Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, DisconnecT napisał:

Dlatego napisał że "Osobiście uważa", mnie 3070 też za bardzo nie urządzało, a że nie dawno taką moc miał top 2080Ti hmmm, pewnie dlatego 2080Ti nie kupiłem. ?

Wiesz.. Jak 2080Ti latalo po 5 kafli, ktore to te 2 lata temu tez mialo ciutke inna wartosc i wydajnoscia nie miazdzylo topki z poprzedniej grneracji to ja sie imo nie dziwie. ALe dla takiego mnie co ma te 1440/70 3080 to zdecydowanie overkill. Plus jeszcze zasilacz do wymiany :) I te nadchodzace 3060Ti by mi starczylo. I tak juz w nic nie gram. Po 25 latach z PC na biurku wlasciwie wszytkie gry sa takie same. Tylko numerek sie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, robson241 napisał:

(...)  Po 25 latach z PC na biurku wlasciwie wszytkie gry sa takie same. Tylko numerek sie zmienia.

Pozornie tylko... ;)



 

 

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4300zł za Ventusa 3x :/ Szczerze trochę mnie korci, żeby wziąć. Ile w sumie bym przepłacał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, DisconnecT napisał:

Dlatego napisał że "Osobiście uważa", mnie 3070 też za bardzo nie urządzało, a że nie dawno taką moc miał top 2080Ti hmmm, pewnie dlatego 2080Ti nie kupiłem. ?

Za 5-6k mnie nie krecilo 2080ti.

Za 3k 3070 już tak. 

Jakbym miał 1070 to nawet słowa bym nie pisał, że mi 3070 nie leży. 3080 lepsze ale nie non OC z Xcomu. Bo te nawet jeszcze przez długie miesiące będą abstrakcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, radar410 napisał:

4300zł za Ventusa 3x :/ Szczerze trochę mnie korci, żeby wziąć. Ile w sumie bym przepłacał?

3699 w mediaexpert 2 dni temu. Względem wartości realnej 3300 max to spore przepłacenie. Do tego wersja słaba bardzo. Bez fanswapa lipa totalna.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, robson241 napisał:

Wiesz.. Jak 2080Ti latalo po 5 kafli, ktore to te 2 lata temu tez mialo ciutke inna wartosc i wydajnoscia nie miazdzylo topki z poprzedniej grneracji to ja sie imo nie dziwie. ALe dla takiego mnie co ma te 1440/70 3080 to zdecydowanie overkill. Plus jeszcze zasilacz do wymiany :) I te nadchodzace 3060Ti by mi starczylo. I tak juz w nic nie gram. Po 25 latach z PC na biurku wlasciwie wszytkie gry sa takie same. Tylko numerek sie zmienia.

Ja sobie zdaję sprawę z tego że dla wielu osób 3070 to super wydajność, bo nie ma się co oszukiwać 3070 robi robotę. Dla mnie jednak to trochę za mało zwłaszcza że już przeczekałem Turinga, który był dość mało atrakcyjną ofertą dla posiadacza 1080Ti, które było sporo tańsze i nadal dawało radę.
A jeżeli chodzi o gry, to mam podobne zdanie, coraz mniej naprawdę wciągających tutułów, dlatego kupuje mocną kartę i nie zmieniam jej już co generację jak kiedyś, tylko co dwie. :)

8 minut temu, Minciu napisał:

Za 5-6k mnie nie krecilo 2080ti.

Za 3k 3070 już tak. 

Jakbym miał 1070 to nawet słowa bym nie pisał, że mi 3070 nie leży. 3080 lepsze ale nie non OC z Xcomu. Bo te nawet jeszcze przez długie miesiące będą abstrakcja. 

To na pewno, ale prawda jest taka że 3070 powinna stać max w okolicach 2500 zł za model pokroju TUF'a/X-Trio, 3080 za to max 3800 zł.
Wniosek z tego taki, wszyscy przepłaciliśmy względem obietnic, ale w dalszym ciągu mamy znacznie lepszą opcję niż 2080Ti za 5.5k ?

Edytowane przez DisconnecT
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, robson241 napisał:

@radar410 z 800 napewno :)

 

2 minuty temu, Minciu napisał:

3699 w mediaexpert 2 dni temu. Względem wartości realnej 3300 max to spore przepłacać ie.

Ehh, nic to, będę dalej próbował szczęścia, albo po prostu przeczekam na swojej 1080. ;-)

Ten Ventus jest w Janusztroniku jakby ktoś był zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie do końca roku już taniej nie będzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bemx2k napisał:

Pamiętajcie do końca roku już taniej nie będzie .

Chciałeś powiedzieć tanio już było :rotfl:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DisconnecT napisał:


Wniosek z tego taki, wszyscy przepłaciliśmy względem obietnic, ale w dalszym ciągu mamy znacznie lepszą opcję niż 2080Ti za 5.5k ?

Ano jest OK. Ja ide w kimono a GPU niech na siebie zarabia. Była kiedyś darmowa 1080TI. Może traz 3070/3080 się pospłacają XD 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jak będziesz sprzedawał to w opisie będzie - nigdy nie kopała ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sideband napisał:

Ciekawe czy jak będziesz sprzedawał to w opisie będzie - nigdy nie kopała ?

Pewni nic o tym nie napisze. Nie wspomni o tym, ale też nie zaprzeczy. Legit. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

014517-DF-C9-F2-45-E2-BC05-02687-CB42756Zamówiona w piątek i w sobotę odebrana ?

Kultura pracy na wysokim poziomie

Edytowane przez maly.siannodel
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maly.siannodel napisał:

014517-DF-C9-F2-45-E2-BC05-02687-CB42756Zamówiona w piątek i w sobotę odebrana ?

Kultura pracy na wysokim poziomie

U mnie kultura pracy tej karty podczas grania w Metro Exodus była taka,że wentylatory rozkręcały się do 2300 obr/min przy temp. 73-74 stopni C,czyli słaba,ale pewnie trafiła mi się felerna sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Piter2007 napisał:

U mnie kultura pracy tej karty podczas grania w Metro Exodus była taka,że wentylatory rozkręcały się do 2300 obr/min przy temp. 73-74 stopni C,czyli słaba,ale pewnie trafiła mi się felerna sztuka.

Shadow od Tomb Rider 65 stopni 1500rpm, zamknięte w Define R5 wiec w piekarniku

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jak to może byc z zakupem 30x0 z np UK? Bo za chwile - Lordowie - wychodzą z EU, póki co to porozumienia nie mają (biedacy). I Jakby kupić u nich teraz to jak z gwara jak wyjdą bez? Czy lepiej ich omijać i przepłacić ale mieć lokalnie?

I co z zakupem np. z Francji w euro. Chodzi mi o ewentualną (święta idą - priorytety mogą się zmienić - kobieta z wałkiem każe sprzedać zabawkę) odsprzedaż na rynku lokalnym - jak z gwarancją dla wtórnego nabywcy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Ktoś się orientuje jak to może byc z zakupem 30x0 z np UK? Bo za chwile - Lordowie - wychodzą z EU, póki co to porozumienia nie mają (biedacy). I Jakby kupić u nich teraz to jak z gwara jak wyjdą bez? Czy lepiej ich omijać i przepłacić ale mieć lokalnie?

I co z zakupem np. z Francji w euro. Chodzi mi o ewentualną (święta idą - priorytety mogą się zmienić - kobieta z wałkiem każe sprzedać zabawkę) odsprzedaż na rynku lokalnym - jak z gwarancją dla wtórnego nabywcy? 

Kolega widzę na rzęsach staje, żeby sobie utrudnić życie. ;) 
Jest jeszcze alternatywa Meksyk (szybki przerzut razem z amfą).

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Kolega widzę na rzęsach staje, żeby sobie utrudnić życie. ;) 
Jest jeszcze alternatywa Meksyk (szybki przerzut razem z amfą).

Ja bym w to wchodził w ciemno ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maly.siannodel napisał:

amówiona w piątek i w sobotę odebrana ?

Kultura pracy na wysokim poziomie

Uzyj osobnych kabli do podłączenia zasilania do karty :).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, maly.siannodel napisał:

Shadow od Tomb Rider 65 stopni 1500rpm, zamknięte w Define R5 wiec w piekarniku

Gdyby moja tak działała nie oddał bym w życiu.Widocznie jakaś loteria z tymi Aorusami jest,u jednych jest ok u innych się grzeje...

4 minuty temu, Roothar napisał:

Uzyj osobnych kabli do podłączenia zasilania do karty :).

Ja miałem ją podłączoną dwoma osobnymi:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sideband napisał:

Ciekawe czy jak będziesz sprzedawał to w opisie będzie - nigdy nie kopała ?

Nie podaje przebiegu kart przy sprzedaży. Nie będę też trzymał jej zaplombowanej na półce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1606637828356.jpg

Świerzyna Asus TUF RTX 3070 OC.

Miałem wodować, ale chyba nie będę. 61 stopni w stresie. W trybie Performance GPU 2070 Mhz, VRAM 1800 Mhz, PL dobija do 240 W. Wentyle 1000-1300 RPM, cisza totalna.

AC Odyssey 1440p ultra - benchmark 72 fps

RDR2 1440p ultra - benchmark 71 fps

Ryzen 3600 wali głową w sufit. 70-100 % obciążenia w tych grach, ale juz jedzie 5900X :D

Edytowane przez Chomik911
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...