Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

 

Jakbyś mógł podzielić się sposobem... Jak tego dokonałeś? Bo karta jest wg mnie śliczna w stosunku do wszystkich niereferentów. Arcydzieło jak dla mnie. Kultura pracy, wydajność i temperaturki również top. FE 3070 czy 3080 sam bym przygarnął z pocałowaniem ręki.

Że co? Kultura , wydajność i temperatury to lekko poniżej mientusa x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oferowałem za 4200 zł rtx 3080 vision to nikt nie chciał :D Poszło za 4250 zł i w 3 godziny 3 chętnych oraz zdecydowanych. Mogłem zawołać więcej, ale stwierdziłem bez przesady. Teraz poczekam sobie na rtx 3080 master aorus za 4250 zł i wyjdzie mnie 3850 zł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hero586 napisał:

RTX 3070 Vision zamontowany, na szybko odpaliłem kilka gierek i jest moc myślałem, że po 2080S nie będzie takiego kopa a w 4K mocno odjeżdza. Poza tym to karta prezentuje się świetnie, cewki nie piszczą, ze złączami zasilającymi również nie ma problemu jedyne co dziwi to Power Limit, który kończy się na 100%. Temperatury podczas rozgrywki 63 stopnie na stock ustawieniach. Jak na razie jestem bardzo zadowolony ?.

28f00dcf065770dbmed.jpg

Jaka prędkość wentylatorów na tym stock?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to ma być?!

te karty miały być dla elity a nie dla plebsu ... 

trzask plask, łubudu i won ze sklepu ... ;)  :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Gromitek napisał:

Jaka prędkość wentylatorów na tym stock?

Dużo zależy od gry, ale dla przykładu w Control wszystkie ustawienia na max DLSS 1440p w 4K mam 65 stopni oborty wetnylatorów dobijają do 1800 RPM. Na ustawieniach grywalnych gdzie jest stabilne 60 fps (DLLS 1080p reszta na max) temperatura 60 stopni obroty ok 1500 RPM. Kultura pracy wygląda prawie identycznie jak na RTX 2080S Gaming OC poza wyglądem to w sumie te karty mają takie samo chłodzenie.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ogider napisał:

Ilość postów per/h spada zauważalnie. Chyba większość już obkupiona :D

Zaraz wejdą ci,co czekają na 3060 Ti.W następnej kolejności z 3060,3050 Ti oraz 3050 ;)
Dostępność kart minimalnie się poprawia i powoli dostawy są realizowane,co widać,ale nadal daleko od ideału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sie orientuje w jakich sklepach ostatnio są jakieś względnie dobre cenowo strzały na 3080 i jakie modele pojawiają sie najczęściej? Troche mnie nie było i aktualizuję listę obserwowanych i byłbym wdzieczny jakby ktoś zrobił małe streszczenie ostatnich dni :D

Edytowane przez macio787

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morele, media ekspert, euro agd, sferis, wulkano, komputronik, cenowo to różnie, raczej przygotuj się psychicznie, że i tak srogo przepłacisz :D Ja już zaakceptowałem ten stan i tylko czekam na dostępność jakiegoś lepszego modelu.

Edytowane przez cancel
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, macio787 napisał:

Ktoś sie orientuje w jakich sklepach ostatnio są jakieś względnie dobre cenowo strzały na 3080 i jakie modele pojawiają sie najczęściej? Troche mnie nie było i aktualizuję listę obserwowanych i byłbym wdzieczny jakby ktoś zrobił małe streszczenie ostatnich dni :D

W Media expert podobno trafiaja sie raz na jakiś czas.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio może i poprawiła się dostępność, ale i ceny poszly do góry... 

Ostatnio były karty w Media Expert głównie i chyba w Euro. 

Edytowane przez zachy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcecie przepłacać i dzieci wam nie płaczą za RTX to przeczekajcie zbliżający się sezon świąteczny

jest tu jeszcze jakiś oportunista siedzący na integrze? (łoże madejowe ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny już raczej do końca roku nie spadną . Kto chce i dopłaci 3-4 stówki ten jeszcze  się  obkupi  reszta musi

czekać do końca Stycznia .  W tym  temacie są co najmniej dwie  osoby ogarnięte  z  botem zakupowym  ,mogą pomóc tak jak i mnie pomogły przy zakupie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3070 MSI Gaming X nadjechał dzisiaj z OleOle. Cewki niesłyszlne karta super cicha :)

Zobaczymy czy RTX 3080 uda się wyhaczyć, a jak nie to siedemdziesiątka zostaje.

RTX 3070.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam z zakupem, mam dobra grafe, więc mocy mi nie brakuje. Mój target, to 3080 Vision żeby ładnie prezentował się z płyta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bemx2k napisał:

mogą pomóc tak jak i mnie pomogły przy zakupie  ;)

A gdzie dostałeś Trio 3080 i w jakiej cenie?

Ja trochę skiepscilem sprawę bo były w Media Expert po 3999 miałem w koszyku nawet, ale liczyłem na dostawę 6800xt niereferentów i nie kupiłem w tej cenie i się obudziłem z ręką w.... 

A na razie czekam na Trio X 3070 od kolegi z forum. Przezyje na tym do wiosny, a może refresha Ampere. ;)

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, toffikmaster napisał:

RTX 3070 MSI Gaming X nadjechał dzisiaj z OleOle. Cewki niesłyszlne karta super cicha :)

Zobaczymy czy RTX 3080 uda się wyhaczyć, a jak nie to siedemdziesiątka zostaje.

RTX 3070.jpg

Super karta, gdyby nie to, że czekam już na 3080 x-trio lub SuprimX to bym ją na pewno zostawił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerka gdyby 3070 byla troche wydatniejsza w 4k to bym ja juz dawno kupil.

Niestety  roznica wydajnosci jest spora i cos mi mowi zeby nie ulegac tylko czekac na jakas wersje 3080 msi albo tuf/Poki co 1070 musi wystraczyc i w sumie i tak strasznie ja sobie chwale,az żal ja bedzie sprzedawac ,4 piekne lata?

Edytowane przez Kubaś_30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Kubaś_30 napisał:

Cholerka gdyby 3070 byla troche wydatniejsza w 4k to bym ja juz dawno kupil.

Ja już drugi rok korzystam z monitora 4K i w grach bez DLSS oraz skalowania rozdzielczości jak brakuje mocy ustawiam rozdzielczość 3200x1800 i elegancko wszystko śmiga różnica w jakości niewielka, natomiast wydajność mocno na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kubaś_30 napisał:

Cholerka gdyby 3070 byla troche wydatniejsza w 4k to bym ja juz dawno kupil.

Niestety  roznica wydajnosci jest spora i cos mi mowi zeby nie ulegac tylko czekac na jakas wersje 3080 msi albo tuf/Poki co 1070 musi wystraczyc i w sumie i tak strasznie ja sobie chwale,az żal ja bedzie sprzedawac ,4 piekne lata?

Od 4 lat grasz na 1070 w 4k i powiadasz, że mało Ci mocy z 3070? Ja w UWQHD widzę wyciek mocy na 3070 względem 1080ti. Względem 1060 którą miałem chwilowo w zastępstwie to jest totalny rozpierdolnik. Tak wiem 1070 jest lepszy od 1060, ale do 1080TI to jej daleko jeszcze że hoho. Kiedyś miałem 1070 przed 1080ti. 

Tak więc zdradzę Ci w tajemnicy, jak masz 3080 nonOC w xcum, to lepiej kup sobie 3070 od ręki. I tak wyrwie Cię z kapci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Od 4 lat grasz na 1070 w 4k i powiadasz, że mało Ci mocy z 3070? Ja w UWQHD widzę wyciek mocy na 3070 względem 1080ti. Względem 1060 którą miałem chwilowo w zastępstwie to jest totalny rozpierdolnik. Tak wiem 1070 jest lepszy od 1060, ale do 1080TI to jej daleko jeszcze że hoho. Kiedyś miałem 1070 przed 1080ti. 

Tak więc zdradzę Ci w tajemnicy, jak masz 3080 nonOC w xcum, to lepiej kup sobie 3070 od ręki. I tak wyrwie Cię z kapci.

Ja właśnie pragnę zmienić 1070 ti na rtx 3070 do wqhd bo już nie daje rady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ze cena moze byc zaporowa, ze ponad 1k+ zl trzeba doplacać, żeby dostać 3080 wzgledem 3070 - nie wszystkim sie to podoba i nie każdego stać, ale jesli mam byc szczery to gra jest warta swieczki... (OSOBISCIE) uwazam model 3070 za slaby (wydajnosciowo) w stosunku do 3080 czy nawet starszych 20XX. Nie ulegajcie presji czasu, grom, ktore niebawem sie pojawia. Czekajcie cierpliwie na wasze zamowione 3080 lub zacisnijcie pasa i dolozcie do dostepnych od reki 3080. Jak juz placimy 3k+ to wydawajmy na produkt, ktory spelni nasze oczekiwania, na produkt, ktory da nam komfort z gry w kazdej rozdzielczosci lub efektywnej pracy. 3080 > 3070  - takie sa moje obiektywne odczucia w tym calym zamieszaniu ; ) Pozdrawiam

  • Like 4
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Hugx napisał:

Ja rozumiem, ze cena moze byc zaporowa, ze ponad 1k+ zl trzeba doplacać, żeby dostać 3080 wzgledem 3070 - nie wszystkim sie to podoba i nie każdego stać, ale jesli mam byc szczery to gra jest warta swieczki... (OSOBISCIE) uwazam model 3070 za slaby (wydajnosciowo) w stosunku do 3080 czy nawet starszych 20XX. Nie ulegajcie presji czasu, grom, ktore niebawem sie pojawia. Czekajcie cierpliwie na wasze zamowione 3080 lub zacisnijcie pasa i dolozcie do dostepnych od reki 3080. Jak juz placimy 3k+ to wydawajmy na produkt, ktory spelni nasze oczekiwania, na produkt, ktory da nam komfort z gry w kazdej rozdzielczosci lub efektywnej pracy. 3080 > 3070  - takie sa moje obiektywne odczucia w tym calym zamieszaniu ; ) Pozdrawiam

Nie sadzisz, ze kazdy ma inne oczekiwania? A pisanie, ze 3070 to slaba karta.. no sorry. Przed premiera wydajnosc na tym poziomie to była topka. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, robson241 napisał:

Nie sadzisz, ze kazdy ma inne oczekiwania? A pisanie, ze 3070 to slaba karta.. no sorry. Przed premiera wydajnosc na tym poziomie to była topka. 

Dlatego napisał że "Osobiście uważa", mnie 3070 też za bardzo nie urządzało, a że nie dawno taką moc miał top 2080Ti hmmm, pewnie dlatego 2080Ti nie kupiłem. ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Hugx napisał:

Ja rozumiem, ze cena moze byc zaporowa, ze ponad 1k+ zl trzeba doplacać, żeby dostać 3080 wzgledem 3070 - nie wszystkim sie to podoba i nie każdego stać, ale jesli mam byc szczery to gra jest warta swieczki... (OSOBISCIE) uwazam model 3070 za slaby (wydajnosciowo) w stosunku do 3080 czy nawet starszych 20XX. Nie ulegajcie presji czasu, grom, ktore niebawem sie pojawia. Czekajcie cierpliwie na wasze zamowione 3080 lub zacisnijcie pasa i dolozcie do dostepnych od reki 3080. Jak juz placimy 3k+ to wydawajmy na produkt, ktory spelni nasze oczekiwania, na produkt, ktory da nam komfort z gry w kazdej rozdzielczosci lub efektywnej pracy. 3080 > 3070  - takie sa moje obiektywne odczucia w tym calym zamieszaniu ; ) Pozdrawiam

Obiektywne czy subiektywne? ;)

3070 to 2080ti więc raczej mocna karta w stosunku do 1080ti/2060s/2070s.  Czasami 3090 nie domaga w 4K. Do 4K może kolejna generacja będzie odpowiednio "mocna". Zawsze są dylematy. Najlepiej brać stosunek ceny do wydajności w kupowaniu nowości 3080>3090, 3070>3080. Trudna decyzja. Za niewiele więcej bulimy sporo więcej. Najgorsze jest do 10 GB, ale za 2 lata i tak entuzjaści zrobią przeskok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...