Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Griszah napisał:

Dziwna ta cena po przecinku, to chyba jakiś błąd cenowy.

Możliwe, że specjalnie taką ustawili, żeby nikt nie kupił jak przez chwilę jedna sztuka wjedzie na magazyn.  Nie mam pojęcia jak działają systemy w tych sklepach, ale im dłużej się obserwuje, tym dziwniejsze rzeczy widać. :D

 

Edytowane przez someI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek krypto się wybudza, sklepy mogą zacząć reagować + slaba dostepnosc = wysokie ceny. Może się okazać że faktycznie 3000zl za 3070 to była dobra cena, przekonamy się za miesiac :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, novi napisał:

Rynek krypto się wybudza, sklepy mogą zacząć reagować + slaba dostepnosc = wysokie ceny. Może się okazać że faktycznie 3000zl za 3070 to była dobra cena, przekonamy się za miesiac :E

Oby nie, choć trochę czemu nie :lol2: wtedy sprzedam za tyle ile kupiłem 3070 a do kompa wleci suprimX praktycznie w cenie msrp.

@Mistol To jest trailer cen świątecznych na RTX 3080

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie, juz niektórych kart brak od reki choćby 5700xt który niezle kopie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, novi napisał:

Rynek krypto się wybudza, sklepy mogą zacząć reagować + slaba dostepnosc = wysokie ceny. Może się okazać że faktycznie 3000zl za 3070 to była dobra cena, przekonamy się za miesiac :E

Do tej pory nie reagowały? ?

Radzę sprawdzić po ile chodzą nowe Ryzeny, a one nie mają nic wspólnego z krypto. Wiele komponentów poszło do góry nawet te, których nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo 2070s po 2.9k+ jak są xD co to się odjaniepawliło to ja nawet nie wiem. Zaraz nawet najgorszy kibel na dwóch wiatrakach będzie po 3k zł. No i w przyszłym roku obowiązkowo korekta pod inflacje znaczy zostaną ceny ze świąt. Jeszcze z rok i dziwki i koks to będzie bardziej ekonomiczna rozrywka niż granie.

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nowe ryzeny to wysoka wycena amd + slaba dostępność. Ryzeny 3600 podrożały zapewne za sprawą amd,  jednak intele 10gen trzymają podobna cenę od jakiegoś czasu. Fakt wszystkie gpu poszly do góry, 1300zl za 1660s w calkiem dobrej wersji, to rozbój w bialy dzien :E

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Art385 napisał:

albo 2070s po 2.9k+ jak są xD co to się odjaniepawliło to ja nawet nie wiem. Zaraz nawet najgorszy kibel na dwóch wiatrakach będzie po 3k zł. No i w przyszłym roku obowiązkowo korekta pod inflacje znaczy zostaną ceny ze świąt. Jeszcze z rok i dziwki i koks to będzie bardziej ekonomiczna rozrywka niż granie.

Janusztronik już się tym zajął xD https://www.komputronik.pl/product/703899/msi-geforce-rtx-3070-ventus-2x-8gb-oc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dwa tygodnie temu moglem miec eagle za 2570zl, lub tydzien temu mientusa 3x za 2670zl ale Janusz wewnętrzny liczyl na nizsze ceny za tydzień/dwa, a to wszystko zaczyna iść w druga stronę ^^. 

Ciekawe czy tego xtrio chociaz dla mnie maja, bo status jest dwuznaczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Mistol napisał:

O co tu chodzi z tym magazynem dostawcy? 2 sztuki MSi gaming x Trio? (u ciebie pojutrze środa) ale ta cena 5599 :/

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3080-gaming-x-trio-10gb-gddr6x-rtx-3080-gaming-x-trio-10g-5943771/?sekcja=market

Morele jest też platformą dla innych sprzedawców. Coś jak amazon.

Czyli możesz zapisać się do kolejki na karty bezpośrednio od Morele, albo kupić od innego dostawcy, który ma z nimi umowę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mowicie ze dwa ventusy 2x za 5200 łacznie to był dobry deal jednak :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, duniek napisał:

czyli mowicie ze dwa ventusy 2x za 5200 łacznie to był dobry deal jednak :E

Zależy za ile je sprzedales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, duniek napisał:

czyli mowicie ze dwa ventusy 2x za 5200 łacznie to był dobry deal jednak :E

No pewnie, że dobry. Patrząc na to co się odwaliło w ciągu tygodnia to zaraz ceny za TUFika na poziomie 3.4k zł bo hype to może nie być nic niezwykłego xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja dzisiaj dostalem 3070 Trio z Moreli i szczerze mowiac jestem zawiedziony. Przy 0.975 robi taki sam score w TimeSpy (14500) jak moj Zotac przy 0.900 i raczej juz nic wiecej nie wycisnie z tego. Jednak to wszystko loteria krzemowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Monn napisał:

Ja dzisiaj dostalem 3070 Trio z Moreli i szczerze mowiac jestem zawiedziony. Przy 0.975 robi taki sam score w TimeSpy (14500) jak moj Zotac przy 0.900 i raczej juz nic wiecej nie wycisnie z tego. Jednak to wszystko loteria krzemowa.

W przypadku modeli 30x0 loteria jest sroga. Ale z drugiej strony realna różnica fps w grach na 3080 pomiędzy 2000MHz, a 1860MHz to ~5-6% :D 

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,teraz taki czas ze nie mam czasu na bierzaco monitorowac sklepow...

Gdyby ktos dostrzegl w UK (moze ktos z was monitoruje ten rynek)sklep gdzie moge zrobic preorder na 3080(na ktora jest opcja zalozenia bloku),prosze o info.Bede wdzieczny.

Chodzi o sam preorder,czas mnie nie goni-po prostu zloze i zamowienie i poczekam-poki co nie ma mozliwosci zlozenia pre ordera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Monn napisał:

Ja dzisiaj dostalem 3070 Trio z Moreli i szczerze mowiac jestem zawiedziony. Przy 0.975 robi taki sam score w TimeSpy (14500) jak moj Zotac przy 0.900 i raczej juz nic wiecej nie wycisnie z tego. Jednak to wszystko loteria krzemowa.

No niestety Szajsung 8nm node. Loteriada ja przy 0.98 wyciskam niecałe 15k pkt jakby nie patrzeć przynajmniej masz cicho bo masz trio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odkryje Ameryki, ale ceny jakie mamy to tez wina AMD. Mieli szanse podkraść klientów którzy czekali na 3070 lub 3080, ale dowalili takie kwoty, że nie pozostawili nikomu wyboru. Gdyby dobry nierefernt 6800XT był za 3400-3500zł to bym się długo nie zastanawiał. Jest jak jest i 3000zl za ventusa 3070 zrobiło się akceptowalna kwotą dla desperatów;) Janusztronik mógłby patrzeć co robi konkurencja bo ten Ventusik w morele wyraźnie tańszy i dostępny choć wiadomo realnie max 2400zł powinien kosztować

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Inclouds napisał:

Z czymże błędnie zakładasz, że ludzie którzy zamawiają rtxy nie zamawiają niczego innego, a tak jak wspomniałem, jest wysoce prawdopodobne, że to akurat ten bardziej kasiasty rodzaj klienta, którego raczej chcieliby mieć u siebie ;)

bo jest ich 2% ... a w skali całego asortymentu to może 0.5 %

jeszcze nie widziałem żeby ktoś wymieniał telewizor, pralkę czy klocki lego co 2 lata ...

taka jest rzeczywistość że jest to margines na granicy błędu pomiarowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymcio30 napisał:

Nie odkryje Ameryki, ale ceny jakie mamy to tez wina AMD. Mieli szanse podkraść klientów którzy czekali na 3070 lub 3080, ale dowalili takie kwoty, że nie pozostawili nikomu wyboru. Gdyby dobry nierefernt 6800XT był za 3400-3500zł to bym się długo nie zastanawiał. Jest jak jest i 3000zl za ventusa 3070 zrobiło się akceptowalna kwotą dla desperatów;) Janusztronik mógłby patrzeć co robi konkurencja bo ten Ventusik w morele wyraźnie tańszy i dostępny choć wiadomo realnie max 2400zł powinien kosztować

AMD to wiesz zakładało się o 10$ że będzie lepsza premiera. Jak to u AMD jest nawet gorzej. No ale możesz zobaczyć na YT jak vaporware za 800$ robi po 2.6 GHz na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kaczorex26 napisał:

W przypadku modeli 30x0 loteria jest sroga. Ale z drugiej strony realna różnica fps w grach na 3080 pomiędzy 2000MHz, a 1860MHz to ~5-6% :D 

Jakoś tego nie widzę. To samo było też przy chipach klepanych u TSMC. Nawet jeżeli chodzi Microny nic się nie zmieniło, które są mocno nierówne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt RX 6800 maja wysokie taktowania rdzenia tylko pytanie jak to będzie z ich trwałością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Auberon napisał:

bo jest ich 2% ... a w skali całego asortymentu to może 0.5 %

jeszcze nie widziałem żeby ktoś wymieniał telewizor, pralkę czy klocki lego co 2 lata ...

taka jest rzeczywistość że jest to margines na granicy błędu pomiarowego

Nie jesteś tym pracownikiem z xkoma który na czacie olewa ludzi i się rozłącza? To by pasowało do Ciebie, w końcu jeden klient to 0.0000001% zysków, więc jest zupełnie nieistotny wedle twojej logiki ;) Oj nie byłbyś dobrym prowcem. Gówno się zawsze rozlewa po większej powierzchni, niż bezpośrednio poszkodowani klienci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...