Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

RTX 3070 Vision zamontowany, na szybko odpaliłem kilka gierek i jest moc myślałem, że po 2080S nie będzie takiego kopa a w 4K mocno odjeżdza. Poza tym to karta prezentuje się świetnie, cewki nie piszczą, ze złączami zasilającymi również nie ma problemu jedyne co dziwi to Power Limit, który kończy się na 100%. Temperatury podczas rozgrywki 63 stopnie na stock ustawieniach. Jak na razie jestem bardzo zadowolony ?.

28f00dcf065770dbmed.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PT_TP napisał:

Ja wreszcie wczoraj wieczorem odebrałem kartę. Trochę to trwało. 500 € + ok. 100 zł. Raczej karta na przeczekanie.

Jeśli się spisze to z bólem serca pozbędę się mojej MSI GAMING X 1080 z drugiego komputera (do przeglądania neta jak znalazł) ;) 

 

RTX 3070 FE z 27-11-2020.jpg

 

Jakbyś mógł podzielić się sposobem... Jak tego dokonałeś? Bo karta jest wg mnie śliczna w stosunku do wszystkich niereferentów. Arcydzieło jak dla mnie. Kultura pracy, wydajność i temperaturki również top. FE 3070 czy 3080 sam bym przygarnął z pocałowaniem ręki.

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Griszah napisał:

Na zulixach coraz wieksza posucha, jak tak dalej pójdzie to przed świętami nawet ten poździeż za ponad 4k zniknie.

Oj fakt, zotac po 5k kupiony, Msi Trio x sztuk za 5k kupione, dobry okres na opylenie kart :) A zanosilo sie na normalnosc :D

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

 

Jakbyś mógł podzielić się sposobem... Jak tego dokonałeś? Bo karta jest wg mnie śliczna w stosunku do wszystkich niereferentów. Arcydzieło jak dla mnie. Kultura pracy, wydajność i temperaturki również top. FE 3070 czy 3080 sam bym przygarnął z pocałowaniem ręki.

Około 17.11. o tym była mowa. Cofnij się. Jak nie masz nikogo w DE to nie zawracaj sobie głowy. Szczęśliwy los tak sprawił, że mam 3070 FE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dopłacić do upragnionej   karty  RTX 3080   300 nawet 400zł ale  tysiaka  to już  zboczenie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bemx2k napisał:

Rozumiem dopłacić do upragnionej   karty  RTX 3080   300 nawet 400zł ale  tysiaka  to już  zboczenie  ;)

Chyba popier**lenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość postów per/h spada zauważalnie. Chyba większość już obkupiona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigus za 4700 zł poszedł w komputroniku również. Osobiście postoję. Za 4250 zł jestem skłonny kupić mastera co najwyżej więcej to przesada dla mnie również.  

3 minuty temu, Ogider napisał:

Ilość postów per/h spada zauważalnie. Chyba większość już obkupiona :D

Część kupiła rtx 3070, druga część zrezygnowała. Tylko niewielka ilość użytkowników teraz poluje. No i szczęśliwcy kupili rtx 3080.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed nami najgorętszy okres sprzedażowy w całym roku. Myślicie, że Nvidia rzuci jakiś gigantyczny rzut kart na ten okres? Ktoś czytał o jakimś info na reddicie itp.? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal czekam na mocarnego/mistycznego tufa 3080 z x-komu. Będzie grane w lany poniedziałek :szczerbaty:

Chyba że jestem zbyt optymistyczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Brać Gigusia Gaming 3080 za 4550 z Komputronika (do odbioru w salonie) czy czekać na MSI Trio X-Kom za 3870 zamówienie z ok 16.20 oczywiście 17.09

Edytowane przez andrzej_nn
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ogider napisał:

Ja nadal czekam na mocarnego/mistycznego tufa 3080 z x-komu. Będzie grane w lany poniedziałek :szczerbaty:

Chyba że jestem zbyt optymistyczny 

Sam jestem ciekaw, kiedy ja dostanę Gigus 3080 Gaming. Zamówiony blisko północy. Głupi byłem i czytałem sobie testy kart zamiast zamawiać.

TUF nie brałem pod uwagę, nawet testu nie czytałem bo seria 2000 była sława. A tu taki zwrot o 180* w tym wydaniu.

 

1 minutę temu, andrzej_nn napisał:

Panowie,

Brać Gigusia Gaming 3080 za 4550 z Komputronika (do odbioru w salonie) czy czekać na MSI Trio za 3870 zamówienie z ok 16.20 oczywiście 17.09

Ja zamówiłem za 3600 zł  - to dla mnie kosmos ta cena, ale karty jeszcze nie mam :E

Ja bym nie kupił. Lepszy MSI Trio / Asus TUF.  Jednak jak zrobisz UV<300W to chyba byle jaka karta 3080 będzie spoko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Gigusia Gaming owszem prawie 4600 to przesada, ale nie odbiega ona za bardzo wglądem TUF i MSI. Na biosie Silent różnice w głośności i wydajności sa minimalne, ale TUF oczywiście jest najchłodniejszy a po UV to można zejść do okolic 60 stopni...normalnie kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Gigabyte po UV 825 mV to 70-80W mniej w grach 4K . Tak jak tu koledzy pisali jest spora różnica aczkolwiek dziwie sie czemu my mamy poprawiać producenta to powinno być standardem w takich drogich kartach. Najszybsze wersje 3080 maja tak wysoki power limit, że to wręcz piekarnik;) Bedzie z 3-5fps szybciej, ale jakim kosztem. Niestety 3080 pod względem OC to klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, szymcio30 napisał:

U mnie Gigabyte po UV 825 mV to 70-80W mniej w grach 4K . Tak jak tu koledzy pisali jest spora różnica aczkolwiek dziwie sie czemu my mamy poprawiać producenta to powinno być standardem w takich drogich kartach.

Widocznie nie wszystkie karty są w stanie działać z tak niskim napięciem. Była o tym już mowa. A przecież żaden producent nie chciałby aby potem go na forach obsmarowywano typu: "kupiłem 3080 od producenta X, uruchamiam Quake RTX i co chwila mi się zawiesza" albo aby masowo klienci zwracali karty właśnie na ten problem. Wyszli z założenia że 100% GPU ma działać bez zwiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tym undervoltingiem? Co to daje? Oraz czemu walczyć o temp 60 stopni jak karta może pracować w 70? Mam teraz MSI i już ma prawie 4 lata, pracuje ciągle 65-75 stopni i nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, andrzej_nn napisał:

A o co chodzi z tym undervoltingiem? Co to daje? Oraz czemu walczyć o temp 60 stopni jak karta może pracować w 70? Mam teraz MSI i już ma prawie 4 lata, pracuje ciągle 65-75 stopni i nic się nie dzieje

Po UV możesz mieć wyższą wydajność i zamiast 70-75st., 60-65 chłodniej w obudowie i nizsze RPM, no chyba że masz zimno w pokoju albo jesteś niedosłyszący to możesz zostawić stock.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, serkami napisał:

czemu na proshopie jest brak rtx?

Może nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

Może nie ma ;)

chodzi o to że nie da sie wyszukać ani 3070 ani 3080 a jeszcze 2 dni temu dało sie wyszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Może nie ma ;)

Co tu robisz? Przyzwyczajenie?  Masz kartę i się nią cieszysz na pulpicie  ;)  Oddaj tym co grają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, serkami napisał:

chodzi o to że nie da sie wyszukać ani 3070 ani 3080 a jeszcze 2 dni temu dało sie wyszukać

Na proshopie 30x0 i 6800 są dostępne już tylko w duńskim sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,  używacie tej podpórki co dodają do msi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi dzisiaj RTX 3080 od MSI z RTV EURO AGD. Wszystko w nalezytym porzadku. Poki co piszczace delikatnie cewki tylko przy furmarku 450kl/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andrzej_nn napisał:

Panowie,

Brać Gigusia Gaming 3080 za 4550 z Komputronika (do odbioru w salonie) czy czekać na MSI Trio X-Kom za 3870 zamówienie z ok 16.20 oczywiście 17.09

Ja miałem RTX3070 MSI Gaming X Trio za 2999 z ME dostawa na wtorek, ale koniec końców wymiękłem i dałem 4450zł za RTX 3080 Gigabyte Gaming OC w PCProjekt.
Ponad tydzień polowałem na złote strzały i zawsze gdy miałem już w koszyku lub nawet klepnięte to przychodziły maile o anulowaniu zamówienia.
Wsparłem Januszostwo i muszę z tym żyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...