Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Grze_chu napisał:

Niestety nie, ostatniego dropa [FE] na polskę przegapiłem o dosłownie minutę (byłem w sklepie).

A są w ogóle jeszcze dropy FE na Polskę? Byłbyś tak miły (albo ktoś), żeby powiedzieć mi, kiedy ostatnio się zdarzył? Bo ja widzę cały czas "wkrótce" na stronie (manualnie) i nawet cena zniknęła już od długiego czasu, a mam też coś tam napisane i cały czas jest zero update'ów, a działa, bo testowane na de i fr (tylko stamtąd nie wysyłają do pl). I, z ciekawości, w jakim sklepie jest w pl, bo wszędzie, gdzie widziałem dropy (uk, de, fr, us), są pośrednicy typu scan, bestbuy itp.?

Edytowane przez Inominews

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, someI napisał:

Haha, no to jestem jedną z tych osób. Sorry, ale takiego nawału zamówień i problemów z dostępnością nikt się nie spodziewał. Nawet w tym wątku na premierę 17.09 była zupełnie inna dyskusja: "2 tyg., może miesiąc jak dostawy słabe, ale do końca października zrealizują na pewno". Właściwie największy mój zarzut dla Xkom to że podtrzymywali tę bajkę. Na stronie sklepu na początku nie było żadnej informacji że to preorder ani że czas dostawy jest wydłużony, to dodali później. A maile o dostępności towaru porozsyłali z automatu do wszystkich z 2-tygodniową datą. Co się potem działo, to wiadomo. 

W morelach za to pod początku jest znaczek, że to preorder, wtedy licznik dostępnych kart się nie zmienia (choć fakt, lepiej jakby w ogóle go usunęli). 

ok to przepraszam i zwracam honor widocznie coś mi się zapomniało albo przeoczyłem :) bo w sumie zamówiłem karte o 15:16 jakoś i dopiero w listopadzie zaczełem się dziwić że coś opinii mało w sieci asus tuf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xcum po prostu powinien pisać: Spodziewany termin realizacji zamówienia kilka - kilkadziesiąt tygodni ( NIE KILKANAŚCIE ) ;) 

Już po tygodniu było to pewne, że w tym roku mało kto zobaczy te karty. Oni wiedzieli o tym prędzej, bo mieli potwierdzone ilości dostaw. Skoro Proshop znał swoje liczby, to oni znali też swoje. Nie bez powodu ich nie podawali.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, betonowy1 napisał:

X-kom jednak cos wysyla, w piatek przyszedl 3080 vision oc, zamowiony 19 pazdziernika jak pojawila sie na 15 minut dostepnosc widmo. Piekna karta. Upolowany wczesniej 3080 eagle oc juz u kumpla w budzie. Vision zostanie juz chyba na stale bo pieknie pasuje mi do reszty budy. Tym sposobem zwalniam kolejke na 3080 auorus master, ale TUFa za 3299zl im nie odpuszcze, ciagle mam go na zamowieniu z 15:06 :)

Jak pisalem, piekny ten vision:

 

IMG-20201128-034254.jpg

 

IMG-20201128-040605.jpg

ja z godziny 15:36 również czekam na tufa :)  Karta naprawde elegancka :)

Edytowane przez MrBeckham666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły wyniki 3060Ti w koparkach, ponad 85% sprawności 3070 więc 2400 to minimum będą kosztować.

Edytowane przez licho52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Minciu napisał:

https://www.proshop.dk/?s=rtx+3080

https://www.proshop.dk/?s=rtx+3070

Wygląda to słabo, baaaardzo słabo.

Jedynie PNY XLR8 w drodze na styczeń. A było jeszcze klika terminów do niedawna. Na innych krajach wywalili już opcję zakupu RTXów. Niby sytuacja sie stabilizowała, dali nawet 3080 Suprim na Polskę. Była cała masa 3070. A teraz znowu nie ma nic. Co słabo wróży. 

Proshop wyłączył możliwość zakupu dla wszystkich kart RTX3000 i RX6000 do czasu uregulowania zaległości z preorderami.

W sprzedaży będą pojawiać sie tylko karty fizycznie dostępne na magazynie wysyłkowym sklepu jeśli wcześniej zostały uregulowane zaległości

O ile sytuacja z 3070 zaczyna się powoli normować i karty zaczynają docierać w miarę systematycznie to sytuacja z 3080 jest tragiczna i przy utrzymaniu obecnych ilości dostaw realizacja preorderów 3080 może potrwać nawet do lutego/marca 2021

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał  ktoś kod do cold War po 14 dniach z media expert? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Inominews napisał:

A są w ogóle jeszcze dropy FE na Polskę? Byłbyś tak miły (albo ktoś), żeby powiedzieć mi, kiedy ostatnio się zdarzył? Bo ja widzę cały czas "wkrótce" na stronie (manualnie) i nawet cena zniknęła już od długiego czasu, a mam też coś tam napisane i cały czas jest zero update'ów, a działa, bo testowane na de i fr (tylko stamtąd nie wysyłają do pl). I, z ciekawości, w jakim sklepie jest w pl, bo wszędzie, gdzie widziałem dropy (uk, de, fr, us), są pośrednicy typu scan, bestbuy itp.?

Na ten moment Nvidia nie sprzedaje FE w Polsce, status "wkrótce" wisi już od ponad miesiąca. Ostatni drop jaki pamiętam to gdzieś w pierwszej połowie października. W jakim sklepie? Właśnie w tym tkwi problem, Nvidia nie raczy od tego czasu znaleźć przedstawiciela handlowego w polsce... szanse na krajowe FE są bardzo małe, jedynie znajomości za granicą pozwolą zdobyć tę kartę. Ja na FE się poddałem, a szkoda, bo nie dość że to najtańsza karta, to jeszcze najmniejsza... a tak to musiałem zmienić obudowę i zasilacz jeszcze :(
Ceny w API bez zmian jeszcze :)https://api-prod.nvidia.com/direct-sales-shop/DR/products/pl_pl/PLN/5438797700


BTW. 3080 X Trio z wczorajszego dropu ME gotowe do wysyłki :) 

Edytowane przez Grze_chu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Minciu napisał:

https://www.proshop.dk/?s=rtx+3080

https://www.proshop.dk/?s=rtx+3070

Wygląda to słabo, baaaardzo słabo.

Jedynie PNY XLR8 w drodze na styczeń. A było jeszcze klika terminów do niedawna. Na innych krajach wywalili już opcję zakupu RTXów. Niby sytuacja sie stabilizowała, dali nawet 3080 Suprim na Polskę. Była cała masa 3070. A teraz znowu nie ma nic. Co słabo wróży. 

Coś wczoraj czytałem, że NV twierdzi, że przyszły rok się poprawi w domyślę pewnie końcówka Q1 2021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomyx napisał:

Wyłącz CSM w biosie

Miałem to samo z TUF. Wyłącz CMS jak radzi kolega. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Armage169 napisał:

Dostał  ktoś kod do cold War po 14 dniach z media expert? 

Ja dalej czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja siedzę na 1080Ti i czekam grzecznie na 3080 Tuf za 3200 ?
Ale u brata problem, monitor 1440p, w budzie siedzi 1070.
Czekaliśmy na premierę 3070 i ja zrobiłem błąd bo się sugerowałem moją ceną zamówionego 3080 ?
Jakbym wiedział, że takie jaja będą z cenami to pewnie zamówił bym 2x 3080 i teraz czekałby razem ze mną.


Ma na kartę 3000 zł, i teraz jak patrzę co się dzieje to nie wiadomo co robić...
Znalazłem na allegro
palit-geforce-rtx-3070-gaming-pro - 2999 zł
Myślicie, że warto? Jeśli oczywiście po kontakcie ze sprzedającym nie okaże się, że ktoś już proponuje pińćtysięcy ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Buczek96 napisał:

Ma na kartę 3000 zł, i teraz jak patrzę co się dzieje to nie wiadomo co robić...
Znalazłem na allegro
palit-geforce-rtx-3070-gaming-pro - 2999 zł
Myślicie, że warto? Jeśli oczywiście po kontakcie ze sprzedającym nie okaże się, że ktoś już proponuje pińćtysięcy 

Ja bym szukał X trio w cenie max do 3100zł, dostępność 3070 jest sporo większa w porównaniu do 3080.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Buczek96 napisał:

Słuchajcie, ja siedzę na 1080Ti i czekam grzecznie na 3080 Tuf za 3200 ?
Ale u brata problem, monitor 1440p, w budzie siedzi 1070.
Czekaliśmy na premierę 3070 i ja zrobiłem błąd bo się sugerowałem moją ceną zamówionego 3080 ?
Jakbym wiedział, że takie jaja będą z cenami to pewnie zamówił bym 2x 3080 i teraz czekałby razem ze mną.


Ma na kartę 3000 zł, i teraz jak patrzę co się dzieje to nie wiadomo co robić...
Znalazłem na allegro
palit-geforce-rtx-3070-gaming-pro - 2999 zł
Myślicie, że warto? Jeśli oczywiście po kontakcie ze sprzedającym nie okaże się, że ktoś już proponuje pińćtysięcy ?

 

Musicie uważać bo najtańsze wersje latają na górnej półce żebyście np nie kupili Eagle za 2999-3100 bo za tyle dostaniecie jakiegoś przykładowo Strixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Buczek96 napisał:

Słuchajcie, ja siedzę na 1080Ti i czekam grzecznie na 3080 Tuf za 3200 ?
Ale u brata problem, monitor 1440p, w budzie siedzi 1070.
Czekaliśmy na premierę 3070 i ja zrobiłem błąd bo się sugerowałem moją ceną zamówionego 3080 ?
Jakbym wiedział, że takie jaja będą z cenami to pewnie zamówił bym 2x 3080 i teraz czekałby razem ze mną.


Ma na kartę 3000 zł, i teraz jak patrzę co się dzieje to nie wiadomo co robić...
Znalazłem na allegro
palit-geforce-rtx-3070-gaming-pro - 2999 zł
Myślicie, że warto? Jeśli oczywiście po kontakcie ze sprzedającym nie okaże się, że ktoś już proponuje pińćtysięcy ?

 

Niech obserwuje wulkano.pl tam masz Tuf-a 3070 za 2999.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Buczek96 - polujcie w tym wątku, na bank na OleOle czy innej stronie będzie drop 3070, do 3k można znaleźć X Trio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Buczek96 napisał:

Słuchajcie, ja siedzę na 1080Ti i czekam grzecznie na 3080 Tuf za 3200 ?
Ale u brata problem, monitor 1440p, w budzie siedzi 1070.
Czekaliśmy na premierę 3070 i ja zrobiłem błąd bo się sugerowałem moją ceną zamówionego 3080 ?
Jakbym wiedział, że takie jaja będą z cenami to pewnie zamówił bym 2x 3080 i teraz czekałby razem ze mną.


Ma na kartę 3000 zł, i teraz jak patrzę co się dzieje to nie wiadomo co robić...
Znalazłem na allegro
palit-geforce-rtx-3070-gaming-pro - 2999 zł
Myślicie, że warto? Jeśli oczywiście po kontakcie ze sprzedającym nie okaże się, że ktoś już proponuje pińćtysięcy ?

 

Gigabyte GeForce RTX 3070 VISION OC 8GB GDDR6 256bit - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD  dostępny teraz za 2999

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Buczek96 napisał:

Słuchajcie, ja siedzę na 1080Ti i czekam grzecznie na 3080 Tuf za 3200 ?
Ale u brata problem, monitor 1440p, w budzie siedzi 1070.
Czekaliśmy na premierę 3070 i ja zrobiłem błąd bo się sugerowałem moją ceną zamówionego 3080 ?
Jakbym wiedział, że takie jaja będą z cenami to pewnie zamówił bym 2x 3080 i teraz czekałby razem ze mną.


Ma na kartę 3000 zł, i teraz jak patrzę co się dzieje to nie wiadomo co robić...
Znalazłem na allegro
palit-geforce-rtx-3070-gaming-pro - 2999 zł
Myślicie, że warto? Jeśli oczywiście po kontakcie ze sprzedającym nie okaże się, że ktoś już proponuje pińćtysięcy ?

 

Hej. To moja karta ale juz sprzedalem tu na forum  ;) Poszła za 2850zl , reszta to była prowizja allegro w tej cenie na allegro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, War_MachinE napisał:

Hej. To moja karta ale juz sprzedalem tu na forum  ;) Poszła za 2850zl , reszta to była prowizja allegro w tej cenie na allegro :P

150ziko prowizji? To ja też będę wolał taniej pogonić na forum jak wiedzie 3080. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto da więcej ten wygra :D produktem licytacji jest MSi gaming x trio 3080 w kompie była od 12.10.20 używana  w weekendy do grania dowód zakupu jest.  

Cena wyjściowa 4500zł oferty pisać na priv ?

PS dwie karciochy mi nie potrzebne :) 

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znikają, bo mining jest znów bardzo opłacalny. To dodatkowo pogarsza i tak złą sytuację.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Kronos30 napisał:

Musicie uważać bo najtańsze wersje latają na górnej półce żebyście np nie kupili Eagle za 2999-3100 bo za tyle dostaniecie jakiegoś przykładowo Strixa.

Na 3070 też tak kwiczą cewki jak na 3080? Z tym dostaniecie za tyle Strixa to bym się nie rozpędzał jak Tufa dostaną to będzie radość xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

No i teraz pytanie, brać tego VISION dla brata czy polować na Asus TUF bądź X trio do 3000 zł maks, tylko czy się uda haha...

P.s. W ogóle dziwna sprawa... raz odświeżam to VISION jest niedostępny, drugi raz już dostępny i znów niedostępny.

Edytowane przez Buczek96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Ko4lapl napisał:

Panowie kto da więcej ten wygra :D produktem licytacji jest MSi gaming x trio 3080 w kompie była od 12.10.20 używana  w weekendy do grania dowód zakupu jest.  

Cena wyjściowa 4500zł oferty pisać na priv ?

PS dwie karciochy mi nie potrzebne :) 

Bez komentarza normalnie....

  • Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mad0 napisał:

Bez komentarza normalnie....

Może kupił za 4450 (x-trio było chyba w takiej cenie w janusztroniku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...