Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, someI napisał:

W oczach (niedoszłych) klientów, to najbardziej pewnie stracił Xkom. Wystarczy ten wątek prześledzić, żeby zobaczyć jakie bluzgi leciały pod ich adresem. Ludzie poskładali zamówienia bo dobra cena, sporo osób opłaciło z góry a tu jajco. Ale w xkom widać mają taką politykę, żeby nabrać zamówień ile wlezie nawet, jak realizacja zajmie miesiące. Widać to po innych produktach. 

tylko ile ich było 400/ 1000? na 40 milionowy kraj to 0,25 promila

musieli by zrobić "ambe" na wykopie żeby ich ktoś zauważył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Auberon napisał:

tylko ile ich było 400/ 1000? na 40 milionowy kraj to 0,25 promila

musieli by zrobić "ambe" na wykopie żeby ich ktoś zauważył

No trochę poleciałeś z tymi obliczeniami, staruszków i dzieci też w to wliczałeś? Akurat klienci kart za 4k to z dużym prawdopodobieństwem rownież Ci, którzy w ogólności wydają dużo pieniędzy na komputery, więc to target którego stratę mogliby jednak odczuć ?

Edytowane przez Inclouds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Inclouds napisał:

No trochę poleciałeś z tymi obliczeniami, staruszków i dzieci też w to wliczałeś? Akurat klienci kart za 4k to z dużym prawdopodobieństwem rownież Ci, którzy w ogólności wydają dużo pieniędzy na komputery, więc to target którego stratę mogliby jednak odczuć ?

zamówienia na RTX 30x0 są kropla w morzu przy całym obrocie jaki ma x-kom i siostrzany al.to 

byle biedronka ma 60 tysięcy utargu dziennie a ich w Polsce są tysiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2020 o 22:12, sideband napisał:

Ktoś jak gra na giełdzie krypto to mógł sporo zarobić w ciągu msc tylko to nie ma nic do wykupowania kart ze sklepów.

stracić też sporo mógl taki urok giełdy :) Nawet na zero ktoś mógł wyjść jak miał farta :)

2 godziny temu, someI napisał:

W oczach (niedoszłych) klientów, to najbardziej pewnie stracił Xkom. Wystarczy ten wątek prześledzić, żeby zobaczyć jakie bluzgi leciały pod ich adresem. Ludzie poskładali zamówienia bo dobra cena, sporo osób opłaciło z góry a tu jajco. Ale w xkom widać mają taką politykę, żeby nabrać zamówień ile wlezie nawet, jak realizacja zajmie miesiące. Widać to po innych produktach. 

Że proline albo komputronik podnoszą ceny, to co? Dla mnie za drogo, to idę szukać gdzie indziej. Jak będą mieli coś taniej, to kupię u nich. Tak właściwie to wczoraj coś kupiłem w proline, ale nie było to 3080 :E

ja się dziwie kto im kazał tak zamawiać :) Oni dobrze wiedzieli że kart nie ma a teraz udają debili :) Mam na myśli kupujących. Ja również zakupiłem ale dobrze wiedziałem od samego początku że bede czekał kilka miesiecy każdy ogarniety użytkownik o tym wiedział. A jeżeli nie to naprawdę był naiwny i się nie potrzebnie łudził. Nikt nie każe płacić z góry możesz sobie czekać zamawiając pobranie ja nie rozumiem tylko co to zmienia i tak masz hajs zamrożony i tak. Najbardziej to zauwayłem narzekają ci co zamawiali karty w 20 sklepach i jeszcze płaczą a tak naprawdę przez nich to wszystko się nie potrzebnie też przedłuża. xkom nigdzie nie pisał że rtxy wysyła od ręki od początku to były preodery. Jedynie morele ładnie leciał pokazując cały czas że dostepne 30 sztuk.

Edytowane przez MrBeckham666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mały offtop: ma ktoś możliwość aktywowania mi Watch Dogs Legion ? xD  Dopiero dostałem kody do 3080 którego już nie mam, a przesiadłem sie na 3070 i okazuje się że nie da się aktywować na tej karcie :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, War_MachinE napisał:

Panowie mały offtop: ma ktoś możliwość aktywowania mi Watch Dogs Legion ? xD  Dopiero dostałem kody do 3080 którego już nie mam, a przesiadłem sie na 3070 i okazuje się że nie da się aktywować na tej karcie :/ 

Daj znać jutro, o ile nikt się wcześniej nie znajdzie to mogę Ci aktywować. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jak będą kształtować się ceny RTX 3060 ti? Teoretycznie na karty tego poziomu powinno być mniej chętnych do odsprzedawania[scalpers/janusze], bo marże mniejsze, z drugiej strony jeśli podaż będzie niska z powodu produkcji, a nie januszy, a popyt duży to ceny też wzrosną. Co za posrana rzeczywistość :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jacktheripper napisał:

Jak myślicie jak będą kształtować się ceny RTX 3060 ti? Teoretycznie na karty tego poziomu powinno być mniej chętnych do odsprzedawania[scalpers/janusze], bo marże mniejsze, z drugiej strony jeśli podaż będzie niska z powodu produkcji, a nie januszy, a popyt duży to ceny też wzrosną. Co za posrana rzeczywistość :/ 

Za chwilę lepsze modele 3070 będą pewnie po 3,5k , a paździerz nie zejdzie poniżej 3k. 

Bardzo prawdopodobne, że 3060Ti będzie poruszać się w cenie 2,5-3k, pewnie na premierę można będzie coś wyrwać poniżej 2,5k.

Takie cuda moja szklana kula mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, chce ktoś w jakieś promocyjnej cenie odsprzedać może Watch Dogs Legion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Auberon napisał:

zamówienia na RTX 30x0 są kropla w morzu przy całym obrocie jaki ma x-kom i siostrzany al.to 

byle biedronka ma 60 tysięcy utargu dziennie a ich w Polsce są tysiące

Z czymże błędnie zakładasz, że ludzie którzy zamawiają rtxy nie zamawiają niczego innego, a tak jak wspomniałem, jest wysoce prawdopodobne, że to akurat ten bardziej kasiasty rodzaj klienta, którego raczej chcieliby mieć u siebie ;)

 

5 godzin temu, MrBeckham666 napisał:

stracić też sporo mógl taki urok giełdy :) Nawet na zero ktoś mógł wyjść jak miał farta :)

ja się dziwie kto im kazał tak zamawiać :) Oni dobrze wiedzieli że kart nie ma a teraz udają debili :) Mam na myśli kupujących. Ja również zakupiłem ale dobrze wiedziałem od samego początku że bede czekał kilka miesiecy każdy ogarniety użytkownik o tym wiedział. A jeżeli nie to naprawdę był naiwny i się nie potrzebnie łudził. Nikt nie każe płacić z góry możesz sobie czekać zamawiając pobranie ja nie rozumiem tylko co to zmienia i tak masz hajs zamrożony i tak. Najbardziej to zauwayłem narzekają ci co zamawiali karty w 20 sklepach i jeszcze płaczą a tak naprawdę przez nich to wszystko się nie potrzebnie też przedłuża. xkom nigdzie nie pisał że rtxy wysyła od ręki od początku to były preodery. Jedynie morele ładnie leciał pokazując cały czas że dostepne 30 sztuk.

Zamawianie kart w kilku sklepach naraz to niestety tylko i wyłącznie wina tychże sklepów, bo stajesz w kolejce, ale nie masz pojęcia gdzie jesteś i kiedy mniej więcej możesz się spodziewać karty, nawet w grubszym przybliżeniu. Oczywiście mówię o samym zamawianiu, a nie kupowaniu pięciu kart, a potem ich przebieraniu w poszukiwaniu najlepszej sztuki, która osiąga 5Mhz wiecej przy jednym stopniu mniej, tak jak to jeden z użytkowników napisał. Przez takich faktycznie się wszystko wydłuża. Natomiast jeżeli ustawiasz się po kartę w kilku sklepach i bierzesz pierwszą, która jest dostępna, a resztę zamówień anulujesz, to w żaden sposób nie wydłuża to czasu oczekiwania na kartę.   

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kelam napisał:

Hajp. Ogólnie tufy fajnie wyszły w nowych rtx'ach, to golą na nich bez litości. A bazowo tuf oc 3070 jak widzę po cenach jakie powinny być w stanach, to tylko 41 $ więcej niż za refa. Licząc bez podatków. U nas z vatem powinny stać po 2.5k z groszami, gdyby ceny były normalne. A jest jak jest:whee:. Myślę, że nawet gdy dostawy będą już regularne i duże, to wewnętrzne januszostwo naszych sklepów i tak nie pozwoli na te ceny. Tuf już do końca tej gen będzie miał dodatkowy podatek do ceny tylko dlatego, że dobrze wyszedł asusowi:rotfl:

Od razu Januszostwo. Zwyczajnie zrobili zapasy po wysokiej cenie i muszą za więcej sprzedać. Dokładnie tak jak jest w Polsce z paliwem. Reakcja na podwyżki na stacjach jest natychmiastowa ale reakcja na obniżki to i rok potrafią się drogich zapasów podbijać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MrBeckham666 napisał:

ja się dziwie kto im kazał tak zamawiać :) Oni dobrze wiedzieli że kart nie ma a teraz udają debili :) Mam na myśli kupujących. Ja również zakupiłem ale dobrze wiedziałem od samego początku że bede czekał kilka miesiecy każdy ogarniety użytkownik o tym wiedział. A jeżeli nie to naprawdę był naiwny i się nie potrzebnie łudził. Nikt nie każe płacić z góry możesz sobie czekać zamawiając pobranie ja nie rozumiem tylko co to zmienia i tak masz hajs zamrożony i tak.

Haha, no to jestem jedną z tych osób. Sorry, ale takiego nawału zamówień i problemów z dostępnością nikt się nie spodziewał. Nawet w tym wątku na premierę 17.09 była zupełnie inna dyskusja: "2 tyg., może miesiąc jak dostawy słabe, ale do końca października zrealizują na pewno". Właściwie największy mój zarzut dla Xkom to że podtrzymywali tę bajkę. Na stronie sklepu na początku nie było żadnej informacji że to preorder ani że czas dostawy jest wydłużony, to dodali później. A maile o dostępności towaru porozsyłali z automatu do wszystkich z 2-tygodniową datą. Co się potem działo, to wiadomo. 

W morelach za to pod początku jest znaczek, że to preorder, wtedy licznik dostępnych kart się nie zmienia (choć fakt, lepiej jakby w ogóle go usunęli). 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 TUF OC w Komputroniku, ale cena nie do przełknięcia: 4749 zł

EDIT: i tak się sprzedał XD

Edytowane przez Grze_chu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chryste Panie no posrało ludzi w głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta idą Brajanki i Krystjanki muszą dostać swoje wymarzone karty przecież :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brajanek i krystianek to co najwyżej dostanie luja na mordę od mamusi w świąteczno-alkoholowym amoku albo zadrapanie na masce od nowych hybryd za głupie pomysły na prezenty. Chodziło ci o Oskarków xD

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedny naród Panie, kryzys w pandemii...! :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem trochę w wielkim sklepie RTV i chyba nawet wiem jacy ludzie kupują te karty w takich cenach. To są po prostu osoby, które przychodzą mówią, że chcą JAK NAJLEPSZE i biorą to, nawet nie analizują rynku i nie wiedzą czy to normalna cena czy nie. Po prostu są zazwyczaj niezaznajomieni z tematem lub po prostu maniaki. Każdy ma swój budżet i wie na co może sobie pozwolić, nie wińmy ludzi, że kupują karty za takie pieniądze, tylko nvidię, że taki syf z tymi kartami jest...
Najlepsze i tak były osoby, które pisały "haha, kupujesz kartę w premierę, ale frajer beta tester" no i Ci, którym się udało, mają karty w normalnych cenach, a teraz zanim to wszystko spadnie to pewnie jeszcze z pół roku minie :lol2:

O której x-kom zazwyczaj informuje, że wyślą paczkę z kartą? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, jak widze sytuacje na rynku to dobrze ogrzac sie od tych grzaleczek, ktore zdolalismy dorwac chwile temu zbytnio nie przeplacajac xD

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz 3080 poniżej/w okolicy 4000zl to mega promocja :o

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwicie. Ludzie już parę miesięcy siedzą na integrach, bo posprzedawali karty przed premierą, by nie stracić kilku stówek.  No i teraz to co zaoszczędzili, oddają podwójnie, bo nie mają już cierpliwości na czekanie, bo jedynie w pasjansa mogą pograć (chociaż w 4K może trochę ciąć). :szczerbaty:

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem na koncie Nvidia Polska był Post z RDR2 piękna grafika i wpis która jest Twoja ulubiona postać?

Pod postem ostatni komentarz:

Król Karo bo od 2 miesięcy czekam na kartęRTX 3080 i mogę co najwyżej teraz pograć w pasjansa :)

  • Haha 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, addept napisał:

Co się dziwicie. Ludzie już parę miesięcy siedzą na integrach, bo posprzedawali karty przed premierą, by nie stracić kilku stówek.  No i teraz to co zaoszczędzili, oddają podwójnie, bo nie mają już cierpliwości na czekanie, bo jedynie w pasjansa mogą pograć (chociaż w 4K może trochę ciąć). :szczerbaty:

Mój kumpel w piątek sprzedał 9 miesięczną 2070 super za 2000zł czekając na to aż ja mu opchnę 3070 x-trio, on jest zadowolony (przesiedzi 2 tygodnie na integrze) i chłopak, który od niego kupił również był zadowolony :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sytuacja powinna się stabilizować za około 8 tygodni, a więc w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy. Dopiero wtedy ceny autorskich konstrukcji powinny oscylować w okolicach narzuconego MSRP

Czekać, czekać i jeszcze raz czekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...