Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Art385 napisał:

Nie trio przycięło tylko NV przycięła jak się zaczęła akcja z wywalaniem do pulpitu a trio testowali przed akcją. Jeśli nie potrzebujesz wszędzie metalu, dual biosa, o PL nie mówię bo bios sobie możesz przeflasować to Trio obleci. Jeśli chcesz rzeźbić to myślę, że na takiej krowie z takim pcb jak w supreme to będzie o co powalczyć.

Aha, rozumiem, wiadomo, że Suprim ma swoje zalety, na pewno w przyszłości da radę z niej więcej wycisnąć niż z x-trio (pomimo tego, że do trio można wgrać bios suprim). Aktualnie moje kryterium jest takie, która przyjdzie wcześniej, ta zostaje :D a narazie póki co cieszę się 3070 x-trio, a potem się ją opchnie (kumpel się już nie może doczekać)

@Macck

Nie, pisałem o zamówieniu SuprimX z proshopu

Edytowane przez Pavel87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, elo200 napisał:

Rtx 3070 tuf oc z proshopa wycofany to już sobie kupiłem ahh było dłużej czekać ?

Jak co mam jednego w nadmiarze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pavel87 napisał:

Aha, rozumiem, wiadomo, że Suprim ma swoje zalety, na pewno w przyszłości da radę z niej więcej wycisnąć niż z x-trio (pomimo tego, że do trio można wgrać bios suprim). Aktualnie moje kryterium jest takie, która przyjdzie wcześniej, ta zostaje :D a narazie póki co cieszę się 3070 x-trio, a potem się ją opchnie (kumpel się już nie może doczekać)

No i to jest dobre podejście. W kwestiach wydajności NV raczej AIB nie pozwala jakoś mocno wycisnąć na auto kart ale to moja spekulacja. Co do 3070 też się cieszę, że mam i mogę w razie potrzeby ją nawet pogonić na 2.1 GHz przy całkiem sensownym napięciu w porównaniu do stock i jeszcze ram trzymać na +1200 :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie bede mial 3070tke, udało się przekierować karte. Ciekawe tylko czy oleole trzymało karte dla mnie, czy sprzedali i sie zalapie dopiero na nastepna dostawę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

Oficjalnie bede mial 3070tke, udało się przekierować karte. Ciekawe tylko czy oleole trzymało karte dla mnie, czy sprzedali i sie zalapie dopiero na nastepna dostawę:)

Gratki będziesz zadowolony tego 5700XT co masz to 3070 wciąga nosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dobre 40% więcej wydajności, kwestia gry. Cena tez niczego sobie jaka udało się kupic. Byl ventus x3 130zl taniej, ale z drugiej strony, dobra wersja moze mniej stracić w przyszłości na wartości. Zobaczymy kiedy przyjdzie nowa zabawka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, novi napisał:

Pewnie dobre 40% więcej wydajności, kwestia gry. Cena tez niczego sobie jaka udało się kupic. Byl ventus x3 130zl taniej, ale z drugiej strony, dobra wersja moze mniej stracić w przyszłości na wartości. Zobaczymy kiedy przyjdzie nowa zabawka :)

Powiem ci już z doświadczenia tak naprawdę nie chciałbyś mieć czegoś z gorszym chłodzeniem. Bo na tych lepszych chłodziwach masz cudowną kulturę pracy po UV i szkoda z tego rezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Art385 napisał:

Powiem ci już z doświadczenia tak naprawdę nie chciałbyś mieć czegoś z gorszym chłodzeniem. Bo na tych lepszych chłodziwach masz cudowną kulturę pracy po UV i szkoda z tego rezygnować.

Fakt, czym lepsze chłodzenie, tym większe możliwości. Zawsze można zrobić oc w razie potrzeby a kultura pracy i temperatury beda Oki. Po uv to już jest pogrom na dobrych chłodzeniach. Zawsze można wrzucić bios od suprim i pocisnąć ostro oc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, novi napisał:

Fakt, czym lepsze chłodzenie, tym większe możliwości. Zawsze można zrobić oc w razie potrzeby a kultura pracy i temperatury beda Oki. Po uv to już jest pogrom na dobrych chłodzeniach. Zawsze można wrzucić bios od suprim i pocisnąć ostro oc :)

xD Na 3070 to się robi OC w opór i UV i jest lepiej niż na stock. Na stock karta podaje u mnie nawet 1.08v i mam zegar w porywach do 1965MHz jak nie walnie o limit a na 1.02v robię 2.1 GHz xD w takiej Vallhali to praktycznie stały zegar. Bios z PL 270W wgrywałem tylko pod timespy do gier nie warto ;) 250W styka. Super jest 3070 ale jak człowiek zobaczy fpsy na 3080 to ten tego no musi mieć. No nic ja czekam na swojego suprim-X 3080 skoro już za niego zapłaciłem choć wcale nie chciałem :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

A przy ilu FPSach?

Podczas gry dochodziło do 160 fps momentami i cisza.Mam tez w oprogramowaniu karty blokadę na 160fps ,bo i tak mam monitor 60 hz.

Godzinę temu, Minciu napisał:

Sprawdzałeś bez UV na czymś

Nie robiłem UV bo się na tym nie  znam 

Karta włożona z pudełka do obudowy i nic więcej nie grzebane, przełącznik bios na perfomance 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI RTX 3080 Ventus upolowany 24.11.2020 w ME właśnie dotarł. Macany był, opakowanie otwierane na bank, sama karta wygląda solidnie i zaufałbym. Ciekawe czy okażą się cewki czy co innego. :D

Nie chce mi dodać fotki.

EDIT: https://imgur.com/XY8UefI

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ksamek napisał:

MSI RTX 2080 Ventus upolowany 24.11.2020 w ME właśnie dotarł. Macany był, opakowanie otwierane na bank, sama karta wygląda solidnie i zaufałbym. Ciekawe czy okażą się cewki czy co innego. :D

2080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pavel87 napisał:

2080?

haha oczywiście błąd :D Nie mogę uwierzyć w istnienie serii 3000 ciągle. ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ksamek napisał:

haha oczywiście błąd :D Nie mogę uwierzyć w istnienie serii 3000 ciągle. ?

Teraz już będziesz miał możliwość się oswoić skoro masz już swój model :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac GeForce RTX 3070 Twin Edge OC 8GB  za 2949pln na x-kom link tutaj

Edytowane przez toffikmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3080 Palit GamingPro OC za 4500zł. Kupuję na próbę nowy monitor i te karte nówke z gwarancją w morelach. Jeśli nie spodoba mi się nowy zestaw to uda się odsprzedać za tyle samo czy dużo przepłacam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ksamek napisał:

MSI RTX 3080 Ventus upolowany 24.11.2020 w ME właśnie dotarł. Macany był, opakowanie otwierane na bank, sama karta wygląda solidnie i zaufałbym. Ciekawe czy okażą się cewki czy co innego. :D

Nie chce mi dodać fotki.

EDIT: https://imgur.com/XY8UefI

Też udało mi się go upolować, ale wybrałem dostawę na poniedziałek bo mam projekt do skończenia. Gdybym tylko nie był taki chybki i spokojnie podszedł do sprawy, to może bym skończył z Gaming  X Trio, ale mam nadzieje że 3070 Ventus 3X będzie w porządku kartą. Jak założysz to pochwal się temperaturą oraz poziomem hałasu karty.

Koniec końców i tak zmarnowałem godziny szukając informacji w Internecie ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PACIK19 napisał:

NVIDIA GeForce RTX | 3070 | 3080 | 3090 » Full overview here! (proshop.pl)
51 Tufów bez OC 3080 nadciąga do Proshopa, to może x-kom tak bardzo nie ściemniał z datą 30.11, zobaczymy. Trzymajcie kciuki.

 

Czekają na 51 kart a w kolejce czeka 949 osób, TUF OC 27 kart w drodze 766 osób w kolejce.

Jak patrzyłem na statystyki wcześniejszych tygodni to ilości nadchodzących kart były podobne W tym tempie zamówienie dzisiaj to czas oczekiwania na 3080 to ~5-6 miesięcy

 

 

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, GraczPierwszy napisał:

This. Tylko człowiek niepotrzebnie zamraża pieniądze widząc wpis: "produkt w magazynie - szybka wysyłka!"

W związku z tym, że początkowo miała być karta RTX3080 w magazynie i od razu opłaciłem, a potem się okazało, że jednak nie ma tej karty, poprosiłem o tymczasowy zwrot środków na moje konto i dostałem taką odpowiedź z Euro RTV:

Szanowny Kliencie,

uprzejmie informuję, że zwrot środków możliwy jest tylko przy anulowaniu zamówienia. Po anulowaniu można złożyć nowe zamówienie, gdy będzie możliwość dodania produktu do koszyka.

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Czyli de facto wypadłbym z kolejki, a mogłem wziąć za pobraniem, ale ja mam za pobraniem już "kupione" karty w 3 sklepach i tylko nakręca się spirala kolejek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, fakeeus napisał:

RTX 3080 Palit GamingPro OC za 4500zł. Kupuję na próbę nowy monitor i te karte nówke z gwarancją w morelach. Jeśli nie spodoba mi się nowy zestaw to uda się odsprzedać za tyle samo czy dużo przepłacam?

Raczej ciężko będzie Palita odsprzedać w takiej cenie w tym momencie, co innego Strixy, Mastery lub Suprimy, ale kto wie co będzie za 2-3 tygodnie, dobra cena to tak do 4k

Edytowane przez toffikmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, toffikmaster napisał:

Raczej ciężko będzie Palita odsprzedać w takiej cenie w tym momencie, co innego Strixy, Mastery lub Suprimy, ale kto wie co będzie za 2-3 tygodnie, dobra cena to tak do 4k

Strixy z tego co widzę po 5000 schodzi spokojnie. Śledzę już trochę i za 4k widzę nie ma szans niczego wyszarpać na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...