Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Monn napisał:

Morele mi wlasnie skompletowalo zamowienie z premiery, dobra cena czy sie nie oplaca?

2 859 zł
Gotowe

Dobra cena i bardzo dobra karta, ja jestem nią zachwycony, super wydajność i zero piszczącyk cewek póki co ;) (gram w 1440p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitowana edycja. Pewnie nie będzie dostawy do końca roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele zmieniło mi status zamówienia rtx 3080 X Trio na gotowe :D zamówione o 16:50 w dniu premiery.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Pavel87 napisał:

Ale to myślisz, że we wszystkich recenzjach się gorszy chip trafił? Techpower up, guru3d ma gorsze wydajnościowo wyniki (ilość FPS w grach) w stockowej wersji po wyjęciu z pudła co mnie ogólnie zastanawia, bo ma to być karta konkurująca ze strixem podobno. Zgadzam się, że wygląd super, dobre właściwości do UV, sam przetestuje to się przekonam, ale jeżeli przyjdzie do mnie wcześniej x-trio 3080 z euro to pewnie SuprimX anuluje ;) 

Dobra doczytałem nic się gorszego nie trafiło karta jest na auto praktycznie na poziomie trio-x trochę szybsza bo trio testowali przed tym jak trochę przycięło nv w driverach. Ponadto wskazują na to że jeśli nie potrzebujesz czegoś tak przebudowanego jak suprime X to Trio się sprawdzi elegancko. Oprócz tego to jest full wypas w cenie w której ludzie łykali orzełki od GB. Tak więc tak faktycznie Supreme ci nie zapewni znacznie większej wydajności na auto bo limit. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem przygarnac 3080 Suprim z Proshopa, ale w miedzyczasie wywalilo im stronke, a po ponownym polaczeniu info ze karta wycofana.

Ciekawe ile na te karty beda czekali ludzie, ktorzy nie zalapia sie na jedyny rzut tych kart u nich.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej komentarzy, że Morele i inne sklepy wysyłają zamówienia. Czy tylko ja mam wrażenie, że Xcom najmocniej stoi pod tym względem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Pavel87 napisał:

Ale to myślisz, że we wszystkich recenzjach się gorszy chip trafił

Górnicy wykupili wszystko, to nie ma dobrych rdzeni do przebierania na recenzje. Albo czasu brakło :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączyłem 3070 tuf wszystko ładnie chodzi
- chłodzenie ciche 
-cewek podczas gry nie słyszę 
- szkoda ,że nie udało się wyrwać 3080 ale muszę się tą kartą zadowolić ?
- 3k kosztowała 

QktfuVE.png


Zaczynamy.....?
IHr85Bk.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, elo200 napisał:

Co tu się stało , proshop ? 

rtx.jpg

Co to się stało

 

1553697246_Screenshot_2020-11-27MSIGeForceRTX3080SUPRIMX-10GBGDDR6XRAM-Kartagraficzna.jpg.b4a9cfc5d8acf6771a72d39cb967b32f.jpg

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, zachy napisał:

Chcialem przygarnac 3080 Suprim z Proshopa, ale w miedzyczasie wywalilo im stronke, a po ponownym polaczeniu info ze karta wycofana.

Ciekawe ile na te karty beda czekali ludzie, ktorzy nie zalapia sie na najswierzszy rzut tych kart.

Na rzut z Proshopa załapie się każdy, kto widział datę dostawy w chwili składania zamówienia. 

Jak znikła data dostawy, to dopiero wpada się w kolejkę. 

 

Przy okazji, Strix OC 150 sztuk nadciąga do Proshopu.

https://www.proshop.pl/RTX-30series-overview

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O lol, właśnie przed chwilą kupiłem i opłaciłem tego MSI Supreme RTX 3080 w proshopie, a tu na sklepie nie ma już towaru do zamówienia i takie info o wstrzymaniu dostaw 0_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wowo11 napisał:

Wczoraj podłączyłem 3070 tuf wszystko ładnie chodzi
-cewek podczas gry nie słyszę 

A przy ilu FPSach? Sprawdzałeś bez UV na czymś 144+ ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Na rzut z Proshopa załapie się każdy, kto widział datę dostawy w chwili składania zamówienia. 

Tyle to wiem. Ciekawe kiedy maja przewidziane nastepne dostawy Suprima, skoro MSI wstrzymalo dostawy tych modeli.

Tak czy siak wywalilo mnie w trakcie realizacji zamowienia, a jak strona Proshopu zaczela ponownie dzialac bylo juz po ptokach, a witalem sie juz z gaska i wybieralem forme platnosci... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RENMEi napisał:

O lol, właśnie przed chwilą kupiłem i opłaciłem tego MSI Supreme RTX 3080 w proshopie, a tu na sklepie nie ma już towaru do zamówienia i takie info o wstrzymaniu dostaw 0_o

Czyli mają komplet pewnie pod kolejne planowane zamówienie. Nie to co XCum, tam wszystko sprzedadzą :D 

1 minutę temu, zachy napisał:

Tyle to wiem. Ciekawe kiedy maja przewidziane nastepne dostawy Suprima, skoro MSI wstrzymalo dostawy tych modeli.

Tak czy siak wywalilo mnie w trakcie realizacji zamowienia, a jak strona Proshopu zaczela ponownie dzialac bylo juz po ptokach, a witalem sie juz z gaska i wybieralem forme platnosci... :/

DŁUGO ZWKELAŁEŚ. Trzeba było ładować się tam z buciorami już kilka dni temu. Nawet w kolejkę bo to ŚWIEŻYNKA! a nie z kilkoma setkami napaleńców. Proshop podaje oficjalnie jak wygląda volumen dostaw każdego z producentów. Nikt nie chce tam być na szarym końcu :P 

Moim zdaniem jest w tym jakaś metoda presji plus poprawa własnego wizerunku. Chyba RTXy najlepszą premierę miały w proshopie. Szkoda tylko że 3080 obcieli na pl, ale Suprima dali ;) Zapomnieli się może. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI 3080 Trio z Morele - dziś skompletowane do wysłania. Zamawiałem 17 września około godz. 16:50. Numer 51 w kolejce. Data dostawy - 1 grudnia 2020 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Czyli mają komplet pewnie pod kolejne planowane zamówienie. Nie to co XCum, tam wszystko sprzedadzą :D 

DŁUGO ZWKELAŁEŚ. Trzeba było ładować się tam z buciorami już kilka dni temu. Nawet w kolejkę bo to ŚWIEŻYNKA! a nie z kilkoma setkami napaleńców. Proshop podaje oficjalnie jak wygląda volumen dostaw każdego z producentów. Nikt nie chce tam być na szarym końcu :P 

Moim zdaniem jest w tym jakaś metoda presji plus poprawa własnego wizerunku. Chyba RTXy najlepszą premierę miały w proshopie. Szkoda tylko że 3080 obcieli na pl, ale Suprima dali ;) Zapomnieli się może. 

Zajrzałem na tę listę i jest 95 zamówień i najeżdża 30 ci co dziś kupili są na szarym końcu ale jeśli partię są po 30 sztuk to wygląda to nie najgorzej a sama grafa konkret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Art385 napisał:

Dobra doczytałem nic się gorszego nie trafiło karta jest na auto praktycznie na poziomie trio-x trochę szybsza bo trio testowali przed tym jak trochę przycięło nv w driverach. Ponadto wskazują na to że jeśli nie potrzebujesz czegoś tak przebudowanego jak suprime X to Trio się sprawdzi elegancko. Oprócz tego to jest full wypas w cenie w której ludzie łykali orzełki od GB. Tak więc tak faktycznie Supreme ci nie zapewni znacznie większej wydajności na auto bo limit. 

  Trio przycięło później na driverach? No to zmienia postać rzeczy w takim razie, chociaż raczej słabe to posunięcie ;) Tutaj się rozchodzi o dostępność, jest to wiadomy temat, gdyby obie były dostępne na już to pewnie brałbym X-trio (mam zamówienie z euro za 3829), ale istnieje szansa, że ten suprim przyjdzie wcześniej (jak pogonie kod na COD i GF now za jakieś 200-250zł) to w sumie za taką cenę będzie to dobry wybór (przy aktualnych standardach). Pewniew wydajność na auto wystarczy jeszcze na trochę, a jak będzie dobry potencjał do OC itp to będzie to karta bardziej przyszłościowa niż X-trio

14 minut temu, Minciu napisał:

Górnicy wykupili wszystko, to nie ma dobrych rdzeni do przebierania na recenzje. Albo czasu brakło :D 

Też prawda, zobaczymy, może nie będzie tragedii (tak jak niektórzy piszą, że 2% lepsza od FE), chociaż wiadomo, że to cały czas będzie świetna karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł do mnie RTX 3080 Vision OC, karta wydawało mi się że będzie biała, a okazuje się że backplate jak i frontplate? są srebrne, białe są boki i wentylatory.

Cewki trochę grają, ale nic strasznego, przynajmniej dla mnie. Najbardziej słychać na benchmarkach w 1080p, z tym że ja przy monitorze gram na słuchawkach, a w inne gry które gram na telewizorze w 4k, mimo że na głośnikach, to siedzę z 2-3m od pcta, więc nie ma szans tego słyszeć. Zasilacz będę musiał zamówić nowy, bo mimo że mam 750w, to ma już z 8lat i strasznie hałasuje, jest 2x głośniejszy niż reszta wentylatorów na GPU czy pompka do chłodzenia wodnego na CPU.

Na stockowych ustawieniach temperatury maksymalne to 68 u mnie w obudowie, próbowałem robić mały UV, ale generalnie to 68 wydaje się takim sweet spotem. Core clock można trochę podbijać to góry, natomiast przy podbiciu pamięci o ledwo 200Mhz, w valhalli zdarzały się crashe (superposition przechodził cały)

A no i porównaniu do rx 5700xt red dragon, karta jest ogromna, ale gry w 4k na oledzie wyglądają cudownie, do tego GSYNC to już w ogóle bajka.
Chyba będę musiał kupić podpórkę na kartę, bo mimo że mam wzmacnianiy slot PCIE, to boję się że przy przenoszeniu kompa taka ciężka (i wielka) karta 'dyndając' może poczynić jakieś szkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pavel87 napisał:

  Trio przycięło później na driverach? No to zmienia postać rzeczy w takim razie, chociaż raczej słabe to posunięcie ;) Tutaj się rozchodzi o dostępność, jest to wiadomy temat, gdyby obie były dostępne na już to pewnie brałbym X-trio (mam zamówienie z euro za 3829), ale istnieje szansa, że ten suprim przyjdzie wcześniej (jak pogonie kod na COD i GF now za jakieś 200-250zł) to w sumie za taką cenę będzie to dobry wybór (przy aktualnych standardach). Pewniew wydajność na auto wystarczy jeszcze na trochę, a jak będzie dobry potencjał do OC itp to będzie to karta bardziej przyszłościowa niż X-trio

Też prawda, zobaczymy, może nie będzie tragedii (tak jak niektórzy piszą, że 2% lepsza od FE), chociaż wiadomo, że to cały czas będzie świetna karta

Nie trio przycięło tylko NV przycięła jak się zaczęła akcja z wywalaniem do pulpitu a trio testowali przed akcją. Jeśli nie potrzebujesz wszędzie metalu, dual biosa, o PL nie mówię bo bios sobie możesz przeflasować to Trio obleci. Jeśli chcesz rzeźbić to myślę, że na takiej krowie z takim pcb jak w supreme to będzie o co powalczyć.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx 3070 tuf oc z proshopa wycofany to już sobie kupiłem ahh było dłużej czekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Monn napisał:

Morele mi wlasnie skompletowalo zamowienie z premiery, dobra cena czy sie nie oplaca?

2 859 zł
Gotowe

Cena dobra, ale mi chcieli wysłać kartę już 2 tygodnie temu mimo iż zamawiałem dopiero o 18:00 jakoś. Coś późno Cię obsługują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, elo200 napisał:

Rtx 3070 tuf oc z proshopa wycofany to już sobie kupiłem ahh było dłużej czekać ?

Nie dobrze to wygląda czyżby wiedzieli coś czego my nie wiem? Kurdę aby się nie okazało, że po nowym roku ockniemy się w rzeczywistości gdzie amperki kopią a nie leżą na półkach. Jeszcze nasze menele z Wiejskiej machają szabelką jeszcze tylko brakuje nam żeby złotówka poleciała względem euro i $ i będzie cudownie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pavel87 napisał:

Też ją zamówiłem, dzisiaj zmienili mi szacowaną datę dostawy na 7-12 grudnia. Co do tego, że SuprimX to jest top, to większość testów stwierdza, że jest na tym samym poziomie lub delikatnie gorsza wydajnościowo od 3080 x-trio :( 

@Pavel87 Zamówiłeś TUF non-OC 3080 z xkomu? O której że dostałeś takiego maila?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...