 3080 od Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, PT_TP napisał:

Tak od zasilania karty graficznej.

Nie wiem jakie ludzie maja te zasilacze i jak te przewody zasilajace sa zrobione. Nie neguje problemu. Ja natomiast gdy podlaczalem  przewody( hx850) do Gaming OC, to duzo plynniej weszly w gniazdo zasilania niz na mojej leciwej msi 1080. Piny nie byly idealnie na tym samym poziomie. Wtyczki wsunely sie i zapiely bardzo lekko, az sie zdziwilem bo myslalem ze bede sie spinal patrzac jakie historie sa w sieci.

Edytowane przez Rafael.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070 Vision kupiony za 2849 zł z Morele godzine temu to był dobry deal czy nie? Bo już sam nie wiem czy dobrze postąpiłem ?

Edytowane przez srbja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem właśnie Ventusa x2 (3070) z Ole Ole.

Karta na stock jest głośna. W valley benchmark i przy otwartej obudowie karta odbija się cały czas od pwr limitu na 220W, napięcie gpu 1,03-1,07v, pobór śr: 216W, Mhz śr: 1918, temperatura 72 st przy wentylatorach na 1930 obr/min.

Po szybkim uv - jest zupełnie inna bajka - karta jest cicha z bdb kulturą pracy, takt 1920 Mhz trzyma jak skała, napięcie 0,9v, pobór 163W, temperatura 66 st wentylatory 1450 obr.  Wynik fps to samo co stock. W internecie piszą że można spokojnie zejść do 0,85v by jeszcze bardziej poprawić kulturę. Po podkręceniu  pamięci wydajność przegoni stock.

Tak więc jak dla mnie głupotą jest kupowanie super duper wersji za +500 zł, gdzie dzięki lepszemu chłodzeniu osiągnie się pare % wyd. więcej przy większym napięciu i poborze.

Ktoś tu pisał, że ta karta to największy syf- bzdura totalna - po uv karta cicha z bdb kulturą pracy.

edit: wynik time spy po uv:

Graphics score: 13 746

czyli +2,4% względem wyniku referenta z testu na purepc

 

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak kupiłem w x-kom kartę przez neta to mogę ją oddać w salonie? Chyba że ktoś chce Gigabyte Eagle OC przetestowana, sprawdzona w cenie za tyle ile dałem 2739 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał już ktoś z was 3080 Gaming X Trio z mitycznej kolejki w Morele? Jeśli tak, to dajcie znać kiedy zamawialiście, bo chcę się zorientować jak tam się sprawy mają i czy nie robią żadnego wałka, bo zamówiłem 17.09 i dalej nie mam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kacpi278 napisał:

gral.pl legit?

Tak. Kupowałem u nich kiedyś całego kompa i od czasu do czasu jakieś drobiazgi. Niestety przez pandemię zamknęli salon w moim mieście (może już otworzyli).  Normalna, malutka sieć sklepów, ale działająca poprawnie. Raz robiłem reklamację i nie było problemu. Ale fakt, faktem, że było to lata temu.  

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zxc0123 napisał:

Dostał już ktoś z was 3080 Gaming X Trio z mitycznej kolejki w Morele? Jeśli tak, to dajcie znać kiedy zamawialiście, bo chcę się zorientować jak tam się sprawy mają i czy nie robią żadnego wałka, bo zamówiłem 17.09 i dalej nie mam ?

Tak, ja dostałem- 24 miejsce w kolejce na liście zamówień. W zeszłym tygodniu była spora dostawa i zamówienie wysłali nawet do coś ok. 47 miejsca na liście.

Spokojnie czekaj, dostawy X-Trio są coraz większe.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zhao napisał:

Coś się ruszyło z EVGA jak mnie nie było?

Przeglądam od 2-3 dni temat z notyfikacjami na forum Evga i co wiadomo,raczej nic na europę nie idzie póki co.
A kolejka z Ameryki na 3080 i 3070 z dni premiery nadal nie rozładowana,a 3090 ostatni,który zamówił miał notyfikację z 6.10

Edytowane przez Spl97
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Gromitek napisał:

Odebrałem właśnie Ventusa x2 (3070) z Ole Ole.

Karta na stock jest głośna. W valley benchmark i przy otwartej obudowie karta odbija się cały czas od pwr limitu na 220W, napięcie gpu 1,03-1,07v, pobór śr: 216W, Mhz śr: 1918, temperatura 72 st przy wentylatorach na 1930 obr/min.

Po szybkim uv - jest zupełnie inna bajka - karta jest cicha z bdb kulturą pracy, takt 1920 Mhz trzyma jak skała, napięcie 0,9v, pobór 163W, temperatura 66 st wentylatory 1450 obr.  Wynik fps to samo co stock. W internecie piszą że można spokojnie zejść do 0,85v by jeszcze bardziej poprawić kulturę. Po podkręceniu  pamięci wydajność przegoni stock.

Tak więc jak dla mnie głupotą jest kupowanie super duper wersji za +500 zł, gdzie dzięki lepszemu chłodzeniu osiągnie się pare % wyd. więcej przy większym napięciu i poborze.

Ktoś tu pisał, że ta karta to największy syf- bzdura totalna - po uv karta cicha z bdb kulturą pracy.

 

wersja 3x byla drozsza chyba 80-100zł, jak ktos ma duzą bude i to pewnie na takim chlodzeniu byoby jeszcze lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUF OC 3070 od wczoraj w kompie :) Udało się bardzo ładnie sprzedać 2080 i niewiele dopłacić. Kultura pracy na biosie quiet wzorowa, nawet bez UV. Karta duża, ciężka i znacznie lepiej wykonana niż 1080Ti Strix, którego też miałem. 

1qMygb0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, duniek napisał:

wersja 3x byla drozsza chyba 80-100zł, jak ktos ma duzą bude i to pewnie na takim chlodzeniu byoby jeszcze lepiej

No trochę mały ten Ventusik, ja wyszedłem z założenia że 3 wentylatory będą głośniejsze niż 2 przy tych samych obrotach. Ale zawsze je można puścić wolniej i wtedy by wyszło chyba na to samo - pytanie jak z temperaturami. Gdzieś czytałem opinie w necie niepochlebne wersji 3x a chwalące 2x (oczywiście z różnych źródeł , nie bezpośrednie porównanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ogol wiekszy radiator = lepszy odbior ciepła  wiec karta powinna mieć nizsze rpm niz 2 wentylatorowe. Chociaz 5700xt gaming x , mimo 2 wentylatorow mial kulturę pracy i temperatury lepsze niż topowe 3 wentylatorowe konstrukcje (red devil, nitro+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kowal napisał:

TUF OC 3070 od wczoraj w kompie :) Udało się bardzo ładnie sprzedać 2080 i niewiele dopłacić. Kultura pracy na biosie quiet wzorowa, nawet bez UV. Karta duża, ciężka i znacznie lepiej wykonana niż 1080Ti Strix, którego też miałem. 

1qMygb0.jpg

dwa osobne kable pociągnij 


tak powinno byc

127722029_12805414989x1ja4.jpg

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1421959391_DSC_0103(1).jpeg.2366ed2308784ff52f4623f40fc8e218.jpeg

Oto jest po jedynych 70 dniach od zamówienia.

Edytowane przez michaelius33
  • Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek, jakbym je może miał to bym pociągnął. Ale serio nie wiem po co, 1080Ti szła na jednym, 2080 szła na jednym to tym bardziej 3070 pójdzie, szczególnie, że i tak będzie UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek wszystko elegancko dziala w tym dellu z rtxem? Czytalem Twoja ofertę, ale na razie mam 2 osoby zainteresowane kupnem na pw, i zobacze jak to się skonczy. Dodatkowo tez zastanawiam się, co by mi się przydalo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, michaelius33 napisał:

1421959391_DSC_0103(1).jpeg.2366ed2308784ff52f4623f40fc8e218.jpeg

Oto jest po jedynych 70 dniach od zamówienia.

O której godzinie zamawialeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie karta przyszła dwa dni temu, ale nie było okazji, żeby się pochwalić :D 

Super, że jest taki wątek stworzony, bo chyba (a raczej na pewno) bym dalej czekał na swoje zamówienie z x-komu z dnia premiery.

Karta kupiona 20.11 w owocowych.

Karciocha.jpg

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bocieque napisał:

O której godzinie zamawialeś?

Ok 15:09

 

Wtedy narzekałem, że poszedłem w MSI zamiast w TUFa , ale teraz to nawet się cieszę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kuźwa. Ja 15:10. Czyli za 2 miechy będzie :p.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mi sie udalo zamowic MSI 3080 Ventusa z komputronika. Zobaczymy co z tego bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...