Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, swoja karte juz mam z ME, ale x-kom nadal 0 informacji (zamowiona 3070 w dniu premiery 3 minuty po), w piatek dostalem info z morele.net - ze idzie do mnie 3070 Trio za 2899zł, rozumiem ze juz sie rynek wysycil i dostaliscie swoje? ;) 
Karty oczywiscie nie odbiore, nie chcieli juz anulowac - po prostu wyslali bez wczesniejszego telefonu czy nadal jestem zainteresowany (za pobraniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie, wszystko powyżej 3 tys,  już od jakiegoś czasu nastawiam się na kupno, początkowo 3080 teraz już tylko na 3070 ale te ceny powodują, że skończę chyba na 3060 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już na ceny Komputrona nie patrzę, ani tam nie zaglądam. Sklepy z pralkami są już lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy chce kawałek tortu ale przyznam, że Janusztronik poniosło. Lubie tam czasem robić zakupy bo wiele produktów taniej niż w X ale z kartami pokazali pazurki. 

Edytowane przez Kronos30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, radar410 napisał:

W Komputroniku wleciało sporo 3070, ale w raczej mało atrakcyjnych cenach :P https://www.komputronik.pl/search-filter/1099/geforce-rtx-3070

Będzie coraz drożej. Prześledzić radzę portale z używana elektronikę i zobaczyć jakie ceny tam są. Właśnie sprzedałem 2060 od emesaja za 1250 zł. Kupiłem go w czerwcu za 800 używanego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego wszystkiego to nurtuje mnie tylko jedno pytanie - czy ktokolwiek zamówił kartę w X-Kom i ją do tej pory dostał, czy obiecali, kasę skosili a teraz a ni kasy ani kart :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RadZiuw napisał:

z tego wszystkiego to nurtuje mnie tylko jedno pytanie - czy ktokolwiek zamówił kartę w X-Kom i ją do tej pory dostał, czy obiecali, kasę skosili a teraz a ni kasy ani kart :/

To poproś o zwrot. Muszą oddać. Mi oddali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PT_TP napisał:

To poproś o zwrot. Muszą oddać. Mi oddali.

W obliczu obecnej sytuacji braku dostępności i rosnących cen jak anuluję to guzik będę miał a nie kartę :P

Teraz to nie pozostaje mi nic innego jak czekać aż się w końcu może to wszystko odkorkuje i po świętach/nowym roku zaczną realizować zamówienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RadZiuw napisał:

W obliczu obecnej sytuacji braku dostępności i rosnących cen jak anuluję to guzik będę miał a nie kartę :P

Teraz to nie pozostaje mi nic innego jak czekać aż się w końcu może to wszystko odkorkuje i po świętach/nowym roku zaczną realizować zamówienia...

Opłaciłeś z własnej woli. X-kom nie wymaga zapłaty dopóki karta nie będzie czekała na Ciebie - dzwonią na telefon i potwierdzają.

Już wielu ludzi prosiło o zwrot pieniążków z zachowaniem kolejki na kartę i nie było problemów. Tylko góra teorie spiskowe.

Zaznaczam, że nie piszemy o anulowaniu zamówienia. Tylko pieniądze zwracają na twoją prośbę, żeby nie leżała u nich zamrożona.

Edit:

Oho na morele rtx 3080 msi x trio znowu niedostępne w przedsprzedaży. Czyżby kolejne podwyżki?

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Khold napisał:

Beka z cen.

mój 3070 asus tuf za 3k z ME a tutaj 3549.... Uff dobrze, że kupiłem bo widzę, że ceny coraz wyższe :banan:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, RadZiuw napisał:

z tego wszystkiego to nurtuje mnie tylko jedno pytanie - czy ktokolwiek zamówił kartę w X-Kom i ją do tej pory dostał, czy obiecali, kasę skosili a teraz a ni kasy ani kart :/

Ktoś, kto zamawiał na premierę coś tam dostaje... Nawet tutaj na forum są posty. Ja mam zamówienie z 16.20 w dniu premiery i jeszcze cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaczorex26 napisał:

Aorus Master w wersji 3080 też zniknął z morelowych: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-aorus-geforce-rtx-3080-master-10gb-gddr6x-gv-n3080aorus-m-10gd-5944486/
Pytanie z innej beczki, bo kumpel szuka 3070. Tutaj też TUF, X-Trio w topce, prawda? 

Mastera nie ma już od ponad tygodnia niestety na stronie :/ Pamiętasz jaka cena była przed usunięciem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, cancel napisał:

Mastera nie ma już od ponad tygodnia niestety na stronie :/ Pamiętasz jaka cena była przed usunięciem ?

Jak kupowałem to za 4259, potem było chyba 4289 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ufo188 napisał:

dlaczego asusy najdrozsze?

Bo one najbardziejowe som :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ufo188 napisał:

dlaczego asusy najdrozsze?

Nie szukałbym w tym logiki. Tak często manewrują cenami, że sami się gubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ufo188 napisał:

dlaczego asusy najdrozsze?

Hajp. Ogólnie tufy fajnie wyszły w nowych rtx'ach, to golą na nich bez litości. A bazowo tuf oc 3070 jak widzę po cenach jakie powinny być w stanach, to tylko 41 $ więcej niż za refa. Licząc bez podatków. U nas z vatem powinny stać po 2.5k z groszami, gdyby ceny były normalne. A jest jak jest:whee:. Myślę, że nawet gdy dostawy będą już regularne i duże, to wewnętrzne januszostwo naszych sklepów i tak nie pozwoli na te ceny. Tuf już do końca tej gen będzie miał dodatkowy podatek do ceny tylko dlatego, że dobrze wyszedł asusowi:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kelam napisał:

Hajp. Ogólnie tufy fajnie wyszły w nowych rtx'ach, to golą na nich bez litości. A bazowo tuf oc 3070 jak widzę po cenach jakie powinny być w stanach, to tylko 41 $ więcej niż za refa. Licząc bez podatków. U nas z vatem powinny stać po 2.5k z groszami, gdyby ceny były normalne. A jest jak jest:whee:. Myślę, że nawet gdy dostawy będą już regularne i duże, to wewnętrzne januszostwo naszych sklepów i tak nie pozwoli na te ceny. Tuf już do końca tej gen będzie miał dodatkowy podatek do ceny tylko dlatego, że dobrze wyszedł asusowi:rotfl:

Ceny wrócą do normalności jak zaleją nas kartami, nasycą się ci co stoją w kolejce i będą zalegać na magazynie. Osoby co w tym momencie są na 200+ miejscu i kupiły po zawyżonej cenie powinny zrezygnować bo będzie tak, że będą duże dostawy ale jeszcze uda się wydusić sporo kasy po zawyżonej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kronos30 napisał:

Ceny wrócą do normalności jak zaleją nas kartami, nasycą się ci co stoją w kolejce i będą zalegać na magazynie.

Paaanie, a kiedy to nastąpi xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RadZiuw napisał:

Paaanie, a kiedy to nastąpi xD

Właśnie ciężko to będzie stwierdzić. Po cichu zrealizują wszystkie zamówienia. Po kontakcie z X i owocowym nie chcą napisać ile kart otrzymują. Piszą o problemach globalnych i ble ble.

 

Na pewno na koniec zostawią tych co kupili na premierę po taniości :D sporo osób pisało, że nie dostali zamówień z 17 września, a inni piszą z tego samego sklepu, że kupili po 20 listopada. Więc wniosek jest taki, że istnieją co najmniej 2 kolejki. :D

Edytowane przez Kronos30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kronos30 napisał:

Ceny wrócą do normalności jak zaleją nas kartami, nasycą się ci co stoją w kolejce i będą zalegać na magazynie. Osoby co w tym momencie są na 200+ miejscu i kupiły po zawyżonej cenie powinny zrezygnować bo będzie tak, że będą duże dostawy ale jeszcze uda się wydusić sporo kasy po zawyżonej cenie. 

Nie tufa. Do poziomu 2.5k pewnie w marcu spadną gówna w typie ventusów x2, najtańszych gigusiów czy innych innoiksde. Za tufa będzie golenie do końca. Jeśli nie nastąpi korekta ceny ze strony samego producenta, to już sklepy o to zadbają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...