Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Kronos30 napisał:

Właśnie ciężko to będzie stwierdzić. Po cichu zrealizują wszystkie zamówienia. Po kontakcie z X i owocowym nie chcą napisać ile kart otrzymują. Piszą o problemach globalnych i ble ble.

Daleko nie trzeba szukać, żeby znaleźć komentarze i posty o tym, jak to zamówienia wcale nie są realizowane chronologicznie a brak konkretów tylko wzmaga frustrację wśród klientów x-kom :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5k to pobożne życzenie, ale kto wie. Na start wiele sklepów miało 2,6-2,7 najtańsze wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RadZiuw napisał:

Daleko nie trzeba szukać, żeby znaleźć komentarze i posty o tym, jak to zamówienia wcale nie są realizowane chronologicznie a brak konkretów tylko wzmaga frustrację wśród klientów x-kom :/

Dlatego też w moich oczach mocno stracił x, owowcowy i janusztronik. Media Expert, RTV jako jedyne nie robią syfu. Co prawda mają wysokie ceny ale te sklepy zawsze miały średnio 100-200 zł wyższe niż inne ale widać, że nie robią takiego dziadostwa. Słoma z butów innym wystaje.

Edytowane przez Kronos30
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza kilkoma małymi sklepikami w stylu wulkano, imo praktycznie wszystkie sklepy się ośmieszyły mniej lub bardziej przy okazji kart nowej gen. Z tymi od lodówek włącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kronos30 napisał:

Właśnie ciężko to będzie stwierdzić. Po cichu zrealizują wszystkie zamówienia. Po kontakcie z X i owocowym nie chcą napisać ile kart otrzymują. Piszą o problemach globalnych i ble ble.

Na pewno na koniec zostawią tych co kupili na premierę po taniości :D sporo osób pisało, że nie dostali zamówień z 17 września, a inni piszą z tego samego sklepu, że kupili po 20 listopada. Więc wniosek jest taki, że istnieją co najmniej 2 kolejki. :D

Opowiadasz teorie spiskowe, a jednak sklepy powoli ale realizują zamówiena po cenach premierowych.

Ja otrzymalem kartę zarówno z x-kom jak i moreli, ale to były wczesne zamówienia, z pierwszych 30 minut.

To nic dziwnego, że ktoś dostal zamówienie z 20.09, a inny nie dostał z 17.09, skoro do każdego modelu jest inna kolejka, różna ilość zamówień i dostaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, stanko11 napisał:

Opowiadasz teorie spiskowe, a jednak sklepy powoli ale realizują zamówiena po cenach premierowych.

Ja otrzymalem kartę zarówno z x-kom jak i moreli, ale to były wczesne zamówienia, z pierwszych 30 minut.

To nic dziwnego, że ktoś dostal zamówienie z 20.09, a inny nie dostał z 17.09, skoro do każdego modelu jest inna kolejka, różna ilość zamówień i dostaw.

Dobrze napisałeś "powoli" bo na te za większą kasę trochę szybciej. 

Teoria spiskowa niekoniecznie np na morelach ludzie się skarżyli, że został zrealizowany zakup po 20 listopada kart na które jest kolejka od premiery. 

Edytowane przez Kronos30
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kronos30 napisał:

Dobrze napisałeś "powoli" bo na te za większą kasę trochę szybciej. 

Z większą kasą? Są modele, których nie było można zamówić w preorderze, bo pojawiły się później i na te można polować, nie oglądajac się na kolejki. Dlatego mozna je dostać szybciej, niż te z preordera, tylko trzeba mieć szczęście, cierpliwość, żeby je jeszcze upolować.

Nie ma natomiast dwoch kolejek, z różną ceną, po ten sam model. To jest bzdura.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, stanko11 napisał:

Z większą kasą? Są modele, których nie było można zamówić w preorderze, bo pojawiły się później i na te można polować, nie oglądajac się na kolejki. Dlatego mozna je dostać szybciej, niż te z preordera, tylko trzeba mieć szczęście, cierpliwość, żeby je jeszcze upolować.

Nie ma natomiast dwoch kolejek, z różną ceną, po ten sam model. To jest bzdura.

Będziemy obserwować sytuacje czy się będzie rozkręcać dostawa czy sklepy dalej będą otrzymywać po kilka sztuk przez cały grudzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cuda bym nie liczył. Nadal dostawy będą niewielkie i szybko to się nie zmieni. Tylko ciężko za to winić sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Kronos30 napisał:

Dlatego też w moich oczach mocno stracił x, owowcowy i janusztronik. Media Expert, RTV jako jedyne nie robią syfu. Co prawda mają wysokie ceny ale te sklepy zawsze miały średnio 100-200 zł wyższe niż inne ale widać, że nie robią takiego dziadostwa. Słoma z butów innym wystaje.

x-kom przyjął miliard zamówień, zrealizował kilka + problem globalny i wodzenie za nos klientów
morelom wyciekły dane jakiś czas temu (ale jako jedyni zrealizowali zamówienie)
media expert na razie w moim rankingu przoduje jeżeli chodzi o zaufanie + świetna polityka zwrotów z gotówką do ręki
rtv euro agd to nawet nie komentuję https://www.wykop.pl/link/5824089/rtv-euro-agd-anuluje-zamowienia-na-laptopy-pod-pretekstem-wyczerpania-zapasu/

Każdy sklep ma swoje za uszami. Jak tak dalej pójdzie to zakupy na rynku będzie trzeba robić :E

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grudniu bez szans. Nie ma co się nawet nastawiać. Może styczeń przyniesie lekką poprawę, ale u nas raczej luty lub marzec. Pamiętajcie, że najpierw będą zaspokojone rynki zachodnie ze stanami na czele. Do nas będą docierać resztki i okruszki z wielkopańskiego stołu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, stanko11 napisał:

Nie ma natomiast dwoch kolejek, z różną ceną, po ten sam model. To jest bzdura.

To zależy od sklepu. Jeden sklep zrealizuje z jedną kolejką inny jak dostanie kartę w zawyżonej cenie to nie da do pierwszej kolejki. Na morele idealnie widać że z magazynu nr 2 mieli dostępne od ręki za +500/1000. Pomijam że mają burdel w systemie i od czasu do czasu zamiast do kolejki idzie od ręki w tej samej cenie. Natomiast rtv euro agd oraz ole ole wstawiają raz po raz w różnych cenach i kto wie jaki tam jest system kolejkowania, czy po cenie czy po dacie zakupu. Najlepiej jak karta jest sprzedawania od ręki bo tam nie ma teorii spiskowych i klient się zwyczajnie cieszy z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że jednak była możliwość składania zamówień w preorderze i ustawiania się w kolejki, bo jednak dostałem kartę w cenie premierowej, a nie dzisiejszej. 

Nie  mogę narzekać, bo w sumie zamówiłem karty w 3 różnych sklepach (x-kom, morele i rtv euro) i wszystkie zrealizowały mi zamówienie w dobrej cenie. Co prawda po 2 miesiącach ale zawsze.

Żeby coś upolować na strzała, przy tak dużym popycie, to trzeba mieć dużo czasu i wspomagać się programii, typu distill i patrzeć na ciągle rosnące ceny. To ja już wolę te preordery. Albo całkowicie dać sobie na wstrzymanie i kupić na wiosnę (?).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, stanko11 napisał:

Ja się cieszę, że jednak była możliwość składania zamówień w preorderze i ustawiania się w kolejki, bo jednak dostałem kartę w cenie premierowej, a nie dzisiejszej. 

To prawda. Przeglądając reddit widziałem że ludzie za granicą narzekali, że tam online jedyna szansa na zdobycie karty to złote strzały online albo ustawić się w prawdziwą kolejkę rano pod sklepem. To już wolę te nasze "preordery". 

Na premierę 3080 w Xkom mieli lepsze ceny niż Morele i zaczęli wcześniej sprzedaż (w morelowym karty w wyszukiwarce pojawiły się nie o 15:00 tylko jakoś później). Jako największy gracz nabrali najwięcej zamówień, a nie dostają proporcjonalnie więcej dostaw niż pozostali. No i komunikacja z klientem leży więc i reputacja cierpi. Sam się na nich wkurzałem, ale z drugiej strony mając już to zamówienie "w realizacji" mogłem bez ciśnienia szukać okazji po innych sklepach, ignorując januszowe oferty. 

 

25 minut temu, hopes napisał:

Natomiast rtv euro agd oraz ole ole wstawiają raz po raz w różnych cenach i kto wie jaki tam jest system kolejkowania, czy po cenie czy po dacie zakupu.

Też nie mam pojęcia, ale złego słowa o nich nie powiem. W tym tygodniu z RTV dostałem MSI Trio zamówione 9.10 po premierowej cenie, a nowy Ryzen zamówiony wczoraj (sobota) w oleole już do mnie jedzie. Również bez podatku od nowości. Więc z mojej perspektywy ogarniają bardzo dobrze :)

 

Edytowane przez someI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CB6-CBB5-B-3-B7-C-4-B26-B9-E7-9-A52-A991

Ten wentylator powinien być na wysokości pamięci ram, ale nie mogłem go tam zamontować (za bardzo wystaje). Ogólnie to żadnych odgłosów, wibracji z tym związanych nie odczuwam. Może przez to, że kręcą się 550 RPM. Teraz chyba będę musiał zwiększyć obroty wentylatorów :D. Temperatury takie miałem w odysei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, someI napisał:

To prawda. Przeglądając reddit widziałem że ludzie za granicą narzekali, że tam online jedyna szansa na zdobycie karty to złote strzały online albo ustawić się w prawdziwą kolejkę rano pod sklepem. To już wolę te nasze "preordery". 

Na premierę 3080 w Xkom mieli lepsze ceny niż Morele i zaczęli wcześniej sprzedaż (w morelowym karty w wyszukiwarce pojawiły się nie o 15:00 tylko jakoś później). Jako największy gracz nabrali najwięcej zamówień, a nie dostają proporcjonalnie więcej dostaw niż pozostali. No i komunikacja z klientem leży więc i reputacja cierpi. Sam się na nich wkurzałem, ale z drugiej strony mając już to zamówienie "w realizacji" mogłem bez ciśnienia szukać okazji po innych sklepach, ignorując januszowe oferty. 

 

Też nie mam pojęcia, ale złego słowa o nich nie powiem. W tym tygodniu z RTV dostałem MSI Trio zamówione 9.10 po premierowej cenie, a nowy Ryzen zamówiony wczoraj (sobota) w oleole już do mnie jedzie. Również bez podatku od nowości. Więc z mojej perspektywy ogarniają bardzo dobrze :)

 

Jak dla mnie póki co najlepiej wypada media expert pod kątem realizacji zamówień, a proshop pod kątem transparentności - u nich wiadomo dokładnie ile kart zostało zamówionych, ile już doszło, ile idzie obecnie. W ole i euro zamówiłem kartę i niestety nie mam pojęcia w jak długiej kolejce się ustawiłem. Wiecie może czy euro ole przyjmowały zamówienia od premiery, czy może tylko na premiere przyjęli a potem był przestój aż do listopada? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Inclouds napisał:

Wiecie może czy euro ole przyjmowały zamówienia od premiery, czy może tylko na premiere przyjęli a potem był przestój aż do listopada

Oni na premierę w ogóle chyba nie przyjmowali zamówień, dopiero później były chwile, że coś dało się zamówić. Na to MSI, które w końcu dostałem, zamówienia były otwarte przez godzinę, ot tak, że niby dostępne od ręki. Dopiero potem okazało się, że tych kart jednak nie ma u dystrybutora i co najwyżej można poczekać w kolejce. 

Media expert może i spoko, ale za te kilkaset PLN dopłaty na każdej karcie, to lepiej, żeby obsługa była tip-top :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, someI napisał:

Oni na premierę w ogóle chyba nie przyjmowali zamówień, dopiero później były chwile, że coś dało się zamówić. Na to MSI, które w końcu dostałem, zamówienia były otwarte przez godzinę, ot tak, że niby dostępne od ręki. Dopiero potem okazało się, że tych kart jednak nie ma u dystrybutora i co najwyżej można poczekać w kolejce. 

Media expert może i spoko, ale za te kilkaset PLN dopłaty na każdej karcie, to lepiej, żeby obsługa była tip-top :D

Fakt, że jest te kilkaset przebitki, ale to i tak jest w miarę do przełknięcia, w porównaniu do takiego januszotronika albo proline. Te sklepy nawet nie zdają sobie sprawę jak PRowo mocno na tym utraciły. Mam nadzieję, że klienci dadzą im jasno do zrozumienia portfelem, co myślą o takich praktykach. W me x trio było za prawie 4k od ręki - uważam to za całkiem niezłą ofertę, przebitka nie była wcale wysoka. Odnośnie euro i ole, rozumiem, że przyjmowali zamówienia krótko po premierze, ale potem już nic nie przyjmowali przez dwa miesiące, do listopada, czy normalnie karty się pojawiały na ich stronach regularnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, someI napisał:

Media expert może i spoko, ale za te kilkaset PLN dopłaty na każdej karcie, to lepiej, żeby obsługa była tip-top :D

Za jakiś czas podbiją cenę jak komputronik i będzie niedobry. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, hopes napisał:

Za jakiś czas podbiją cenę jak komputronik i będzie niedobry. ;) 

Nie sądzę, ślepi nie są, widzą co inne sklepy robią i że faktycznie "można", i jakoś nie widzę żeby ceny podnosili. W moich oczach naprawdę zyskali, i kartami, i też premiera Ps5, która zdecydowanie była u nich najlepsza. A poza tym ceny podzespołów mają naprawdę atrakcyjne a i na promkach można coś dorwać ciekawego, nie to co xkom z ich smiesznymi złotymi strzałami w postaci power banków i innych śmieci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć szef  X-koma  posiada  duża farmą fotowoltaiczną  gdzieśw okolicach  Częstochowy

to i może  koparki  kryptowalut  też posiada ?

To by  tłumaczyło  brak  kart w  X-komie  , gość  strzyże wszystko i kopie  ETHEREUM      ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Inclouds napisał:

Fakt, że jest te kilkaset przebitki, ale to i tak jest w miarę do przełknięcia, w porównaniu do takiego januszotronika albo proline. Te sklepy nawet nie zdają sobie sprawę jak PRowo mocno na tym utraciły. Mam nadzieję, że klienci dadzą im jasno do zrozumienia portfelem, co myślą o takich praktykach.

W oczach (niedoszłych) klientów, to najbardziej pewnie stracił Xkom. Wystarczy ten wątek prześledzić, żeby zobaczyć jakie bluzgi leciały pod ich adresem. Ludzie poskładali zamówienia bo dobra cena, sporo osób opłaciło z góry a tu jajco. Ale w xkom widać mają taką politykę, żeby nabrać zamówień ile wlezie nawet, jak realizacja zajmie miesiące. Widać to po innych produktach. 

Że proline albo komputronik podnoszą ceny, to co? Dla mnie za drogo, to idę szukać gdzie indziej. Jak będą mieli coś taniej, to kupię u nich. Tak właściwie to wczoraj coś kupiłem w proline, ale nie było to 3080 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, someI napisał:

W oczach (niedoszłych) klientów, to najbardziej pewnie stracił Xkom. Wystarczy ten wątek prześledzić, żeby zobaczyć jakie bluzgi leciały pod ich adresem. Ludzie poskładali zamówienia bo dobra cena, sporo osób opłaciło z góry a tu jajco. Ale w xkom widać mają taką politykę, żeby nabrać zamówień ile wlezie nawet, jak realizacja zajmie miesiące. Widać to po innych produktach. 

Że proline albo komputronik podnoszą ceny, to co? Dla mnie za drogo, to idę szukać gdzie indziej. Jak będą mieli coś taniej, to kupię u nich. Tak właściwie to wczoraj coś kupiłem w proline, ale nie było to 3080 :E

Wiadomo, że cena zawsze będzie miał pierwszorzędne znaczenie, i nawet od smutnego proline'a coś kupię, jeżeli będzie miał 20% taniej niż inni, ale trzeba pamiętać, że z reguły sklepy te mają podobne ceny, a wtedy przy wyborze sprawy drugorzędne takie jak np. wcześniejsze doświadczenia ze sklepu, zaczynają mieć decydujące znaczenie. A odnośnie xkomu i ich polityki, no cóż, czas pokaze czy się im to opłaciło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co w aplikacji x-kom można kupić rtx 3090 kfa2 sg za 7499 zł niby dostępny od ręki - cyber monday.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak już zrealizowali po ponad 2 miesiącach zamówienie to chyba wolę taką turbo kolejkę od złotych strzałów.   Wolałbym gdzieś tak zamówić PS5 i czekać aż kiedyś ktoś zrealizuje niż być teraz z niczym i musieć polować na każdą okazję bo może wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...